לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1275712,757 עוקבים אודות עסקים

פורום אגדות רוק

הפורום עוסק באומני והרכבי רוק שהחלו להקליט לפני 1990 

"Music is the best" (פראנק זאפה)

ברוכים הבאים לפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אגדות רוק

הפורום עוסק באומני והרכבי רוק שהחלו להקליט לפני 1990 

"Music is the best" (פראנק זאפה)

ברוכים הבאים לפורום

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ערוץ היוטיוב של הפורום עם פלייליסטים נבחרים מהדיונים שבו 
מקורות המידע של חברי הפורום- חדשות, מידע, הוצאות חדשות ומחודשות, וכיו"ב
רדיו יקי (WYKI 106FM) בחל"ת. את רדיו יקי וינטאג', לעומת זאת, אפשר למצוא ב iCast

המשך >>

לצפיה ב-'אגדה יומית'
אגדה יומית
12/07/2010 | 14:14
23
3
המיתולוגיה של המצח הבוהק

במאה השישית לספירה (כן, כבר אז הם ספרו) חייתה בוויילס קוסמת נודעת בשם סרידוון עם בנה הכעור אבגדו. אבגדו היה ילד כל כך מכוער, שרוב הזמן הוא שימש להברחת עורבנים וזאבים משדות הכפר.
סרידוון החליטה לפצות את בנה ביש הגדא בחכמה אינסופית ועל כן רקחה עבורו שיקוי קסם. 3 הטיפות הראשונות ממנו יכלו להפוך את השותה אותן לחכם באדם, יתרת השיקוי היתה רעל קטלני. למרקחת המסוכנת נדרשה הקפדה על מידות מדוייקות מאוד ובחישה רצופה על אש קטנה במשך שנה ויום אחד בדיוק. על מלאכת הבחישה הופקד השוליה של סרידוון, גוויון באך.

גוויון באך היה משרת נאמן וחרוץ. שנה תמימה בחש ובחש ולא עצם עין. אלא שביום השנה ואחד, היום האחרון, הכריעה העייפות את גוויון באך. השוליה ניקר בראשו, ידיו הכבדות נשמטו ושלוש טיפות רותחות ניתזו על אצבעו. גוויון באך הקיץ מחמת הכאב, נתן את אצבעו בפיו ומיד זכה לחכמה והארה.
הרהור החכמה הראשון של גוויון באך היה שסרידוון הולכת להרוג אותו ולכן נס על נפשו. הוא צדק. חרונה של הקוסמת החריד את הפלך כולו.
גוויון במרוצתו הפך עצמו לארנב. סרידוון הפכה לכלב צייד.
גוויון הפך לדג וקפץ לנהר. סרידוון הפכה ללוטרה.
הוא הפך לציפור וזינק לאויר. היא הפכה לנץ.
בצר לו, הפך גוויון לגרגר תירס. סרידוון הפכה לתרנגולת וניקרה אותו לתוך בטנה.

אבל הסיפור לא מסתיים כאן, מכיוון שסרידוון התעברה. ביודעה כי גוויון באך הוא העובר שברחמה, נשבעה הקוסמת להרוג את התינוק ברגע לידתו. אלא שהרך הנולד היה כה יפה, עד כי סרידוון לא יכלה לחסלו. במקום זאת עטפה את התינוק בצרור והשליכה אותו לים.

ובינתיים, מלך קלטי מקומי ושמו אלפין, יצא עם היאכטה שלו לדיג סלמון  והעלה ברשתו את המלח הזעיר שצף על פני הגלים. למרבה ההפתעה חייך העולל אל המלך, ועל המקום חיבר ודיקלם עבורו את אחד משיריו. אלפין היה המום מיכולתו המופלאה של התינוק וממצחו הלבן והמבהיק. המלך החליט לשמור לעצמו את הילד, מינה אותו למשורר החצר שלו והטביל אותו בשם "מצח בוהק", או בגאלית, "טליאסין”.
טליאסין היה לגדול משוררי החצר של המאה השישית ולאגדה במאות הבאות. במאה ה 14 קובצו שיריו הכתובים ואלה שעברו על פה במשך הדורות לספר אחד, הספר של טליאסין.
הספר מוצג עד היום בגלריה הלאומית של וויילס.

