לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1289612,896 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'מדוע לא נטשו את התורה כבר בשנה השביעית?'
מדוע לא נטשו את התורה כבר בשנה השביעית?
09/06/2010 | 15:11
135
5
תמיד שאני מתחיל לדבר על נבואות משתמשים המתרצים בטענה שנבואות הן עניין שנתון לפרשנות, ובכן הייתי רוצה להעלות נבואה מסוג קצת שונה והיא שנת השמיטה.
המקור:"וכי תאמרו, 'מה נאכל בשנה השביעית: הן לא נזרע, ולא נאסוף את תבואתנו?"
תשובה: "ועשת את התבואה לשלוש השנים. וזרעתם את השנה השמינית, ואכלתם מן התבואה ישן; עד השנה התשיעית, עד בוא תבואתה - תאכלו ישן ."ויקרא כה20-22"
כלומר, מיד לאחר קבלת התורה ניתנת לנו הבטחה שאם נשמור על מצוות השמיטה בשנה השישית נקבל יבול שיספיק לנו גם לשנה השביעית וגם להזריע ולהצמיח בשנה השמינית.
א)מי ייקח סיכון להבטיח דבר כזה ומניין לו הבטחון שזה אכן יתקיים?
ב)במידה וזה לא התקיים, מדוע לא נטשו את התורה כבר בשנה השביעית למעמד הר סיני בטענה שהכול בלוף?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה מכיר את הסיפור של יונה הנביא?'
אתה מכיר את הסיפור של יונה הנביא?
09/06/2010 | 15:30
35
4
זה תמיד חוזר ותמיד יחזור. אם נבואה לא עובדת - תמיד יימצא הפרשן שיסביר למה היא לא עבדה. כאילו, תבין, נבואה זה עסק משגשג. תחשוב. אני יכול ללכת ולהגיד "אם לא תחזור בתשובה - אלוהים יכה בך בברק בעוד שנה מהיום!" הסיכוי שאכן יכה בך ברק בעוד שנה הוא ידוע (תוכל לחפש אותו בנט). אם הנבואה שלי תצליח במקרה, בינגו, יצאתי מלך ויש לי תירוץ להחזיר אנשים בתשובה. אם הנבואה שלי תיכשל, אז יש אפשרות שבתכלס, לא תזכור אותה בכלל כעבור שנה. עוד הצלחה, כי לא הפסדתי כלום. במידה ולמרות הכל כן תזכור - אוכל לטעון שטות כלשהי כמו "אלוהים ראה שאתה אדם טוב והחליט להעניק לך עוד הזדמנות" (כמו למשל בסיפור של יונה הנביא). עוד הצלחה כי עדיין לא הפסדתי כלום.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תגיד לי אתה מבין בכלל במה זה כרוך?'
תגיד לי אתה מבין בכלל במה זה כרוך?
09/06/2010 | 15:38
34
3
לשבות לשנה שלמה מגידולי היבול, כיום תבקש מחקלאי לשבות לחודש תמים וזו תהיה מלאכה בלתי נסבלת.
אם היה יוצא מצב שאנשים היו רעבים פעם אחת בשנת השמיטה אני בטוח שהם לא היו חוזרים לשבות שוב.
אני גם מזכיר לך  שלא מדובר בנבואה שספק נוכל לבדוק אותה אלא בא מי שנתן את התורה ואומר, הנה תבדוק אותי, כבר תוך 7 שנים תוכל לדעת האם קיימתי את דברי או לא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'נבואה יכולה לא להתקיים בגלל חטאים.'
נבואה יכולה לא להתקיים בגלל חטאים.
09/06/2010 | 18:10
3
לצפיה ב-'לפי התורה כאשר נתנו הצוויים הם נדדו במדבר ,'
לפי התורה כאשר נתנו הצוויים הם נדדו במדבר ,
09/06/2010 | 20:09
29
2
בשום מקום לא נזכר שבזמן הנדודים גדל מישהו תבואה כלשהי. לא היה מצב שבו יכלו במדבר לראות אם תתממשנה ההבטחות...
חוץ מזה העם חי במצב כפיתי שבו משה ואהרן כמתואר מהלכים עליהם אימים באמצעות איומי מגפות על צעד ושעל , ופותרים בעיה פוליטית על ידי זה שמשה מצפה שהאדמה תפצה את פיה ותבלע את קורח ומשפחתו ואש תשרוף את 250 מקטירי הקטורת.... אם כתבו לך הפרשנים באשר ל"מעמד הר סיני" כך : "כפה עליהם הר כגיגית, אם תקבלו , מוטב ואם לא , שם תהיה קבורתכם". כל הטרור שהופעל על העם מנע ממנו כל דרך עצמאית , אכשר לפי המתואר , כל פעם שזעם האל יהוה הפסיכופת , אים לכלות אותם בשל "כפירה" ומשה נאלץ להתחנן.... על פי זה לא נתן היה לגרום להם לנטוש. צל המות , גם מאיומי משה , שלט בהם.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'*כאשר'
*כאשר
09/06/2010 | 20:19
5
לצפיה ב-'אתם כולכם גיבורים גדולים היום'
אתם כולכם גיבורים גדולים היום
09/06/2010 | 21:57
27
3
אני רוצה לראות היום מישהו מכם גורם לחקלאי לא לעבוד שבוע, לא שנה.
ואם יגווע ברעב בשבוע הזה,או ילדיו יגוועו, נראה מי יצליחו לשכנעו שוב. חוץ מזה, אם אני בא למסור תורה ואני רוצה שיקימו אותה לדורות,מה פתאום אני מקשה אותה כל כך עד כדי שיהיה כמעט בלתי אפשרי לקיימה?, מה אני מבלבל להם את המוח בנוגע להגאלת כלים?,ל"ט מלאכות אסורות בשבת, על כך שזו חובה לשחרר עבדים ועוד לתת להם מהרכוש שלי?,מה אני מטומטם? אם אני רוצה שיקימו את התורה שלי לדורות אני אומר להם תחגגו את חג ההודיה, תחלקו מתנות אחד לשני, תתחפשו בהלוווין ותפחידו אחד את השני וכ'ו, זו דת כייפית, בלי מחויבויות, בלי איסורים,דת כזאת תתקיים לדורות בלי בעיה כי זה כיף.
לתת להם הבטחות שאי אפשר לעמוד בהן זו לא דרך להנחיל תורה לדורות. האומנם... כי לפי שיטתכם זו לא בעיה בכלל , כי הרי הציבור כולו מורכב מאדיוטים שלא רואים כי המלך הוא עירום וגם לא אכפת להם לגווע ברעב ושהילדים שלהם ימותו מרעב גם, העיקר למשוך ולהחזיק בכח ספר שכתב אותו שיכור ולהיות מוכנים למות בשבילו בלי שום בעיה.
עכשיו אני שואל?, זהו ההיגיון שלכם?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני אענה על זה.'
אני אענה על זה.
09/06/2010 | 22:06
25
2
אנשים הקריבו קורבנות אדם,את בניהם שלהם למען ריצוי האלים-נראה אותך משכנע מישהו להקריב את הבן שלו למען ריצוי האלים אם זה לא עובד-במשך אלפים על אלפים של שנים בני המאיה עשו זאת.

המוסלמים כבר אלפיים שנה עושים דברי הלכה הזויים בידיוק באותה רמה של היהודים-האם המוסלמים צודקים?

נראה אותך משכנע אדם לא לעשות סקס בחיים עם אשתו,לא להיות בעל רכוש לעולם,ולהקדיש את כל חייו להתבודדות.

התפיסה שלך של הנצרות היא כל כך מגוכחת,כל כך רדודה שזה פשוט דוחה-מטצער,אני באמת לא אוהב להיות בוטה אבל זה הדבר שאני מרגיש כאן.
המצוות הנוצריות כלל אינן שונות מאלו היהודיות.

אם אתה טוען שאנשים ממלאים חוקים מתוך הפחד והופכים את התבונה לשפחת האמונה ועושים דברים מגוכחים,אתה צודק. זאת הראייה שלך? הבאתי לך רשימה של חוקים מסוכנים ומגוכחים לא פחות שעשו כל הדתות לכל אורך הזמן.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'וזה שהמוסלמים והנוצרים גם'
וזה שהמוסלמים והנוצרים גם
09/06/2010 | 22:22
24
1
מאמינים בתורה שלנו לא אומר לך כלום? לאן תברח עכשיו עם הטיעונים שלך?, כולם אידיוטים?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לאן אברח? לאמת ידידי,לאמת.'
לאן אברח? לאמת ידידי,לאמת.
09/06/2010 | 22:28
22
4
1. קראת אי פעם קוראן\ברית חדשה? המוסלמים והנוצרים <לא> מאמינים בתורה שלנו,הנוצרים אומרים שכל התורה שלנו ו"הברית הישנה" עם ע"י בטלה ומבוטלת (למרות שהם כן מייחסים איזשהו ערך ל"ברית הישנה",בעיקר ערך לימודי.) והתורה האמיתית היחידה היא תורתו של ישוע הנוצרי (הברית החדשה),שלהזכירך מצוות השמיטה לא נמצאת שם...אופס.

המוסלמים אומרים שאמנם ניתנה תורה בסיני,אבל היהודים עיוותו אותה ואין בינה לבין דבר אלוהים שום קשר-לכן אלוהים כרת ברית עם מוחמד והמוסלמים והביא את התורה "האמיתית" לחיקם,ועל כן גם הם לא מאמינים בתורה...אופס. (למרות שהם כן מכירים בכך שמשה וישוע היו נביאים,כמו מוחמד-רק שמוחמד הוא זה המתקדם ביותר ולכן הנכון ביותר,לשיטתם.)

על כן טיעונך לא מחזיק מים-עד כדי כך האמונה הנוצרית שונה מזאת היהודית עד שהנוצרים נחשבים עובדי אלילים (בגלל השילוש הקדוש) ולכן יש איסור מוחלט להכנס לכנסייה,למרות שלמסגד מותר-ועדיין האמונה המוסלמית כה שונה מזו היהודית.

2. למה בידיוק כמו בנושא של השקר מהיהדות אתה בורר לעצמך איזשהו טיעון אחד ומתעלם מכל השאר-מה בנוגע לקורבנות האדם? לשיטתך אחרי השנה הראשונה שבה קורבנות האדם לא היו עובדים אז כל מקריבי קורבנות האדם (נורדים,בני המאיה וכו'.) היו צריכים לזרוק את האמונה לאלף עזאזאל,מדוע זה לא קרה?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אוקי בוא נעשה קצת סדר'
אוקי בוא נעשה קצת סדר
10/06/2010 | 00:50
21
6
א) אנא ממך, כאשר אתה מביא לי טיעון אנא צרף מקורות , אני ממש לא מתכוון לפתוח את הקוראן או הברית החדשה ב1 בלילה.
ב)אני גם לא ממש מבין איך הגענו למצב שאני צריך לתת הסבר על בני המאיה שמוציאם את ילדיהם להורג, אני נתתי הוכחה שונה במהותה . במצוות השמיטה יש נבואה, אם תשמור יהיה פי 3......וכ'ו,בהוצאתם של ילדי שבט המאיה בספק גדול אני אם תמצא נבואה כזו. מה גם שזו ממש לא שיטה, מה שאתה עושה זה בסך הכול לסובב את האש לכיוון שלי עם בני המאיה שבהם אני לא מבין גדול, ובנוסף אם תרצה להוכיח שמצוות השמיטה לא אמיתית לא תוכל לעשות זאת ע"י זה שתביא לי דוגמאות ממקורות שבכלל לא נוגעים לשמיטה, "לא מוכיחים אדם ע"י זולתו"
(יש פתגם כזה אני בטוח. חחח) מה קשור בני המאיה לשמיטה??.
ג) בהתיחסותי לתרבויות הגדולות. כמו שאני רואה את זה , בכל תרבות גדולה ,דת,אימפריה,יש ניצוץ של גאונות אך כשמסתכלים למטה , על היסודות שעליהם ניבנת הגאונות,,, תמיד תמצא משהו רקוב...
הסמוראים, שהיו אומני זן ופיתחו את תורת הבושידו , הביאו את תודעתם למצב מושין בחדרי חדרים היו נוהגים לעסוק במשכב זכר עם נערים.
נזירי שאולין, שהיו מומחי צ'י, הביאו את גופם ליכולות על אנושיות , היו שותקים רוב חיהם ולא מקיימים יחסי מין
הספרטנים, תרבות הכח, שהכשירו את ילדיהם לקרב מגיל ינקות,,, היו רוצחים תינוקות חולים בטענה שלא יוכלו להיות לוחמים.
אז כפי שאתה רואה ,בכל תרבות ישנו ניצוץ גאונות אבל תמיד זה מגיע על חשבון משהו אחר, אצלנו היהודים תמיד קיים עקרון "שביל הזהב" שמשלב בין הרוח לחומר. "ואהבתך לרעך כמוך", "לא תנאף אשת רעך" ועוד ציוויים מאין אלה שממחישים את זה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בשמחה נעשה סדר.'
בשמחה נעשה סדר.
10/06/2010 | 01:09
18
2
א. לפתוח קוראן? לפתוח ברית חדשה? אף על פי שכן היה ראוי אם כשאתה מדבר על הנצרות והאיסלאם לפחות תבין בהם,אבל ניחא.
לא,מה שזה היה דורש ממך זה רק לחפש בגוגל "קוראן" והופ:
"בתאולוגיה המוסלמית מקובלת ההנחה כי התנ"ך והברית החדשה היו בראשיתם ביטוי של "הלוח הגנוז" בדומה לקוראן, אולם הם שובשו וסולפו בידי היהודים והנוצרים, שסטו מדרך הישר, ועל כן נוצר צורך בהתגלות נוספת שבה הורד הקוראן אל מוחמד. לפיכך, לפי המסורת המוסלמית, הקוראן הוא המקור האמין היחיד לדברי האל."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%9F תחת הסעיף "מעמדו התיאולוגי של הקוראן".

