מתקשה לשבת ללמוד (בן 23)

Bensal1992

New member
מתקשה לשבת ללמוד (בן 23)

שלום
בתחילת חודש מאי התחלתי קורס פסיכומטרי ואני אמור לגשת לבחינה בתאריך 7 ליולי. אני מגיע לכל השיעורים ומקשיב במהלך כל השיעור למעט בריחות קשב פה ושם. בתיכון היה לי מאוד קשה לשבת בשקט בכיתה ולהקשיב. אחד הקשיים הגדולים שאני לא יודע איך להתמודד איתם זה הלמידה העצמית. אני מקבל שיעורי בית ואני מנסה לשבת בבית ולפתור אותם וכמעט תמיד דעתי מוסחת *גם אם אני לא ליד מחשב/טלפון* ויש מקרים לא מעטים בעיקר בכמותי שאני יושב שעה מול תרגיל ולא מצליח להבין אותו. אני מרגיש כאילו נפגעה לי החשיבה. המטרה שלי היא לא לקבל ציון גבוהה אלא שתהיה לי היכולת לשבת וללמוד. מבחינתי זה יותר חשוב כרגע מהכול בייחוד אם ארצה בעתיד להגיע ללימודים גבוהים.
יש לי אבחונים מהבית היסודי ומחטיבת ביניים.
מיותר לציין שזה משפיע מאוד על המצב רוח ומקשה עליי להדביק את הקצב למהלך הקורס.
אני מאמין שיש תלמידים שסובלים מאותה הבעיה. איך אתם מתמודדים איתה? יש הצעות לפתרון?

שירהד1

Member
מנהל
האם הלכת לאבחון קשב וריכוז?

האם טופלת בטיפול תרופתי כזה או אחר? לא ציינת זאת, והנקודה לא ברורה לי.
תסביר טוב יותר, ואז אוכל להמשיך ולהתייחס.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Bensal1992

New member
אז ככה

יש לי אבחונים מגיל צעיר כפי שציינתי. אם זה יעזור לך אוכל להעלות את האבחון לפה.
קיבלתי מרשם לריטלין (בהתחלה השתמשתי בקונצטרה). השתמשתי בו מספר פעמים בודדות (הוא מאוד עזר) אבל העדפתי שלא לקחת את הכדור באופן קבוע.

שירהד1

Member
מנהל
תראה-

אם יש לך לקויות בקשב וריכוז, אז הפיתרון עבורך מתבסס על שני דברים עיקריים:
1. טיפול תרופתי הולם, שינתן על-ידי נוירולוג, לאחר אבחון מחודש+מעקב אחר יעילות הטיפול, ושינויו בהתאם לצורך (מבחינת סוג התרופה והמינון).

2. למידה ותרגול אצל מומחית בלקויות למידה שעובדת גם עם מבוגרים. מטרות הטיפול ייקבעו לאחר היכרות עימך והערכת הצרכים שלך. בגדול- מדובר על תרגול ואימון של אסטרטגיות למידה, כגון: ארגון זמן, ארגון חומר, חלוקת חומר ללמידה, דרכי שינון חומר, ועוד ועוד, לפי הצרכים והמצב.

רק השילוב בין שני הדברים יביא לשיפור המצב ולשיפור התפקוד שלך.
לא כל כך הבנתי למה לא לקחת את הכדור באופן קבוע. למרות שאני חייבת לסייג, שטיפול תרופתי בלבד, ללא ליווי מקצועי וללא תרגול ואימון של אסטרטגיות למידה, לא יתן את המענה למצבך. כאמור- השילוב בין השניים- הוא שילוב מנצח!

באיזה איזור בארץ אתה נמצא? האם יש תמיכה מצד ההורים? אני מתכוונת גם לתמיכה רגשית, וגם לתמיכה כלכלית. האם הם יסייעו לך, לדוגמא, במימון עזרה לאורך זמן?

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Bensal1992

New member
שלחתי לך הודעה בפרטי

כיוון שמדובר במידע קצת אישי והעדפתי לא לפרסם אותו פה.
&nbsp
&nbsp

למעלה