לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1186411,864 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא אבחון למבוגרים'
אירוח בנושא אבחון למבוגרים
<< ההודעה הנוכחית
15/03/2010 | 10:49
40
19
אגודת ניצן היא הגוף הגדול ביותר במדינת ישראל העוסק באיתור, אבחון וטיפול ילדים ובוגרים עם לקויות למידה.ב-16.3 יחול יום ההתרמה השנתי של אגודת ניצן וארגוני החרשים בישראל.

לקראת יום ההתרמה, יתארח בפורום רמי גרטלר - ראש מדור אבחון באגודה. רמי ישיב על שאלותיכם בנושא אבחון, טיפול וייעוץ קריירה למבוגרים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז.
רמי יתארח בפורום ביום שני, 15.3.2010, בין השעות 16:00-18:00. בין השאר, ייתן רמי מידע על:
•    השירותים הניתנים באגודת ניצן במסגרת ניצן פלוס למבוגרים: מרכז רב תחומי המעניק שירותי אבחון, ייעוץ וטיפול למבוגרים עם לקויות למידה.
•    מה הן לקויות למידה? איך מתמודדים איתן, סוגי אבחונים, פענוח האבחונים, הוראה מתקנת וטיפולים אחרים, התמודדות רגשתי וחברתית עם הלקויות וכו'.
•    איך מבוגרים צריכים להתמודד עם לקויות הלמידה? מה הוא האבחון המותאם למבוגרים, הכוונה מקצועית, ייעוץ לסטודנטים ולתלמידים לקראת הפסיכומטרי.
•    ייעוץ קריירה למבוגרים עם לקויות למידה המתלבטים מהי הקריירה הטובה עבורם, ומהם הדרכים למימוש קריירה.

על אגודת ניתן ויום ההתרמה
47%  מההורים בארץ לילדים בגילאי 6–18 ביצעו אבחון לפחות לאחד מילדיהם.
אצל 2 מתוך 3 ילדים,  שאובחנו, אותרה בעיית קשב, או לקות למידה!
כמחציתם (!) סבלו השנה מבעיות רגשיות, וכרבע מהם (!) סבלו מבעיות חברתיות.
אגודת ניצן מסייעת להורים שידם אינה משגת לאבחן ולטפל בילדיהם זה למעלה מ- 45 שנה.
בשנה האחרונה, הקצתה אגודת ניצן מלגות בהיקף של 2 מיליון ₪, לילדים ממשפחות נזקקות בישובים פריפריאליים, לאבחונים ולהוראה מתקנת.
ניתן לתרום באמצעות SMS עם הספרה 10 אל המספר 6226
ניתן לתרום גם בטלפון:  03-5272270  
פרטים נוספים על יום ההתרמה באתר האינטרנט של אגודת ניצן:
  http://www.nitzan-israel.org.il/main/siteNew/index...  
לקויות למידה ואסטרטגיות >>
לצפיה ב-'אבחון במבוגרים'
אבחון במבוגרים
15/03/2010 | 15:12
1
3
מהם הסימנים שצריכים לאותת לי שאולי יש לי בעיית קשר וריכוז ועליי ללכת לאבחון?
לצפיה ב-'סימנים להפרעת קשב וריכוז'
סימנים להפרעת קשב וריכוז
15/03/2010 | 16:09
5
שלום רב,
בראש ובראשונה, כשמו כן הוא, קושי לעמוד במטלות שדורשות ריכוז לזמן ממושך. ובאופן יותר מעמיק, מוסחות גבוהה לגירויים חיצוניים, קושי לגייס את עצמך לעבודה שמעניינת אותך פחות, פער בין יכולת התגייסות ממושכת לנושא שמעניין אותך, לעומת קושי ניכר להתגייס ולבצע מטלות שלא מעניינות או משעממות אותך. קשיים זה מופיע בכל התחומים שבחייך, בבית, בעבודה, בלימודים ואף בשעות הפנאי. ישנם גם שאלונים מקצועיים שיעזרו לך למקד ולבדוק עם מאפיינים אלו קיימים אצלך והינם קשורים להפרעת קשב ראשונית.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/03/2010 | 15:15
2
יש לי בת בכיתה ג'.
לאחרונה היא אומרת שהיא לא שומעת הייטב בשיעורים (ראוי לציין כי היא יושבת בסוף הכיתה).
אחרי בקשות רבות, המורה העבירה אותה לשורה הראשונה, ממש מולה.
הילדה ממשיכה להתלונן ולומר שהיא לא שומעת כלום, למרות שהיא יושבת מול המורה.
לא התייעצתי על כך עם אף מורה ואני מתביישת לקחת אותה לבדיקת שמיעה, מחשש שיצחקו על מכשיר השמיעה שלי במידה והיא תצטרך (ילדים זה עם אכזר).