בנוגע לנצרות: "שמו של הקובץ מבוסס על האמונה הנוצרית כי הברית בין האל לבין עם ישראל בהר סיני הוחלפה בברית חדשה שאותה בישר ישו לכל אומות העולם."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94#.D7.A9.D7.9E.D7.95_.D7.A9.D7.9C_.D7.94.D7.A7.D7.95.D7.91.D7.A5_.D7.95.D7.9E.D7.A2.D7.9E.D7.93.D7.95_.D7.91.D7.A0.D7.A6.D7.A8.D7.95.D7.AA

תחת הסעיף "שמו של הקובץ ומעמדו בנצרות"-שם גם מוסבר המעמד של התורה היהודית בעיניי הנצרות (כמו שאמרתי,מעין "מבוא" לדברי האלוהים,שהם ה"ברית החדשה".)

זה הכול-חיפוש בגוגל.

ב. דמגוגיה. אתה טענת את טיעון השמיטה שבבסיסו אומר: אם מצוות השמיטה לא הייתה עובדת (ושהרי יש דרישה להקרבה גדולה מצד החקלאים) הרי שהחקלאים לא היו ממלאים אותה ולכן מוסק כי המצווה כי עובדת.

ואני עניתי: לשיטתך,הרי שכל אותם דתות המקריבות קורבנות אדם (בני המאיה,ההודים לאלה קאלי,הנורדים וכו' וכו'.) על מנת שהאלים יתנו להם שפע-והרי לשיטתך הם טועים (שהרי היהדות צודקת והיהדות שוללת דתות אליליות מכל וכול,לשיטתך.) אז איך יכול להיות שכל המסורות הללו המשיכו (והם המשיכו,הרבה.) שהן דורשות כ"כ הרבה מהאדם (להקריב את עצמו\מישהו ממשפחתו) אם הן לא עבדו?! לכן המסקנה היא שהדת הנורדית,דת בני המאיה והאמונה באלה קאלי נכונות הן!

או במקום זה...אתה תוכל להבין שהשיטה היא מאוד פשוטה-הצליח? האל עשה את זה! לא הצליח? אה...האל כועס כי חטאנו! לעבוד יותר חזק!

ג. כאן זה כבר באמת לא לעניין.

בוא באמת נתחיל לדבר על הרקיבות שביהדות:

- קריאה לרצח של כל מי שלא מסכים איתה: רמב"ם, הלכות ממרים פרק ג` הלכה ב`.: "והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין שכל אלו אינם בכלל ישראל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצווה גדולה והסיר מכשול".

שולחן ערוך, יורה דעה סימן קנח סעיף ב': "והאפיקורסים, והם שכופרים בתורה ובנבואה מישראל היו נוהגין בארץ ישראל להרגן. אם היה בידו כח להרגן בסייף, בפרהסיא הורגו. ואם לאו היה בא בעלילות עד שיסבב הריגתו. כיצד, ראה אחד מהם שנפל לבאר והסולם בבאר, קודם מסלקו[את הסולם] ואומר הריני טרוד להוריד בני מן הגג ואחזירנו לך, וכיוצא בדברים האלו."

- גזענות בוטה כלפי השונים ("גויים):

הראב"ד בהשגותיו על דרי הרמם בהלכות טומאה פב' הלכה י':  " גוים הם כבהמות, ואין מטמאין ואין מיטמאין, 'עם הדומה לחמור', 'הן גוים כמר מדלי ואת כולם ישא רוח, והחושב אותם לכלום אסף רוח בחפניו".

המהר"ל בפירושו לאבות פרק ג' מיז': "ואף שאמר 'חביב האדם [שנברא בצלם]', אין זה כולל כל מין האדם, כי כבר אמרו ז"ל: כי 'אתם קרוים אדם ואין האומות קרויין אדם.שלמות הבריאה שהוא לאדם בפרט, הוא לישראל ולא לאומות."

הרמח"ל בספר "דרך ה'", חלק ב' פסוק ד': "ואז נתחלק העולם לשבעים אומות, כל אחת מהן במדריגה ידועה, אבל כולן בבחינת האנושיות בשפלותו, וישראל בבחינת האנושיות בעילויו."

- השפלת האישה והפיכתה לעבד:

רמב"ן, פירוש לתורה, בראשית ג' יז'): " 'ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך' - [אלוהים] העניש את האישה שתהיה נכספת מאוד אל בעלה... והוא יחזיק בה כשפחה. ואין המנהג להיות העבד [או השפחה] משתוקק לקנות אדון לעצמו, אלא יברח ממנו ברצונו".

תלמוד בבלי, מסכת סנהדרין פרק ד' ע"א: "היה לו לאדם הראשון שנטלו ממנו צלע אחת ונתנו לו שפחה לשמשו"

תלמוד ירושלמי, סוטה, דף יט' ה"ד:  "מוטב שישרפו דברי התורה ובלבד שלא ילמדו בהם הנשים"

הרמב"ם משנה תורה, הלכות אישות, פרק יג' הלכה יא':  "גנאי הוא לאישה שתהיה יוצאת תמיד פעם בחוץ פעם ברחובות, ויש לבעל למנוע אשתו מזה, ולא יניחנה לצאת אלא כמו פעם אחת בחודש או פעמיים בחודש, כפי הצורך, שאין יופי לאישה אלא לישב בזווית ביתה, שכך כתוב: 'כל כבודה בת מלך פנימה'".

ר' משה פירשטיין, שו"ת אגרות משה, אורח חיים, ד', סימן עה': "משמע שהאישה משועבדת לבעל לתשמיש [קיום יחסי מין] בכל זמן שרוצה, אף שלא בזמן העונה, אם היא בבריאותה; והבעל אינו מחוייב אלא בימי העונה שקבעו חכמים.

וזהו רק חלק מאוד מאוד קטן,ממש קצה הקרחון-על איזה שביל זהב אתה מדבר?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אוקי , אז לפחות טענה אחת נשארה ללא מענה'
אוקי , אז לפחות טענה אחת נשארה ללא מענה
10/06/2010 | 17:30
17
6
כל ששמעתי הוא שהיהודים הם ככה וככה (שזהו נושא אחר ואם תרצו נפתח שרשור על כך)  ובני המאיה היו נוהגים להוציא את ילדיהם להורג , אבל לא טיעון אחד אמיתי שיסביר את מצוות השמיטה.
ולא, משל המלך העירום לא עונה על טיעון זה.
בכל מקרה מי שקורה את השרשור הזה יכול לשפוט בעצמו לאיזה צד להאמין, פה באה האמונה למבחן.
ואני גם אסגור את הנושא הזה פה כי אני מרגיש שאין לנו יותר מה להוסיף אחד לשני אלא אם כן מישהו יוציא שפן מהכובע.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'קורה=קןרא'
קורה=קןרא
10/06/2010 | 17:37
2
לצפיה ב-'סליחה? נשארה ללא מענה?'
סליחה? נשארה ללא מענה?
10/06/2010 | 18:10
15
1
הטענה שלך רוסקה לרסיסים ותפסיק כבר להתחמק.

אתה טענת: מצוות השמיטה דורשת הקרבה מצד החקלאים היהודים,לכן אם היא לא הייתה עובדת לאחר הפעם הראשונה שבה היא נוסתה היא לא הייתה ממשיכה הלאה,מכאן-שהמצווה עובדת.

אני עניתי: בני המאיה במשך אלפי שנים כל שנה הקריבו קורבנות אדם כדי לקבל יבול יותר טוב וניצחון במלחמות-ידוע לנו שהם הפסידו בהמון מלחמות (כנגד ספרד,לדוגמה) ושהיו תקופות של רעב (שזאת אחת הסיבות בד"א לנפילת האימפריה שלהם.) ועל כן שיטת קורבנות האדם לא עבדה,ולמרות זאת הם המשיכו להקריב קורבנות אדם.

ולאחר מכן הרחבתי: הנורדים הקריבו קורבנות אדם לאודין,והפסידו בהמון מלחמות-ועדיין המשיכו להקריב קורבנות אדם לאודין.

כנ"ל מאמיני האלה קאלי.

ומכאן מוסק-אנשים ממשיכים בקיום מצוות דת (גם אם הן מסוכנות ביותר) אפילו שהן אינן נכונות ואינן מועלות מבחינת הרציונאל. כשלת בלהפריך את הטענה הזאת.

מכאן את ברחת לאלף מקומות-שהנוצרים והמוסלמים מאמינים בתורה (והופרכת),שהיהדות היא בעלת יסודות טהורים (והופרכת) ואתה מעז להגיד ששמעת רק על זאת?! אתה העלית את הטיעון הזה!
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה באמת ובתמים לא מבין את ההבדל בין נבואה'
אתה באמת ובתמים לא מבין את ההבדל בין נבואה
10/06/2010 | 22:41
12
1
לבין סתם מנהג ??
תבין אין שום הבטחה בשום מנהג בכל הדתות בעולם מהסוג הזה.
ואם אתה לא מבין, שוב... אין לי יותר מה להוסיף.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'חפש במילון אבן שושן'
חפש במילון אבן שושן
10/06/2010 | 22:43
9
19
מהי הגדרה של נבואה ותגיד לי אם הוצאתם של ילדי המאיה להורג עומדת בהגדרה זו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'חיפשתי'
חיפשתי
11/06/2010 | 00:14
8
4
"נבואה- דברי הנביא, חזון, השמעת חזון לעתיד הקרוב או לאחרית הימים" (מתוך אבן שושן).

על פי אבן שושן, גם שנת השמיטה היא אינה נבואה, אלה יותר מתאימה להגדרה של "תנאי". אין זה מנבא משהו בבטחון, אלא אומר שאם תעשו x יקרה y, ואם לא תעשו x, לא יקרה y. על פי אבן שושן, זה לא דומה ל"השמעת חזון", ולכן זה בדיוק באותה רמה של "אם תקריבו קורבנות אדם היבול יגדל ותנצחו במלחמה". אם אתה רואה את שתי הדברים שונים, חוץ מאשר באחד ניתן נתונים מדויקים ובשני נתונים לא מדויקים אך מבטיחים גם הם, אני ישמח לשמוע, כי אני לא רואה הרבה הבדלים בין השניים. עצם הדיוק בנתונים לא צריך להוות הבדל גדול בין השנים, כי בשניהם ניתנה הבטחה מסויימת שאפשר לאמוד את הצלחתה, ואם אתה חושב שזה כן מהווה הבדל אני יבקש ממך להסביר זאת.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מילא זה שאתם מפרשים'
מילא זה שאתם מפרשים
11/06/2010 | 07:45
7
2
את תורה מסיני כראות עייניכם, "התורה נועם וכל נתיבותיה שלום" אומר למעשה שמותר לשקר.
אבל לפרש את אבן שושן כראות עינייכם? בשביל מה יש מילון ופירושים בכלל אם כל אחד מפרש איך שבא לו?
ופה אני מסיים את השרשור הזה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'העתקתי ממילון אבן שושן מילה במילה'
העתקתי ממילון אבן שושן מילה במילה
11/06/2010 | 12:54
2
5
ומה שאני אומר זה או ששני הדברים עונים על ההגדרה של נבואה, או שאף אחד מהם. לטענתי הדיוק בגמול למעשה לא עושה את זה הבדל בין נבואה ללא נבואה כי את שתי התוצאות אפשר לאמוד בהצלחתם או אי הצלחתם. נראה לי שפשוט לא הבנת למה אני מתכוון. שוב, אם אתה לא מסכים איתי שההבדל בין נבואה ללא נבואה זה הדיוק, אנא הסבר ועל תאשים אותי ללא סיבה נראית לעין.

"התורה נועם וכל נתיבותיה שלום" לא אומר שמותר לשקר, אבל גם "לא תרצח" לא אומר שמותר לרצוח, ו... אמ... אופס... הראש הממשלה היחיד שנרצח בארץ נרצח ע"י אדם דתי. דבריך הם דמגוגיה אחת גדולה. זה טיפשי לקבוע צד אחד לדת בלי להסתכל על כל הצדדים האחרים שיש לה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'"כל נתיבותיה שלום" דווקא היה בסיס לפסיקות '
"כל נתיבותיה שלום" דווקא היה בסיס לפסיקות
<< ההודעה הנוכחית
12/06/2010 | 11:05
1
77
המתירות לשקר.
אני יודע שכבר הבאנו את הדברים הללו למולו, אבל לא יזיק לכולם לקרוא אותם שוב, ואולי זה שאני מסדר את הפסיקות כרונולוגית יעזור אף יותר, ואגב, כדאי שתבין את הפילוסופיה שמאחורי האמירה "גדולה עבירה לשמה ממצווה שלא לשמה" (הוריות י' ע"ב; נזיר כג' ע"ב), כי זה נוגע ישר לענייננו.

בכל מקרה:
הגמרא במסכת יבמות סה ע"ב כותבת: "אמר ר' אילעא משום רבי אלעזר בר' שמעון, מותר לו לאדם לשנות בדבר השלום",
כלומר, שמותר לשקר כדי למנוע מריבה וכדומה. זה הבסיס לכל ההתפלפלות מה נחשב "דרכי שלום", וכמה רחוק ניתן למתוח את האישור לשקר.

הבן איש חי (ר' יוסף חיים מבגדד, 1909-1984) לקח את זה צעד קדימה: בשו"ת 'תורה לשמה' סימן שע', הוא קבע שמותר עקרונית לזייף מסמך כדי למנוע מאדם אחר לעבור על איסור שמן התורה. נידונו היה הצעה שהועלתה לבדות צוואה כדי למנוע חלוקת ירושה על פי הדין האזרחי, הסותר דין תורה. וזה מה שכתב:
"ואין בזה חשש 'מדבר שקר תרחק', דאמרו רבותינו ז"ל: משנים מפני דרכי השלום. והא עדיפא להקים דגל התורה, ואין לך שלום גדול מזה". כלומר, הבן איש חי הרחיב את דברי חז"ל המתירים לשקר מפני דרכי שלום גם על כל דבר שיסייע "להקים דגל תורה". בעמוד הבא בשו"ת זה, בסימן שעא', הוא כבר אמר זאת בבירור חד משמעי: "מותר לשקר כדי להעמיד דבר תורה".

