העולם כמרקחה

oren29at

New member
העולם כמרקחה

אגדת עם ישראלית מספרת על עורך העיתון "דבר" שהתקשה להתמודד עם עומס הדיווחים על אירועים שונים בעולם: משטפונות בסין ועד הפיכה בדרום אמריקה. אי לכך, הוא החליט שהכותרת הראשית של עיתון אותו היום תהיה "העולם כמרקחה".

הכותרת הזו מתאימה לתקופתנו אנו ככפפה ליד. אני, מצידי, אעשה מאמצים לנהל את פס הקול של האירועים, כמיטב הבנתי הלקויה וידיעותי המוגבלות. אתם מוזמנים להצטרף ולעזור כי בכל זאת, יום 2 של חופשת פורים ונדמה לי שהקטן מכרסם את הקירות והגדולה מורחת לק על הטלוויזיה (האמצעי שבר כבר מזמן את דלת הכניסה עם בעיטות הכדורגל שלו)

oren29at

New member
טורקיה נגד הולנד, ולא בכדורגל

אז איזו שרה טורקית רצתה לחולל קצת מהומות ברוטרדם, וממשלת הולנד השאירה אותה מחוץ לעיר ולמדינה או משהו, ומאז מטנפים ארדואן והדוד-ביטנים שלו על הולנד תחת כל פורום ומעל כל עץ רענן.

הולנד מותקפת? לא במשמרת שלי לא! מיד אפגיז בארטילריה של פופ הולנדי דלוח, ואקנח בהבל הפה המצחין של הסוור עם השיניים הרקובות מהנמל של אמסטרדם, ונאמר אמן

tzvika321

New member
פופ הולנדי ושכחת את זה?

ולא, אני לא מתכוון לדינג-א-דונג (ארור אשר יעלה את הלינק).

oren29at

New member
לא שכחתי. סתם לא ידעתי

תרגיל יפה, אגב- להשמיט את ה"רוח" ולהיות בעצם להקה חדשה לגמרי, בלי שום קשר לאפרו-אמריקאים האלה עם החצוצפונים שלהם..
&nbsp
מסתבר, אגב, שיצא פעם תקליטור אוסף ישראלי שמאגד את מיטב(?) הפופ ההולנדי של התקופה (60-70). בקומוניקט שצורף לאוסף כתוב שזהו חלק ראשון, ושצפוי חלק שני. נדמה לי שהאיום הזה מעולם לא מומש, וכך ניצלה הציביליזציה בלי שאפילו ידעה שניצלה
&nbsp
http://www.musicaneto.com/product/הפלישה-ההולנדית-מיטב-הלהקות-ההולנדיו/
&nbsp
&nbsp

oren29at

New member
איש הצללים של טראמפ נחשף. בערך

מי אתה סטיב באנון? האיש שעומד לימינו, ולשמאלו, ומאחוריו של מנהיג העולם החופשי. המוח, העיניים, הזקן, האף האדום. עיתונאים ופרשנים מתארים אותו כשילוב של מקיאוולי, קרומוול ורספוטין ביחד. באנון עצמו מצטנע וטוען שהוא רק לנין המודרני, שמתכוון להרוס את כל המוסדות הקיימים של המדינה האמריקאית, ולבנות אותם מחדש. כמובן, יתכן שכולם טועים, וסטיב באנון הוא בסך הכל אנטישמי חביב שרוצה להביא אוכל הביתה, לגרושתו ולילדיו (שאותם הוא לא מורשה לראות אם אני לא טועה).

