מסה או More is Less

anatc

New member
../images/Emo41.gif מסה או More is Less

מכירים את הבדיחה על ההוא שבא ל"בית נערות עובדות", מבקש סגנון מסויים, ואחרי שמפנים אותו מחדר לחדר במאור פנים ואחרי זמן בו לא מוצא את מבוקשו ורק משוטט ברחבי הבניין הוא מתלונן כי כבר יצא לו החשק... ואז עונים לו: "אבל איך השירות?" אולי ערבבתי שתי בדיחות, אבל השירות במסה מעולה שבמעולים. האוכל, לעומת זאת, לוקה בחסר. כלומר, הוא כל כך גדוש עד שהחוויה נעלמת...מרוב עצים וגו' אוי, אני מליצית היום, והדימויים שבחרתי... בכל מקרה, היינו שלוש רעבות ומצפות לחוויה מטלטלת העיצוב ה"פיליפ סטארקי" ברור (השראה, לא העתקה...), אם כי נכנסו אלמנטים זרים ולא קשורים כמו וילונות לבנים עצומים שתפקידם הפונקציונאלי ברור, אבל תפקידם העיצובי לא. ניחא הפתיח נפלא - לחם ערמומי עם בוטנים וכמון ופנכות מטבלים מעניינים הילה, המלצרית המצטיינת שלנו, הזהירה אותנו מפניו
...לא ממש עזר כי הגרגרנות השתלטה עלינו והזמנו תוספת ללחם ולמטבלים - זה לא אנחנו, זה הגרגרנות...
הראשונה שלי היתה פנטסטית - מח עצם אפוי עם תבשיל " POT AU FEU " מעבר להנאה שלנו בהגיית שם התבשיל כאילו היה כתוב באנגלית...(כן, למרות שעברנו את ה 30 אנחנו נהנות לומר בפרהסיה מילים כמו פות
) נהניתי ביותר. אני מאד אוהבת מח עצם, אבל מאד, וכאן הוא נאפה בתנור, נבזק עליו מלח גס, ושילוב הטעמים והטקסטורות עושה לי חגיגה בכל הגוף - המח המלטף את החיך והמלח הנגרס בין השיניים...אוח, זה היה טובבבב החברות שלי נאנקו ואף גנחו בזמן החיסול הממוקד של המנות שלהן: רביולי שרימפס וחלמון רך ב"ביסק" סרטנים - טעמתי והיה מעולה, יותר מוצלח לטעמי מזה של אורקה (חברתי לא חושבת כמוני) ובייבי קלמרי עם עדשים מעושנים וקרם כרובית - היא נהנתה - לא טעמתי בעיקריות נרשמה הנפילה הגדולה, שהביאה אותי לכתוב את המשפט שבשורת הנושא המנה שהזמנתי, שנחשבת למנת דגל במסעדה: פילה לברק עם פירה שרימפס אווז מעושן וצנוברים הוחזרה אחרי הנגיסה הראשונה. לא היה לי טעים, היה טעם דומיננטי של משהו שם, שהרס לי הכל. נתתי לאחת הבנות לטעום והיא הסכימה איתי בכל פה. אז נכון שהדג היה אחר, לא לברק, אבל עדיין - אולי האווז המעושן השתלט על הטעמים וכשהגיע מנהל המשמרת לברר מה לא היה טעים והתחיל למנות את מרכיבי המנה - הבנו הכל יש במנה הזאת כ 10 מרכיבים שונים, כל אחד ואישיותו המיוחדת, והשילוב ביניהם לא היה מוצלח לטעמי. מינימליזם טוב גם בצלחת, בעיקר כשמוצרי הגלם משובחים כל כך. החברות נהנו מ"סנדוויץ'" עשוי משני נתחי אנטרקוט דקים וביניהם פירה - לא זוכרת את שם המנה טעמתי והיה בהחלט טעים היה קשה לסיים, אבל היה יותר קשה לוותר על מעדן שוקולדים "ולרונה" - 3 ריבועי שוקולד משובח (חלב, מריר ולבן) מצופים ברוטב טופי...אז ברור שלא ויתרנו, ואם לא היינו מתביישות היינו עושות בלשוננו מעשים מגונים בצלחת, כולנו יחד וכל אחת לחוד
במבחן התחתונית המנה מקבלת 5 תחתוניות (מתוך 5) אספרסו קצר, התרשמות מהשירותים האקסטראוגאנטיים וסיכום: עשינו V על מסה, ונמשיך ללכת לאורקה

ננה f

New member
אוי רק עכשיו אני שמה לב כמה...