מכאן הדברים רק התדרדרו:
"מהו אמת ומהו שקר? בתחילת חינוכנו הבנו, שאמת הוא כשמספרים עובדות כמו שאירעו; ושקר, כשמשנים זאת. אך זהו רק באופנים פשוטים, אבל למעשה יש הרבה אופנים שבהם אין הדבר כן. לפעמים אסור לומר דברים כמו שהם... בלי תועלת והכרח, ולפעמים צריך דווקא לשנות, כשהאמת לא יועיל אלא יזיק, כי אז מה שנראה כאמת הוא שקר, שמוליד תוצאות של רע, ומה שנראה כשקר מביא לתכלית של אמת. נמצא, שאמת הוא מה שמביא לטוב ולרצון הבורא, ושקר הוא מה שנותן הצלחה לעסקיו של שר השקר, הסטרא אחרא (השטן)".
ר' א. אליהו דסלר, 1953-1892, שו"ת מכתב מאליהו, כרך א, עמ' צד.

"ואם כן, כיוון שעל ידי טעות זו אדם מכיר את השם-יתברך – מה איכפת לן שזה טעות? ... וכיוון שתכלית היוצא מטעות זו הוא אמת, ובאופן אחר בלעדיו אי אפשר שתצא ההכרה [של האלוהים], נמצא שטעות זו היא האמצעי היחידי להשיג התכלית האמיתית, ואם כן – הרי הוא באמת הדרך הנכון, ואי אפשר לקראו בשם "שקר". ההבדל בין שקר לאמת נמדד על-ידי תוצאת הדברים הנולדת מזה, ואם התוצאה אמת, גם האמצעים הממציאים אמת זו הם אמיתים".
ר' ירוחם ממיר, 1936-1873, שו"ת דעת חכמה ומוסר, כרך א, עמ' קיג.

המשמעות החמורה של זה היא שקודם כל אנשי התורה מגדירים מהי אמת: כל דבר שמקרב לעבודת האל, בלי קשר לעובדות בשטח. ואחר כך קובעים אם אמירה מסוימת היא אמת או שקר רק בהסתמך על השלכותיה: אם האמירה הזאת מובילה למסקנות שמרצות אותנו, או לא.
הרבנים שצוטטו לעיל מדברים על עיקרון. זהו עיקרון שעל-פיו יש להתייחס לשקרים כאל אמת, אם הם מובילים לתוצאה הרצויה, ורבנים אלו נחשבים גדולי-תורה ודמויות מופת עבור יהודים רבים בדורות האחרונים.
"ההבדל בין שקר לאמת נמדד על-ידי תוצאת הדברים הנולדת מזה, ואם התוצאה היא אמת, גם האמצעים הממציאים אמת זו הינם אמיתיים". מדובר כאן ממש ב"המטרה מקדשת את האמצעים", ואם עליך לומר ביודעין דברים שהם אינם נכונים עובדתית (כלומר לשקר) לאדם חילוני כדי לגרום לו לחזור בתשובה (ולעשות את רצון האל, שאוטומטית הופך כל דבר שתגיש ל"אמת" מבחינת ההלכה), הרי זה מותר, ואף מומלץ!

הרב דב שטיין, שעושה כיום מאמצים אדירים למנוע יציאה לשאלה בציבוא החרדי, מתיר גם הוא לשקר לחילונים ולדתיים כאחד על מנת להחזיר אותם בתשובה או להשאירם בדת. אין לו מעמד של פוסק הלכה, אבל הוא ראש ישיבה מכובד לכל הדעות, ואין ספק שצאן מרעיתו מתחשב בקביעה הזו:
"כנראה אין הדבר ידוע, שקר אינו עבירה מן התורה. בשום מקום בתורה לא נאסר לשקר (למעט בבית דין בעת מתן עדות או שקר שהינו מירמה בעלת משמעות ממונית) .... האם יש ולו גם אדם אחד שלא שיקר במהלך חייו?! ברור כשמש שיש מקרים בהם מותר ומצוה לשקר... וכן ניתן לשאול [האם מותר לשקר] לכל פרט ופרט בעם ישראל שנשבה בקונספציות של גויים שונאי ישראל עקב כפיה האוסרת או מגבילה את היכולת לגבש כלים תרבותיים עצמאיים בגולה. מובן שאין להאמין למי שמנסה למצוא בקעים בתורת ישראל בבואו להאשים רב בשקרים [כי הם באו ממניעים טהורים].... שיקול הדעת לשקר כדי להחזיר בתשובה או למנוע התנבלות צריך להישקל לפי גנותו של השקר לפי התועלת הטקטית וההפסד האסטרטגי".
(הרב דב שטיין, קונטרס בענין דילוגי אותיות כתשובה לקונטרסי דעת אמת, ע"מ 2, שנת 1990)

אגב, גם בדבריו של שטיין וגם בדבריהם של דסלר וירוחם ממיר שלושת הנקודות [...] הבאים בין המשפטים הם מקומות בהם מביאים הכותבים דוגמאות פושרות שירחיקו מהם ביקורת, הנוגעים לעניינים פחותים של בין אדם לחברו (כמו למשל האם יעליב אדם בדבריו, מתוך דבריו של דסלר) או עניינים רגשיים סוחטי דמעות כמעט (לשקר כדי "להציל" מהנוצרים ילדה ניצולת שואה שגדלה במנזר, מתוך דבריו של שטיין) – אך כמו שניתן לראות מדבריו האחרונים של שטיין, בהחלט ניתן לעשות שימוש בשקרים כדי להחזיר בתשובה או למנוע יציאה לשאלה.
"שיקול הדעת לשקר כדי להחזיר בתשובה או למנוע התנבלות צריך להישקל לפי גנותו של השקר לפי התועלת הטקטית וההפסד האסטרטגי". אני מניח שזה שם בסימן שאלה רציני כמעט כל דבר שמחזירים בתשובה אומרים, ועליך לקחת זאת בחשבון כשאתה חושב האם להאמין לדבריהם בסופו של דבר.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'ובאשר לרצח, רק ראו את דברי כאן:'
ובאשר לרצח, רק ראו את דברי כאן:
12/06/2010 | 11:08
2
לצפיה ב-'תגיד לי אתה אמיתי?!'
תגיד לי אתה אמיתי?!
11/06/2010 | 13:21
2
2
"התורה נועם וכל נתיבותיה שלום" אומר שמותר לשקר?!?!?! אני הבאתי לך דעה של 3 פוסקים מהמרכזיים ביותר ביהדות שפוסקים חד משמעית שמותר לשקר (ר' אליהו דסלר,ר' ירוחם ממיר והבן איש חי.) למען הפצת התורה ואתה בכלל מעז (שוב!) לדבר על הפסוק הזה שהבאתי אותו כי הוא הדכתיב שעליו מתפלפלים הפוסקים?
בידיוק כמו בשרשור עצמו: אני מציג לך את דעת הפוסקים שממנה אתה מתעלם,לוקח משפט אחד שהופיע רק בהודעה אחת מכל השרשור (וגם אותו הוצאת מהקשרו.) כאילו הוא ההוכחה היחידה,העמדתי אותך על טעותך והודית בכך ואמרת שאתה "תבדוק זאת לעומק" וש-ו-ב אתה משתמש בדמגוגיה הזאת?
אני לא מבין אתה באמת מאמין לדמגוגיה העלובה הזאת? אתה מנסה לשכנע מישהו? אתה מקווה ששכחתי מה הצגתי לך בהודעה? מה? אני באמת לא מבין אותך.

עכשיו נחזור לנושא: לא,מצוות השמיטה איננה נבואה-נבואה ניתנת ע"י נביאי ישראל בתורה והיא מגיעה על מנת לשנות את דרכי העם. השמיטה היא מצווה-יש שכר מצווה,כמו בעשרת הדיברות וכו'.
בני המאיה בהחלט כן עשו דבר דומה-נקריב לאלים קורבנות אדם וכך היבול יצמח יותר טוב,ננצח במלחמות וכו'. בני המאיה <הפסידו במלחמות> וברור שהיה להם שנים של רעב-ולמרות זאת הקרבת קורבנות האדם (!) שרדה אלפים על אלפים של שנים!
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הי מנווה,'
הי מנווה,
12/06/2010 | 11:13
1
1
"כל נתיבותיה שלום" דווקא עשוי להיות הבסיס לפסיקה התלמודית (יבמות סה ע"ב) "אמר ר' אילעא משום רבי אלעזר בר' שמעון, מותר לו לאדם לשנות בדבר השלום".

אגב, ריכזתי למעלה את הפסקים הרלוונטים בסדר כרונולוגי, ויתכן וזה הניסוח שתרצה להשתמש בו במאמר שאתה מתכנן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

עדיין כדאי להוציא דברים גם מהכתבה העוסקת בהיתר להמציא סיפורים, ואני בטוח שלא נגענו עדיין בקצה הקרחון מבחינת פוסקים המתירים כל זאת - אבל הי, זו התחלה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני יודע ליאור,ציינתי זאת.'
אני יודע ליאור,ציינתי זאת.
12/06/2010 | 13:57
1
הדבר שבגללו התכעסתי הוא ש"בריאתן" חזר והציג בהודעות שלו מצב כאילו בפוסטים שלי הצגתי רק את המדרש של "כל נתיבותיה שלום" כהוכחה היחידה לכך שמותר למחזירים בתשובה לשקר-שכך לא היה,הצגתי לפחות 3 פעמים בשרשור המדובר את דעותיהם של ר' ירוחם ממיר,ר' אליהו דסלר והבן איש חי.

תודה על הלינק (:
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ההיתר לשקר אינו פרשנות שלנו,'
ההיתר לשקר אינו פרשנות שלנו,
12/06/2010 | 10:59
1
ולכל מילה שהוצאנו בהקשר לכך ניתנו לך מקורות וסימוכין מדבריהם של גדולים בתורה.
תתמודד עם זה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'סתם מנהג?'
סתם מנהג?
11/06/2010 | 00:21
1
הם לא עשו זאת סתם בשביל הבידור!
זה היה טקס דתי, פולחני, והלכתי!
כיצד השוני במשמעות המילים "כלל פולחני" ו"נבואה" עוזר לך בהצדקת דבריך?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אה?'
אה?
11/06/2010 | 15:09
1
יש סופר הבטחה! תקרא את ההודעות! בני המאיה הקריבו קורבנות כי לטענתם כך האלים יקבלו את הקורבן והם ינצחו בכל המלחמות והייבול יהיה יותר טוב.
וזאת לא נבואה,FFS זאת מצווה! נבואה ניתנת ע"י נביאי ישראל (ראה הגדרת הנבואה במילון אבן שושן שהביאו לך במקור.),האם גם עשרת הדיברות הן נבואות? ("כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון חייך על פני האדמה".)

אתה פשוט הולך עם הראש בקיר,מעלה טענות ואז בורח מהן ואז בסוף עונה לטענה שבכלל לא שם.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
11/06/2010 | 00:02
1
המאיה כבר נפלו לפני שהספרדים הגיעו לאמריקה, כך שהם מעולם לא נפגשו אתם. האינקה, לעומתם, נפלו בגלל מלחמה עם הספרדים. (ויש מצב שגם להם היו קורבנות אדם, אבל אני לא סגור על זה).
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מקבל.'
מקבל.
11/06/2010 | 16:41
לצפיה ב-'"ואהבת לרעך כמוך" תמיד היה משפט של עשן ומראות'
"ואהבת לרעך כמוך" תמיד היה משפט של עשן ומראות
10/06/2010 | 13:17
2
כל הכתוב בתורה במצוות שבין אדם לחברו הוא אך ורק לחברו שומר תורה ומצוות, אך את שאר העולם יש לתעב.
רמב"ם, הגהות מימוניות, הלכות דעות פרק ו' הלכה ג': "מצוה על כל אדם לאהוב כל אחד ואחד מישראל (ולא מן הגויים) כגופו שנאמר 'ואהבת לרעך כמוך', ודוקא שהוא רעך בתורה ובמצוות אבל אדם רשע שאינו מקבל תוכחה מצוה לשנאותו, שנאמר 'יראת ה' שנאת רע' ואומר 'הלא משנאיך ה' אשנא''".
ממש כך: מצווה עליך לשנוא!
ולא רעדו ידי הרמב"ם כשכתב זאת?

קרא את הדיון המלא בנושא ביני לבין לינה המתחיל כאן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
(המשכו הופך מעניין אף יותר),
ותבין שכאן ישנם אנשים שרואים מעבר למילים היפות ומגיעים לשורשה של ההלכה. על פי ההלכה ה"אדם" היחיד הוא רק האדם היהודי השומר תורה ומצוות, וכל היתר לבהמות השדה נידמו. "אל תרצח" איננו באמת אל תרצח. "ואהבת לרעך כמוך" נוהג ברעך בתורה ובמצוות ואילו את הכופר חובה לשנוא.  כאן אנו קוריעם לגזרים את ציפוי הקטיפה היפה של כל אותן הקלישאות, וחושפים קבל עם ועולם כי תחתיו מסתתר נבוט חלוד ומכוסה מסמרים.
זה איננו מראה יפה.

שיהיה לך יום נפלא.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'וזה הקשר בין קורבן אדם לשמיטה: גזרה שווה.'
וזה הקשר בין קורבן אדם לשמיטה: גזרה שווה.
10/06/2010 | 13:19
5
לצפיה ב-'הם לא שומרים שנת שמיטה, אז מה אכפת להם?'
הם לא שומרים שנת שמיטה, אז מה אכפת להם?
14/06/2010 | 14:29
א. הטיעון שלך הוא שאם הנבואה לא הייתה נכונה, אז איך זה שאנשים מאמינים בה? ובכן, הנוצרים לא מקיימים מצוות, ולכן האמונה לא 'עולה' להם כלום, אז מה אכפת להם ?

