גאנ'ס אנד רוז'ס שולטים!!$!

arieltr

New member
גאנ'ס אנד רוז'ס שולטים!!$!

כל טלטל של סלאש - מלמיליאן.
סתם סתם.
אבל בכל אופן, ניקלעתי בשלישי בלילה להופעה של רובים ושושנים באצטדיון פה עם עוד 75,000 איש. האמת, היה טוב מאוד ההופעה.
אקסל רוז עדיין עם המניירות של שנות ה-90, וכמות הבגדים שהוא החליף לאורך ההופעה, וואו, עליתי עליו, יש לו הרבה יותר בגדים ממה שלי יש בארון בבית, זה בטוח. אבל הטי-שירט שלו בהחלט שולטים חבל"ז. ולא שזה עוזר כי השנים בהחלט עשו את מלאכתם עימו. מצד שני סלאש נראה פחות או יותר כאילו לא עברו 30 שנים (עוד 5 חודשים!) מ-APPETITE FOR DESTRUCTION. והצליל המזוהה שלו עדיין נשמע טוב מאוד.
בכל אופן, הגברת מאוד נהנתה למרות שאקסל כבר "not skinny at all", ואני קיבלתי שעתיים וחצי של נוסטלגיה.

ואתמול, אחרי המון המון שנים, עשיתי סיבוב על USE YOUR ILLUSION וגיליתי שכמה שירים שם עדיין טובים.
האלבום הראשון כוחו נחלש מאוד ואולי רק 2-3 שירים עדיין מחזיקים כי הם קלאסיקות. מעבר להם, יש רק רצועה אחת, שפעם חשבתי שהיא נפלאה והיום אני עדיין חושב שהיא ענקית ומצויינת. Double Talkin' Jive פשוט פנטסטי.
האלבום השני, שומר על רמה יותר גבוהה בחלקים מאוד נירחבים.
CIVIL WAR
YESTERDAYS
GET IN THE RING
BREAKDOWN
SO FINE
ESTRANGED

היום כבר דחפתי את APPETITE FOR DESTRUCTION.
אין לי מה לומר, יש שם יותר מדי קלאסיקות ורגעים אדירים, מהפתיחה ועד הסיום אפילו לא רגע אחד של A מינוס באלבום הזה. טור דה פורס של מיד סוף האייטיז. תמיד ישאר למעלה.

tzvika321

New member
התלבטות קשה אם ללכת להופעה בארץ

מצד אחד, אני לא מעריץ גדול
מצד שני, זה עדיין רוק נ'רול
מצד שלישי, תקציב האוכל שלי לתקופה הקרובה הלך על כרטיסים טובים לניק קייב

arieltr

New member
בלי לחשוב פעמיים

ברור ללכת.
יש יותר מדי סיבות.
- יותר מדי להקות ויוצרים טובים סביבנו, חולפים להם. אין כבר הזדמנות נוספת. זו השעה האחרונה לתפוס את מה שזה לא היה בתקופת הזהב של הרוקנרול (שמבחינתי נמתחת עד לתחילת הניינטיז).
- גם בלי להיות מעריץ גדול, הם נותנים יופי של הופעה. אקסל אמנם פחות דומה לבחור הצנום מ-1988, אבל הוא עדיין שוחה בגלאם הארד רוק מצויין. ויותר חשוב, סלאש פשוט נפלא על החשמל וכל הצוות נותנים גאנ'ס אנד רוז'ס בראש יפה מאוד.
- ההופעה נקבעה ל-8 בערב. אקסל ושות' עלו רק בעשרה ל-9. כלומר כמעט שעה איחור. שזה שיפור, פעם זה היה שעתיים.
- הסט ליסט מצויין.
- אוכל זה דבר חשוב בהחלט. אבל מוערך יתר על המידה לפעמים. כלומר כרגע.
- ההופעה הזו ככל הנראה היתה הכי קרובה שעוד יצא לי אי פעם להרגיש שחזרתי לשנות התיכון המופלאות.
- בסופו של דבר, שורה תחתונה, כמו שכתבת - זה רוקנ'רול, וזה טוב מאוד.

arieltr

New member
בואי נעבור על הסעיפים אחד אחד שיחזירו לך את החשק

הלינק שהוציא לך את החשק לעמות יום שלישי שעבר:
- "הם אף פעם לא נתנו פה הופעה טובה (כולל בניינטיז כשהם היו בשיא)"
הייתי בהופעה שלהם בתחילת הניינטיז אולי 1993, לפי זכרוני. הייתי בתיכון וזה היה בול הזמן ההופעה וכל הבלאגן היה פיצוץ.