ואתם שואלים ובצדק, מה הקשר לאלבום שלפנינו? ובכן, קלוש ביותר.
ולמה הייתם צריכים לקרוא עכשיו את כל הקשקוש הזה? לא הייתם. אכלתם אותה.
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'אני מריח אלבום סגול ענק בתנור'
אני מריח אלבום סגול ענק בתנור
12/07/2010 | 14:29
1
לצפיה ב-'Deep Purple - The Book Of Taliesyn'
Deep Purple - The Book Of Taliesyn
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2010 | 14:49
11
36
Deep Purple - The Book Of Taliesyn  1968

האלבום הראשון של דיפ פרפל, Shades of Deep Purple  נתקל עם צאתו ב 1968 בכתף קרה מצד האנגלים. מעבר לים לעומת זאת, המצב היה מעודד בהרבה. הסינגל Hush זכה להצלחה מסחררת במצעד האמריקאי וסלל את הדרך לסיבוב הופעות זריז בארה"ב.
הלייבל שהפיץ את הסגולים בארה"ב הבין שהלהקה לא נשאה באמתחתה מספיק שירים להחזיק הופעה ולכן דירבנה את ג'ון לורד, ריצ'י בלקמור, רוד אוונס, איאן פייס וניק סימפר חזרה לאולפן ההקלטות, להקריץ עוד שירים.
הלהקה שרק חודשים ספורים לפני כן קרעה את התחת באולפן מצאה את עצמה שוב בתוכו, עם לחץ כביר מבחוץ לכתוב שירים חדשים. באוגוסט 1968 החלה הכתיבה ותוך 10 ימים באוקטובר הוקלט The Book Of Taliesyn. בסוף אוקטובר הלהקה היתה במסע ההופעות הראשון שלה בארה"ב.

מסגרת הזמן הדחוקה הניבה פרץ יצירתיות אבל לא איפשרה כתיבת אלבום שלם מקורי.
כפי שהיה המקרה עם אלבום הבכורה, גם The Book Of Taliesyn יצא כשחציו שירים מקוריים וחציו קאוורים לשירים של אחרים.
בגזרת הקאוורים הלכו הסגולים על עיבודים לשירים מוכרים ומצליחים כמו Kentucky Woman של ניל דיימונד ו We Can Work It Out של הביטלס.
ג'ון לורד: אנחנו רק רצינו להיות כמו ואנילה פאדג'... הם עשו קאוורים גדולים מהחיים, אז גם אנחנו. חוצמזה, פול מקרתני בעצמו שיבח את הכיסוי שלנו ל Help אז למה להחליף סוס מנצח".

הדרך של הסגולים להתמודד עם  We Can Work It Out הייתה לפרק את החיפושית למרכיביה, לעקם את הפח, להבריג מחדש, לרתך לה חרטום וזנב ולהפוך אותה לצוללת. סיפתח של 3 דקות אורגן מאת לורד וכמעט הלחנה מחדש עם מעט עזרה מלודוויג ון בטהובן מביאים את השיר הנאיבי לטריטוריות שאמא שלו לא חלמה עליהן.

Kentucky Woman, להיט של ניל דיימונד מהשנה הקודמת, קיבל טיפול שונה, מהיר ומקוסח והיה למה שרבים מכתירים כשיר הרוק הכבד הראשון.