ב. הנוצרים מאמינים שהתקיימה הנבואה על בואו של משיח בן דוד, ואתה לא. אם אין הסכמה בסוגיה האם נבואה התקיימה או לא, משכו לך את השטיח מתחת לרגליים. כיום רוב החקלאים מגדלים מספיק תוצרת כדי להספיק לעצמם ליותר משנה, ואף אחד לא חושב לקרוא לזה נס - אפשר שכך היה גם בתקופה המדוברת.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'קבלה לדורות ? באמצעות אונס המח - הפתרון הזה '
קבלה לדורות ? באמצעות אונס המח - הפתרון הזה
10/06/2010 | 17:40
1
קים גם ביהדות וגם בשאר דתות. מטיפי הדתות פועלים באמצעות הטפות ואיומים והצבור לפחות בעבר אכל את האיומים וחי על פיהם בלי פקפוק. חלוניות וכפירה הם דברים חדשים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אבל עובדה שרעב היה גם היה'
אבל עובדה שרעב היה גם היה
09/06/2010 | 21:31
2
1
ועובדה שאנשים חזרו ושבתו שוב. מה שאתה לא מבין זה את עוצמת האמונה. אמונה תגרום לבן אדם לסרב להקשיב לכל מידע הגיוני ולוגי. כאילו, רוצה לשמוע את הסיפור הכי עצוב? זה סיפור אמיתי ד"א. אחד באמריקה טען שהוא הצליח לחשב מתי יגיע יום הדין. אסף מלא אנשים והכל, שכנע אותם שהוא יודע מתי יום הדין מגיע, ושכנע את כולם למכור את הרכוש שלהם עד לאותו היום, ובאותו היום כולם הלכו לאיזה הר והתפללו שעות וחיכו, עד שהיום נגמר והם הבינו שלא קרה כלום. אחרי כשנה בערך, האידיוט שוב חזר וטען שהוא פשוט טעה בחישוב והפעם הוא גילה את יום הדין האמיתי. חושב שאף אחד לא הלך איתו? הו לא ולא. הלכו גם הלכו, וכמובן, התאכזבו שוב. אנשים הם לא יצורים הגיוניים. ויותר מכך - תוסיף לכך את העובדה שבעבר, בתקופת התנ"ך, זאת הייתה אמונה שמובלת ע"י ההנהגה - כלומר, אם תחטא - פשוט תעלה למשפט ותיענש בהתאם. שתי העובדות האלה מספיקות לחלוטין כדי שבעבר לפחות - ימשיכו עם מצוות שנת השמיטה.

כיום - כל מה שצריך זה פשוט שילוב של בורות ושל "טוב, אם יש רעב זה כי יש חטאים נוספים אז אלוהים לא מקיים את הקטע של שנת השמיטה, זה מובן". זה הכל. שזה כל היופי, קולט את הגאונות? אם אין רעב - אז וואלה, הדתים יוצאים גדולים. "התורה נכונה!" וכל הבולשיט. אם יש רעב, אז למי איכפת, זה פשוט כי "אלוהים מעניש את העם". גאוני, לא?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אם הדברים שכתבת לא היו כל כך עצובים וקשים,'
אם הדברים שכתבת לא היו כל כך עצובים וקשים,
09/06/2010 | 21:56
1
היית מקבל כאן אגודל למעלה מייד.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אפילו היה פרק של הסמפסונס על המקרה הזה XD'
אפילו היה פרק של הסמפסונס על המקרה הזה XD
09/06/2010 | 22:18
2
לצפיה ב-'ומדוע לא נוטשים את זה היום?'
ומדוע לא נוטשים את זה היום?
09/06/2010 | 15:32
6
הרי היא לא מוציאה פי שלשה, וההבטחה קיימת גם היום, אז למה חרדים נשארים חרדים?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה שומר שנת שמיטה?'
אתה שומר שנת שמיטה?
09/06/2010 | 15:40
5
5
לצפיה ב-'http://www.shtaygen.co.il/?CategoryID=981&Art'
http://www.shtaygen.co.il/?CategoryID=981&Art
09/06/2010 | 16:02
7
לצפיה ב-'חרדים כן שומרים...'
חרדים כן שומרים...
09/06/2010 | 16:19
3
וזה לא ממש עוזר. התשובה היא פשוטה, ההגיון הדתי עובד הפוך, בערך כמו במלך הערום: אם כתוב שתוציא פי שלשה, אז כל מי שלא מסכים עם זה הוא טיפש. לא צריך לבדוק כי זה כתוב, וכולם מאמינים בזה, אז מה כולם מסביב טיפשים, אף אחד לא רואה שהמלך הוא ערום? האמת היא שכולם רואים ואף אחד לא מודה...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הכול טוב ויפה'
הכול טוב ויפה
09/06/2010 | 16:54
2
לא כשמדובר בפרנסה של האדם.
על אחת כמה וכמה שאין לו מה לאכול.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'עזוב זה לא ממש טיעון...'
עזוב זה לא ממש טיעון...
10/06/2010 | 09:44
על שמיטה לא שמרו בפועל מעולם. ואולי מישהו רצה לשמור, אבל הוא לא קרא את ההבטחה של התורה באופן ממשי אלא באופן מטאפורי, זה לא כזה בעיה לקרוא את התורה אחרת...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'החרדים לא עוסקים בחקלאות כמדומני'
החרדים לא עוסקים בחקלאות כמדומני
12/06/2010 | 15:13
אז בודאי שאין להם דילמות ביחס לשמיטה, הם פשוט קונים תוצרת חו"ל או תוצרת ערבית.
החקלאים שזה משנה להם לעומת זאת מתבססים על איזה תרגיל הלכתי שנקרא היתר מכירה
שמאפשר עיבוד אדמה בפועל.

אני לא מבין על מה אתה שואל.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אבל הדבר לא התקיים.'
אבל הדבר לא התקיים.
09/06/2010 | 16:27
18
1
ההבטחה אומרת  (ויקרא כה, כ-כב):
"וְכִי תֹאמְרוּ מַה-נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת הֵן לֹא נִזְרָע וְלֹא נֶאֱסֹף אֶת-תְּבוּאָתֵנוּ. וְצִוִּיתִי אֶת-בִּרְכָתִי לָכֶם בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית וְעָשָׂת אֶת-הַתְּבוּאָה לִשְׁלֹשׁ הַשָּׁנִים. וּזְרַעְתֶּם אֵת הַשָּׁנָה הַשְּׁמִינִת וַאֲכַלְתֶּם מִן-הַתְּבוּאָה יָשָׁן עַד הַשָּׁנָה הַתְּשִׁיעִת עַד-בּוֹא תְּבוּאָתָהּ תֹּאכְלוּ יָשָׁן"ואתה שואל "מי ייקח סיכון להבטיח דבר כזה ומניין לו הבטחון שזה אכן יתקיים?"

ומצד שני, השווה את מה שנאמר במלכים ב ח, א-ב:
"וֶאֱלִישָׁע דִּבֶּר אֶל-הָאִשָּׁה אֲשֶׁר-הֶחֱיָה אֶת-בְּנָהּ לֵאמֹר קוּמִי וּלְכִי אתי (אַתְּ) וּבֵיתֵךְ וְגוּרִי בַּאֲשֶׁר תָּגוּרִי. כִּי-קָרָא יהוה לָרָעָב וְגַם-בָּא אֶל-הָאָרֶץ שֶׁבַע שָׁנִים. וַתָּקָם הָאִשָּׁה וַתַּעַשׂ כִּדְבַר אִישׁ הָאֱלֹהִים וַתֵּלֶךְ הִיא וּבֵיתָהּ וַתָּגָר בְּאֶרֶץ-פְּלִשְׁתִּים שֶׁבַע שָׁנִים".
פרק-הזמן של שבע שנים מוכרח היה להכיל שנת שמיטה אחת, ומהפסוקים הללו ברור שארץ-ישראל לא נהנתה מברכה אלוהית כלשהי ערב אותה שנה. יתר על כן, אם האישה הנזכרת בפסוקים הללו הצליחה לשרוד בארץ פלשתים (דרום מישור החוף של ישראל המודרנית), ברור שהרעב, אשר פגע בממלכת ישראל, פסח על לפחות חלק משכנותיה. זה נראה כהיפוכה המוחלט של ברכת האל.
כמו כן, בספר מכבים א (שאינו נכלל בקאנון המקראי היהודי), אשר נכתב בסוף המאה ה-2 לפסה"נ ומהווה מקור מהימן יחסית לאירועי התקופה החשמונאית המוקדמת, מסופר כיצד בשנת מותו של אנטיוכוס ד' אפיפאנס (164 לפנה"ס), מצביאו ליסיאס, שנשלח על-ידי המלך לדכא את מרד החשמונאים, צר על העיר בית-צור שמדרום לירושלים והצליח לכבוש אותה, מפני שתושביה "יצאו את העיר כי לא היה להם שם אוכל להיסגר בה, כי שנת שבתון הייתה בארץ" (מכבים א, ו מט). כלומר, גם במקרה הזה הברכה האלוהית המובטחת בתורה לא התגשמה.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'מה שלכאורה מובטח הוא כמות משולשת'
מה שלכאורה מובטח הוא כמות משולשת
09/06/2010 | 17:13
3
1
אם איני טועה.ולא בהכרח כמות גדולה.יש הבדל...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אז כשעדות ספר המכבים אומרת שהרעב התרחש '
אז כשעדות ספר המכבים אומרת שהרעב התרחש
09/06/2010 | 17:18
2
2
בגלל השמיטה, מה זה אומר?

והאם אתה יכול להביא סימוכין בני ימינו לכך שאכן חקלאים זוכים לגדל כמות משולשת, כמובטח?
מדוע הבטחת האל לא מתקיימת היום?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא שמתי לב להערה זו.'
לא שמתי לב להערה זו.
09/06/2010 | 18:24
1
1
א) כידוע לך טוב מאוד שמצב מלחמה מצריך הרבה יותר משאבים ולכן לא בטוח שהם לא קיבלו את הפי 3 שהובטח להם אך כן יכול להיות שזה פשוט לא הספיק.
ב)מצוות השמיטה היא מדרבנן מכיוון שלא כל עם ישראל נמצאים בארץ ישראל ,לכן זו היא מצווה שרק תיקנו חכמים שצריך לשמור.
לגבי עדויות ישנו ספר של דויד קליינר שעוסק בנושא זה. לא אומר דבר לזכותו או לגנותו של הספר מכיוון שלא קראתי אותו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'להבא כשתעלה טיעון,'
להבא כשתעלה טיעון,
09/06/2010 | 18:38
1
ודא מראש שיש לך כיצד לגבותו כהלכה, וזאת למען לא ניתקע פעם נוספת במצב שכזה, שלא ניתן להתקדם ממנו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא ממש מבין איך זה קשור.'
לא ממש מבין איך זה קשור.
09/06/2010 | 17:15
13
1
הרי בפסוקים מפורשים אומרים לך שאלוהים הולך להוריד רעב לישראל ואתה מתחכם ושואל מה עם ההבטחה שלו?
כמו שילד שרגיל ביום חמישי שהוריו יוציאו אותו לאכול מקדונלדס ופתאום אחרי שהיכה מישהו הוא שואל את הוריו , מה עם המקדונלדס שלי?
ואם כבר אתה מצטט ממקורות שכאילו יפריכו את מצוות השמיטה, מדוע אינך מתייחס לניסים שיש באותם מקורות?
כיצד ידע איש האלוהים שאלוהים הולך להוריד שבע שנים של רעב?, כיצד הרעב פגע בעם ישראל אך לא בפלישתים שמבחינה גאוגרפית זהו אותו אזור?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'או שאתה מקבל את התורה כמקור או שלא'
או שאתה מקבל את התורה כמקור או שלא
09/06/2010 | 17:16
1
1
אתה לא יכול לשנות את זה ע"פ איך שנוח לך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני שם את עצמי לרגע בנעליך. זה הכל.'
אני שם את עצמי לרגע בנעליך. זה הכל.
09/06/2010 | 17:20
4
לצפיה ב-'משום שמדובר באגדת עם. דה.'
משום שמדובר באגדת עם. דה.
09/06/2010 | 17:19
10
לצפיה ב-'נו אז בוא נראה אותך'
נו אז בוא נראה אותך
09/06/2010 | 17:22
9
מוכר אגדת עם לחקלאים שלא יעבדו שנה.
בטענה שבשנה השישית הם ישתכרו פי 3
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אנא הבא סימוכין בני זמננו שחקלאים משתכרים כך.'
אנא הבא סימוכין בני זמננו שחקלאים משתכרים כך.
09/06/2010 | 17:23
7
2
לצפיה ב-'הבאתי קישור למעלה'
הבאתי קישור למעלה
09/06/2010 | 17:26
אבל זה רק בתנאי שיש לך האומץ להיכנס לאתר דתי
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מצאתי אחד כאן:'
מצאתי אחד כאן:
09/06/2010 | 17:35
5
1
http://www.shtaygen.co.il/?CategoryID=981&ArticleI...

אבל סלח לי שאני נוטה שלא להאמין לו, מסיבות מובנות:
http://www.kikarhashabat.co.il/6374.html
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/AddMsg.aspx?Foru...