התגעגעתי לביקורות שלך, יא
. אני עדיין חושבת לנסות את מסה, אבל התובנות שאספת כאן בהחלט יהיו נדבך חשוב בבחירת המנות שלי. אני מאוד מסכימה כמובן להארה של "תפסת מרובה לא תפסת" בעניין ריבוי הטעמים בצלחת. ושמחה על המסקנה והשורה התחתונה שלך, גם אצלי זה ככה. ננה

Forum User

New member
חתיכת ארוחת סיום חופשת לידה...

אפשר עוד? לבושתי טרם הספיקותי לעשות את ה-V המתבקש אבל בזכות הביקורת שלך אני כבר יכולה להעמיד פנים שגם אני הייתי...

anatc

New member
ראית כמה מתוקות חברותי../images/Emo35.gif ../images/Emo214.gif

הזמינו אותי ובחרו עבורי את המסעדה ממליצה לא להעמיד פנים, אלא לחוות על אמת רק כך אפשר לדעת מה באמת טוב וחוץ מזה, הקינוח היה מעלף מאד, שכחתי לכתוב כי מדובר בקוביות גנאש שוקולד ולרונה פלילי בעליל
ביום חמישי החגיגה נגמרת...באופן מוזר חופשת הלידה לא היתה משופעת במסעדות בכלל - לא הייתי רעבה, אני כל כך מאוהבת בתינוקת שלי שאני שוכחת לאכול אני מאמינה שעם העבודה והלקוחות נחזור לשגרת העסקיות עם לקוחות מועדפים וגם - כמובן - לדיווחים מהשטח "ללא משוא פנים"...

ו שתי

New member
סיבה מעולה לא לאכול ../images/Emo45.gif

ודיווח נפלא. ארוחה מופלאה אינדיד. אני מופתעת שכבר נגמרה החופשה שלך.

maya100

New member
מצטרפת לכל מילה (ולפליאה../images/Emo12.gif)../images/Emo140.gif

anatc

New member
אחיותי, *לכן* עבר מהר../images/Emo35.gif

מה אני אגיד
ואנחנו מדברות על ארבעה (4) חודשים, לא שלושה... והיא באמת נהדרת
טפו

גסטרו

New member
הלחם היה נפלא, הראשונה מענגת

הקינוח 5 מתוך 5 , העיקריות של החברות טובות ורק מנה עיקרית אחת לא טעימה ולכן הסכום שולל ??? האם המנה הוחלפה ? ואם כן, במה ? חבר שלנו אכל את המנה הזו ונהנה בכל פה (אני רק טעמתי לו מהפירה )

anatc

New member
הסיכום לא שולל אלא מעדיף מקום אחר

החברות לקחו את אותה מנה עיקרית, לטעמי היא היתה בסדר אבל לא מדהימה - לא הייתי מזמינה אותה לעצמי לחם נפלא יש כמעט בכל מסעדה שווה ואני מאמינה כי טעם הוא עניין של טעם קרוב לוודאי שעיקרית אחרת היתה עושה לי את זה ולחבר שלכם לא אולי היה "פר" אם הייתי מנסה מנה אחרת בפעם אחרת (לא החלפתי למשהו אחר, לא בא לי כבר) אבל פר - אני מאוכזבת מהאווירה או יותר נכון מהקהל שהיה שם בצהריים, ואולי זו הסיבה לסיכום פתאום נפל לי האסימון... אם תרצי - פרטים בע"פ

ננה f

New member
../images/Emo12.gif לא יפה סודות בחברה

מה זה , נפל לי האסימון , הקהל של הצהריים הפריע לי? אני חושבת ללכת בצהריים. אז לא ללכת?

anatc

New member
את צודקת...אני אסביר:

המקום היה ריק למדי בצהריים, שזה יתרון המעט שהיו שם, היו - איך נגדיר זאת בעדינות ובסגנון PC - וולגאריים. ניגוד חריף לעדינותה ומקצועיותה של הילה, המלצרית האיכותית שלנו. היה זוג שרבץ על הכריות, שהיה נדמה כי היא מבצעת בו כמעשה מוניקה בביל
וזו דוגמא קטנה, ותאמיני לי שזה היה מאד לא נעים לעין, ולא - אני לא חוזרת בתשובה או משהו, אל דאגה
המקום כולו - גדוש מידי, נובו-רישי באווירתו, כאילו מצהיר "תראו כמה כסף שמתי פה" אממה - הטעם לא משהו - לטעמי באוכל - הראשונות שוות מאד לגבי העיקריות - נפלתי במנת הדגל, אולי מנה אחרת היתה עושה לי את זה בענק המנה של החברות, כאמור, היתה טעימה אך לא מעלפת תלכי לצהריים, דווקא מעניין איך תתרשמי, רק תזהרי לא להתקל בשמן הרובץ כשאיזו בחורינה מעליו מצדדיו מלפניו הוא העומד

למעלה