מה אתה מציע לנו לעשות?
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה'
בדיקת שמיעה
15/03/2010 | 16:54
3
כדי לשלול בעיית שמיעה אנו זקוקים לבדיקה זו. אין זה אומר שאת חייבת ללכת עם מכשיר זה או אחר, אבל חשוב לדעת אם יש בעיה ומה מקורה. בנוסף לכך ברצוני לציין שלא לכל בעיית שמיעה מתאימים מכשיר שמיעה. ולבסוף, יש כיום מכשירים קטנים ואלגנטיים כמעט כמו עגילים. שווה להתייעץ עם מומחה.
לצפיה ב-'סליחה על ההתערבות'
סליחה על ההתערבות
15/03/2010 | 18:09
1
אבל בתור לקויית שמיע שכל החיים התביישה ללכת עם מכשיר.
היום אני מצטערת על כך. המכשירים היום יפים וקטנים ומתחילים להיות פריט אופנתי לכל דבר כמו משקפיים.
פעם היו צוחקים גם על משקפיים היום זה אופנה.
עם הזמן במהלך הלימודים אם לא שומעים נוצר פער עצום שיהיה קשה להשלים אותו אח"כ.
אני למשל עד היום סובלת ונורא קשה לי להשלים פערים למשל בשפה האנגלית.
קחי בחשבון וחבל שתמנעי מהבת שלך לשמוע בגלל שאת פוחדת שיציקו לה.
באותה מידה יכולים להציק לה על השם שלה ועל זה שהיא רזה או שמנה או כל דבר.
לצפיה ב-'אילו סעיפים בחוק מגנים על מבוגרים שאובחנו?'
אילו סעיפים בחוק מגנים על מבוגרים שאובחנו?
15/03/2010 | 15:15
2
1
כולנו יודעים שכלתמיד או כסטודנט, אתה זכאי להקלות  אם אובחנת כלקוי למידה. אני חושש שאבחון כזה ישפיע עליי לרעה בחיי הבוגרים, בעיקר בתחום הקריירה. האם החוק מגם עליי מפני פיטורין מסיבות שנובעות מבעיות קשב וריכוז? מקנה לי הקלות במרכזי הערכה?
לצפיה ב-'האם אבחון מזיק?'
האם אבחון מזיק?
15/03/2010 | 16:18
8
כדאי לעשות את האבחון קודם כל כדי לדעת אם יש לך קושי או לקות מסוימת. רצוי להפריד בין הידיעה לבין מה שתעשה עם המידע. מעבר לכך, למוסד שמאבחן אותך אסור לתת מידע לאיש שלא ברשותך, ואתה עצמך תחליט אם ולמי להראות את תוצאות האבחון. אשר לחוק, יש לך את הגנתו של החוק לשיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות אשר אוסר על אפליה לעובד בשל מוגבלותו.
לצפיה ב-'תבים את החוזקות שלך'
תבים את החוזקות שלך
22/03/2010 | 16:53
6
שלום,
השפעת האבחון לרעה בהמשך= רק אתה תבחר האם לשתף במידע מישהו, ואת מי. חל האבחון חיסיון, כך שללא הסכמתך המפורשת לא יועברו התוצאות לאף אחד.
החוק מגן על אנשים בעלי מוגבלויות. מצד שני, הפרעת קשב וריכוז היא חלק ממי שאתה. אם אתה מוסח בקלות וזקוק לתנועתיות ולתזוזה, גם אם החוק היה מגן עליך מפיטורים, אני מניחה שלא היית רוצה להישאר בעבודה מונוטונית ומשעממת בתוך משרד קטן, ללא תזוזה.. כלומר- מעבר לאבחון, שהוא חשוב לכשעצמו, יש חשיבות רבה לנכרה בקשיים שלך, בטיפול בהם אבל גם בהשלמה עם מי שאתה. יש עבודות רבות שמתאימות מאוד דווקא לבעלי הפרעת קשב וריכוז, כאלו שדורשות ביצוע מספר משימות בו זמנית, מספר סביבות עבודה כמו סוכן, טכנאי ועוד.., יחסי אנוש (הרבה בעלי הפרעת קשב וריכוז שאני מכירה הם בעלי יחסי אנוש מצויינים)..
בקיצור- תבין מי אתה, על היתרונות והחסרונות. תנסה לשפר את מה שניתן ולרתום את החוזקות שלך למשרה המתאימה לך
בהצלחה!!
לצפיה ב-'לקויי למידה'
לקויי למידה
15/03/2010 | 15:20
1
5
שלום,
אני החלמתי מסרטן לפני שלוש שנים,
מאז יש לי כל פעם הרגשה שאני שוכחת דברים, קשה לי ללמוד, אני מרגישה שהמקום בראש שלי קטָן מבחינת איסוף מאגר ושמירתו, אני לא מגיבה כשמדברים איתי והרבה פעמים אני נמצאת ב"חלל".
המצב הזה לא היה לי לפני הטיפולים הכימותרפיים.
שמעתי מעוד אנשים כי זה קיים אצלם.
האם כימותרפיה יכולה לגרום לקשיי קשב וריכוז?
האם מה שיש לי הם קשיי קשב וריכוז?