אשמח למקורות אמינים לשם שינוי, כגון מרשומות חקלאיים ממשיים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'האמת שאני מחפש'
האמת שאני מחפש
09/06/2010 | 17:41
2
1
אך אני לא יודע אם בכלל קיימות כאלו רשומות.
אני סקרן בדיוק כמוך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בכל מקרה שמיטה זה עוד בקטנה'
בכל מקרה שמיטה זה עוד בקטנה
09/06/2010 | 17:43
1
2
בפרשת בהר מצויינות דרישות עוד יותר תמוהות מלא לעבוד שנה שלמה.
אני מוסיף את הקישור הבא לכל המעוניין .
http://www.youtube.com/watch?v=jOXkCE497Gw
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בהר-בחוקותי.'
בהר-בחוקותי.
09/06/2010 | 18:09
1
אחלה פרשה: http://www.daatemet.org.il/articles/article.cfm?ar...
מה אתה מנסה להגיד?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אהבתי את העניין עם השקר חח'
אהבתי את העניין עם השקר חח
09/06/2010 | 17:48
1
3
אך אני עדיין מברר את העניין הזה לעומקו, אין ספק שזה מציק לי.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'גם לי זה הציק,'
גם לי זה הציק,
09/06/2010 | 18:06
1
למרות שבתכלס גם אני עוד הייתי עמוק בתוך הדת כאשר שמעתי על כך לראשונה.

היה לי רב-מחנך בישיבה בכיתות ח' ו-ט', אברהם חג'בי שמו, שבניגוד לשאר הר"מים באמת לקח ברצינות את תפקידו כמחנך לא פחות מאשר את תפקידו כרב ובמקום להלאים את שיעורי המחנך לטובת לימד נוסף של גמרא, הוא ישב ודיבר איתנו על אקטואליה ועל בעיות הלכתיות רלוונטיות לחיינו ועודד אותנו להביע את דעותינו ולנהל דיון על הנושאים בכיתה. אני לא זוכר מתי זה בדיוק היה, אבל הוא העלה את הסוגיה הזו בדיוק והסביר לנו אותה מכל מיני כיוונים. אחרי שגמר עם ההסבר המסורתי הפרווה שמדבר על יחסי בין אדם לחברו (האם עליך לומר לאדם כלשהו שהוא מכוער כאשר זו היא אכן האמת לאמיתה, או שמותר לך לשקר במקרה זה? כאן ההסכמה הייתה גורפת לחיוב מפאת כבודו של האדם), הוא התקדם רחוק יותר ממה שרוב הר"מים היו מרשים לעצמם והכניס גם את הפואנטה האמיתי של הפסיקה הזו - את הנושא של לשקר לאדם כדי "לקרבו לחיי תורה ומצוות".
כמו שלא קשה לך לדמיין - אני הייתי בצד של המתנגדים לכך בתוקף, אך יצאתי לצערי בעמדת מיעוט. אני לא יודע אם זה מכיוון והחלק הראשון של השיחה היה חלק מנחה או אם זה מכיוון ורוב חברי לספסל הלימודים היו נגועים באותה פטרוניות שאינה במקומה כלפי אנשים אחרים ובהתיימרות לקבוע בעבורם מה טוב להם, שהחינוך בישיבה פיתח וטיפח... הפואנטה היא שהרבה יותר מידי אנשים לא רעו בכך כל פסול ואפילו חשבו שהדבר הזה ראויי לעשותו.

מעניין לראות איך כולם כבר גדלו... אני נמצא עכשיו יותר משבע שני אחרי הכל, ושמרתי על קשר רק עם חבר טוב וקרוב אחד מאותה התקופה. גם הישיבה די נסגרה ואוחדה עם ישיבה אחרת, וראש הישיבה די נזרק מתפקידו יחד עם חלק ניכר מצוות המורים, עוד לפני זה...
בתכלס, רק לרב חג'בי אני מתגעגע משם. הוא היה אדם שונה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בוא נראה אותך'
בוא נראה אותך
10/06/2010 | 15:36
1
מוכר אגדת עם לאנשים שאם יהרגו את הילד שלהם האלים שלהם יתנו גשם ויבול טוב. אם כבר, זה עניין הרבה הרבה יותר קשה ממה שאתה "מאתגר" אותי. ועובדה שהעניין הזה הצליח. אז ששלך לא יצליח? הרשה לי לגחך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מעניין אותי לראות סקר של חקלאים בנושא'
מעניין אותי לראות סקר של חקלאים בנושא
09/06/2010 | 16:59
69
מה דעתם, מה הם חושבים, מה דתיים/חילונים וכו'
סקר מקיף בנושא הזה יכול ליהיות די מעניין לדעתי
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הי, לא הודעת בדרמתיות שאתה עף מכאן?'
הי, לא הודעת בדרמתיות שאתה עף מכאן?
09/06/2010 | 17:21
67
2
לצפיה ב-'חחח מה אתה רוצה ממנו?'
חחח מה אתה רוצה ממנו?
09/06/2010 | 17:23
1
לצפיה ב-'אז אני שחקן טוב אם באמת האמנת לזה אה'
אז אני שחקן טוב אם באמת האמנת לזה אה
09/06/2010 | 17:42
65
2

ואני פה בגלל הבריאתן המעניין מאוד הזה, הוא נשמע בחור נבון
מסקרן אותי לאן הוא יגיע עם זה (בשיא הכנות)
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תודה, אך אין זהו מבחן אנטילגנציה.'
תודה, אך אין זהו מבחן אנטילגנציה.
09/06/2010 | 17:46
1
4
מה שבטוח הוא שיש כאן אנשים חכמים מאוד ולכבוד הוא לי להתדיין איתם.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא חשבתי, ובאמת מעניין אותי לראות את זה'
לא חשבתי, ובאמת מעניין אותי לראות את זה
09/06/2010 | 18:42
6
לצפיה ב-'אוי עשה לנו טובה'
אוי עשה לנו טובה
10/06/2010 | 00:37
62
1
כולנו ידענו שהסיבה שברחת זה כי מנווה החליט שנמאס לו ממך, והביא אותך למצב שאתה חייב או להתעמת עם עצמך ולקלוט שמשהו דפוק - ולענות לו, או למצב שבו תקפל את הזנב שלך ותברח על נפשך מהפורום הזה. באופן לא מפתיע, נמלטת. ועכשיו כמדומני, אתה מקווה שמנווה כבר שכח. אני אישית מקווה שעדיין נותר בו המרץ כדי לטפל בך שוב, כי אני חייב לציין, מאוד נהניתי לצפות בזה. ואולי יום יבוא ומנווה, או כל אחד אחר מהפורום הזה יצליח לגרום לך לקלוט שמשהו דפוק במשנה הקונספירטיבית שלך. אני אישית מחזיק לך אצבעות:)
אתאיזם >>
לצפיה ב-''
10/06/2010 | 13:21
1
לצפיה ב-'וואי איך תפסת אותי'
וואי איך תפסת אותי
10/06/2010 | 17:36
60
2
באמת 4 חודשים אני מחזיק איתכם יפה מאוד, ופתאום האוטיסט הראשי מנווה הוא זה שחיסל אותי

בוא נגיד ככה
שאם הקפטן שלכם זה האוטיסט הזה, אז אתם בבעיה הרבה יותר חמורה מבעית האילומינטי
אתאיזם >>
לצפיה ב-'איזה 4 חודשים'
איזה 4 חודשים
10/06/2010 | 17:41
4
גם לפני זה מישהו אחר עשה לך בדיוק את אותו הקטע וגם אז עשית לנו הודעת פרישה דרמטית. למה לדעתך הפעם כבר ידעתי לנתח את הסיטואציה בכזאת הצלחה? אתה לא יכול להתנתק מאיתנו. אתה אדם מסכן והיסטרי שחייב את הפידבק שלנו. החלק הכי עצוב זה שמי שלא מאמין בכל השטויות שאתה אומר - זה בעיקר אתה עצמך. אין לך ביטחון במה שאתה חושב או אומר, וזאת בדיוק הסיבה שאתה בא לכאן, כי ככה אתה יכול להרגיש קצת "עליון" כשאתה "מחנך את הכופרים" ו"נאנח למראה הבורות שלהם". אתה אדם דיי פתטי, ואני מאוד מרחם עליך ומקווה שביום מן הימים תבוא עליך רפואה שלמה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ואני מאחל לנו שיעזוב אותנו במנוחה.'
ואני מאחל לנו שיעזוב אותנו במנוחה.
10/06/2010 | 17:44
1
הוא מצידי יכול להוסיף לדבוק בשגעונו ככל שרק ירצה - רחוק מאיתנו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
10/06/2010 | 22:06
אם כי אני חושב שהוא מתפקד נהדר על תקן ליצן החצר של הפורום שלנו, לא?XDDDDD
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אטאיסט מברך אותי ברפוא שלמה'
אטאיסט מברך אותי ברפוא שלמה
10/06/2010 | 21:02
1
לצפיה ב-'כלומר, הוא לא.'
כלומר, הוא לא.
11/06/2010 | 00:30
לצפיה ב-'ברוך השב סוקרטס!'
ברוך השב סוקרטס!
10/06/2010 | 18:14
54
אם חזרת ואתה ממשיך בהוצאת לשון הרע שלך אז נמשיך מהנקודה שבא הפסקנו כשעזבת:

האם  אתה מכחיש שהרמב"ם כתב במורה נבוכים ג:יד: "אל תבקשני לתאם כל מה שאמרו מענייני התכונה עם המצב כפי שהוא, לפי שהמדעים באותו הזמן היו חסרים, ולא דברו בכך משום שיש להם מסורת באותם הדברים מן הנביאים, אלא מצד שהם ידעני אותם הדורות באותם המקצועות, או שמעום מידעני אותם הדורות."

ומכאן מוכח חד וחלק שחז"ל סמכו בעיניני התכונה על דעתם של הגויים המדענים ומכאן שכל הטיעון שלך שלגויים יש רק "פירורים" או שאסור להאמין להם נופל?

ואם אתה מכחיש-מה הראיות שלך להכחשה?
ואם אתה טוען לפרשנות שונה: מה היא הפרשנות ומי הם הפוסקים התומכים בך?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא , אני לא מכחיש'
לא , אני לא מכחיש
10/06/2010 | 21:05
5
אני רק כופר בפרשנות שלך לאותם אנשי מדע

והראיות שלי הן שאינך מכיר ויודע או מבין לאילו אנשים ובאיזו צורה קיבל הרמב"ם את דעות הגויים

וסתם בשביל שיהיה לך טיפה יותר מוח להבא, יכולת פשוט לכתוב לי את ה"חוכמה בגויים תאמין , דת אל תאמין"
רק שאוטיסט כמוך אינו יודע מהיא דת

סגרנו פינה או שיש לך עוד מסכנות ?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'רגע, מה קרה לכל האישיו של "גויים הם שקרנים"?'
רגע, מה קרה לכל האישיו של "גויים הם שקרנים"?
10/06/2010 | 22:18
3
4
לצפיה ב-'האוטיסט וחבריו לא מבינים שהרמב"ם מדבר ל...'
האוטיסט וחבריו לא מבינים שהרמב"ם מדבר ל...
10/06/2010 | 23:07
2
אנשים שלומדים תורה
ולא אוטיסטים כמוני כמוך
מדובר פה על אנשים שמבינים מה הולך סביבם

תחשוב רגע לבד, בלי מלחמות ובלי ניצחתי ניצחת,
נראה לך באמת שצדיק כמו הרמב"ם יגיד לי ולך לשמוע בעצות של גויים ?

העיניין הדבילי שתפס תאוצה בקרב האוטיסטים זה הפרשנות של מנווה, והרי הוא טיפש גמור
זה לא שאתה שומע פה עיצת חכמים, זה כולה חתיכת ילד מפגר עם שיגעון גדלות,
ואי חשבתי שהאנשים פה מעבר לאנטי , ויכולים להסתכל על מה שהדברים באמת, אבל כמו שאתה רואה האמונה שלכם במנווה גדולה מאוד, מה שמצביע עליכם ולא עלי

ותשב לראות כבר את הסרטים ששלחתי לך !
לפחות שיהיה פה בנאדם אחד שיתעורר

ותשבין, זה שאני מאמין בקדוש ברוך הוא זה בלי קשר לסרטים, את הסרטים אתה צריך לראות בשביל להבין מה קורה פה בעולם החומרי שלך, שתראה מי שולט בעולם איך ולמה,
מצידי תקרא לזה כסף ושליטה לרצונות "שלהם"
אני פשוט יש לי מוח ואני רואה מעבר, אבל זה ממש לא חובה שזו גם מנת חלקך,
ולכן אני מציע לך לראות את הסרטים הכי אפיקורסים שיש ואני גם לא דואג
מכיוון שאני בטוח שמי שבאמת חפץ באמת יקלוט, ומי שבורח מהאמת אז הוא יתחמק מכל דבר

בקיצור שב תראה כבר ואחר כך תסגור איתי חשבון
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/06/2010 | 23:51
א. כן, אני מאמין שהרמב"ם יגיד להקשיב לגויים, בהתחשב בעובדה שהוא למד אצל המוסלמים רפואה, ובהתחשב הציטוט שמנווה רשם. זה יהיה צביעות מצד הרמב"ם ללמוד את כל ידיעותיו ברפואה אצל גויים ואחר כך להגידלא להקשיב להם. בלי שום קשר לכל מלחמה כל שהיא.

ב. אני מכיר את מנווה בחיים האמיתים. אולם אנחנו לא סגורים מה הולך איתו, אבל טיפש גמור הוא לא (בלי לפגוע כמובן)
אם יש לך פרשנות יותר טובה לפסוקים שהוא מביא, אנא הצג אותם. אם לא, אז אנא ממך, תפסיק להתחבא באחורי החומה של "אני בטוח צודק ואם הטענות שלי נכשלות זה אומר שלא הבנתם אותם כי אני בטוח צודק".

