דיסגרפי ומילוי טפסים בראיונות עבודה-מה לעשות?

lavifighter

New member
דיסגרפי ומילוי טפסים בראיונות עבודה-מה לעשות?

מעניין אותי מה דעתכם אני אמור לעשות בסיטואציה הבאה, צאו מנקודת הנחה שלא משנה מה אעשה בעתיד, כרגע המצב שלי הוא שאין לי יכולת כתיבה ידנית כמעט וכלל.
אני מגיע לראיון עבודה, בחברות גדולות-היי טק, ביטוח וכו'(אני איש מחשבים במקצועי). ואז המזכירות אומרות לך שלפני ראיון משאבי אנוש(כלומר ראיון אישיותי שרק מחפשים על מה להתקיל אותך), "תמלא את הטופס הזה, יש לך כמה דקות". לעיתים הוא ממוחשב, אבל ממש לא תמיד.
עכשיו, המידע שיש פה יכול להיות קריטי ביותר מבחינת המגייסות-שמות ומספרי טלפון של ממליצים, כתובות מייל, טלפון שלי ועוד. לפעמים זה לא מעט למלא(יחסית).
עכשיו אם אני אנסה למלא את זה, לפחות אחת משתי האופציות הבאות יקרו:
1. לא ייצא קריא.
2. לא אעמוד במסגרת הזמן שדרשו ממני וכתוצאה מכך הראיון יתעכב ויתעצבנו עליי.
(וזה שהרבה פעמים אין "משטח" נוח לכתוב עליו לא עוזר כלל...).
ואז יש לי דילמה קבועה: מצד אחד אני יכול לבקש מהמגייסת/מראיינת למלא ולהסביר שיש לי כתב גרוע במיוחד, ומצד שני אני יכול לנסות לבד. הקטע הוא שלפעמים הן(הפחות נחמדות שבהן) מתעצבנות מזה ומזלזלות וזה יכול לעשות רושם שלילי לראיון וסיכויי הקבלה שלי. מצד שני גם מטופס ממולא "ברשלנות" הן יכולות להתרשם מאוד לרעה.
השאלה היא מה יעשה רושם יותר רע לדעתכם-לבקש עזרה או לא?
אותה שאלה לגבי מבחנים בראיונות עבודה שלא תמיד אפשר למלא במחשב או בעל פה.

מה דעתכם? כמובן שכולם יכולים לענות(זה לא שאלה לאנשי מקצוע בלבד, להיפך אשמח לשמוע מה לקויי למידה אחרים עושים).

lolly87

New member
שלום

האם השאלות שבד"כ נשאלות הן קבועות?
אם כן, הייתי מכינה טופס מודפס מראש עם כל השמות ומספרי הטלפון של הממליצים, פרטי התקשרות איתי וכו'.
יעריכו את זה שהגעת מסודר עם הכל, ותמלא רק את השאלות שלא חוזרות על עצמן.
בהצלחה!

lavifighter

New member
יש את זה כבר בקורות החיים, אבל רעיון לא רע

ומה לגבי כאשר יש מבחנים?

lolly87

New member
לגבי מבחנים

זה בעייתי, כי צריך לענות על כל המבחן ואי אפשר לצפות שום דבר מראש.
אפשר לנסות לדבר עם המזכירה, לא בטוח שזה יעזור.
לצערי, אין התחשבות באנשים עם לקויות שונות, במיוחד לא כאלה שלא ניתן לראות אותן ויזואלית.
בהצלחה!

למעלה