תודה מראש על התשובה.
לצפיה ב-'איחולי החלמה מלאה'
איחולי החלמה מלאה
15/03/2010 | 16:21
2
אני שמח לשמוע שהתאוששת ומקווה שתמשיך כך. נראה לי שאת שאלתך עליך להפנות לצוות שטיפל בך בכימותרפיה היות ולהם יש יותר ידע וניסיון בתחום ספציפי זה. מה שאנשי מקצוע מתחום לקויות הלמידה יוכלו להועיל לך, הוא המציאת אסטרטגיות ודרכים להתמודדות עם תופעות אלו. בהצלחה.
לצפיה ב-'גיל'
1
2
מהוה גיל לאיבחון לקויות למידה אצל מבוגרים?
האם יש לזה גיל בכלל?
לצפיה ב-'גיל לאבחון'
גיל לאבחון
15/03/2010 | 16:24
7
למעשה אין הגבלות לגיל, ובכל שלב בחיים יש מקום לבדוק את הנושא ולבדוק אם יש דרכים שיכולות לשפר את ההתמודדות עם הלמידה ולייעל אותן.
לצפיה ב-'איך מתבטאת התמיכה שלכם במאובחנים "טריים"?'
איך מתבטאת התמיכה שלכם במאובחנים "טריים"?
15/03/2010 | 15:22
1
2
מעבר למתן האיבחון הראשוני, האם אתם מציעים טיפולים, תמיכה וייעוץ למאובחנים?
לצפיה ב-'טיפולים שמעבר לאבחון'
טיפולים שמעבר לאבחון
15/03/2010 | 16:28
4
אנו כיום מקימים יחידה לשרות מבוגרים עם לקויות למידה. השרותים שאנו מציעים הינם מגוונים: ייעוץ לשיפור דרכי למידה, תמיכה והעצמה אישית באופן פרטני או באופן קבוצתי ואימון אישי ע"י אנשי צוות מקצועיים המתמחים בעבודה עם ליקויי למידה ואנשים עם הפרעות קשב וריכוז. כמו כן אנו מציעים ייעוץ קריירה בשיטה הבודקת מהי הדרך הייחודית המתאימה לך ושבה תועיל ביותר בבחירת המקצוע.
לצפיה ב-'סטודנטית למשפטים'
סטודנטית למשפטים
15/03/2010 | 15:24
1
2
שלום, התחלתי ללמוד משפטים השנה.
אני מוצאת את עצמי הסמסטר יושבת ומשחקת בטטריס ולא ממש מתעניינת בשיעורים עצמם למרות שהתואר היה חלום שמתגשם.
האם אני יכולה להפנות את תשומת ליבי שיש אפשרות כזו או אחרת לבעיות קשב וריכוז?
לצפיה ב-'לסטודנטית למשפטים שלום'
לסטודנטית למשפטים שלום
15/03/2010 | 16:35
2
ניתן כמובן לבדוק אם יש לך הפרעת קשב וריכוז. יחד עם זאת, מומלץ לבדוק עוד מספר תחומים: האם היו לך מאפיינים דומים בעבר או שזה משהו חדש אצלך? הפרעת קשב וריכוז הינה תופעה שמלווה את האדם מילדות, לעיתים איננו מודעים לה, אך בשיחה עם מומחה נוכל להעריך אם היתה לך הפרעה כזו בשנים קודמות. עד כמה את נהנית ומרוצה מהבחירה שעשית, למרות שזהו חלום שהתגשם? ישנם מסלולים לייעוץ קריירה שיעזרו לך לבחון אם את באמת ממשת את היעוד הייחודי והמתאים לך.