ג. התחלתי לראות. אל תחשוב לשנייה שביקשתי כי חשבתי שיש בהם ניצוץ של אמת. זה היה אך ורק בגלל שאני ומנווה סיכמנו שאנחנו רוצים לסתור אותם אחד אחד, כדי שאנשים שיראו אותם בגללך יראו גם הצד השני. חוץ מזה, אני גם לא מבין מה תפסת מהסרטים האלה. צייטגייטס בחלקו הראשון מדבר על כך שכל הדתות הם שקר, וכל הדתות זה כולל את היהדות. הם אפילו מביאים את הכתבים המצרים שמהם העתיקו את עשרת הדברות (שזה היה בין הטיעונים היחידם שהם צדקו בהם!). איך זה מסתדר עם האמונה שלך, אלוהים יודע. בנוסף, הטעויות העובדתיות שהם מביאים בסרט פשוט נוראיות, לדוגמא, הורוס, לא השמש המצרי, לפחות על פי ויקיפדיה, לא נולד לבתולה כלל וכלל. הוא גם לא נולד ב25 לדצמבר, ולא נצלב בשום שלב בחייו, או בכלל מת בשלב מסויים. אלים פגאניים הם בני אל מוות ככה שהטענה הזאת פשוט מגוחכת. כנ"ל לגבי כל האלים הפאגנים האחרים שהם מביאים- במקור אין להם שום קשר לישו. מה שגם אדם בשם ישו חי וגם חי, ואפילו מצאו את עצמותיו לא מזמן.  (ורק שתבין שזה הפעם הראשונה שאני גן על דת כלשהיא, למרות שאני כלל וכלל לא מאמין בה. פשוט הטענות נגדה לא נכונות בכלל, ואני פשוט נלחם לטובת האמת.)
גם על ה11 בספטמבר, יש כל כך הרבה טעויות עובדתיות, שזה פשוט אבל. כל זה רק על קצה המזלג. הסרט הזה הוא פשוט אבל לתובנה האנושית, אין לו שום ניצוץ של אמת, והוא משכנע אותך שדבריו נכונים על ידי שטיפת מוח אחת גדולה באמצעות מוזיקה צבעים ותמונות מרצדות על המסך, שבפועל אם היית קורא את כל הטענות שהסרט הזה מביא, היית יכול לראות שרוב הטענות שהם מביאים בסרט- פשוט לא נכונות.
אם אתה מתבוסס על סרטים שיוכיחו את עמדתך, ולא יכול להסביר אותה בעצמך, אז מצבך בכי רע.

ד. ותבין, כאן מונחת הטעות שלך ידידי. אתה יוצא מנקודת הנחה שבטוח שאתה צודק. כאן זאת הנחת היסוד הכי שגויה אטומה ונוראית שמישהו יכול לצאת ממנה. שתבין, למרות היותי אתאיסט, בכל ויכוח שאני נכנס אליו אני נכנס בראש פתוח, תוך לכיחה בחשבון שיש שיכוי שאני טועה, ןלכן אני מחפש טענות של הצד השני, אך עד עכשיו לא מצאתי טענות מספקות או כאלה שלא ניתן לסתור. אם אני ימצא יום אחד, אני בשמחה ינטוש את האתאיזם ויעבור לבית כנסת\ מסגד\ כנסייה הקרוב\ה לבייתי, בהתאם לתגלית שאותה אגלה. אבל אתה, לעומת זאת, אין שום סיכוי בעולם שאתה טועה. לכן, לא משנה כמה ראיות יביאו לך, אתה תמשיך לתמוך בשלך ובהגיון הפנימי שסותר את עצמו שאותו אימצת. הדיונים איתך הם מראש חסרי משמעות, כי אם אנחנו (או לפחות אני) יוצאים מנקודת מבט שיש מצב שאנחנו טועים, אתה יוצא מנקודת מצב שאין מצב שאתה טועה, ולכן אם אתה חושב שזה בכלל לא רלוונטי להסתכל על הטענות שלנו, למה שאנחנו נחשוב שזה רלוונטי להסתכל על הראיות שלך. מי אמר, שאתה בטוח צודק? אולי, תחשוב לשנייה, רק אולי, אתה טועה? לא יודע מה אתך, אבל לא משנה מה הדעה שלי, אני תמיד יחזיק את המחשבה הזאת בראש. זה המחשבה הכי בריאה שתוכל אי פעם להחזיק בראש שלך, ביקורת והטלת ספק.

ה. "מי שבורח מהאמת אז הוא יתחמק מכל דבר"- מסכים. וזה בדיוק מה שאתה עושה כבר שנים בפורום הזה, תוך התעלמות מוחלטת מכל דעה או רעיה שמנוגדת לדעה שלך, בטענה ש" אני בטוח צודק ואם אתם סותרים את הטענה שלי אז אתם לא מבינים אותה אבל היא בטוח נכונה".

אתאיזם >>
לצפיה ב-'טיפש גמור?'
טיפש גמור?
11/06/2010 | 14:57
אם בעינייך בערותך ונבערותך הן חוכמה אז שהרי טיפש אני.

הרמב"ם לא דיבר על אנשים שלומדים תורה,אתה אפילו לא קורא את המקורות שאני מביא- הרמב"ם אמר שההלכות כולן,אלו שאתה ממלא ביראת קודש שנאמר "לא תסור מן הדבר ימין ושמאל"-מבוססות (בעיקר בדברי המדע) על דברי הגויים! ולכן אתה ממלא הלכות על סמך דברי הגויים! ועל כן אין קשר ללימוד תורה או לא לימוד תורה,אתה שומר כשרות? אתה יודע על סמך מה קבעו את מידות הכשרות בתלמוד? על סמך דעת המדענים הגויים!

אם אתה טוען שהרמב"ם מדבר אך ורק על אנשים שלומדים תורה (למרות שאני לא רואה איך זה יכול להיות קשור בכלל,אבל ניחא) אנא צרף את המקורות והפוסקים שתומכים בך.

שים לב-אתה רק תוקף אותי בפאן האישי ובכל פעם אני אומר לך: הצג את ה"פרשנות" שלך (בליווי פוסקים ומקורות,כמובן) ואתה בכל פעם מתחמק לעשות כן! ועל כן ידידי,אתה מוציא לשון הרע-ובימים עברו היו מעמידים אותך בכיכר השוק וסוקלים אותך-כי אתה מחלל דברי תורה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אז בוא נמשיך:'
אז בוא נמשיך:
11/06/2010 | 14:54
- כשפרשת,הצעתי לך ללכת ללמוד תורה-לא הלכת ללמוד.
אין כזה ביטוי "חוכמה בגויים תאמין,דת אל תאמין" אלא: "מלכה ושריה בגויים אין תורה - אם יאמר לך אדם: יש חכמה בגוים - תאמן... (ואם יאמר לך אדם) יש תורה בגוים - אל תאמן, דכתיב: מלכה ושריה בגוים אין תורה" (מדרש איכה רבה פרשה ב סימן יג).

וכמו שאתה רואה הכוונה היא שונה לחלוטין ממה שאתה מנסה להציג,או ליתר דיוק-המחזיר בתשובה ששוטף לך את המוח מנסה להציג.
הכוונה היא-אם אומרים לך שגויים יודעים אתה יכול להאמין,אם אומרים לך שלגויים יש תורה אל תאמין-בלי קשר להסתמכות חז"ל על הגויים.

- בוא נראה:

האם אתה מכחיש ש:

-בכל ענייני המדע חז"ל פנו לחכמי האומות (מדענים גויים) כדי שיכריעו וע"פ דעתם הלכו (ואם תצטרך עוד מקורות ואסמכתות מן הכתובים אני אשמוח להביא)- מכאן,טיעונך ש"הגויים יודעים רק פירורים" או "אל תאמין לגויים" וכו' נופל.

- אם אתה חושב שאיני מכיר או יודע או מבין משהו-הצג לי את ההבנה או ההכרה ה"אמיתית" בצירוף הפניה למקורות ופוסקים התומכים בך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-''
10/06/2010 | 22:03
47
כל הכבוד לך ועל הכוח שיש לך. בחיי.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'המסכן התורן מצדיע למסכן הראשי'
המסכן התורן מצדיע למסכן הראשי
10/06/2010 | 23:10
46
אני בשוק שבכלל אחד מכם ממשיך להגיב לי

אתם מזכירים לי את הפרחות שרוצות תשומת לב עם מחשוף עמוק ומספרות שהן מתלבשות בשביל עצמן

תשנמרו על עצמכן
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אנחנו?!'
אנחנו?!
11/06/2010 | 00:19
45
או שאתה הוא האחד שבא לפורום ש-ל-נ-ו, ומגיב בכמה שיותר הודעות עם כמה שיותר טענות, ואחר כך בוכה שסותרים לך אותם?!
ובסוף א-נ-ח-נ-ו מחפשים צומי?!
אתאיזם >>
לצפיה ב-'רואה את היופי?'
רואה את היופי?
11/06/2010 | 00:23
1
אפילו בדברים כאלה הבנאדם פשוט משולל כל היגיון או לוגיקה באופן מוחלט. איזה גדול זה בחייXDDDDD אחח סוקרטס. תודה, גרמת לי לצחוק בקול לכמה שניות לפחות
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אי בכלל הגעתי לכאן להעיר את עיניכם בקשר ל...'
אי בכלל הגעתי לכאן להעיר את עיניכם בקשר ל...
11/06/2010 | 11:35
43
אליטה

אבל מכיוון שנתקענו עם המון טיפשות אז זה עבר נושא

מבחינתי לא היה צורך לדבר על אלוקים, מכיוון שזה לחוד וזה לחוד
אבל אתם פשוט ממש מושכים לשמוע דברי קדושה, אז זה מיד גלש לשם

ותבין, זה לא שאני בטוח בדימיונות שלי בקשר לאליטה, פשוט בגלל שהעיניים שלי פקוחות אז אני רואה את כל האנשים שמדברים על זה, ואתה פשוט לא שם לב לנושא הזה בגלל שאתה עדין מכור ל"סמים" שהאליטה שופכת עליך,
ומכיוון שזה נושא קצת מסוכן, וגם ככה אין שום הקשבה מהצד שלכם, אז הכל עבר למקום אחר

קח מתנה ותגיד לי אתה
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הינה זה בגדול'
הינה זה בגדול
11/06/2010 | 11:37
42
2
לצפיה ב-'אני יכול להפנות אליך עוד ים של מידע'
אני יכול להפנות אליך עוד ים של מידע
11/06/2010 | 11:43
41
אבל אתה עסוק בשטויות
במקום שתשב ותתרכז בלחקור כמו שכולכם טוענים שאתם, אתה יושב ועסוק בלהגיד לי שצייטגיסט זה שקר,
במקום שתשב ותקשיב למסר, אתה מתרכז בכיפה שעל ראשי ובליצנות של חבריך

שמע לי אתה באופן אישי, עזוב את שאר דפוקי הפורום ושב אתה ותבדוק אתה מה קורה פה, בלי דעות קדומות ובלי נעליים,
שב אתה עצמך לבד ותבחן , תקדיש כולה שבוע למידע רק כזה, שלפחות תוכל באמת להגיד לי שחקרת

עזוב לשבת ולנתח לי כל דבר "זה נכון וזה לא נכון"
פשוט שב ותקשיב בצורה הכי נקיה, ותאמין לי שאתה גיד לי תודה בסופו של דבר, ותאכלס אני הוא זה שיודה לך, כי מספיק לי שבנאדם אחד יתעורר מכל המלחמות שהיו לי פה, ואני רואה בזאת כהצלחה של 100%

אז תעשה גם לי וגם לך טובה ושב לבד ותבדוק לבד מה היא האמת שלך, ולא מה היא האמת שכולם מסכימים עליה

בקיצור אל תבאס, אני בונה עליך שתעבור את השלב של האנטי
אתאיזם >>
לצפיה ב-'וואו.'
וואו.
11/06/2010 | 13:49
40
אתה פשוט בן אדם דפוק. אדיוט. אני מנסה להכניס לך משהו טוב טוב לראש, אבל אתה פשוט לא קולט. יודע מה? אני אכתוב את זה בנקודות, אולי תבין יותר טוב. אולי משפטים ארוכים מבלבלים אותך.

*לא רואים את את התאריך של העיתון שהבאת. התאריך מאוד חשוב להסקת מסקנות, ואני יכול להגיד שאם העיתון הזה מלפני 50 שנה הוא לא רלוונטי להיום. בנוסף, אומרים שם גם שיש ראשים בכירים בממשלה שמשתתפים בטקסים, אך מעניין מאוד למה לא מצוין איזה בכירים, או אפילו שם של אחד מהם.

*"הבונים החופשיים", אם לטענתך ארגון זה הוא ה"אליטה", שאתה מדבר עליה, אז טעות מרה בידיך. זאתי סך הכל עוד אחת ממאות אלפי הכתות הקיימות בעולם, ואם הם באמת אליטה שמנסה לשלוט בנו בלי שנדע הם לא היו חושפים על עצמם כל כך הרבה מידע בוויקיפדיה, או עושים לעצמם אפילו אתר רשמי. זה קצת קשה להשאר חסוי ונסתר אם מציג את עצמך לראווה באינטרנט ובונה לעצמך אתרים.

*שוב, אתה מדבר בביטחון גמור שאתה צודק. וכמו שכבר אמרתי, זה מכשול ענק. תמיד יש לקחת בחשבון שאולי אתה טועה, כי תמיד יש סיכוי כזה. אם אתה לא תתייחס ברצינות לטענות שלנו, למה שאנחנו לעזאזל נתייחס לשלך.

*"אני בונה עליך שתעבור את השלב של האנטי "-      אני לא נמצא בשום שלב של "אנטי", זה רק נראה לך ככה כי אתה בטוח שאתה צודק. הטיעון הזה גם מיסודו דפוק. אם אני יגיד לך "תפסיק כבר עם השלב של האנטי ותפקח עיניים שמוחמד הוא השליח היחיד והאל האמיתי הוא אללה" זה יגרום לך להאמין לאיסלם? שוב, צריך יותר הוכחות מאשר "אני בטוח צודק גם אם הטענות שלי נכשלות בגלל שאתה סתם אנטי".

