מה זה תורת הסוד או תורת הנסתר?

דאלטון

New member
מה זה תורת הסוד או תורת הנסתר?

לדעתי אין דבר כזה.

אם אני אבקש הוכחות על תורת הנסתר יגידו לי שרק חכמים גדולים מהיהדות יודעים את הסודות ואת הנסתר. הבעיה שאין אפשרות להוכיח את הטענות הללו.
אם אתה לא יכול להוכיח או להראות הרי שניתן להתייחס לדברים האלה כאל דברים שלא קיימים כלל.
מי שמשתמש במושגים ''סוד'' ו ''נסתר'' בעצם פותר את עצמו מלהביא הוכחות בפועל. אם זה נסתר איך אנשים ידעו שיש משהו מאחורי המושג הזה? ואם זה סוד הרי שאותם חכמי דת שכביכול יודעים את הסודות יטענו שהם אמורים לשמור עליהם.

pozetiv

New member
תורה וסוד זה אותו הדבר .

כל המאמץ של חכמים להסתיר את הסוד הוא כדי להגן על מי שאינו ראוי לדעת את הסוד .
למעשה כל התורה והתורה שבעל פה /התלמוד נועדו כדי להסתיר את הסוד וגם מה שנקרא תורת הנסתר, מה שמדברים על זה כמו על קבלה, נועד להסתיר את הסוד, מה גם שהצנזורה הנוצרית במשך מאות שנים העלימה חלקים חשובים ממנו.

הסוד באופן עקרוני הוא לגבי אופן ההנהגה של הבורא את המציאות ואת האדם ואופן הסינכרון בינהם.

אחת הדרכים הקשות ביותר לגלות את הסוד של התורה היא ללמוד את כל התורה ואת כל התורה שבעל פה ולקיים מצוות ואז אולי יתגלה בפנייך הסוד , בדגש על אולי , ואם לא יתגלה בפנייך הסוד, סימן שאינך ראוי, זה לא אומר שמשהו אצלך לא בסדר, אלא אתה עדיין לא מוכן, לא בשל לתפוס אותו .
הבעיה הגדולה של ידיעת הסוד היא שמאותו רגע שאתה יודע את הסוד, אין לך יותר בחירה חופשית כמו שהיתה לך לפני ידיעת הסוד ואין דרך לחזור אחורה, זה כמו שאתה נכנס למקום שאתה לא יכול להתחבא בו, לא יכול להסתיר שום דבר, אפילו לא את המחשבות שלך .

דאלטון

New member
מי הם האנשים שיודעים את הסוד והנסתר? איפה הם נמצאים היום?

מבחינתי דבר שלא גלוי הוא לא קיים ואני לא יכול להתייחס אליו.

מדובר בהתעסקות בדברים מופשטים.

מה יקרה לי אם אני אדע את הסוד? אהפוך למשוגע?

pozetiv

New member
אמשול לך משל -

ילד שנמצא בתוך רכב נוסע מה שנגלה לו זה רק מה שיש בתוך הרכב ואולי הוא מספיק להבחין במה שמתרחש מחוץ לרכב .
האם גם לגביו ניתן לומר שכל מה שאינו גלוי לא קיים ? או דבר מופשט ?

דאלטון

New member
הילד יגלה את העולם תוך כמה שנים שהוא יגדל.

והוא יגלה את המציאות של העולם.
הוא לא צריך לחכות אלפי שנים כמו הדתיים בשביל לראות איזה
נס או גילוי נסתרות.

ugu1211

New member
לדאלטון

במידה ויתגלה לך הסוד, אתה תהפוך ל-POZITIV.

משוגע? חס וחלילה!

מדור 26

New member
אין שום סוד

ואין גם שום צורך בסוד. ההשוואה של הילד היושב ברכב ולא מודע למה שנמצא
מחוצה לו. מאד לא מוצלחת, כי מה שנמצא מחץ לרכב, נמצה שם באופן גלוי והילד יכול לראות הכל.
את הסוד המדומה, המציאו חז"ל כדי לשוות לעצמם בשקר ובתחבולה , חכמה יתרה, שאין כביכול לבורים ועמי ארץ.
מה שנקרא בלשון עממית "עבודה בעינים" ומאמינים כמוך נופלים בפח הזה.
אז...שיבושם לך...

dojee

New member
אם יש הוכחות זה לא ניסתר ולא סוד, תילמד פיסיקה

גם שם יגידו לך שאין הוכחות, אלא ראיות

יפה שאתה שולח אחרים ללמוד פיזיקה

כאשר הם שואלים על "תורת הנסתר".
זה כמו שתשלח אותם ללמוד הנדסת מכונות כאשר שואלים על חדפים.
&nbsp

מדור 26

New member
מה לפי מיטב ידיעתך...