לצפיה ב-'ידוע'
ידוע
15/03/2010 | 15:25
1
2
לצפיה ב-'טעות כותב מחדש'
טעות כותב מחדש
15/03/2010 | 15:25
לצפיה ב-'ידוע כבעל לקויות למידה מגיל קטן'
ידוע כבעל לקויות למידה מגיל קטן
15/03/2010 | 15:27
1
1
אני תלמיד כיתה י"ב, קיבלתי פטור מהצבא.
אני יודעת שאני צריך אחרי שאסיים את השנה להתחיל לחפש עבודה, אבל יש לי קשיי קשב נוראיים.
באילו מקצועות אוכל להשתלב בעתיד?
יש לך משהו להציע?
לצפיה ב-'ייעוץ קריירה'
ייעוץ קריירה
15/03/2010 | 16:40
2
שלום רב לך, כפי שאולי כבר הספקת לקרוא כאן, קיים מסלול לייעוץ קריירה המתמקד באישיות של האדם, בתכונותיו ואף בייעודו כבסיס למציאת הקריירה המתאימה ביותר עבורו. זהו מסלול של 3 מפגשים עם יועץ קריירה המתמחה בנושא לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. זהו מסלול אישי שמתחשב בצרכיך, ובונה יחד אתך את הדרך הטובה ביותר עבורך.
לצפיה ב-'טיפולים'
טיפולים
15/03/2010 | 16:02
1
1
עד כמה מוצלחים הטיפולים שנותנים לבני נוער שאובחנו בלקויות למידה? אלה טיפולים ששונים מאלה שנותנים לילדים בגיל הגן?
לצפיה ב-'טיפולים לבוגרים'
טיפולים לבוגרים
15/03/2010 | 17:07
2
בכל גיל נעשית התאמה של הטיפול הניתן לדרישות הקיימות על האדם בתקופה זו של חייו. כלומר, הטיפולים הניתנים לתלמיד הינם מבוססים על עקרונות טיפוליים בהתאם לנושא הטעון חיזוק, ויחד עם זאת, החומר אותו לומדים ושעליו עובדים, לקוח מעולמו של התלמיד. כלומר, מחומר הלימודים איתו הוא מתמודד. לאנשים עם לקויות למידה, יש צורך לעשות אדפטציה על החומר הלימודי בכל פעם שהם נכנסים לתחום למידה חדש, כך שלעיתים גם שילמדו באוניברסיטה, יצטרכו לימוד נוסף, או לחילופין עם כניסתם למקום עבודה חדש, יזדקקו לעזרה להסתגל למקום העבודה.
לצפיה ב-'ברור לי מעל לכל ספק שיש לי לקויות למידה'
ברור לי מעל לכל ספק שיש לי לקויות למידה
15/03/2010 | 16:26
3
את זאת למדתי כשבני אובחן כדיסלקט,גיליתי קוים משותפים
היום כבוגרת אולי איני זקוקה להגדרות,אך שנים הסתובבתי מתוסכלת ומבוישת כשתיקנו לי שגיאות כתיב.
שנים חלמתי על לימודים אקדמאיים אך הרגשתי שזה מעל יכולותי,איני מסוגלת לשבת זמן רב וללמוד,בכל פעילות אני מגיעה לשובע די מהר.
את הרצון ללמוד לא איבדתי אפילו שאני כבר קרובה יותר לפנסיה.