- "הכימיה בין חברי להקה מאוד משפיעה על איכות ההופעה שלהם. גאנז אנד רוזס נפרדו כיריבים מרים מאוד, אם המצב שלהם כל כך קשה שסלאש ("מרטיב את המיטה") ואקסל רוז ("סמים במים") מוכנים לעמוד באותו חלל, אני מניחה שזה מופע יאוש כלכלי ולא מופע מהנה"
אין לי מושג אם הם יריבים מרים כיום או לא, אבל הכימיה בהופעה הייתה טובה מאוד, בדיוק כמו פעם בתחילת הנייטיז. בשבוע בעבר היה מאוד מהנה ואם הם עושים את זה בגלל יאוש כלכלי אז זה בכלל בכלל לא הורגש. להיפך לגמרי.

-"זו להקה שנותנת שואו גדול מהחיים."
נכון מאוד. הם נתנו כאן שבוע שעבר שואו מצויין כולל מסכים גדולים במרכז ומשני צדי הבמה, פירוטכניקה, זיקוקים לשמיים ברגעים הנכונים והיתה הופעה פיצוץ כמו שצריך ומצפים מרובים ושושנים.

-" אקסל רוז היה משתולל על הבמה עם הטייץ המוזר שלו "
גם עכשיו הוא משתולל, וגם עכשיו עם הטייץ. אמנם הוא כבר לא צנום ואובר אנרגטי. הילד בן 55 בכל זאת, אי אפשר לעצור שינויים פיזיולוגים אצל אף אחד (השרירים של שוורצנגר זה פוטושופ). אבל הלוואי עלי לנוע כמוהו בגיל 55 לאורך שעתיים שלוש. אגב ההדפסים והמשפטים על החולצות שלו שוות מבט מעמיק. והיתה גם החולצה המשובצת המפורסמת מהקליפים מהנייטיז.

- "סלאש היה דופק סולואים משוגעים עם הגיטרה הכפולה שלו"
הוא דפק גם עכשיו תאמיני לי. גיטרת הצוואר הכפול היתה נוכחת בהחלט בחלק מהשירים - ראיתי במו עיניי. ובכלל סלאש הרביץ יופי של סולואים לאורך ורוחב ההופעה על כל כך הרבה שירים. הוא היה הפנינה של ההופעה בהחלט. רק הביצוע החי ל-DOUBLE TALKIN JIVE היה שווה את כל ההופעה. והיו עוד המון המון פצצות.

-"עכשיו הם נראים כמו קציצות, מבוגרים מכפי גילם האמיתי"
אכן נכון מאוד. אין מה לעשות בנושא הזה לצערנו. אגב לגילם הם לא נראים רע כל כך. בכל אופן סלאש כבר כתבתי נראה בדיוק כמו בשנת 1988 ודף מקגאן גם לא חסר עליו עפ"י גברת שעמדה ממש לידי.

-"להערכתי הם לא מסוגלים למלא את החלל בהופעת אצטדיונים בימינו, וזה יהיה מבאס"
75,000 אנשים מילאו עד אפס מקום את האצטדיון שבו אני הייתי שלישי שעבר. מרוב שלא נשאר מקום אפילו לזבוב, הייתי צריך להחזיק 3 כוסות בירה ביד. ההופעה אגב היתה סולד אאוט כמו כל הופעה אחרת שלהם באוסטרליה בשבועיים האחרונים.

-"יש את עניין הקול- אקסל רוז הוא זמר ששר אולטרה גבוה. כמו דיפ פרפל, סביר להניח שלשמוע אותו לעת זיקנה יהיה בעיקר מאכזב או בגלל חוסר יכולת, או משום שיוותר על שירים קלאסיים"
הקול של אקסל בהחלט לא נוסק לגבהים מטורפים כמו לפני 30 שנים, אבל הוא בהחלט לא רע בכלל. מה גם שזו הופעה חיה וגם לטובים שבהם יהיה קשה להתחרות בסאונד הגיטרות של ההופעה הזו. זה גאנ'ז אנד רוז'ס לא סיימון וגרפונקל. אקסל ושות' לא השמיטו ולא וויתרו על שום שיר קלאסי, והיו גם קאברים טובים בנוסף.

-"אירוסמית זה פחות מורכב"
מסכים לגמרי. הרבה פחות מורכב. הייתה מוותר עליהם והולך רק לגאנ'ז.

תהני.

Zohar 01

New member
Estranged זה מופת

וכן, גם נובמבר ראין. Double talkin jive גם אחלה לגמרי. וגם Locomotive שווה אזכור.
לגבי Appetite for destruction- אני אוהבת במיוחד את מיסטר בראונסטון, מיי מישל, פאראדייז סיטי ורוקט קווין המסיים.
שווה מאוד לציין את הקאוור המצויין שלהם לSince I don't have you:
https://www.youtube.com/watch?v=IYOYlqOitDA

למעלה