תגובה לברוומן

במביאל

New member
תגובה לברוומן

להגיד שפועלים סיניים מייצרים אייפון שקול לאמירה שאם אני אחבר עכבר למחשב בנייתי מחשב עם עכבר.

2.ב: נו? למה מים הופכים לשלג? או שאתה לא יודע?

2.ג: הנה הגדרה לחיים

https://he.wikipedia.org/wiki/חיים

https://milog.co.il/דומם

3. לפי הבנתי פירוש המילה משמעות משמעותה תוכן. אתה מסכים איתי?

BravoMan

Active member
תראה, אם אתה מסרב לקבל את האמת, זו בעיה שלך.

1. פועלים סיניים אכן בונים את האייפון. הם עושים פעולות מורכבות הרבה יותר מחיבור עכבר למחשב, אבל הם לא מבינים את הפיזיקה - את העקרונות מאחורי פעולת האייפון.
&nbsp
את זה מבנים המדענים והמהנדסים שהמציאו את הרכיבים במקור.
&nbsp
אבל DNA לא המציא את העין. הוא רק מרכיב אותה מחתיכות.
&nbsp
2. ב: חום הוא תזוזה. תזוזה של אטומים ומולקולות.
כשמולקולות מים מפסיקים לזוז - החום שלהן פוחת (עובר למקום אחר), לחצי הסביבה ותהליכים כימיים ופיזיים גורמים להם להסתדר בצורות מסוימות.
כפי שצורת בור באדמה גורמת לשלולית להסתדר בצורה מסוימת.
&nbsp
אני לא מכיר את ההסבר המפורט יותר כי אני לא כימאי ולא פיזיקאי.
אני רק יודע שהתהליך מוכר למדי בפרטי פרטים.
&nbsp
2. ג. יופי של הגדרה.
היא לא עונה לשאלתי המקורית: מה ההבדל בין אטומים שמרכיבים תא חי, לאטומים שמרכיבים תא מת?
&nbsp
3. התרחקנו מנושא המקורי: תוכן הוא תוכן - "משהו שנמצא בתוך", משמעות היא משמעות.
תוכן הסיפור יכול להיות שונה מהמשמעות שלו, ואז קוראים לסיפור "משל".
&nbsp
בכל מקרה, שאלתך המקורית בסעיף זה היית "מה מטרת האבולוציה?" ועניתי לך שכמו לכל תהליך טבעי אין לה שום מטרה.
&nbsp
לאן בדיוק אתה מנסה להמשיך מכאן?
האם אתה טוען שלאבולוציה יש מטרה? אם כך אני מבין שאתה מקבל לחלוטין שמתקיימת אבולוציה. זה כבר טוב. עכשיו תסביר לי מה המטרה שלה ומנין אתה יודע על המטרה הזו?

במביאל

New member
האמת אצלך בכיס?

1.א: הבאת את המשל של הפועל הסיני כדי להוכיח שאפשר לבנות דבר מה שאינך יודע איך הוא עובד כגון אייפון. אם אתה אומר שמי בונה את האייפונים זה מהנדסים שיודעים איך הוא פועל אז בנינו ויכוח

1.ב: השאלה שלי הייתה ועודנה: איך בעל חיים פרמיטיבי יכול על ידי מוטציות ספונטניות ליצור מכשיר שהוא לא יודע על באיזו אנרגיה המכשיר משתמש ואיך להתחבר לאותה אנרגיה?

2.ב: מה זה משנה אם האטומים שמרכיבים יצור חי שונים או דומים לאטומים של דבר דומם?

3. לפי הבנתי משמעות זה סוג של תוכן. אם משמעות הסיפור אחרת מהתוכן שלה אז יש לסיפור כמה רבדים של תוכן. תוכן - "מה שיש בתוכו"

לתהליך האבולוציוני יש תוכן - היינו יצור בעלי חיים לא יודע אם זה מטרה אבל זה בודאי תוכן. בדיוק כפי שדלי שיש בו מים, המים שבתוך הדלי זה תוכן. יש הסכמה?

BravoMan

Active member
לא בכיס. בראש, בספרים, סרטים, אתרי אינטרנט וכו'