אשמח ליעוץ מה ניתן לעשות על מנת להקל

מעולם לא ידעתי שניצן מטפלים גם במבוגרים...כמה חבל

שאלה נוספת,האם לקויי למידה עוברים בתורשה?כמובן מתכוונת לנכדיי היקרים...

לצפיה ב-'רוצה ללמוד'
רוצה ללמוד
15/03/2010 | 16:47
1
תבורכי. ולדעתי, בכל גיל אפשר ללמוד ואפשר להתפתח. אבחונים נעשים בכל גיל, ולעיתים אנשים מבוגרים באים לאבחון "רק" בכדי להבין את עצמם, ולהבין מדוע התקשו בעבר בלימודיהם. יש כיום הרבה מסלולים ללימוד ולהתפתחות אישית, וניתן יהיה לעזור לך למצוא תחום ומסלול שיתאים לך. נשמח לדבר אתך באופן אישי ולחשוב אתך ביחד.
ואשר לתורשה, כן הנושא הוא תורשתי אך לא באופן דומיננטי, כלומר לא בהכרח, ולא לכולם. עדיין לא נמצא הגן האחראי באופן חד משמעי. אגב, מבוגרים רבים עולים על העובדה שיש להם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז לאחר שילדיהם אובחנו.
לצפיה ב-'טיפים שעזרו לחברתי להתחיל ללמוד בגיל מבוגר'
טיפים שעזרו לחברתי להתחיל ללמוד בגיל מבוגר
22/03/2010 | 09:20
1
1
מזמינה אותך לקרוא מה שכתבתי על חברתי מ.שמעולם לא למדה כי אף אחד לא האמין שהיא יכולה, בעיקר לא היא
בתקופתנו אף אחד לא דיבר על לקויות למידה או הפרעות קשב
לפני שנתיים היא העזה, לפי דעתי הסיפור שלה מעורר השראה אולי מה שעזר לה יכול לעזור גם לך
מזמינה אותך לקרוא על מ.פרצה את תקרת הברזל
ציפי קוברינסקי
לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר לגלות, גם בגיל 50'
אף פעם לא מאוחר לגלות, גם בגיל 50
15/03/2010 | 17:06
5
2
ובכן אני נושקת לגיל 50, פעילה ונמרצת מעל ומעבר. מורה בתיכון בתחום המחשבים, אוהבת את העבודה ואת עיסוקי.

הבעיה היא שאני לא מסוגלת להתרכז הרבה זמן, גם כשאני קוראת ספר בבית, או יותר נכון מנסה לקרוא, לוקח לי ים של זמן להגיע לסיום העמוד, כי קשה לי להתרכז וגם כשסיימתי ת'עמוד, בעצם לא זוכרת מה קראתי.  זה בעצם מונע ממני וגורם לי לחששות כבדים ביותר, ללכת ללמוד ולהתקדם.