*"אתה מתרכז בכיפה שעל ראשי ובליצנות של חבריך"-     לא דיברתי על אלוהים אפילו פעם אחת. דיברתי רק טענות הקונספירציה והמידע השגוי האתה מביא.

*תסביר לי שוב, איך אתה יוצא בעד צייטגייטס, שזה ארגון שבמפורש יוצא נגד דתות, כגון היהדות?

*"אתה יושב ועסוק בלהגיד לי שצייטגיסט זה שקר. עזוב לשבת ולנתח לי כל דבר "זה נכון וזה לא נכון""-      צודק. אני פשוט צריך לשבת, וכל דבר שאומרים לי לספוג בלי להטיל ספק. גם אם, לדוגמא, אומרים לי שהורוס נולד לבתולה, למרות שעל פי המיתולוגיה המצרית נכתב במפורש שהוא בנם של אוזיריס ואיזיס.

*"בלי דעות קדומות ובלי נעליים"-     כמו שכבר אמרתי, אין לי שום דעות קדומות, אני תמיד לוקח בחשבון שאולי אני טועה. אבל כשמביאים לי סרטים עם עובדות מסולפות ואני רואה שהם כאלה, אין לי שום עניין להאמין בהם לא משנה כמה הם מושקעים.

*אתה טוען שבאת לפה כדי לפתוח לנו את העיניים בקשר לאליטה. למה דווקא לפורום הזה? למה לפורום אתאיזם אם אין לזה שום קשר לאלוהים? למה לא לפורום "conspiracy and crazy lunatic people"? אני בטוח ששם יקבלו אותך הרבה יותר יפה ויהיה לך שם קהל יעד הרבה יותר גדול.

*"אז תעשה גם לי וגם לך טובה ושב לבד ותבדוק לבד מה היא האמת שלך, ולא מה היא האמת שכולם מסכימים עליה"-    תאמין לי שהאמת שלי רחוקה שנות אור מהאמת שכולם מסכימים עליה, אך גם תיהיה בטוח שהיא רחוקה מהאמת שלך. בנוסף, למה רק לך מותר לתת לי דברים ש"יפקחו לי את העיניים"?  גם אני רוצה לתת לך. אם אתה באמת רוצה לפקוח את העיניים, אז שוב, תקרא את "ישמעאל" של דניאל קווין. אני בטוח שאתה תודה לי אם תקרא אותו הרבה יותר מאשר אני יודה לך.
אתאיזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מבלי לזלזל בכבודו'
מבלי לזלזל בכבודו
11/06/2010 | 16:17
23
אבל אתה צריך להבין שאתה הבנאדם המיליון שטוען את אותן טענות

והכי מצחיק זה הטענה שאם הם היו אירגון אמיתי אז הם לא היו מפרסמים כל כך הרבה מידע
ומצד שני אתה לא יודע עליהם כלום

ותעשה לי טובה, תפסיק לדמיין אותי מולך
אני פה רק להעביר לך מסר, ואתה דוחה אותו מבלי לדעת שום דבר עליו

וזה אותו טימטום כמו מנווה האוטיסט, שהדביל הזה חושב שאם הוא ישלול אותי אז אין באמת בונים חופשיים ואילומינטי,
או סומסום הנכה שחושב שאם הוא יביא סרט שישלול את הצייטגיסט אז אין יותר בונים חופשיים או בוהימיין גרוב
או שאם אתה תציג אותי כאחד שחושב שהוא תמיד צודק אז אין דבר כזה סקול אנד בוונס

ומחוץ מזה שלא מזמן שמתי לכם פה לינק לנאום של גון אף קנדי אומר בכבודו ובעצמו אומר בפה שלו שיש פה כתות סודיות ואחוות סודיות ששולטות בכל מה שקורה ושהוא מתכוון להעלים אותם,
וכמובן שהוא מת תוך זמן קצר

אני אחפש לך את הלינק למרות שאני יודע שאתה בכל מקרה יותר חכם מקנדי וחושב הרבה יותר טוב ממנו וגם ככה זה היה מזמן והיום זה לא קיים

שבת שלום חמוד
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ג.פ קנדי'
ג.פ קנדי
11/06/2010 | 16:23
22
בתאבון נשמה

http://www.youtube.com/watch?v=jji9mBb7UvI&feature...

תקשיב לסדר גודל של הדברים שהוא מדבר ועל איזה גופים הוא מזכיר
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בוא נעשה את זה ככה:'
בוא נעשה את זה ככה:
11/06/2010 | 16:35
21
סוקרטס- האם אתה מקבל שבמידה ואני מפריך את הטענות המועלות בסרטונים שאתה שולח,אזי שתיאוריית הקונספירציה שלך הופרכה?

במידה ולא-מה הן הראיות לתיאוריית הקונספריציה שלך שאתה מוכן לקבל על עצמך שבמידה והן מופרכות אז התיאוריה מופרכת?

אגב מדהים לראות איך אתה מנסה לגרום לאנשים לשכוח כיצד הושפלת בוויכוח,רק כדי שלא ישכחו:

-אתה טענת למוסר תורני עליון ולכך שגדולי ישראל גילו "גילויים רוחניים" וכשירדנו לעומקם של דברים (כלומר,שנתבקשת להציג את הדרך לבחינת אותם גילויים,כיצד ניתן לבדוק גילוי נכון ושקרי וכו') התגלה כי שיקרת וכי אין בידך שום "גילוי רוחני" שגילו גדולי ישראל,אלא התכוונת לחוויה אישית-סובייקטיבית פרטית שלך (שזהה לחוויות של כל מאמיני כל הדתות.).

- אתה טענת שבידי ה"גויים" אין שום מידע (רק "פירורים") לעומת התורה,ושאסור להאמין לגויים.

אני הוכחתי באותות ובמופתים (דברי הרמב"ם,העובדה שהרמב"ם למד אצל המוסלמים רפואה ופילוסופיה,עוד מקורות מהכתובים וכו'.) שחז"ל הסתמכו על דעת הגויים בקביעת ההלכה,שהרמב"ם טען שחובה ללמוד עוד על הבריאה ואבוי-דרך ה"גויים"-ועל כן גם כאן התבררת כטועה וטיעונך רוסק לעפר.

- אתה טענת לתיאוריית קונספריציה,חלק מהכשלים שעשית עד עכשיו:

1. שלחת סרטונים שבעינייך הם שקרים כדי לשכנע אותנו-כלומר האכלת אותנו במודע שקרים (טענת שכל הגויים שקרנים\אסור לסמוך על דבריהם ושלחת סרטוני "גויים" לתמוך בדעותייך,כמובן שיסרבת לקבל כל סרטון אחר "שלהם".)

2. נכשלת בלהציג את האליטה (טענת שדוקינס הוא חלק מהאליטה,לאחר מכן טענת שהוא סתם בובה של האליטה.)-כלומר,כתובות,מי הם מה הם וכו' (האילומנטי בד"א הם ממש לא פרעונים,מדובר בסה"כ בכת נוצרית ולא אחת עתיקה במיוחד.)

3. נכשלת בלהציג מבחן מפריך לתיאוריית הקונספירציה שלך-שלחת סרטונים וכשהם הופרכו טענת שזה לא קשור ל"מסר",לא הצגת ראיה אחת לתיאוריה שלך (וכשהצגת כאלו,הן הופרכו ומייד ברחת.) שהיית מוכן לעמוד מאחוריה.

לכן אתה צריך להבין שהבליך טובים רק בערפל הטירוף שבמוח שלך,כשמגיע אורה הבלתי מעורער של האמת וחוקרים את הדברים-מתגלים הבליך במלוא עליבותם.
אתאיזם >>
לצפיה ב-' '
11/06/2010 | 16:39
לצפיה ב-' פאק, בן אדם'
פאק, בן אדם
11/06/2010 | 16:46
9
אתה מדבר עם סכיזופרן. למה אתה משקיע בו כל-כך הרבה אנרגיה וזמן? אין לך משהו אחר לעשות עם עצמך? הרי עם הגיון לא תשכנע אותו.

זה פשוט מדהים - ומטורף - לראות את כמויות המילים שחלקכם שופכים לתוך בור ללא תחתית, שמתחבא מאחורי הכינוי המגוחך "סוקרטס". לכו תכתבו מאמרים וספרים, הידע והרטוקיה שלכם מתבזבזים כאן לשווא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תאמין לי שזה לא בשבילו.'
תאמין לי שזה לא בשבילו.
11/06/2010 | 17:14
5
שום הודעה שאני כותב לא נועדה אך ורק לאדם שמולו אני מתדיין (למרות שברור שבראש ובראשונה הדיון הוא מולו) אלא לקוראי הפורום.

הסיבה שאני יושב עכשיו במחשב של העבודה וכשאני יכול אני כותב כאן היא מאוד פשוטה-אני רוצה שיהיה ברור,לכל אדם-שמאחורי ההצהרות הבומסטיות של סוקרטס אין ולו פסיק אחד נכון-ולכן אני כן משקיע את הזמן הזה (ואת הכוחות הנפשיים שדורשת שיחה שכזאת.) כדי להראות שהוא פשוט זורק הצהרות באוויר,הוא לא יודע על מה הוא מדבר-הוא אפילו לא יודע מה הוא טוען.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לא רוצה להישמע שיפוטי'
אני לא רוצה להישמע שיפוטי
11/06/2010 | 17:25
4
אבל לדעתי אתה מבזבז את הזמן שלך למטרה סתמית ביותר. זה שסוקרטס הוא אידיוט גמור - כבר כולם הבינו. נתב את כוחותיך וכישוריך למשהו באמת מועיל ופרודוקטיבי, לא לדיבור עם קיר.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לא מבין את ההקשר.'
אני לא מבין את ההקשר.
11/06/2010 | 20:02
3
זה לא שאני יושב ובאמת משקיע יותר מעשר דקות ביום בלכתוב הודעות לסוקרטס,ובעיניי במסגרת ה"פעילות" (אם אפשר לקרוא לזה ככה) בפורום זה בהחלט עניין חשוב ואני אסביר למה:

לסוקרטס יש שיטה,הוא זורק הצהרות בומבסטיות לאוויר ומדבר כאילו הידיעות שלו מגובות מכל הכיוונים ורק נותר שאנחנו נבין את העובדה שהקונספירציה שלו היא בגדר עובדה-הוא עושה את זה בביטחון כה רב (כביכול) עד שבהחלט,אדם שהוא קורא חדש כאן עלול לחשוב שיש דברים בגו.

ובגלל המסוכנות של ההתנהלות של סוקרטס,שאני באמת חשוב שאסור,אבל ממש אסור להביא למצב שהוא כותב את ה"דעות" שלו בלי שיבוא אדם ופעם אחת יוכיח שמדובר בשטויות.
לכן אני לא מנהל איתו את אותו הוויכוח מיליון פעם,ניהלתי איתו דיון אחד ארוך-בו בואר לכל אדם כי מאחורי דברי סוקרטס אין ולו גיבוי אחד ומאז פשוט בכל הודעה שלו אני מקשר לאותו דיון.

פשוט בדיון הזה רציתי להבהיר דברים חדשים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מבחינתי'
מבחינתי
11/06/2010 | 20:49
2
זה כמו לראות משחק כדורגל בו קבוצה חזקה במיוחד מבקיעה צרורות לשער הקבוצה החלשה.
יש הרבה מאוד שערים, לכן ההנאה מרובה
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בעיני זו מלחמה אבודה סתם התרסה ללא מטרה נאותה'
בעיני זו מלחמה אבודה סתם התרסה ללא מטרה נאותה
11/06/2010 | 21:46
1
8
לצפיה ב-'בעיני זה אחלה בידור.'
בעיני זה אחלה בידור.
12/06/2010 | 02:09
רק ב4chan אפשר למצוא אנשים יותר מטורפים משורצי הפורום...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ובחרוזים'
ובחרוזים
11/06/2010 | 21:44
2
פאק בן אדם
אתה מדבר עם סכיזופרן מדופלם
מדוע תשקיע כ"כ הרבה אנרגיה וזמן?
אין לך משהו אחר לעשות בעולם?

הרי הגיון לא צידו החזק
זהו בור ללא תחתית
או אולי ראש ללא ידית
המסתתר מאחורי הכינוי המגוחך,

סוקרטס.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אין אדם שאינו ראוי לתשובה.'
אין אדם שאינו ראוי לתשובה.
12/06/2010 | 00:35
1
בעולם יש אנשים רבים,
ואצל חלקם ההיגיון אינו משחק  תפקיד,
לכן אנו יכולים להסיט מבט ולהגיד "הם לא שווים",
הרי בעיניי אני כן כדי ללמוד וגם להעביר-
ידע ורעיונות,
לפעמים גם בדיחות.

ולכן כשאתה אומר לי,
שלהגיב לסוקרטס זאת בדיחה-
אני לא מבין,
אתה רוצה שמישהו ישתכנע שיש אמת בדבריו?
הרי דמגוגיה עובדת לכל הצדדים,
ולפעמים נופלים לתוכה,
אללי! גם אנשים חכמים!

ולכן אני אמשיך לסתור את טענותיו,
למען יראו וייראו-שאין שום שמץ בדבר.
לא באליטה,ולא ביהודים נגד גויים,
והכי חשוב-
שלא יחשבו שהוא מייצג את הדת היהודית.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'יש לי שיר שמעצבן אנשים יש לי שיר שמעצבן אנשים'
יש לי שיר שמעצבן אנשים יש לי שיר שמעצבן אנשים
13/06/2010 | 11:00
13
לצפיה ב-'דבר אחד אני לא מבין'
דבר אחד אני לא מבין
13/06/2010 | 12:43
9
ואני לא נכנס בכלל לוויכוח כי אין לי אנרגיות, אבל וויקיפדיה אומרת שהאילומינטי מקושרת לתנועת ההשכלה, ואילו הבונים החופשיים הם עובדי שטן, איך כולם נהיו "נוצרים" פתאום אני מגיב מכיוון שלא נראה לי שזו ההודעה הראשונה בה מצוטטת עובדה זו, וזה מעט מבלבל.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
13/06/2010 | 16:13
8
- האמונה בשטן היא נוצרית-ביהדות שטן זה בסה"כ מתנגד וה"סיטרא אחרא" הוא לא משהו בסגנון של השטן הנוצרי (כלומר-אויב לאלוהים) אלא מלאך שתחת פיקודו של אלוהים והוא אחראי על יצר הרע.

