1971 "The meat album"

1971 "The meat album"

אם הייתי צריכה להכניס אלבום לקפסולת זמן כדי לתאר מהו רוקנרול
ברור שהייתי מכינה אלבום אוסף,
אבל אם הייתי חייבת היום לבחור אלבום אחד זה היה האלבום שהייתי מכניסה.
את ההוצאה מ2004 הכוללת שלושה שירי
בונוס כולל hotel room.
לא כל יום אני שומעת אלבום שגורם לך
לשכוח שיש עוד מוזיקה בעולם.

תפנו לכם כמעט שעה ותקשיבו ל
Edgar Broughton Band
לאלבום השלישי שלהם הנושא את שם ההרכב.
מי שלא מכיר מתרגשת בשבילו.
אני אשתוק ואתם
תגבירו.

arieltr

New member
How far are we from dying

...Is it nearly at an end

פצצה של להקה. דובדבן האנדרגראונד הבריטי של סוף הסיקסטיז תחילת סבנטיז. כאילו קפטן ביפהארט הזמין את ג'ון לנון ובלאק סאבאת' למיטה ביחד ובבוקר למחרת יצאו הילדים שלהם והלכו להקליט. מופרעים בע"מ.

אני מחזיק את חמשת אלבומיהם הראשונים מ-69 ועד 73, ויש שם פנינים רבות לאורך ורוחב האלבומים. הם היו למעשה 'פאור טריו' ואולי הטובים בשטח, מאוחר יותר הם הוסיפו גיטריסט נוסף. מאוד יחודיים גם בסאונד וגם בהגשה של אדגר. מעין רוק'נ'רול פראי מעורבב עם חשמל אסיד, פסיכדלי, ואוירה סופנית בהמון שירים שלהם, ותמיד תמיד המלודיות הנפלאות נמצאות שם, גם אם לפעמים קצת מסתתרות מתחת לבלאגן שלהם. והשירים השקטים רגועים והמלנכוליים משהו, נוטפים יופי מאוד מיוחד.

האלבום השלישי שלהם, אותו ציינת "אלבום הבשר" עפ"י עטיפת התקליט - אחח איזהו עטיפה כל כך 'אדגר ברוטונית' שמייצגת בול את הלהקה הזו - אלבום טוב מאוד. גם האלבום הזה וגם השני שהגיע לפניו SING BROTHER SING הם יופי של אלבומים להתחיל איתם למי שלא מכיר ומעוניין לגלות אותם.
האלבום הכי טוב שלהם שאני מחזיק הוא, ללא ספק, אלבומם הראשון WASA WASA משנת 1969. אלבום אדיר בכל קנה מידה. אין הרבה אלבומים כאלה, מאוד מיוחד מרצועת הפתיחה ועד הסיום עם 14 דקות אדירות. חובה בכל בית.

לתפוחים של אותו העץ אין את אותו טעם.

לאלבום השלישי טעם גן עדן השאר רק אכילים. זאת כמובן רק דעתי וטעמי.
"The meat album" הוא לא רק האלבום הטוב שלהם הוא נכנס לטופ שבטופ שלי.

מייק אולדפילד שהוזכר פה לא מזמן
מתארח על המנדולינה בשיר thinking of you
ויש סברה שאדגר הוא המצולם על העטיפה.

אם כבר אלבומים שזכו לכינוי בגלל עטיפתם אז- "The blue garden album"
מ1988 של Masters Of Reality
להקתו של כריס גוס, מפיק נחשב שהפיק בין היתר את האלבומים של Kyuss
וקווינס אוף דה סטון אייג'.
כאשר מקשיבים לאלבום ולגוס אפשר לשמוע את ההשפעה שלו על שתי הלהקות.
מכנים אותו הסנדק של הדזרט והסטונר רוק.

arieltr

New member
INSIDE OUT

WASA WASA הכי 'מופרע' והולך הכי קרוב לקצה מבחינת העיבודים והשיגעון של הלהקה.
באלבומים 2-4 הם לא ביטלו אלא הנמיכו מעט את קו הטירוף שלהם ועיגנו חלק מהשירים באופן קצת יותר עדין , יפייפה ואפילו ענוג למספר רגעים. כלומר האלבומים הללו קצת יותר קונבנציונלים, אבל הקו הכללי עדיין אדגר ברוטון...

אני אוהב את SING BROTHER SING, אלבום הבשר ו-הרביעי INSIDE OUT באותה מידה, שלושתם טובים מאוד, מעניינים ומכילים רגעי רוקנ'רול משוגעים אל מול רגעים עדינים יותר. הם די מקבילים יחדיו.

הנה מתוך אלבומם הרביעי INSIDE OUT כמה רצועות, חלקן רוקנרולאדגריות (It's Not You, Gone Blue, The Rake) חלקן רגועות ונעימות (Homes Fit for Heroes, Chilly Morning Mama) ואחת יופי טהור (Double Agent) שקיבלה רק 51 האזנות בשלוש שנים אז לא פלא שהאנושות אבודה:

arieltr

New member
WASA WASA

אלבומם הראשון מ-69.

רק שניה אני רץ להביא בקבוק בירה, זה הולך להיות תענוג:

למעלה