מה ההבדל בין "הוכחות" ו- "ראיות" ?
זאת רמת העברית שלך?

להפך, יש בהחלט דבר כזה.

וזה אחד הכלים החזקים ביותר של הדת.
&nbsp
הרעיון הוא מאוד פשוט - הסוד, כמו שרמז לך פוזטיב, הוא לגבי "אופן ההנהגה של הבורא את המציאות ואת האדם ואופן הסינכרון בינהם.".
&nbsp
עכשיו, תחשוב מה היה קורה לכל בעלי הסוד והחכמים בתורת הנסתר אם הסוד הזה היה גלוי - הם היו הופכים למיותרים! אף אחד לא היה צריך אותם כי כולם היו יודעים את הסוד.
ברגע שאתה מציב את עצמך במקום שבו לך יש ידע הכרחי שאין לאחרים, אתה אוטומטית הופך להיות הכרחי בעצמך. ברגע שהידע הזה מופץ לכולם, אתה כבר לא הכרחי יותר.
&nbsp
מכיון שאנחנו יודעים שדת היא אמצעי להשתלט על ההמון הנבער (ולכן גם אם תשים לב בכל הדתות אחת המטרות היא להשאיר את ההמון נבער ככל האפשר, אחרת מדוע להתנגד ללימודי ליב"ה?), תורת הסוד היא אחד מהכלים החשובים שבעזרתה הדת מצליחה לשגשג.

dojee

New member
להיפך, הדת נגד תורת הסוד והניסתר

על כן כל הטיעונים שלך מופרכים

לא, אתה סתם כותב משפטים לא מבוססים.

לו היית נותן איזה שהוא בדל של ראיה שתאשש את מה שאתה כותב אז ניחא, אבל כרגע אתה לא מפריך את הטיעונים שלי יותר מאשר אגודת הארץ השטוחה מפריכה את הטיעון שהעולם הוא כדור.

dojee

New member
אחשוף בפרהסיה אווילותך המעוותת וטיעונך המגוחכים

נסיונותיך הכושלים לקבל בדל מידע ללמדך לא יצליחו
חל איסור ללמד גוי תורה

Feanor75

New member
יש לך טעויות

תורת הסוד כבר מזה למעלה ממאה וחמישים שנה אינה סוד אלא גלויה לכולם. כמו שהסבירו לך פה, זה נשמר בסוד כדי שלא יגיע לידיים לא נכונות, של אנשים שישתמשו בזה לרעה או ייפגעו מזה. הקבלה היהודית היא רק אחת מתורות הסוד, יש הבדלים לא גדולים בין כל תורות הסוד, מפרס העתיקה, הקבלה, סופיות, יוון העתיקה ועד התיאוסופיה והאנתרופוסופיה של שטיינר. חכמי קבלה באירופה כעסו על שטיינר שפעל להפוך את הידע מאזוטרי לאקזוטרי, אבל הוא עשה זאת מכיוון שהזמן לכך הגיע, האנושות התפתחה מספיק ואני משער גם בגלל הסכנה שידע אזוטרי מסולף יופץ בעידן התקשורת. לבסוף גם אצלם הוחלט לשחרר את הידע לרשות הכלל, כמדומני קשור לכך הרב יהודה אשלג.
&nbsp
אנשים שעדיין מאמינים במדע המודרני, שחושבים שאין דבר חוץ מחומר, אחרי שמקבלים הסברים מפורטים על הבריאה ועל ההיגיון שעומד מאחורי הכל, אני חושב שהם די סתומים. אמנם הם נתונים להשפעות מסוימות שגורמות להם לאמונה שלהם, אז יש להם נסיבות מקילות אבל זאת אחריותם לחפש אחר האמת.
&nbsp

למעלה