והחלומות שווא ידברו

pozetiv

New member
והחלומות שווא ידברו

"כִּי הַתְּרָפִים דִּבְּרוּ אָוֶן וְהַקּוֹסְמִים חָזוּ שֶׁקֶר
וַחֲלֹמוֹת הַשָּׁוא יְדַבֵּרוּ
הֶבֶל יְנַחֵמוּן עַל כֵּן נָסְעוּ כְמוֹ צֹאן יַעֲנוּ כִּי אֵין רֹעֶה."
כך אומר הנביא זכריה שלא להאמין לחלומות , לא רק למי שיש לו נטיה להתעסק בדברים
הנסתרים מן העין אלא לכל אדם ששואף שתהיה לו חשיבה רציונאלית מסודרת ומדוייקת .
בנקודה הזאת הייתי מצפה שאפילו אתאיסטים יסכימו עם טענתו של חכם יהודי .
משום שכדי לבנות ראיה מציאותית אי אפשר בשום פנים ואופן להסתמך על חלומות אלא על
מתודות מדעיות שנבדקו מהשורש שאם לא כן התוצאות יהיו הרות אסון וטעויות רבות למכביר,
כמו שאומר הנביא בסוף דבריו נסעו כמו צאן בלי רועה (זאת מטפורה ).
גם בנקודה הזאת הייתי מצפה שאתאיסטים יסכימו איתי .
המדע המודרני היום מתבסס ברובו על המשוואות הקרטזיאיניות של רנה דקארט שחי לפני
למעלה מארבע מאות שנה בצרפת . ובכן ,הדבר האחרון שהייתי מצפה למצוא אצל האדם שדווקא עליו מתבסס כל המדע המודרני שאב את הדחף הראשוני שלו מפגישה עם מלאך ,ואכן לפי עדותו של הנ"ל היו לו לא אחד ולא שניים אלא שלושה חזיונות !
אתם מבינים ?
אם היה בא נביא ואומר שהיה לו חזיון, לאיפה בדיוק הייתם שולחים אותו ?
מעבר לכך, המציאות היום מוכיחה שהמדע הקרטיזיאני לא נכון בעליל וישנן תיאוריות נוספות שעליהן מתבסס המדע עליו תושתת הטכנולוגיה של עשרות השנים הבאות .

BravoMan

Active member
תגיד, אתה ממציא בעצמך את השטויות האלה

או שאתה מכיר איזה רב משעשע שאין לו מושג כלום בכלום?

pozetiv

New member
מה גורם לך לחשוב כך ?

אולי העובדה שאתה הוא זה שצריך כל הזמן מישהו שיאשר את דברייךכל הזמן ?
סליחה, לא רציתי לרדת לפסים אישיים .

מתי תגיב כבר לגופו של עניין ?

BravoMan

Active member
כשלעניין שלך יהיה גוף.

בינתיים, כל מה שכתבת זה שעלינו לשפוט מדע על פי עניינים אישיים של המדענים ולא ע"פ העובדות בשטח...
&nbsp
מה גורם לי לחשוב כך? הטמטום הרב שנשפך מכל מילה ומילה שאתה כותב ע"ג הפורום הזה, שכל קשר בינן לבין המציאות פשוט לא קיים - אפילו לא קלוש.
&nbsp
ולא - זו לא התקפה אישית נגדך! רק נגד הדברים שאתה כותב כאן.

jamejame

New member
גאוני, כרגיל

חוץ מזה שאין דבר כזה מדע קרטזיאני, ואין משוואות קרטזיאניות ולכן המדע המודרני אינו מתבסס עליהן. הציטוט של זכריה, אני מניח, מדויק למדי כך שמורגש שיפור מסוים באחוז הבורות בהודעותיך.
התרומה העיקרית של דקארט בתחום היא מערכת הקורדינטות הקרטזית שזו שיטה (מוצלחת למדי) לתיאור מרחבים, ושהביאה לפיתוח הגאומטריה האנליטית, נישואי התועלת של האלגברה והאנליזה (הוא גם המציא את הסימון המודרני לחזקות). לא ברור לי מאיפה הגרסה שדקארט ראה חזיונות (גריבין ב"הסטוריה של המדע" מביא גרסה שונה). הסיפור הידוע ביותר על מדען חולם הוא גילוי צורת מולקולת הבנזן על ידי קוקולה, כך שמצידי שכל המדענים יחלמו חלומות מועילים כמוהו.
לדקארט הפילוסוף מיוחסת אימרה מפורסמת מאוד שמלמדים אותה בכל שטיבל בבני ברק, ועל פיה, פוזיטיב, אינך קיים.

