השאלה הראשונה

pozetiv

New member
השאלה הראשונה

השאלה הראשונה שכל אדם צריך לשאול את עצמו היא האם יש התחלה?
משום שאם אין התחלה אין שום משמעות אין שום תכלית הכל חוזר על עצמו במחזוריות אינסופית .
ואם יש התחלה זה אומר שיש סוף, ובין ההתחלה לבין הסוף האדם יכול למצוא את מקומו.
ואם אין התחלה, הכל אבוד, סתם בזבוז זמן .
אצל דתיים שאלת ההתחלה לא מסובכת מדי הרי כתוב -*בראשית*- ואפילו באנגלית זה נשמע אפילו יותר טוב
-*in the beginning* -
ואפילו יש כאלו שיש להם הוכחות שיש תכלית ושכר ועונש ועוד כהנה וכהנה הסברים .
המדע כתשובת נגד לדת הבטיח שתוך כמה שנים יינתנו תשובות ברורות לשאלה זו והתרגשות רבה אחזה בכל מי ששמע על תורת היחסות של איינשטיין, התרגשות שהתחלפה במהירות האור למפח נפש עם אישוש הנחות תיאוריית הקוונטים .
אותו כנ"ל לגבי תיאוריית האבולוציה, רוב המדענים הרציניים היום טוענים בגלוי כי היא מגוחכת ומיד מעבירים מיד נושא לביולוגיה מולקולרית ומילת הקסם DNA מופיעה כמעט פעמיים בכל משפט .
כמו כן מדע הרפואה שהבטיח ניסים ונפלאות עם גילוי האנטיביוטיקה מוצא לתדהמתו חיידקים שמפתחים עמידות כנגדה.
אז על מי אתם צוחקים ?
אם המדע לא נותן תשובות ובסך הכל בוחש בקערת מרק קוסמי גם במיקרו וגם במקרו אולי הנחת היסוד בנוגע להתחלה שגויה, ואין בכלל התחלה .

אין פה שאלה של נכון או לא נכון או מי צודק אני רק מניח כאן את השאלה -
אולי אנחנו כבני אדם כפויים לחשוב שיש התחלה בגלל שלנו עצמנו כגוף אנושי יש התחלה בלידה וסוף במוות. אבל למעשה האמת היא שאין התחלה למציאות ואין לה סוף ואנחנו רק זוכים להצצה חטופה וחד פעמית ולפעמים אולי גם יש כאלו שמצליחים להשפיע על המציאות שמגיבה בחזרה .

מה כל זה אומר למעשה ?
זה אומר שהשכל מצליח לשכנע אותנו בסיפור של התחלה וסוף ולהכניס אותנו לסרטים שהנה אוטוטו נגלה שיש התחלה וסוף וזה יתן לנו ידע אולטימטיבי איך להגיע למצב שלא יהיה סוף, לא יהיו מחלות וכן הלאה וכן הלאה .
וכך מצליח לקיים את תפקידו ובאותה זמן מרחיק אותנו מהחיים עצמם .

BravoMan

Active member
אני רק שאלה:

באיזו שנה המדע הבטיח את התשובות שאתה מדבר עליהן?

Hameln

New member
מי זה "המדע" שהבטיח מה שטענת שהבטיח?

פרופ' ג'וליוס קלפ אולי?

pozetiv

New member
המדע הוא הממשק בין האישיות לבין המציאות האובייקטיבית .

וכאשר האישיות משתנה עקב גורם כלשהו אין ממשק ולכן הדוגמא שנתת לא טובה .
היכולת לעשות קשר בין המציאות לבין רעיון נקראת מדע .
בתמצית מה שכתבתי הוא קשר בין המציאות שהיא תוצאות מאמצים מרובים של המדע המודרני לבין הנחת היסוד המסתברת שהיא מציאת נקודת התחלה או ניסיון התייחסות אליה כפי שגם באה לידי ביטוי בנס המופלא של המפץ הגדול שאם אתה מסוגל להאמין בזה אז אפשר להאכיל אותך בכל בולשיט מעונב שהוא .
אין לי פה שום ויכוח כי הצגתי שתי אופציות של התחלה ושל אין ההתחלה , והראתי שיש סיכוי גדול (כתבתי אולי )שעקב הנסיבות של לידה ומוות האדם מותנה לחשוב בצורה כלשהי וקשה מאוד לחמוק מכך .
אז יש מי שנופל למלכודת ומכריח את עצמו לחפש באופן כפייתי מה שבלתי ניתן למצוא ויש מי שמקבל את הדברים כפי שהם ויש מי שרק מצביע על האפשרויות כמוני . תאמין לי שאני לא בא להטעות אף אחד אצלי כל הקלפים על השולחן .

hnc

New member
בטוח הסנפת עוד פעם איזה דף גמרא...

אם נלך לפי דבריך אז גם אלוהים האינסופי שלא היתה לו התחלה הוא ללא תכלית וללא משמעות, כי הרי כתבת בדיוק כך:
"אם אין התחלה אין שום משמעות אין שום תכלית הכל חוזר על עצמו במחזוריות אינסופית"...
&nbsp
ואפילו יותר מכך, לפי דבריך אלוהים שאין לו התחלה הוא גם אבוד, כי הוספת כך במדוייק:
"ואם אין התחלה, הכל אבוד, סתם בזבוז זמן"...
&nbsp
שמע יפוזטיב, כשתתבגר שכלית תבין שלא רק האתאיסטים טועים, אלא טועים גם מאמינים כמוך שהם לא יותר מעדר בעניין הזה של אמונה ודת, ושהאמת נמצאת איפשהו באמצע בין האתאיסטים לאנשים כמוך...
&nbsp
&nbsp
&nbsp

corrector

New member
מה הבעיה עם-אין התחלה?

הבעיה היחידה היא אחרת ממה שכתבת,
זה שאתה לא יכול לתפוס את זה,כי אתה צריך איזשהי נקודת אחיזה,
אבל-"אין שום משמעות"?,"אין שום תכלית"?.

למעלה