עד כמה בטוחים הם "הימים הבטוחים"?

FreeElectron

New member
עד כמה בטוחים הם "הימים הבטוחים"?

היי.
חדש כאן בפורום ויש לי שאלה.
אנא הפנו אותי לפורום המתאים אם כאן זה לא המקום המתאים ביותר לשאלה זו.
עד כמה "הימים הבטוחים" הם בטוחים?
קראתי קצת באינטרנט שזרע יכול לשרוד בנרתיק של האישה למשך 5 ימים לכל היותר.
אישה מבייצת 14 יום לאחר המחזור.
לכן, נראה ש-9 הימים לאחר המחזור הם "בטוחים", שכן קיום יחסי מין לא מוגנים במהלך ימים אלה, גם אם יותיר זרע בנרתיק האישה - זרע זה לא ישרוד עד הביוץ.

עוד קראתי באינטרנט שקיום יחסי מין בימים הבטוחים לא מבטיח שהיריון לא יתרחש.
השאלה שלי היא - מדוע?
האם זה בגלל שהזרע יכול לשרוד יותר מ-5 ימים?
האם זה בגלל שהביוץ יכול לקרות לפני 14 יום?
מה הסיבה?

זאת שאלה רפואית מקצועית

ואני לא רופא ולא מקצוען. אני רק בחור שמצ'עמם לו.
מניסיוני האישי לפחות, היו פעמים שגמרתי בפנים כי ככה הבחורה אמרה לי לעשות.... ואני בחור שעושה מה שאומרים לו לעשות.... אבל לא היו עם זה שום בעיות.
הבחורה יכולה לעבור דחייה במחזור של שבוע עד שבועיים, ולמתוח אותך עד אינסוף שהפעם זה באמת "זה", ושמעולם לא היה לה עיכוב כזה ( בטח שלא.. רק איתך ).
&nbsp
חוץ מזה, היריון זה דבר טבעי ורצוי.
מי שברא את הבן אדם, דאג להטמיע בו מיניות שלעתים גוברת על כל עניין אחר בחייו של האיש או האישה, והכל כדי להבטיח את קיומם של יחסי המין והילודה.
היריון איננו מחלה ואיננו אויב של האנושות. נהפוך הוא. זה דבר טבעי ורצוי.

Sharoman

New member
היו מקרים מעולם

הדרך היחידה להיות "בטוח" היא להשתמש באמצעי מניעה כמו גלולות שמגנות מפני הריון ו/או קונדום שמגן מפני הדבקות במחלות מין.

אם אתה רוצה תשובה ברורה לשאלה שלך אני מציע לך לדבר פנים מול פנים עם רופא נשים.

Aיש

New member
קצת הסברים, אבל זה לא יעוץ רפואי

ככה שאם הפרטנרית בכל זאת תכנס להריון, לא לרוץ אלי להתלונן...
&nbsp
דבר ראשון תיקון קטן אך חשוב, אישה עם מחזור סדיר בן 28 יום מבייצת בדרך כלל בין הימים ה-12 ל-15 של המחזור, כלומר מהיום הראשון של הדימום 12 עד 15 יום אחרי, לא 12 עד 15 יום אחרי סוף הדימום.
&nbsp
כלומר בהנחה שלא מדובר בסקס בזמן המחזור ושהמחזור נמשך כ-5 ימים זה משאיר כ-7 ימים בטוחים.
&nbsp
למרות כל זאת, אישה זה גוף חי לא מכונה. גם בנשים בהם המחזור מאוד סדיר (אישתי לדוגמה שאפשר לכוון שעון ע"פ המחזור שלה) יכולות לבייץ מוקדם או מאוחר, זה תלוי בהרבה גורמים, לנו זה הפריע מעט להכנס להריון כי אישתי הייתה מבייצת מוקדם מדי.
&nbsp
זה שיטה מאוד בעייתית, בעיקר כי למצוא מידע אמין שיאפשר לך לחשב מה הסיכויים להריון בלי בדיקות מעמיקות, שמי שביצע טיפולי הפרייה מכיר טוב למדי, לא ממש אפשרי. אני ממליץ לדבוק בשיטות מוכחות יותר.

A לוןA

New member
ונסיים בבדיחה-

איך קוראים לאנשים שמשתמשם בימים בטוחים כשיטה למניעת הריון?
&nbsp
הורים.
&nbsp
ושיהיה בהצלחה.

dare devil ית

New member
אני חושבת שמבחינה סטטיסטית

השיטה של מודעות לפריון (שהיא בת דודה של הימים הבטוחים) יותר בטוחה מקונדומים.
אבל השיטה שלי היא הכי בטוחה שיש

למעלה