תחילת שנת הלימודים

lolly87

New member
תחילת שנת הלימודים

איך התכוננתם לשנת הלימודים החדשה?
איזה הישגים אתם רוצים להשיג בשנת הלימודים החדשה (עם הילדים שלכם, עם התלמידים שלכם וכו')?
איך אפשר להקל על תלמידים עם לקות למידה את הכניסה לבית ספר חדש או לכיתה חדשה?
ובכלל, אם יש לכם מה להוסיף על שנת הלימודים החדשה, זה המקום.

ההכנות אצלנו

האמצעית שלי, כתה ג', ADHD ודיסלקטית.. במהלך החופש ניסינו שני מישורים - תגבור של הוראה מתקנת פעמיים בשבוע בשעות הבוקר, כשהיא עם ריטלין (אין מה להשוות לשעות המתסכלות שהיא מנסה לשבת כשהיא בלי ריטלין) ותגבור דרך משחק של לוח הכפל, מתוך מחשבה שגם אם היא "בסדר" בחשבון ולא נחשבת למתקשה.. אני רוצה שילך לך משהו ממש ממש בקלות...
אני מתכננת בזמן הקרוב להלחם, אם כך יידרש, ביית הספר על מנת שיתנו לה שעות פרטניות של עברית.
וחשוב לא פחות.. מחפשת בנרות משהו שתצטין בו, שתהנה ממנו, לאו דווקא לימורי. יכול להיות אומנות, ציור, נגינה.
מאוד פוחדת משיעורי אנגלית.. מנחשת שיהיה קשה מאוד השנה עם זה.
שתי שאלות.. אם אפשר..
1. לימודי אנגלית - יש דרך להקל? ללמד מהתחלה אחרת? כלכלית לא יכולים בשלב זה לממן גם מורה פרטית לאנגלית (2 שיעורי הוראה מתקנת ושיעור ריפוי בעיסוק זה הרבה..)
2. נגינה - הילדה מגלה רצון ללמוד לנגן. קריאת תווים - בהנתן שאותיות מתבלבלות לה.. קופצות לה, כפי שהיא מגדירה, האם יש מקום לתת לה ללמוד נגינה? (אני לא צריכה שהיא תצטין, אבל כן שתהנה מזה, לא רוצה ליצור לה עוד חוויה מתסכלת)
תודה!

lolly87

New member
שלום

קודם כל, כל הכבוד על העבודה שעשיתן בקיץ.
שנית, בהצלחה במלחמות, אני מקווה שהיא תקבל עזרה בעברית.
חשוב מאוד שיהיה לה משהו שהיא תצטיין בו.
לגבי האותיות קופצות וכאלה, סיכוי קלוש, אבל האם בדקתם מיקוד ראייה?
אני הייתי נותנת לה לנסות, אפשר לנסות בקטנה, יש אפליקציות שצריך לקרוא תווים וללחוץ על מקשים תואמים בכלי נגינה מצויר. אם היא מסתדרת, אפשר לחשוב על לימודי נגינה.
לגבי אנגלית, יש אתר מאוד מומלץ של הוראה מתקנת באנגלית, אם תרצי אחפש לך קישור. את יכולה להדפיס ולשבת איתה על זה, כל מיני משחקים לימודיים ודברים כאלה. שאולי יסייעו לה ברכישת האנגלית.
בהצלחה, שתהיה שנת לימודים קלה ומוצלחת!

לא.. לא בדקנו

לקחתי אותה לשני רופאי עיניים שונים שלא מצאו שום בעיה. אחפש איםה באזור שלי בודקים מיקוד ראיה. שווה נסיון.
רעיון טוב לגבי האפליקציה של התוים. אבדוק את זה! וגם את האנגלית.
תודה רבה!

lolly87

New member
בהצלחה

זה סיכוי קלוש, אבל שווה לבדוק אותו, על מנת לשלול לדעתי.
לגבי האנגלית, את יכולה לבדוק את האתר הזה, יש בו כל מיני חומרים. חיפוש בגוגל גם ימצא לך אתרים, משחקים וירטואלים או להדפסה שאפשר לשחק.
בהצלחה!!

lolly87

New member
ההכנות שלי

בחופש הגדול, הלכתי לשתי השתלמויות, אחת ברכישת קריאה והשנייה התמקדה בשטף ודיוק בקריאה. למדתי מהן כלים חדשים שאני מקווה שיסייעו לי.
בנוסף, קראתי ספרות מקצועית שיכולה לסייע לי, וגם הכנתי הרבה משחקים לימודיים שיוכלו לסייע לתלמידים שלי.
אני עוד לא יודעת איזה הישגים אני ארצה להשיג עם התלמידים שלי, כי עוד אין לי רשימת תלמידים שאלמד, ועוד לא עשיתי מיפויים. אבל אני ארצה לקדם אותם ולתת להם את כל הכלים שיש ביכולתי לתת להם, ושיהיה להם כיף לבוא לשיעורים בחדר שלי.
אני חושבת שהמחנכת צריכה להיות עם יד על הדופק עם כל התלמידים ובפרט עם תלמידים עם לקות למידה ו/או קשיים אחרים, להתעדכן מה היה בחופש הגדול, ולעשות פעילויות חברתיות לגיבוש הכיתה.
אם מורת השילוב מכירה את הילד, היא גם צריכה למצוא זמן בהפסקה או משהו אחר, על מנת להחליף עם הילד כמה מילים, לפני שהוא יכנס לחדר שלה פעם ראשונה בשנת הלימודים הנוכחית.
שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת!

a r i e l a p

New member
ההכנות שלי לתחילת השנה

אז ככה אני לא עשיתי שום הכנות כיוון שממשיכה עם אותה הכיתה.
כיוון שאני בחינוך המיוחד כיתה קטנה וממשיכה עם הכיתה גם בחופש הגדול אז בחופש שכן היה לי בעיקר נחתי.
המטרה שלי במהלך השנה היא לקדם כמה שאפשר את הילדים.כל תלמיד מגיע עם שלל בעיות מלבד לימודיות.
ההישג שאני רוצה להשיג השנה הוא להמשיך ולקדם את תלמידי כל תלמיד ביכולתו הוא.
ולכל תלמידי ישראל מאחלת שנה טובה, שנת שלום ופוריות

lolly87

New member
שנה טובה ומתוקה

תודה על השיתוף.
שתהיה לך שנה פוריה, ומוצלחת עם הילדים. וגם בחיים האישיים.
&nbsp
כל ילד הוא עולם ומלואו, גם ילדים בחינוך הרגיל, ובפרט ילדים בחינוך המיוחד. יש כל כך הרבה משתנים ובעיות שצריך לקחת בחשבון כל הזמן. זו עבודה מורכבת אבל חשובה מאוד!

למעלה