מצד שירי המקור, Listen, Learn, Read On הוא פתיח פסיכדלי למדי. חלק גדול מהמילים האניגמטיות ששר אוונס יתחוורו לכם ברגע שתשוו אותן עם אגדת טליאסין בפתיח. העטיפה המרשימה שצויירה בידי ג'ון ורנון לורד, ללא כל קשר לג'ון לורד הזה, שואבת גם היא רעיונות שונים מהמיתולוגיה של טליאסין.
מצידו השני של התקליט, Shield מעמיק אף יותר את המגמה הפסיכדלית וחוצה בשאננות את טריטוריית הפרוטו פרוג יותר מפעם אחת. אבל דומה שכאן ניתקים באבחת חרב שרידי החוטים שעדיין קשרו את ההרכב לפסיכדליה. אחרי  Shield, דיפ פרפל כבר היתה להקה אחרת.
Anthem לוקח את הכתיבה והעיבודים של לורד צעד נוסף קדימה, בבלדה ארוכה בעלת גשר אינסטרומנטלי עשוי מכלי מיתר. הכיוון הזה עוד ייחקר לעומק רב יותר באלבום השלישי של דיפ פרפל ורוברט פריפ יבסס על הסאונד הזה אלבום פורץ דרך משלו.
Wring That Neck, סחוט את הצוואר (של הגיטרה) הוא קטע אינסטרומנטלי שמשמש תצוגת תכלית ליכולות של בלקמור ולורד ובאין תאור מתאים יותר, בואו נקרא לקטע הזה רוק מתקדם...

The Book Of Taliesyn מסתיים ביצרירה אפית של ממש. River Deep, Mountain High התפרסם לראשונה כסינגל של אייק וטינה טרנר. דיפ פרפל עשו לו מה שעשו לד זפלין ל Dazed & Confused ומה שעשתה ונילה פאדג' ל You Keep Me Hanging On של הסופרימז. ג'ון לורד, בהשפעת אודיסאה 2001 של קובריק, הציב את כה אמר זראטוסטרא כבסיס לפינאלה איטי, כבד ורב תהפוכות של למעלה מ 10 דקות.

The Book Of Taliesyn לא הוציא סינגל מסדר הגודל של Hush, אבל אמריקה שוב קיבלה בזרועות פתוחות את האלבום. ובממלכה הבריטית, ובכן, לאנגליה היו עניינים דחופים אחרים לסדר, למי בכלל היה ראש לאלבום המוזר הזה.

ודעתכם?

Side one:

1. "Listen, Learn, Read On"   Rod Evans, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Ian Paice   4:05
2. "Wring That Neck" (originally titled "Hard Road" in the USA) Blackmore, Nick Simper, Lord, Paice   5:13
3. "Kentucky Woman"   Neil Diamond   4:44
4. "Exposition"\"We Can Work It Out"   Blackmore, Simper, Lord, Paice, Ludwig van Beethoven, John Lennon, Paul McCartney 7:06

Side two:

5. "Shield"   Evans, Blackmore, Lord   6:06
6. "Anthem"   Evans, Lord   6:31
7. "River Deep, Mountain High"   Jeff Barry, Ellie Greenwich, Phil Spector   10:12

Personnel:

