סנסציה בן לילה

nik19864

New member
סנסציה בן לילה

אחד מהאלבומים אותם הוציא פרנק זאפה ב-1973, נקרא Overnight Sensation.
מדובר באלבום Fאנקי, פשוט וכיפי.
לא מתוחכם כמו חלק מקודמיו, אבל שומר על רמה אחידה לכל אורכו והוא ממש טוב.

אז מה יש לנו כאן ?
Camarillo Brillo שפותח את האלבום ותמיד עושה מצב רוח.

I'm The Slime, הFאנקי, שיש בו באסים מודגשים, שירה גיהינומית של זאפה, שמתאזן ע"י הקול של טינה טרנר ושל חברותיה ששרות כאן ומכונות אייקטיות.

Fifty Fifty, שהשיא שלו הוא סולו כינור חשמלי של ז'אן לוק פונטי שמתארח כאן.

Zombie Woof, שהוא Fאנקי מאוד והוא, לטעמי לפחות, השיא של ריקי לנסלוטי, הסולן שמתארח כאן ואני אוהב את איך שהוא שר.
כמו כן, יש כאן עוד 4 קטעים טובים מאוד, אך אני אסתפק רק בציון קטעי השיא (מבחינתי לפחות) שכבר ציינתי, כמו גם בציון העובדה שגם ג'ורג' דיוק מנגן כאן.
ג'ורג' דיוק, היה קלידן אגדי, שניגן עם זאפה לא רק באלבום הזה, ובנוסף ניגן עם עוד שלל מוזיקאים אדירים דוגמת ז'אן לוק פונטי ובילי קובהאם.
בכלל, זאפה היה מוזיקאי מאוד מוכשר, שעשה מוזיקה מאוד מגוונת, מבוססת על רוק אבל גולשת להמון מחוזות אחרים כמו פרוג, פיוז'ן ג'אז, Fאנק, דו וופ...גיטריסט על ומוזיקאי אדיר שהוציא הרבה יצירות מופת תחת ידיו, בין 1966 ל-1975.

arieltr

New member
אלבום ההיכרות שלי עם פרנק הגדול

מצאתי את האלבום הזה בפינת רחוב לפני כמה שנים, מישהו פינה את תכולת הדירה שלו ומתחת לערימת ספרים מצאתי גם כמה דיסקים וככה התחילה ההיכרות שלי עם פרנק. היית מאמין?

כל שיר נפלא, פרנק כרגיל מפציץ לכל הכיוונים. ביקורתי וחד כתער, טיפשי ומצחיק, סקס עם אחותה של דינה, מונטנה, הקמרילו.
50/50 רצועה מרהיבה מאוד, בכלל בכל השירים באלבום הזה מורגש הטירוף הזאפאי והכיף הלא נורמלי של כולם ביחד בהקלטות שם. האלבום הזה מאוד מהודק מצד אחד אבל פרוע לחלוטין ולא צפוי מצד שני, מאוד זאפה מצד אחד אבל כל הכישרון של המוסיקאים האחרים מורגש היטב בכל שיר ושיר.
לגמרי סנסיישן.

אני מצאתי אהבה על ספסל.

איזה ערב מחכה לאוטובוס הביתה
על הספסל דיסק צרוב שרשום עליו LOVE
מסתכלת ימינה ושמאלה
אין אף אחד
מרגישה קרימינלית
מכניסה את הדיסק לדיסקמן ושומעת
בפעם הראשונה את ארתור לי שר את
my little red book.

שיסלח לי forever changes,
האלבום הראשון
זה האלבום של לאב שאני הכי אוהבת
עד עצם היום הזה.

nik19864

New member
חשוב לציין

שזו לא הפעם הראשונה בה זאפה ופונטי משתפים פעולה.
הפעם הראשונה הייתה באלבום קינג קונג, שפונטי עשה כמחווה לזאפה, וניתן למצוא בו בין היתר עיבוד אינסטרומנטלי ל-Idiot Bastard Son של זאפה.

למעלה