כך או כך, באנון רוצה להרוס ולחולל מהומות, ואת החשבון שהוא יגיש מי ישלם? בנון ישלם? אי לכך נזכרתי בבנון המקורי, שהיה גם כן פופוליסט, אבל נאיבי, מהסוג שרוצה לעשות טוב לכולם, ללא הבדל דת (רצחנית), גזע (נחות) ומין (הטרוסקסואלי בלבד, שלא ישחית את הנוער)

oren29at

New member
אחח, לו רק היתה לי אישה קוריאנית שתשתטח על הרצפה...

oren29at

New member
הגרויסע פאדיחה של טקס האוסקר

במהלכו הוכרז הסרט שלא זכה, אבל לא הוכרז הסרט שכן זכה, לתדהמתם של וורן בייטי ופיי דאנאווי, שבכלל באו לשם כדי שיעשו להם כבוד, אבל חטפו זובור מרואה חשבון שבדיוק היה עסוק בלצלם את אמה סטון או משהו ולהעלות את התמונה לטוויטר. מקסים? לא נכחיש זאת.
&nbsp
זה הזכיר לי את סצינת הפתיחה של סרט צרפתי נשכח בשם "סיפור בזיג זג" (מעולם לא ראיתי את הסרט), ובכל מקרה- אני חושב ש"פיקששתי" של דני סנדרסון מעולם לא היה מתאים יותר לאירוע כלשהו יותר מלזה

oren29at

New member
פינת הספורט: האירוע שכולם מדברים עליו

מהפך דרמטי, היסטורי, בלתי נתפס: אחרי שנחתך מהניו-אורלינס פליקנס, עמרי כספי עשוי למצוא קבוצה חדשה שתקלוט אותו ב NBA- לא פחות מהאלופה המכהנת קליבלנד קבאליירז! מי היה מאמין שמה שנראה כמו סופה של קריירה פורצת דרך (הישראלי הראשון ב NBA אחרי 200 שנות) קיבל לפתע תפנית מפתיעה, ויתכן שעמרי שלנו, חוץ מלפרסם קורנפלקס, עוד יהיה אלוף אמריקה בכדורסל, או משהו.
&nbsp
כל מה שנותר לו הוא לחפש ולמצוא סוכן ראוי. ה-סוכן. ה-איש. כמו לו ריד בזמנו.

מכיוון שאני נרדית מוחלטת, אני מכירה את המקור

זה מ"שלושה בסירה אחת", תוכנית ההומור הרדיופונית המיתולוגית מסוף שנות החמישים. התוכנית היתה במתכונת הפאנל המוכרת לכולנו עד היום - גב האומה, וכו'. באחת התוכניות, הציע המנחה, יצחק שמעוני, סיטואציה בה קורים כמה ארועים בינ"ל דרמטיים (שכחתי אילו), ושאל את המשתתפים איזו כותרת הם יתנו. דן בן אמוץ ענה: "העולם כמרקחה, פרטים בעמוד 3".

oren29at

New member
הייתי בטוח שהסיפור אמיתי. נו מילא

הרעיון שמאחוריו דווקא מתאים למנטליות הישראלית, זאת שתקועה עם הראש באחוריים של עצמה. ע"ע המעורבות הישראלית הפסיכית- מהאדם ברחוב ועד לאחרון הפרשנים- בבחירתו ומשילותו של דונאלד טראמפ. והכל מהזווית הישראלית, כאילו שאת הבוחר האמריקאי מעניינת השומה הקטנה במזרח התיכון יותר מאשר החיים שלו עצמו והבעיות הכלכליות של ארה"ב.

RIDE TO LIVE

New member
לי דווקא שמח בלב אבל מסיבות אחרות לגמרי

איזה יופי של שיר איזה יופי של פרמפטון

oren29at

New member
עיסקת השנה- לא, המאה- לא, המילניום- במשק הישראלי!

מובילאיי, שמוכרת לחלק מאיתנו בזכות המכשיר המעצבן שמצפצף ברכב מסיבות הידועות רק לו- ובכן מובילאיי הזאת נמכרה לאינטל, שמוכרת לחלק מאיתנו שאשכרה איכפת לו מה יש בתוך המחשב האישי שלו.

העיתונים הכלכליים והלא כלכליים מלאים במאמרי פרשנות, מאמרים מתלהבים, ומאמרים סתם. מסתבר שמדובר בעיסקה מצוינת לשני הצדדים, אם כי ההיסטוריה מלמדת שרוב הרכישות של אינטל הן כשלונות. אבל למה לעכור שמחות? מובילאיי היא חברה פורצת דרך בשוק תחרותי ורווי, שלא מבטיח דבר חוץ מזה שיהיה מעניין, כמאמר הקללה הסינית העתיקה.