Rod Evans - lead vocals
Ritchie Blackmore - guitar
Nick Simper - bass, backing vocals
Jon Lord - Hammond organ, keyboards, backing vocals, string arrangements on "Anthem"
Ian Paice - drums
אגדות רוק >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לפני כשנתיים שמעתי אותו'
לפני כשנתיים שמעתי אותו
12/07/2010 | 15:02
2
7
לא זוכר בדיוק למה, (כנראה שלא התרשמתי ממנו כל כך) החלטתי להניח את האלבום במעמקי ארון הדיסקים ולא האזנתי לו בשנית. אז האם לדעתך כדאי לתת לו עוד צ'אנס?
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
12/07/2010 | 15:16
1
4
התרכז בנגינה של ג'ון לורד ובעיבודים לכלי מיתר, למשל ב ANTHEM.
למרות שלא מדובר באלבום פרוג (לדעתי הוא חומק מכל הגדרה בעיקר כי יש בו קצת מכל דבר), יש בו בשר עבה ועסיסי לפרוגיסט שכמוך לנעוץ בו את השיניים.
בעיניי זהו האלבום האהוב של הסגולים, כתף אל כתף עם ה S/T שלהם שהגיע אחריו.
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'OK'
OK
12/07/2010 | 15:27
4
טוב, יהיה לי מה לשמוע בדרך להרקדה ברחובות
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'לא לחינם אני אוהב אותך ועוד איך'
לא לחינם אני אוהב אותך ועוד איך
12/07/2010 | 15:10
7
אלבום נהדר קודם כל kentaky woman של ניל דיאמונד
anthem לוקח אותי למקומות נהדרים בחיים
אלבום לתפארת גם shades
וגם האלבום שכולל את april יצירת היצירות
וגון לורד זה דבר ראשון לפני הגאטארה של אדון בלקמור
רק השבוע התנגן לו fireball ושוב התמלאתי נחת מ fools
שלושת הראשונים של הסגולים פשוט א  ב  בתקליטיה
ומי שלא חושב ככה שישתה מים מהים של עזה
האזרח א מאוד מרוצה מכבוד המנהל
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'אלבום קלאסי ואהוב'
אלבום קלאסי ואהוב
12/07/2010 | 15:11
4
לדעתי וגם למיטב ידיעתי,אחת ההשפעות הגדולות על הסגולים(ובאופן כללי על סצנת הארד רוק המוקדמת) היו ה VANNILA
FUDGE הניו יורקים ,שכבר ב 1967 כללו באלבומם הראשון מספר קאברים מורכבים ואיטיים,בין השאר של הביטלס שמאד אהבו את אותן גרסאות כיסוי שלהם בזמן אמת,וטרחו להשמיעם לכל מי שביקר אותם אז .היום נוטים לזלזל בהם קצת ,אבל הם
מאבות המזון החיוניים של הרוק הכבד והמקדם לדורותיו . יפה שטרחת להזכיר אותם בסקירתך. הנה הקאברים שלהם לביטלס למי שאולי לא מכיר עדיין :http://www.youtube.com/watch?v=_wrS-LchqME
http://www.youtube.com/watch?v=MaHo4rFH_VU&feature...
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'יופי של אלבום'
יופי של אלבום
12/07/2010 | 15:38
2
אין לי מה להוסיף יותר מדי. על Anthem, אחד השירים הכי יפים (וכואבים) מבחינתי, כבר רשמתי לפני איזה חודש בהרחבה, אז אני לא ארשום שוב. הכל מתחבר לי יפה באלבום הזה, וכמעט אין פיספוסים, אולי חוץ מהקאבר ל we can work it out  שהוא לטעמי הרבה פחות יצירתי מהקאבר שנעשה ל Help אלבום לפני כן, כך שהמיחזור של הרעיון (לקחת שיר ביטלסי תמים לעשות אותו פושע) היה מיותר לטעמי ,אבל לפחות האקספוזיציה היא ענקית.

בכלל כל השלושה הראשונים של הדיפורפלים גדולים, אבל הסלף טייטלד מסיים ראשון אצלי.
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'רגל פה, רגל שם'
רגל פה, רגל שם
12/07/2010 | 15:57
2
4
האלבום הזה (באופן לא מפתיע) מחולק לשני חלקים: הצד הראשון, המשך רעיוני ותוכני של האלבום הראשון, והצד השני, המבוא לאלבום הבא של הלהקה, והאחרון שלה בפורמט הזה.

אני מניח שהזמן הלוחץ גרם לסגולים לשחזר את Shades of... בחצי הראשון: "Wring That Neck"  מזכיר את "And The Address". לגבי "Kentucky Woman", הוא נשמע לי כמו נסיון כושל לעשות עוד "Hush", והחיבור של "Exposition" ו "We Can Work It Out" זהה לחיבור של "Happiness" ו "I'm So Glad". חזרה על נוסחה היא לא דבר רע בהכרח, אבל הצד הראשון נשמע משומש מדי, שחוק מדי, וזאת להקה בתחילת דרכה, באלבום השני שלה.

הצד השני הוא סיפור אחר לגמרי: הלהקה פורשת כנפיים, ומתחילה להמריא. "The Shield" האיטי והמחושב, עם סולואים מצוינים ועיבוד מוקפד, "Anthem" הנצחי ופורץ הדרך (מבחינתם), עם השירה החמה של רוד אוונס, ושוב סולואים מלודיים ויפים, והמגה-מטה-אולטרה יצירה "River Deep, Mountain High", שמותחת ל 10 דקות את כל היצירתיות והאנרגיה של הלהקה.

