עזרה

AlonAlon15

New member
עזרה

היי, אני חדש כאן:)
שמי אלון, בן 29, דיסלקט וסטודנט לתואר ראשון שמעוניין לעבור ללימודי רפואה.
החלום שלי זה להיות רופא אך זה נראה עבורי כאתגר בלתי אפשרי בעיקר בגלל האנגלית.
הרי בתור דיסלקט, יש לי קשיים בשפה העברית, אז איך אתמודד עם האנגלית להגעה לרמה גבוהה מאוד? שהרי לימודי הרפואה והקבלה אליהם הם בין היתר במבחנים שכתובים כולם בשפה האנגלית...
לכן רציתי להתייעץ איתכם לגבי נושא זה, והאם אתם מכירים מכון ללימודי (שיפור) האנגלית שמותאם לדיסקלטים באזור ירושלים?
אני אובד עיצות ואודה לכם מאוד על כל עזרה שהיא!

lolly87

New member
שלום אלון

קודם כל, כל הכבוד על השאיפות שלך ועל הרצון למצוא פתרונות למרות הקשיים בעברית ובאנגלית.
ישנם מוסדות להשכלה גבוהה שבאים מאוד לקראת סטודנטים שיש להם לקות למידה (סטודנטים שקשה להם לקרוא ומקריאים להם סיכומים שלמים לפני מבחנים, סטודנטים שעונים על מבחנים בעל פה וכותבים ומשכתבים להם ועוד כל מיני התאמות ודרכי למידה למבחנים).
חשוב מאוד שתברר באיזה מוסד ללימודי רפואה יש תמיכה נרחבת יותר בסטודנטים שיש להם לקות למידה.
לגבי עזרה ספציפית באנגלית, אני לא מכירה מכון, אבל אני מכירה מישהי שמובילה שיטה של הוראה מתקנת באנגלית ללקויי למידה ומתגוררת בירושלים. אם תרצה אברר לך פרטים ואשלח לך בפרטי
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
מרשה לעצמי להציג עמדה אחרת-

חלילה אינני רוצה לרפות ידיך.
יחד עם זאת, בעיניי, רצוי לחפש תחום לימודי ותעסוקתי שהולם את יכולות האדם ואת כישוריו, ולא לקפוץ מעל הפופיק.
קח בחשבון שאתה בן 29, שלימודי הרפואה הם לימודים קשים ביותר (!!!!!!!), ולאחריהם, יש מספר שנות התמחות שבעיניי הן ממש בלתי נסבלות בהקשר של תנאים לא הגיוניים, כמו משמרות של 30 שעות. הזוי.
כך שאתה עלול לשלם מחיר יקר על החלום הזה.
גם מי שאין לו לקויות למידה ולומד רפואה- הלימודים קשים ביותר, ומצריכים השקעה בלתי סופית, כולל סופי שבוע, כולל הכל. אז מי שיש לו לקות למידה- זה עלול להיות ממש בלתי נסבל, מתסכל ומייאש.

יש הרבה תחומים שנושקים לרפואה, טיפוליים (סיעוד, רפלקסולוגיה, דיקור...) ואחרים (ביולוגיה, כימיה, תועמלנות רפואית...). גם תחומים אלו מצריכים לימודים קשים, אך בעיניי- יותר נסבלים מאשר לימודי רפואה.

האם הלכת לאיזושהי הכוונה מקצועית על- ידי איש/ת מקצוע כמו פסיכולו/ית תעסוקתי/ת?
מה אתה לומד כעת? היכן?באיזו שנה אתה של הלימודים? ומה עשית לפני שהתחלת ללמוד? (עבודה כלשהי, השלמת בגרויות, טיול ארוך של כמה שנים...).

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
עוד שאלה מאוד פרקטית-

האם אתה מתקבל ללימודי הרפואה? תנאי הקבלה מאוד מאוד גבוהים...
האם זה בכלל ראלי בהיבט הזה?

סליחה שאני מנחיתה אותך לארץ. אתה יכול להיות רגוע- גם אני בזמנו לא הייתי מתקבלת, גם אם הייתי רוצה:)

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה