סוף שנה

lolly87

New member
סוף שנה

איך מסכמים שנה?
איך גורמים לילדים להמשיך לקרוא, לכתוב וכו' על מנת שיתקדמו ולא ישארו במקום או יחזרו אחורנית אחרי העבודה הקשה בבתי ספר או באופן פרטי?

lavifighter

New member
קודם כל תבדקי מה המורות "סידרו" להם לחופש

בתיכון שלי וגם ביסודי בחלק מהשנים(אין אצלי חטיבת ביניים בעיר) נהגו לתת לא מעט שיעורי בית לחופש הגדול, לפעמים ברמות מעצבנות ובנושאים לא רלוונטיים להמשך, ולפעמים ברמות שפויות ואפילו מועילות במידה כלשהי.
תבדקי את המצב פרטנית אצל כל אחד-גם מבחינת עומס וגם מבחינות נוספות ייתכן שהמורות כבר עשו בשבילך את העבודה.
&nbsp
באופן פרטי אני אישית לא רואה קשר לזה שיש חופש ולהיפך אם יש רצון לשתף פעולה ואין מלא שיעורי בית אז החופש הגדול זו הזדמנות מצוינת להשקיע כי יש זמן.
&nbsp
&nbsp

lolly87

New member
תודה

אני מסכימה איתך שהחופש הגדול זו הזדמנות טובה להשלמת פערים, לחיזוק ידיעות. לרוב לצערנו זה יוצא הפוך, אין השקעה ואין כלום, ואז חוזרים אחרונית.
&nbsp
אני בתור מורת שילוב בבית ספר, לא נתתי שיעורי בית לחופש הגדול. אבל כן הכנתי משחק למידה שמסכם נושא שלמדנו במהלך השנה. בתקווה שהם ישחקו ויתרגלו בו במהלך החופש. תרגול בצורה יותר חוויתית וכיפית מחוברות עבודה.
&nbsp

הוספה על תגובתי הקודמת

ברצוני לציין שאני עוסקת בהוראה מתקנת ועזרה לבעלי לקויות למידה , ילדים ובוגרים יותר. לא סתם כך כתבתי את שכתבתי .

שוב בהצלחה .

איזה כיף...חופש אבל ..... להמשיך לתרגל, במשורה כמובן

די קשה לגרום לילדים לעשות משהו במיוחד בימים טרופים אלו של הרגשת חופש 'משכרת' .
לכן צריך לקבוע כללים. גבולות . לדבר ולסכם עם הילד/ה. לקבוע שמתרגלים כול יום עשרים דקות או שלושים דקות או לחילופין פעם בשלשה ימים אך פעמיים באותו יום . זה מקל על הילדים ומקל על ההורים ...וגם מציאותי יותר בסדר היום של המשפחה.
רצוי וכדאי לתרגל בזמן מועט בכול פעם ,ואם רוצים מספר פעמים ביום (לא יותר משלוש) . זה נכון וטוב יותר מלהושיב ילד לתרגל שעה.
אפשר לעשות עבודה בחוברות למידה שקונים ובוחרים יחד (פחות למראית עין עם הקטנים)
אפשר להוריד דפי עבודה מהאינטרנט.
אפשר להשלים את 'החורים' בחוברות ובספרים שנלמדו במשך השנה.

אם צריך להשלים פערים בידע ולא רק תרגול נכון יותר לנצל את זמן הפגרה ולהשקיע במורה פרטי (או מורה פרטית) מבינים ואמפטיים לילדים . מורה שיוצר כימיה עם הילד.

בהצלחה

lolly87

New member
מסכימה איתך

זה מה שאמרתי לתלמידים שאני מלמדת, שימשיכו לעבוד ולהתקדם בחופש הגדול.
אמנם אין בית ספר, אבל העבודה צריכה להמשיך.
הבאת רעיונות ממש טובים, ואני מקווה שהורים ותלמידים יישמו את זה.

למעלה