האלבום הזה ראוי לכל השבחים שלו בזכות צד ב', שהופך את צד א' לנסבל. שוב, מבחינתי, זה המבוא לאלבום הפנטסטי שבא אחריו.

אפילוג: החיסרון בלהיט דוגמת "Hush" הנחית מכת מוות על הלהקה: המכירות צנחו גם בארה"ב, והלהקה איבדה מומנטום מסחרי. במקביל, בלקמור ולורד (מנהיגי הלהקה) חיפשו כיוון אחר, בדגש על חוסר שביעות רצון מרוד אוונס, הזמר, וניק סימפר, הבסיסט. כשהאלבום השלישי והשלם ביותר שלהם יצא, הלהקה בגילגולה הזה כבר לא הייתה קיימת- בלקמור לורד ופייס כבר התחילו בחזרות עם 2 חברים חדשים, גילאן וגלובר, על החומרים שישמשו אותם בהמשך. האלבום השלישי כבר היה פלופ מסחרי מוחץ, והגלגול הראשון של דיפ פרפל נמחק מהתודעה למשך תקופה ארוכה מדי.

(ומשהו פרטי: אני שומע עכשיו, באיחור ניכר, את LA Woman של הדורז בלופ. עוד מישהו שם לב לדמיון המוזיקלי בינו ובין השלישי של דיפ פרפל?)
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'לא מצליח לשמוע שום דמיון'
לא מצליח לשמוע שום דמיון
12/07/2010 | 17:09
4
בין 2 האלבומים שציינת ,אולי תסביר איך הגעת למסקנה מרחיקת הלכת הזו .
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'נכון, זה אלבום מעבר'
נכון, זה אלבום מעבר
13/07/2010 | 00:17
4
בין SHADES ל S/T. זה אלבום מעבר כי הוא מתחיל להתפתח לכיוונים חדשים שיגיעו להבשלה ב S/T, אבל גם בגלל שבשירים שמזכירים את SHADES הוא פשוט טוב יותר.
Wring That Neck טוב יותר מ And The Address ביי פאר.
לגבי We Can Work It Out זה כבר עניין של טעם. לטעם שלי הוא פגע.
יש באמת שחזור של הקונספט כמו שאמרת, רק שדגם ב' משוכלל וחזק מדגם א'.
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'אאלץ לקצר'
אאלץ לקצר
12/07/2010 | 17:35
2
איכשהו, דיפ פרפל אינם מקבלים את אור הזרקורים השמור בפנתיאון ללהקות כמו לד זפלין. אולי בגלל שהחליפו המון הרכבים. אבל השנים הראשונות שלהם, כולל חיפושי הדרך, היו נפלאות. הספר של טאליסין הוא אלבום דגול מרבבה, ואין בו כמעט קש וגבבה.
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'כאמור פצצה של אלבום'
כאמור פצצה של אלבום
13/07/2010 | 05:40
4
לורד, בלקמור, אוונס, פייס, סימפר.
ההרכב הכי טוב וחסר פשרות של הסגולים לטעמי.
הניחוח שיש בשלושת האלבומים הראשונים שהם עשו פשוט לא קיים אחר כך.

Wring That Neck מעולה, האקספוזיציה מהממת ואפשר רק להצטער שהיא כל כך קצרה, והלאה ל-We Can Work It Out יושב לי טוב מאוד.
כל הצד שני זה מאסטרפיס בפני עצמו, וקצרה היריעה מלהתחיל ולתאר זאת במילים.
הדבר היחיד שנופל מתחת לאלבום המעולה הזה זו הגברת הזו מקנטאקי שפשוט מנסה יותר מדי חזק לטעמי להתאים עצמה לרדיו או משהו כזה.  

במירוץ הפנימי שבין שלושת האלבומים הפצצתיים האלה (שנעים אצלי באוטוסטרדה, באופן מסויים, עם השלישיה הפותחת של סנטנה) האהוב עלי תמיד משתנה בהתאם לתקופות.
כרגע טליאסין לוקח בפוטו פיניש דווקא את הראשון, שהשלישי הוא השלישי.

