אין אלוהים.מה עכשיו ?

kubachrick1991

New member
אין אלוהים.מה עכשיו ?

לפעמים נופל עליך הכבדות של החיים,נופלים חזק ואתה מבין שאין לנו על מי להישען ולא על מה להישען.
עולות בך שאלות פילוסופיות ובעיקר תהיות אם יש משמעות לכל דבר ודבר.
עכשיו שתבינו,אני לא טוען שאמונה באלוהים גורמת לך לפרוץ את הגבולות,כי האמונה בעולם מוגבלת מאוד,אך כיום היא מהווה מעין דרך ליישב את הדעת עם שאלות קיומיות.
למשל עולה לי השאלה האם כל מה שאנשים חושבים היום,אנשים לפניהם כבר חשבו עליו ?
יכול להיות שאנחנו פשוט מכונה למיחזור מחשבות.האמת אני לא יכול להרשים אף בחורה עם מחשבות עמוקות כי היא יכולה לקרוא את זה בויקפדיה,נראה שהכל נעשה הכל עבר הכל מיצה את עצמו.מה אני אגיד לכם הרגשה מזופתת.
לא הייתם רוצים לפרוץ דרך ?,נדמה שכבר אי אפשר לחדש כלום.

יש לך חברה חדשה ולה היה חבר קודם,ואתה יודע כשאתה מנשק את חברה שלך שהחבר הקודם כנראה עשה אותו דבר בדיוק ואין שום שוני,ואז אתה מרגיש וואלה מה הגבר שצריך להתגבר על עצמו יכול כבר להגביר אצל חברתו ? כלום,היא הייתה עם גברים וכולם נתנו לה כבר נשיקה בלחי השמאלית ובלחי הימנית.

בכלל יש הרגשה שהכל תקוע,לאן שלא תפנה זה לא יכול להתיישב עם המציאות.אין פתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני ואין דרכים קצת יותר קלות להקל על אנשים שמתקשים בחיים.

עולם כמנהגו נוהג,זה משפט שמגיע מהדת,ומה אגיד לכם לפעמים אתה חושב שאתה תקוע במין חוסר משמעות מזעזעת שגורמת לך לחשוב ולנסות לשנות אבל נראה שאין שום דרך לשנות ועולם כמנהגו נוהג.

pozetiv

New member
יש דבר אחד שאתה יכול לשנות .

את הרצון שלך לשנות .
לא צוחק , לרצות לשנות משהו זה דבר כלכך אווילי, כי זה אומר שאתה לא מקבל את המציאות כמו שהיא, והרי זה הדבר היחיד שיש, אין שום דבר אחר ואיך אני יודע את זה? כי זה מה שיש .

יש רק דבר אחד שאתה יכול להשען עליו והוא שאתה ממוקד במה שקורה עכשיו , זה קל לכתוב את זה, אבל תאמין לי אחרי שתעשה את זה כמה זמן ושום דבר אחד לא יעניין אותך חוץ מזה, פתאום תהיה מגנט (זאת מטאפורה ) וכל מי שסביבך ירצה להתעניין מה כלכך מיוחד בך ואתה יודע ששום דבר לא מיוחד בך, אבל הם מזהים את השאיפה האולטימטיבית של כל בן אדם, זה מה שמרשים אותם .

pozetiv

New member
אוול בשפות שמיות פירושו ראשוני שטחי .

ומי שפולט את הדבר הראשון שהוא חושב באותו רגע נחשב אוויל ומי שפועל לפיו אפילו נחשב רשע ,יש הרבה אזכורים בספר משלי של המילה הזו, ספר משלי שמדבר במעלת החכמה והיפוכה השטחיות .
ואיך זה קשור למה שדיברנו קודם? מעל פני השטח זה נראה כאילו המציאות מחייבת שינוי כשבעצם מי שיצא מהאיזון זה מי שמתבונן כלומר אתה. אבל באמת, המציאות אין איתה שום בעיה, הכל בסדר עם המציאות .

Hameln

New member
"אבל באמת, המציאות אין איתה שום בעיה, הכל בסדר עם המציאות"

תמותת תינוקות? הכל בסדר עם המציאות, אין איתה שום בעיה. מי לעזאזל צריך פניצילין בכלל?

kubachrick1991

New member
אווילי זה מהמילה אל

כמו המילה אלוהים ומשמעותו משהו חסר מטרה,בעוד אני מחפש מטרה אתה אומר לי שאני אווילי.
המילה אל משמעותה היא אל תעשה,זאת אומרת מה לא לעשות.
מילה שמונעת ומהצרת את צעדינו.

pozetiv

New member
טענתי שאווילי הוא הרצון לשנות משהו ,

אם אתה רוצה להינות מהפורום ומתכניו תזכור תמיד לא לקחת שום דבר באופן אישי, כי לא רק אתה כאן זה מאפיין של כל אדם באשר הוא אדם ואני בכללם .
יכול להיות שבהסתכלות שטחית השורש א.ל. במילה אלוהים מייצג ראשוני , אבל, עזוב זה עמוק מדי בשבילך .
אם אתה רוצה חברה טובה, תתעסק כמו שאמרת *בענייני העולם ובענייני חולין * אבל לא מתוך כוונה להשיג משהו, סתם כך רק כדי להינות, כמו משחק, בנות מתות על זה .

pozetiv

New member
תקשיב, זה באמת עמוק, ללא כל קשר אליך .

בגדול יש מטאפורה ויש מציאות ואין שום קשר בניהם, רק מה שאתה רוצה להלביש עליהם .
כאשר אתה אומר אלוהים =חסר מטרה, אתה מדבר בעצם על עצמך , אתה מצליח להבין את הקשר ?
מטרות בגיל צריר לא חסרות, רק הבעיה היא שמרוב עצים לא רואים את היער, תנסה להתמקד בדבר אחד בלי לקפוץ לדבר הבא, כאילו אין מחר, עד שאתה ממצא אותו .

kubachrick1991

New member
אני רוצה להבין את הפסקה האחרונה

אתה אומר שאם אני אתעסק בענייני העולם ובענייני חולין אנשים ירצו להיות בחברתי ?

פוזטיב, כהרגלך הדגמת הגיון דתי במיטבו:

"...והרי זה הדבר היחיד שיש, אין שום דבר אחר ואיך אני יודע את זה? כי זה מה שיש ."
&nbsp
הזכרת לי את הפנינה הבאה:
&nbsp
- מדוע יהודים הולכים עם כובע?
- כי אברהם אבינו הלך עם כובע.
- אבל איך אנחנו יודעים שאברהם אבינו הלך עם כובע?
- נראה לך שיהודי שכזה לא ילך עם כובע?

pozetiv

New member
לא הולכים עם כובע, חובשים כובע כי פעם כובע היה מעין תחבושת .

Hameln

New member
לא לוקחים מפתח של חביתוש בלי רשות של רגע ודודלי.

Hameln

New member
אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים, ובדרך חטאים לא עמד,

ובמושב לצים לא ישב. (למה מיסטיקנים הם כ"כ חסרי חוש הומור?)

trilliane

Well-known member
מנהל
אני רוצה להקדיש לך את הסצינה הבאה (קצרה) מ"אנג'ל":

BravoMan

Active member
מה באמת?

אתה פשוט אדם חסר מעוף. זה הכל.
זה שאתה לא רואה מה יש לחדש, ועל מה לחשוב, לא אומר שזה באמת ככה.
&nbsp
עוד במאה ה-19, אנשים רמי דרג יצאו בהכרזות שהמדע כבר גילה הכל, ולא נותר לבני אדם מה להמציא.
היום יש לנו המצאות וגילויים מדעיים שלאנשי מהמאה ה-19 יראו כמו קסם.
&nbsp
מהטלפון החכם בכף ידך ועד צילומים של גלקסיות רחוקות.
לא חביבי, אנחנו לא מכונה למחזור מחשבות, חלקינו פשוט פחות יצירתיים מאחרים.
&nbsp
אבל זה לא נורה! אם אתה לא יכול לחשוב על דרך לחדש, פשוט תחיה ותהנה ממה שיש!
&nbsp
יש בחורות שמתרשמות ממחשבות עמוקות, ויש כאלה שמתרשמות מאוטו יוקרתי ומהיר, או לבוש ואבזור ברמה.
&nbsp
אולי אתה צריך את הסוג השני, ואולי אתה צריך להבין שזה לא "האם נישקו אותה כבר בלחי" אלא מי ואיך נישק אותה בלחי לפניך...
אבל מה אני יודע? אני לא יועץ לעניינים רומנטיים, אני רק יודע שיש בעולם הרבה יותר יופי, עניין, אהבה ודברים טובים בלי הדת והאלוהים הדמיוני שלה

למעלה