לכן,שטן בהגדרה של-אויב לאלוהים,אדון האופל וכו' הוא נוצרי.

- האילומינטי זה בסה"כ הגדרה אחת להרבה הרבה אגודות סודיות,חלקן בדיוניות וחלקן אמיתיות-ההערכה שלי שסוקרטס התכוון לאילומינטי שהיו חלק מהנצרות (הקים אותה בזמנו נוצרי) ובוטלו יחד עם שאר הארגונים בבוואריה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני הייתי משתמש במונח אנטי-נוצרי'
אני הייתי משתמש במונח אנטי-נוצרי
13/06/2010 | 16:32
7
אחרת אפשר לקרוא לאליסטייר קראולי וממשיכיו נוצרים. בתור קוריוז זה עובד, אבל לא נראה לי שהמיינסטרים של הנצרות יסכימו איתך.

וכן, אני התכוונתי לאילומינטי הבווארי. מתוך הערך: Historically, it refers specifically to the Bavarian  Illuminati, an Enlightenment-era secret society. כתוב שם שהקים את התנועה ישועי (חבר במסדר הישועיים, שזה היה איזה סוג של תנועה רפורמיסטית נוצרית), אבל חברי האילומנטי הגדירו את עצמם כfreethinkers, בעלי השקפה פילוסופית שדוגלת במדעים, הגיון, ומחשבה חופשית, בניגוד לפנייה לסמכות, מסורת, או דוגמה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'למה אנטי נוצרי?'
למה אנטי נוצרי?
13/06/2010 | 17:17
6
א. המאמינים בשטן מקבלים את הנצרות כנכונה,ישו קיים,אלוהים קיים וגם השטן קיים-הם מאמינים בברית החדשה,פשוט בוחרים לעבוד את "אדון האופל" ולא את"אדון האור" ועל כן מדובר בתנועה נוצרית.

2. הגדרת את זה יפה-תנועה רפורמיסטית נוצרית,כמו שישו בסופו של דבר היה יהודי שניסה להחיל רפורמה ביהדות,כך גם האילומינאטי עשו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני מבין לגמרי את מה שאתה אומר,'
אני מבין לגמרי את מה שאתה אומר,
13/06/2010 | 17:50
5
אתה מדבר על שני צדדים לאותו מטבע. אבל נצרות היא לא רק האמונה שישוע הוא דמות אמיתית, אלא לקבל אותו כאדון כמו שאתה אמרת. לכן זו סתירה לעבוד את השטן. אני לא אומר שלא היו נוצרים שעבדו את השטן ועסקו בכישוף (היו), אבל מי שעושה את זה עובר על הכתובים. יכול להיות שאני עונה לך בצורה סמנטית, אבל לא כל כך הבנתי אם שאלת אותי למה זה אנטי-נוצרי, או שענית לעצמך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אבל מאמיני השטן כן מאמינים שישו הוא האדון.'
אבל מאמיני השטן כן מאמינים שישו הוא האדון.
13/06/2010 | 17:59
4
3
הם מסכימים לכל דברי הנצרות,רק שהם בוחרים במודע לעבוד את "אל האופל"-הם מסכימים לכך שישו הוא המושיע ולכל המיתולוגיה הנוצרית,רק כמו שאמרת-בוחרים בצד השני של המטבע.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הממ, '
הממ,
13/06/2010 | 18:14
4
לצפיה ב-'מאמיני השטן האלו הם פרעונים'
מאמיני השטן האלו הם פרעונים
13/06/2010 | 18:52
2
והם אלו שהמציאו את הנצרות ידביל

והכל סובב סביב האמונה הפרעונית בשמש
אתאיזם >>
לצפיה ב-''
13/06/2010 | 20:07
1
לצפיה ב-'שוב?!'
שוב?!
13/06/2010 | 23:35
- הפרעונים <אינם> מאמינים בשטן,אם היית פאקינג פותח מיתולוגיה מצרית היית מבין שאין "שטן" (כלומר,התגלמות הרוע וכו') באמונה שלהם,כל האלים (גם אלי "האור") עושים מעשים רעים וטובים,אנוביס אל המוות לדוגמה מוביל את המתים ועוזר להם להגיע בדרכם.

<אין שטן במיתולוגיה המצרית>. למה שהפרעונים ימציאו אמונה שהיא פיקציה שיש להם מיתולוגיה מבוססת? למה שהפרעונים ייתנו לאימפריה המצרית,לכל התהילה והגבורה שלהם ליפול?
אם אני פרעון ואני שולט בכל העולם,אני הייתי דואג שהאמונה שלי תשלוט!

- אוקיי בוא נעשה את זה ככה:
הפרעונים
לא
האמינו
בשמש
עכשיו רגע,לפני שאתה ממשיך! תקרא שוב:
הפרעונים
לא
האמינו
בשמש

רע היה אל השמש,היה גם אל לכל דבר אחר (אל המוות לדוגמה.),כמו שהיוונים לא האמינו בהר אולימפוס-המצרים האמינו בעשרות אלים,בערך אל לכל איתן טבע.

אגב אני עוד מחכה לתשובה (שלא תחשוב שברחת)-האם אתה מוכן להציג ראיה לתיאוריית הקונספירציה שלך שאתה מוכן לעמוד מאחוריה (כלומר-להגיד "אם הראיה הזאת מופרכת,סימן שאני טועה.")?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'העיתון "דבר" שינה את שמו ל"דבר ראשון"'
העיתון "דבר" שינה את שמו ל"דבר ראשון"
12/06/2010 | 11:26
15
2
בשנה האחרונה לקיומו, שהיא שנת 1996.
הכתבה שהביא היא בוודאות משנה זו, ועכשיו השאלה הנשאלת היא להיכן נעלמה במשך 14 שנים הרשימה המובטחת - שהרי ההבטחה הייתה כי זו תפורסם "בימים הקרובים" שלאחר פרסום הכתבה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אבל אתה מפספס את העיקר!'
אבל אתה מפספס את העיקר!
12/06/2010 | 18:56
14
1
שהאליטה הם הבונים החופשיים! ויש להם אתר רשמי! וגם לשכות בישראל!
אז מה אם אף אחד לא שמע עליהם ב14 שנה האחרונות??? הם שולטים בעולם!!!1 הם אליטה!!!1 ולא כמו שחשבת סתם עוד כת נוצרית מטומטמת!!

עכשיו, כשהם פרסמו את מיקום הלשכות שלהם, אנחנו יכולים ללכת לשם ולעצור אותם ולהציל את העולם!!!11
אתאיזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'למה להטריח את עצמך להציל את העולם?'
למה להטריח את עצמך להציל את העולם?
12/06/2010 | 21:18
13
2
בוא נקנה את משחק הקלפים "אילומינטי" ונעשה את זה מהבית

אגב, סוקרטס: אתה יכול לשכתב מחדש את משחק הקלפים הזה ולעשות הון...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ראית באיזה תאריך יצאו הקלפים '
ראית באיזה תאריך יצאו הקלפים
13/06/2010 | 16:43
12
2
1995
וראית שהם ניבאו המון, תמונה תמונה
אתאיזם >>
לצפיה ב-'דווקא 1981'
דווקא 1981
13/06/2010 | 16:47
11
1
לצפיה ב-'סליחה, הסירטון הזה יצא ב1995'
סליחה, הסירטון הזה יצא ב1995
13/06/2010 | 18:06
10
לצפיה ב-'אתה קולט'
אתה קולט
13/06/2010 | 18:22
9
שהאפשרות שדבר כזה יקרה לא הייתה בלתי-סבירה לפני כן זה לא משהו שבלתי אפשרי 'לחזות' אותו. זה התפקיד של כותבים בסדרת טלוויזיה, להמציא תרחישים. למעשה, אם תפתח כותרות בעיתון ותנסה בעזרת ההיגיון לחשוב על פיתוחים עתידיים של רעיונות שאתה יכול למצוא שם עכשיו, יכול להיות שתיצא צודק בכמה דברים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תראה כמה רחוק אתה מוכן ללכת'
תראה כמה רחוק אתה מוכן ללכת
13/06/2010 | 18:51
8
כשאני מציע לך את הברור מכל והפשוט מכל שאלו שכותבים לך את הסרטים ואת העיתונים זה אותם אנשים שמוציאים לך את הפיגועים המדומים האלו למען השגת מתרות אינטרסנטיות

ותראה כמה זה קל לעשות את זה לצי-בור,
הצי-בור אפילו לא מאמין כשמראים לו את האמת בעיניים

אבל מה אני אגיד לך....
אני ממליץ לך לחקור את זה קצת יותר ביסודייות, כי זה עלל ליהיות קשור בטעות לזריקות שאתה מקבל, לחומרים באוכל שאתה אוכל, לחינוך שאתה שולח את ילדיך אליו, למלחמות שאתה הולך ליהיות בשר תותחים בו

אולי כדי שתעשה אתה בעצמך את שעורי הבית שלך, ולא איזה תאגיד יעשה אותם בשבילך

הינה אלכס ג'ונס מודיע על 9/11 3 שבועות לפני שזה קרה (אם אני לא טועה)
http://www.youtube.com/watch?v=a8Hk1-BpXO8 &n...

יש המון מידע חביבי, רק תחפש

אתאיזם >>
לצפיה ב-'הלינק הקודם זו סדרה, דרך אגב.'
הלינק הקודם זו סדרה, דרך אגב.
13/06/2010 | 18:58
וב. אני לא טוען שאף אחד לא טען שזה הולך לקרות. אני בעצמי לא יודע.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'בסרט של אלכס ג'ונס יש דברים לא נכונים,'
בסרט של אלכס ג'ונס יש דברים לא נכונים,
13/06/2010 | 19:05
2
כמו למשל ש4 מיליון אמריקאים הולכים למות. לחיי ההבדלים הקטנים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'זה לא משנה בכלל'
זה לא משנה בכלל
13/06/2010 | 19:36
1
אלכס ג'ונס הוא גם ככה לא בדיוק "משלנו"
אתה בכלל אמור לקלוט מה הולך סביבך, ועל מה מדברים כל האנשים האלו
מכיוון שרק אם אחוז אחד הוא נכון אז אתה בבעיה ענקית

פשוט תקשיב על מה מדברים איתך
אל תפחד לחשוב שיש כת סודית בגלל שזה שייך רק לסרטים
ואל תחשוב שאין אנשים שרוצים להשתלט על העולם בגלל שזה שייך רק לפינקי והמוח

תתעורר חבוב ותתחיל לתקן, מכיוון שאין שום סיכוי בעולם שהאינטרס שלך ושלהם רואים עין בעין

http://www.youtube.com/watch?v=acLW1vFO-2Q&feature...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני מאמין'
אני מאמין
13/06/2010 | 19:55
שאני צריך קודם לשפוט את עצמי, לפני שאני מתחיל לשפוט אחרים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני עדיין מחכה סוקרטס'
אני עדיין מחכה סוקרטס
14/06/2010 | 01:00
3
הצג לי בבקשה ראיה שאתה מוכן לעמוד מאחוריה ואם היא מופרכת אזי שהתיאורייה שלך מופרכת.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'חמודי, איתך הסיפור ניגמר'
חמודי, איתך הסיפור ניגמר
14/06/2010 | 01:09
2

אתה לא יודע לדיין, אז מעכשיו אתה תשב בצד כשהגדולים מדברים
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אבל קושקוש,הייתה בינינו אהבה!'
אבל קושקוש,הייתה בינינו אהבה!
14/06/2010 | 01:41
1
וברצינות-בכל הודעה שלך העלבת אותי אישית (אוטיסט,דביל מפגר ומה לא) התחמקת מהטענות,התחמקת מהשאלות התחמקת מעצם הדיון ואתה אומר שאני לא יודע לדיין?XD

אגב זה לא יעזור לך,לא שאני הולך להשקיע בשבילך הודעות וכו'. פשוט בכל פעם שתגיב אני אקשר לשרשור בו הטענות שלך מרוסקות סופית,וגם לשרשור הזה על מנת להוכיח שאתה מתחמק מלהציג ראיה שאתה מוכל לעמוד מאחוריה.

הימים שאנשים וויתרו לך כי אתה אדם מבולבל ומעורר רחמים נגמרו סוקרטס.
אתאיזם >>
לצפיה ב-''
14/06/2010 | 16:38

מרגש !
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה חי?'
אתה חי?
09/06/2010 | 19:25
1
מה קרה? רבת עם החבר  ויש לך זמן פנוי?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מדוע שנגיב,'
מדוע שנגיב,
09/06/2010 | 20:18
אם אינך מתייחס לתשובות ?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה זוכר במקרה איפה בני ישראל היו'
אתה זוכר במקרה איפה בני ישראל היו
10/06/2010 | 00:47
1
בשנה השביעית לאחר מתן תורה?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'היו במדבר ואכלו מן '
היו במדבר ואכלו מן
10/06/2010 | 14:17
1

הודעות אחרונות

21:45 | 09.11.18 מחפש תשובות לזה
15:02 | 03.11.18 BravoMan
21:42 | 28.10.18 יניב מנשה
12:13 | 20.10.18 big ass blue
13:08 | 01.10.18 BravoMan
11:14 | 27.09.18 BravoMan
20:45 | 21.09.18 צופה בפורום
12:48 | 13.09.18 אנטוליו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