מה גם שתמיד הרגיש לי כאילו לשלישי יש סאונד טיפונת אחר, קצת יותר מדי נקי ומצוחצח לעומת שני הראשונים שהם יותר מתלכלכים ועקומים בצליל שלהם.
ואגב האקספוזיציה+הקאבר - בראשון Happiness+I'm So Glad לדעתי עוד יותר מרשים מהאקספוזיציה ואחד האהובים עלי בכלל.    

ואגב נוסף, שלושת הראשונים של סנטנה, גרג רולי+קרלוס VS ג'ון לורד+ריצ'י, זה מירוץ סוסים מטורף.
מצד שני ארבעתם ביחד על אלבום אחד, זה נראה לי היה יכול להוביל לכמויות אנרגיה שהיו משאירות את המפץ הגדול די פיצפונון.  

אגדות רוק >>
לצפיה ב-'ביצוע מעניין, אבל קשור למה?'
ביצוע מעניין, אבל קשור למה?
13/07/2010 | 00:03
8
1
לא מוצא קשר לדיפ פרפל או לנושאי הפורום האחרים באיזושהי צורה. לא שזה לא רע, להפך, פגעת בהרכב אהוב עליי, רק שהאזכור שלו כאן הוא קצת מוזר.
בכל מקרה, אני מכיר אלבומים מאוחרים יותר של ההרכב ולא את זה, לכן אתייחס ללינק שנתת כהמלצה על האלבום. חוששני שזה המקסימום שיצא לך מהתגובה הזאת
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'אם לא שמת לב, ההקשר הוא לסיפור '
אם לא שמת לב, ההקשר הוא לסיפור
13/07/2010 | 00:34
7
2
ולא לדיפ פרפל
בגלל זה קישרתי את זה להודעה הראשית
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'ונכון שזה לא בדיוק סיפור זהה'
ונכון שזה לא בדיוק סיפור זהה
13/07/2010 | 00:43
1
אבל קשה להתעלם מקווי הדמיון בכישופי החיות
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'אה, אוקיי. באמת לא קלטתי את זה'
אה, אוקיי. באמת לא קלטתי את זה
13/07/2010 | 00:45
5
לצפיה ב-'ואני לא לגמרי קשורה לפורום הזה'
ואני לא לגמרי קשורה לפורום הזה
13/07/2010 | 00:56
4
1
אבל יש לי כמה דברים לתרום

נוספו עוד בערך 200 אלבומים מאז שתמונה זו צולמה
וזה עדין לא חצי מכמות האלבומים המקוריים שאני צריכה באוסף שלי.. היום אני קצת מצטערת שהתחלתי לאסוף דיסקים ולא תקליטים, ובכל זאת גאה באוסף שלי

מקווה למצוא פינה חמה בפורום שלכם
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
13/07/2010 | 01:04
1
אנחנו כבר נקשור אותך, יהיה בסדר, יש פה מומחים בקשירות
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'תמונה יפה זה מה קוראים אוצר'
תמונה יפה זה מה קוראים אוצר
13/07/2010 | 04:13
1
לצפיה ב-'Current 93 האלו'
Current 93 האלו
13/07/2010 | 08:12
1
ממש מזכירים לי את השכנים של בואי מתחילת שנות השבעים :http://www.youtube.com/watch?v=i6rcEshGvyI&feature...
אגדות רוק >>
לצפיה ב-'עם כזאת פתיחה?!מצאת '
עם כזאת פתיחה?!מצאת
15/07/2010 | 06:57

הודעות אחרונות

19:03 | 07.11.18 RIDE TO LIVE
15:50 | 29.10.18 רוק קלאסי
21:53 | 21.10.18 RIDE TO LIVE
16:04 | 20.10.18 רוק קלאסי
03:27 | 19.10.18 arieltr
05:35 | 15.10.18 arieltr
14:52 | 09.10.18 nik19864
14:30 | 09.10.18 רוק קלאסי
19:29 | 04.10.18 רוק קלאסי
02:32 | 29.09.18 RIDE TO LIVE
22:25 | 28.09.18 RIDE TO LIVE
21:16 | 28.09.18 רוק קלאסי
16:42 | 27.09.18 balance1988

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