את כל מה שאני יודעת בתחום ההוראה, זה מתוך זה שאני זוכרת את הכל, אבל ללמוד משהו חדש, לא מנסה אפילו, כי לא מרוכזת בכלום.

אני מתה ללכת ללמוד, כי אני רוצה להוציא תואר, למדתי הוראה לפני 26 שנים ללא תואר, רק תעודת הוראה וכיום לא רואה עצמי יושבת ללמוד, כי ברור לי שלא אעבור אף מבחן.

מאיפה אני מתחילה בכלל לבדוק את הנושא? זו הרגשה מגעילה ביותר.

חייבת לציין כי גם כשאני יושבת לראות סרט בטלויזיה, הסיכוי שאצליח לראות סרט שלם בלי לקום באמצע קלוש ביותר. שלא לדבר על סרט בקולנוע שכבר כמה שנים לא ראיתי, בגלל חוסר הסבלנות שיש לי. בשלב כלשהו מרגישה שהקוצים בעכוז משגעים אותי...

מה עושים? אשמח לעצתכם הנאמנה
תודה מראש
לצפיה ב-'ללמוד בכל גיל'
ללמוד בכל גיל
15/03/2010 | 17:17
4
כל הכבוד לך על רצונך להבין את עצמך, ולהמשיך ולהתקדם. ולדעתי זה אכן תמיד אפשרי. את מתארת מאפיינים של הפרעת קשב וריכוז. כדאי לך לפנות למומחה בתחום זה שהינו בד"כ פסיכיאטר שמתמחה בנושא הפרעות קשב וריכוז, או רופא נוירולוג. לנו בניצן יש מרכז רב תחומי בו תפגשי עם פסיכיאטר בלווית איש חינוך המתמחה באבחון וטיפול באנשים עם לקויות למידה. לעיתים יהיה צורך בבדיקה נוספת הנעשית בעזרת מחשב בכדי לוודא את הפרעת הקשב, ולראות על איזה תחומים היא משפיעה. חלק נוסף של הבדיקה הממוחשבת נעשה לאחר לקיחת ריטלין, וזאת בכדי לבחון אם וכיצד לקיחת הכדור עוזרת לך להתמודד.
במקרים רבים אנו ממליצים להעזר בטיפול נוסף, לעיתים בהוראה מתקנת, שגם היא אפשרית לכל גיל, ולעיתים בעזרת אימון הניתן ע"י מאמן המתמחה בנושא זה ואשר ילווה אותך בזמן הלימודים במידה שתזדקק לך ושאותה תקבעו ביחד.
לצפיה ב-'כלומר אתה מדבר על מבחן טובה?!'
כלומר אתה מדבר על מבחן טובה?!
15/03/2010 | 17:30
2
2
האם יכול להיות שזה מתעורר בשלב כלשהו? הרי בגיל צעיר זה לא היה כך.

הרי כמחנכת כיתה בתיכון, לא תלמיד ולא שניים עוברים את מבחן טובה...

תודה על המידע
לצפיה ב-'בדיקה ממוחשבת'
בדיקה ממוחשבת
15/03/2010 | 17:41
1
אפשר להעזר במבחן TOVA אם כי אנו באגודת ניצן מעדיפים את מבחן ה-B.R.C. שהינו חדש יותר, עדכני יותר, ומקיף בבדיקתו יותר תחומי קשב שונים.
לצפיה ב-'על BRC שמעתי שלא ממש מוצלחת. ממשהי בתחום'
על BRC שמעתי שלא ממש מוצלחת. ממשהי בתחום
15/03/2010 | 18:29
לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר'
אף פעם לא מאוחר
17/03/2010 | 10:47
רמי שלום,

אני מאוד נהנית לקרוא את ההמלצות שלך לפונים לפורום.