ItsikH

Member
למיטב זכרוני לקקולה מיוחסים שני "חזיונות" כאלו
הבנזן הוא הידוע. ובכ"א אין שום דבר לא סביר בחזיון כזה בהנחה שאתה חושב על בעיות מסוימות ימים שלמים ברציפות

pozetiv

New member
דבר מעניין שמצאתי

לפי הערך דקארט בעברית מוזכר חזיון אחד ולפי אותו ערך באנגלית מוזכרים שלושה חזיונות ואם ממשיכים להתעקש אפשר לאתר בדיוק מה היו החזיונות עד כמה שזכור לי המלאך אמר לו הכל מדיד או משהו כזה וזה נתן לו דחף לבנות מערכת קוארדינטות כמו שציינת אמנם זה לא בדיוק משוואות אבל זה בסיס להרבה משוואות אחרות אז אני מקווה שאתה סולח לי על המעידה החד פעמית הזו .
אני יכול להסכים איתך שיש שיפור אבל הוא רק אצלך, אם תרשה לי אתן לך שיטה לשיפור הראיה- תסתכל קצת יותר מרחוק, על הרעיון, ומהם שני הגורמים שסותרים זה את זה שגרמו לפרדוקס לפי הטענה שלי. כי כשאתה מסתכל יותר מדי מקרוב אתה עוד עלול אפילו למצא טעיות דיקדוק חס וחלילה פסיק שחסר אוי ואבוי או עוד דברים מהסוג הזה .

jamejame

New member
בהחלט שאפשר להתעלם מה"מעידה החד-פעמית" שלך

בהנחה שניתן לבחור אחת כזו מתוך עשר המעידות החד-פעמיות שרשמת רק אתמול.
היעדר מוחלט של מודעות עצמית היא תכונה חדשה אצלך, וחבל שאימצת אותה. פעם היית מודע למעמדך כשוטה הפורום,היית מגיח פעם בתקופה ומפרסם הודעה משעשעת ומרובת שטויות ועם אמירות שאפילו לא היו טעות (הן היו צריכות לעבור שיפור משמעותי בכדי להיחשב כטעויות). כולם היו צוחקים ונהנים וגם אתה הבנת שאתה האידיוט המקומי והפגנת מידה מכובדת של לעג עצמי והכרה בכך שאתה בור ועם הארץ (מממ...רגע. חשד נוראי עולה בפניי. הייתכן שאתה באמת חושב שזו מעידה חד-פעמית??? אוי. האימה, האימה).

Hameln

New member
The horror...

pozetiv

New member
מן הראוי לציין שאתה חד עין .

ובניגוד לך אצלי החוכמה והשנינות לא משפריצים לכל עבר . לא בדיוק ברור לי על מי אתה מנסה לעשות רושם, כבר כמה פעמים אני מבקש ממך לנחות ולהתייחס לטענה מאוד ברורה ואתה בוחר להתעלם, לא שאכפת לי, הדברים נכתבים ונחקקים לתמיד , ובעוד כמה שנים כשתתפכח מאשליית הלכאורה חוכמה שיש לך, ופתאום תגלה שנשארת עם ה*** ביד, רק אז תתחיל לחשוב בפשטות כמו אדם נורמלי, אבל אז כבר יהיה מאוחר כי אנשים יזכרו את ההתנשאות שלך ואפילו ילד קטן לא יסכים ללמד אותך .
עצוב.

pozetiv

New member
הצבעתי על תוצאה

לא איימתי עליו שהוא ילך לגהנום אם הוא ימשיך להתנשא .
תבין , כל מי שלמד משהו בחיים שלו בשלב הראשון מזהה את העדיפות שלו על פני אחרים וזה כבר הגיהנום הפרטי שלו, אבל זאת אשליה, כי אם הוא היה מבין דבר כלשהו מעצמו הוא היה מתמלא רחמים על אחרים המסכנים שלא מסוגלים לחשוב בעצמם .
השכל זה כמו כלי שאם משתמשים בו נכון הוא משיג תוצאות שמועילות לכולם ואם מישהו מנסה להשיג יתרון על אחרים באמצעות השכל שלו בסופו של דבר השכל יפנה כנגד האדם עצמו .

למעלה