האמת כתובה, האמת נחקרת, האמת מוכחת, האמת מועילה.
סיפורי מעשיות שלך ושל יתר הדתיים - בדיוק ההפך!
&nbsp
1. א. אתה בכוונה מנסה לבלב בין "ממציא" לבין "בונה".
גם בתחום העשייה האנושית המתוכננת יש הבדל בין השניים.
&nbsp
אתה חושב שהפועלים ששופכים בטון, מניחים לבנים, מרתכים קורות, ועושים את יתר הדברים שהנחוצים כדי לבנות את הדירה בה אתה חי הם בעלי תארים בהנדסה ומבינים כיצד יפעלו כל הכוחות על המבנה?
&nbsp
או איך הוא יתנהג מבחינת פליטה או שימור של חום?
&nbsp
1. ב. מעולם לא ראיתי בעל חיים פרימיטיבי או מתקדם מייצר מכשיר ע"י מוטציה.
אנחנו כן יכולים לראות בעלי חיים מולידים צאצאים עם שינויים קטנים ואקראיים, ואלה שהשינויים שלהם נותנים להם יתרון בסביבה שורדים, אחרים מתים.
&nbsp
2. ב. כי אתה מתעקש על הבדל בין מולקולות DNA למולקולות מים.
אתה רוצה להתחמק מהשאלה איך מולקולת מים יודעת לבנות פתית שלג, אבל ממשיך לשאול איך מולקולת DNA יודע לבנות עין.
זאת, כי מאוד לא נוח לך שהתשובה לשתי השאלות זהה: אלה שאלות מטופשות, מולקולות לא יודעות כלום!
&nbsp
3. אני מוכן להסכים איתך שמים בתוך דלי הם תוכן של הדלי.
אבל האבולוציה לא מייצרת בעלי חיים.
אבולוציה היא תהליך שקורה למולקולות משתכפלות בטבע.

RubberSoul92

New member
לא הבנתי מה הבעיה להרכיב דבר מה

מבלי לדעת איך הוא עובד? האם הפועלים שמרכיבים מכוניות במפעלים יודעים בהכרח איך עובד המנוע? גם אתה יכול ללמוד להרכיב מכשירים. הפועלים הללו מודרכים על ידי מדריך שמסביר להם בקצרה מה תפקידו של כל חלק. אחר כך הוא מסביר להם איך להרכיב את המכשיר, כמו שיש הדרכה ללגו. הפועלים מיישמים, ובאופן אוטומטי יודעים איזה שבב לחבר. הם יודעים שמנוע שורף דלק, כי הם למדו זאת בהדרכה, אבל אינם יודעים את התהליך עצמו. כל אחד יכול ללמוד להרכיב מכשירים עם קצת רצון.

outrigger

New member
ה-DNA מהווה ראיה לתכנון כיון שהוא למעשה רצף הוראות

בדיוק כמו רצף הוראות להרכבת מטוס, מכונית או דגם לגו. אם היינו מוצאים רצף הוראות שבאמצעותו היינו בונים מטוס משוכלל, ללא ספק היינו טוענים כי מישהו תבוני יצר אותם. אגב, אותן הוראות עשויות להיות מוצפנות, וגם אז הן ימשיכו להוות ראיה לתכנון, למי שראה את הסרט contact.

BravoMan

Active member
אם ה-DNA הוא "הוראות", אז מי מבצע את הבנייה בפועל, פיות?

outrigger

New member
היצירה בפועל נעשית ע'י ננו-מפעל

העובד בצורה מהירה מאוד וקורא את אותן הוראות, וממיר אותן לתוצר פנוטיפי. חלבונים ורכיבים רבים משתתפים בקריאת והמרת אותן הוראות לכדי יצירת האורגניזם (רק לתרגום נדרשים ריבוזומים (שבעצמם מורכבים מעשרות חלקים שונים), 20 סוגי אמינואציל טרנספראז rna סינטתאז, 20 סוגי trna ועוד). הנה סרטון המנסה להמחיש תהליך זה בזמן אמת:

https://www.youtube.com/watch?v=kbB2kMkmb0w

לא פיות ולא נעליים, אבל הרבה תחכום ובמהירות שיא (התהליך המתואר בסרטון נמשך במציאות בערך שניה).

BravoMan

Active member
גם אחרי שבחרת בסרטון חתוך בצורה לא נוחה

הוא עדיין לא מחזק את טענתך, כמו כל החומר המדעי האמתי שאתה מביא כאן.
&nbsp
קח, נראה לי הסרטון הזה יעזור לך יותר (לא צפיתי בכולו):
https://www.youtube.com/watch?v=-K8Y0ATkkAI

outrigger

New member
איך הסרטון אליו קישרת מחליש במשהו את טענתי?

אם כבר הוא רק מחזק אותה. לא ברור מה ניסית להראות.

Wesen

New member
די לצטט כל מיני גלמים, שמשערים השערות מוזרות

אני רוצה שיקחו אותי מחר לאחד ממכוני המחקר שלהם ויראו לי אחד לאחד מה זה דנ"א נמאס לי לשמוע את זה מהתקשורת.

corrector

New member
הוראות?האנשת את העניין בצורה אינפנטילית-

אלה הוראות וכיוון שאלה הוראות,מישהו חייב לכתוב אותן.

אז האבולוציה יצרה את ההוראות הנכונות,אחרי כל מיני נסיונות,
נו אז?מה לא יכול להיות?

מה לא יכול להיות חלק אחד שעוסק בתיאור הבניה,וחלק אחר שמבצע?

Wesen

New member
תן לי לנחש באיזה אתר אינטרנט קראת את זה

זה הרי ברור שלא אתה ביררת את זה בעצמך.

למעלה