אני בהחלט מסכימה אתך שאף פעם לא מאוחר לאבחן ליקויי למידה או בעיות קשב וריכוז.

אני רוצה להפנות אותך ואת באי הפורום למאמר שכתבתי בנושא זה.כותרת המאמר: הגורם האמיתי לקידום בעבודה. המאמר נמצא באתר שלי sylvie.co.il

יום טוב

סילבי לוינשטיין
אנגלית בתוכנית אישית
לצפיה ב-'לקויות למידה אצל מבוגרים'
לקויות למידה אצל מבוגרים
15/03/2010 | 17:25
2
5
שאלות כלליות ברשותך

מה זה נחשב מבוגרים?! מתאבחן בן 50 או שגם בן 30?
ומה ההבדל בעצם בתוכן האבחון? הרי המבחנים הם אותם מבחנים לאיתור לקויות למידה, לא?
הרבה פעמים, אדם בן 50 שמתחיל ללמוד, טבעי שיהיה לו קשה יותר מסטודנט בן 25 שהראש שלו "טרי" יותר, ועדיין הקשיים שלהם מתורגמים באבחונים הרבה פעמים ללקויות למידה למרות הפערים הטבעיים, יש הסבר לזה?
לצפיה ב-'מה זה מבוגרים?'
מה זה מבוגרים?
15/03/2010 | 17:45
1
ההגדרה החוקית: מעל גיל 18. ואכן, כל ההערות שלך נכונות לגבי ההבדלים שבין הגילאים השונים. מבחינת האבחון, הנורמות והציפיות לאופן ורמת הביצוע בכל גיל הינן שונות. וברור שמסטודנט בן 22, נצפה לאיכות עבודה שונה מאשר לאדם בן 50 שלא למד מאז בס התיכון.
לצערי, אין לנו מספיק כלים אבחוניים ונורמות לבדיקת מבוגרים, ואולי זה המקום להעלות את המודעות והצורך לנושא זה.
לצפיה ב-'אבחון מבוגרים'
אבחון מבוגרים
17/03/2010 | 10:59
26
רמי שלום

מסכימה אתך בהחלט בנושא של מודעות מבוגרים עם ליקויי למידה או בעיות קשב וריכוז.

המודעות כיום לליקויי למידה או בעיות קשב וריכוז אצל ילדים ונוער מאוד גבוהה אבל לא כך המקרה אצל מבוגרים.
אני מוכנה לעזור בנושא זה.

אני שוב מפנה אותך ואת באי הפורום למאמר שכתבתי בנושא זה: "הגורם האמיתי לחוסר קידום בעבודה".
המאמר נמצא באתר שלי sylvie.co.il

יום טוב

סילבי לוינשטיין
אנגלית בתוכנית אישית
לצפיה ב-'לקוית שמיעה'
לקוית שמיעה
15/03/2010 | 17:57
2
שלום.
אובחנתי בגיל 5 כלוקית שמיעה ומאז יש לי 2 מכשירי שמיעה ב2 האוזנים. מדובר בירידה בינונית-קלה. בתיכון קיבלתי הקלות כגון הערכת זמן, התעלמות משגיאות כיתב וכדומה וזה אושר ע"י משרד החינוך. שנים שאני מטפלת ב"שמע" ואינני זוכרת שעברתי איבחון כלשהוא כי קיבלתי דרכם את התאמות הקלות בבגרויות ע"י בדיקות שמיעה במהלך שנים.
כעת אני מנסה להתקבל לאונ' ת"א ללימודי סיעוד והשאלה היא האם בעיית שמיעה מהווה קושי בלימודי סיעוד?
בנוסף, אני מחפשת עבודה ומתלבטת האם לספר למעסיק שיש לי בעיית שמיעה? האם כלוקית שמיעה יש לי זכויות מיוחדות בעבודה או יש עבודות במיוחד לאנשים שלא שומעים?
תודה מראש.
לצפיה ב-'לימודים באוניברסיטה'
לימודים באוניברסיטה
17/03/2010 | 11:01
1
כדי ללמוד באוניברסיטה ולקבל את ההתאמות המגיעות לך, רצוי להגיע לייעוץ של אותו ממסד אקדמי ולברר אצלם - איזה אבחון צריך, אילו בדיקות עלייך לעבור, מה הממצאים שהם יקבלו וממי. יחד איתם אפשר להתייעץ גם לגבי נושא הלימודים הרצויים לך, האם מתאים, מה התנאים ללמידה וכו'.