כפסקות לעיסקת הענק הזאת בחרתי את "Autobahn" האלמותי של קראפטוורק, שהמתכתיות שלו מסמלת גם את חדוות הנסיעה על הכביש במכונית אוטונומית אפורה כשק, וגם את העובדה שהמון כסף עף פה באוויר והחליף פה ידיים, אבל נדמה לי שרוב הישראלים לא יהנו מאגורה שחוקה אחת של העיסקה הזאת, משום כיוון שהוא.

tzvika321

New member
מכוניות אוטונומיות ללא נהג? שאלהים ישמור

הלך ז'אנר שלם של שירים, ועם כל הכבוד לקראפטווק, ויש כבוד, כאן יש בוס אחד בלתי מעורער.

oren29at

New member
בלתי מעורער Indeed

אובססיית המכוניות של ספרינגסטין היא מן המפורסמות, ומגדירה, לפחות בחלקה, את המוזיקה העצומה שלו.
&nbsp
כיסית יפה, וגנבת לי את "Racing In the Streets" המופתי, ובעיקר את "Thunder Road", שיר שאני מכיר בעל פה גם אם יהיה לי אלצהיימר מתקדם. הרשה לי להמשיך מהיכן שהפסקת. אם תיזכר בעוד רפרנסים- נא להוסיף. אנחנו ניתן לבוס את הכבוד המגיע לו!
&nbsp
1) "Seaside Bar Song", שיר שלא נכנס ל The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle (אלבום שיכול היה להיות כפול ועדיין מצוין, אילו ספרינגסטין היה כולל את כל האאוטייקים מההקלטות של האלבום)
&nbsp
"Well, Billy bought a Chevy '40 coupe deluxe
Chrome wheels, stick shift (hey!), give her gas, pop the clutch"
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=7l0uUjUnmGw
&nbsp
2) "Born to Run" כמובן, עם השורה "Sprung from cages out on highway nine,
Chrome wheeled, fuel injected, and steppin' out over the line"
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=f3t9SfrfDZM
&nbsp
3) נוסיף את "Jungland" בזכות המכונית המצועצעת של העכברוש, והנערות היחפות שיושבות על מכסה המנוע של הדודג'
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=JR_0nbEzVdY
&nbsp
4) "Pink Cadillac", אאוטייק חביב וסיבוב מוזיקלי קטן על "Rock'N'Roll Music" של צ'אק ברי. יצא ב 1983 על תקליטון 7 אינץ' בצורה של קאדילאק ורוד
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=V4PeT6aeytU
&nbsp
5) Tunnel of Love מ 1987 הוא אולי האישי והמוכח מכל אלבומיו. ספרינגסטין התמודד עם משבר בנישואיו (שהוביל לגירושין), נפרד לראשונה מהאי סטריט באנד כלהקה שלמה, והקליט אלבום שהוא ההיפך הגמור מ Born In the USA שיצא שלוש שנים לפני כן. השיר "Cautious Man" הוא בלדה נטולת אשליות עם שורה אחת שמשמשת כנוגדת לרומנטיזציה של הדרכים המהירות שעליה נסע ספרינגסטין ברוב הקריירה שלו:
&nbsp
He got dressed in the moonlight and down to the highway he strode
When he got there he didn't find nothing but road
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=Uq1kbycEgzY
&nbsp
&nbsp

tzvika321

New member
נעבור לאלבום מאוחר יחסית, אבל עדיין קסום

האחרון למות מבוסס על עדותו של קצין, פלוני בשם ג'ון קרי, בפני וועדת הקונגרס בה שאל איך אפשר לבקש מחייל להיות החייל האחרון שימות בגלל הטעות שנקראת מלחמת וייטנאם? (לא ציטוט מדוייק, אבל זו רוח הדברים). האמריקאים לקחו את נציג שוברים שתיקה המקומי עד למשרת שר החוץ, וברוס לקח את השאלה הזו למסע הזוי של בריחה במכונית.

tzvika321

New member
נראה שרוב הקישורים לא זמינים, שוב דופקים את הישראלים

למעלה