התייעצות לגבי צמצום הנקה

התייעצות לגבי צמצום הנקה

שלום.
הקטנה בת שמונה חודשים וחצי.
בבית אוכלת שתי ארוחות ביום ובשאר הזמן יונקת.
במשפחתון, כיוון שמסרבת לקחת בקבוק, אוכלת שלוש ארוחות.
ביום של משפחתון יוצא שיונקת בבוקר, כשחוזרת הביתה, לפני השינה ובלילה (עוד 2-3 פעמים).
כרגע אני עוד שואבת, למרות, שכאמור, לא לוקחת בקבוק. אנחנו משתמשים בחלב לדייסה, אבל זה רק בימים שבבית ולא במשפחתון.
אחרי כל הרקע, שאלותי הן:
1. האם זה בסדר שהיא אוכלת שלוש ארוחות מוצקים?
2. האם אני יכולה להפסיק לשאוב במהלך היום? או שזה עלול לפגוע בייצור החלב?
3. איך להפסיק לשאוב בלי שייווצר לי גודש? (במהלך כל תקופת ההנקה אני רגישה מאד לגודש וסובלת מכך הרבה).

תודה רבה מראש
וחג שמח.

צמצום הנקה

הי,
המעבר למוצקים הוא אכן תהליך שיכול להימשך לאורך זמן וכל עוד הערך הקלורי היומי אינו מספק חשוב לשמר את ההנקה גם כמקור תזונתי וכמובן כחוויה רגשית התפתחותית.
יחד עם זאת אין בעיה לעלות את מספר הארוחות המוצקות ביממה, להעשיר את המגוון ולעלות את הכמות.
לגבי המשך שאיבות את יכולה להתחיל בהדרגה לצמצם את מספר השאיבות שאת מבצעת במהלך השעות בהן את בנפרד מבתך מבלי לפגוע בתפוקת החלב בשעות בהן את מניקה, בשלב זה ייצור החלב הוא ייצור מקומי ולפי דרישה מה שאומר שגופך יודע לייצר חלב בזמנים בהם את מניקה (בוקר לפני משפחתון, אחה"צ, לפני שינה, לילה).
מכיוון שאת מתארת מצב בו קיימת נטייה לפתח גודש, הייתי ממליצה לך להתחיל את התהליך במספר השאיבות להן את רגילה ורק להפחית את משך השאיבה כך שהשד לא יתרוקן באופן מלא. כעבור מספר ימים לראות האם את יכולה להגדיל את הפער בין שאיבה לשאיבה מבלי שהדבר יוביל לאי נוחות, כאב וגודש. ככל שמשך השאיבה יפחת והפער בין שאיבה לשאיבה יפחת כך הצורך בשאיבות ירד.
בעצם המלאות של השד היא זו שמשדרת למוח להפחית את הצורך בייצור חלב.
בימים בהם את בבית את יכולה להוסיף קומפרסים קפואים על השד לאחר השאיבה מה שמכווץ את כלי הדם ומפחית את קצב סינון החלב. בעבודה זה פחות ריאלי, את יכולה לקחת פדים להרטיב ולהקפיא.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה

למעלה