בנוסף יש עמותת "לשם" - תוכלי להתייעץ גם איתם. הם עוזרים לסטודנטים לקויי למידה בלימודיהם האקדמיים.

לגבי זכויות עובדים, אפשר לבדוק באינטרנט, לי אין מושג מה הזכויות. נדמה לי, שכדאי לספר למעסיק על בעיית שמיעה, זה יכול למנוע בעיות בשלב מאוחר יותר.
לצפיה ב-'רגע לפני סיום... אבחון חוזר להק"ר'
רגע לפני סיום... אבחון חוזר להק"ר
15/03/2010 | 18:02
בתי בת ה-9 אובחנה כ- ADHD לפני כשנתיים ונוטלת ריטלין רק ללימודים.
בחודשים האחרונים מתלוננת שהריטלין לא משנה לה כלום והייתה רוצה להפסיק לקחת בכלל את הכדור.

באבחון שעשו לה לפני קצת יותר משנתיים לא עשו כל מבחן.
הייתה שיחה קצרה של המאבחנת (ד"ר אפשטיין באסה"ר), שאלות כלליות אליי לגבי מהלך הריון ולידה והתפתחות הילדה.
היה גם שאלון הורים ושאלון מחנכת שמולאו על ידינו.

וזהו.

האם יש מקום לאבחון נוסף?
האבחון הקודם היה במסגרת קופ"ח כללית וללא תשלום.
אני מוכנה לשלם במידת הצורך למרות שהמצב הכלכלי לא טוב כדי לקבל אבחון רציני וקולע.
לצפיה ב-'תיקשורת לא מילולית'
תיקשורת לא מילולית
20/03/2010 | 17:38
4
אני כמעט בטוחה שככה רושמים את זה.

אני מאובחנת כדיסקלקולית.
בזמן האחרון שמעתי פה ושם על ההפרעה הזאת , וחקרתי עליה , יש גם ספר בסטימצקי שמדבר על אספגר ותיקשורת לא מילולית , ולפי כל מה שהיה כתוב מאוד מתאר אותי , איך אני יכולה אכן לבדוק אם יש לי את זה ? עושים אבחון פסיכו דידקתי לעומק? במידה ויש איך מתמודדים עם זה?

יש לי גם עמיתה לעבודה שהיא אמא לבת 13 שמאובחנת גם בתיקשורת לא מילולית והיא אומרת שהיא מזהה הרבה דברים שקשורים לזה ושואלת אותי שאלות איך הייתי כשמתבגרת (כמו שהבת שלה עכשיו) ומוצאים הרבה קווי דימיון.

אשמח להדרכה לאן לפנות כדי להתחיל לטפל בזה וגם בדיסקלקוליה?

הודעות אחרונות

02:28 | 26.08.19 אורחים בפורום
23:07 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:19 | 08.07.19 אורחים בפורום
18:59 | 30.06.19 אורחים בפורום
11:22 | 13.06.19 אורחים בפורום
17:02 | 26.05.19 אורחים בפורום
15:38 | 19.05.19 אורחים בפורום
11:15 | 14.04.19 אורחים בפורום
10:19 | 05.04.19 אורחים בפורום
09:16 | 26.03.19 אורחים בפורום
08:17 | 13.03.19 אורחים בפורום
06:46 | 18.02.19 worth the try
10:27 | 14.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