על שגב "ארט", ביבי, ר"מ יפן ונעל
זה אמיתי הדבר הזה?

• פותח הנושא Nרב
  • פורסם בתאריך

Nרב

New member
על שגב "ארט", ביבי, ר"מ יפן ונעל
זה אמיתי הדבר הזה?

הוא הבין, אתם חושבים את הטקסט שכתוב פה:
https://www.tomdixon.net/cast-shoe-copper-cas01c.html
The classic English Gentleman's brogue door stopcast in solid aluminium with a copper plated finish. This cast piece can be used as a modern door stop or a design decoration. This product is handmade and variations can occur

נהרסתי

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5253212,00.html

xfwind

New member
שגב לא בכיוון. אבל איפה כל המערכת שבונה את הביקור?

משרד החוץ, שגרירים, משרד ראש הממשלה...
זה משהו עמוק ולצערי מאפיין את היהירות האיגנורנטית של חלק מעובדי המשרדים האלה.

אתה חושב שמח' הטקס במשרד החוץ בודקת את כלי ההגשה

של המנות בארוחה כזאת? זה ממש לא מתפקידם. אבל המארחים היו צריכים לשים לב בעת ההכנה בביתם ולדרוש החלפה לצלחות רגילות.

xfwind

New member
המארחים לא חייבים להיות בקיאים בניואנסים של תרבות אחרת

אבל זו חובה של כל מי שמכין ארוח שכזה.
ואני ממש לא מחובבי המארחים...

חד משמעית לא. וכי מי יכול היה להעלות על דעתו 'יציאה' כזו?

לבדוק מראש אם למישהו יש כוונה להגיש קינוח בנעליים....? אבל בריאל טיים, כשמארח רואה שזה הולך לקרות, בלי קשר לניואנסים של תרבות אחרת - הוא עוד יכול לעצור את הקטסטרופה.
ומידיעה אישית - הכנת ארוח לא כולל בחירת כלי הגשה.

YosMan1

New member
אמור להיות מישהו ממשרד החוץ שתפקידו לוודא שאין תקלות

תרבותיות כאשר דמות רמת דרג כמו ראש ממשלת יפן מבקר.
אבל מן הסתם ביבי לא שם על משרד החוץ כי הוא יודע הכל יותר טוב ומידר אותם.

משרד החוץ אמור לקבוע מי יהיה השף וכו' אבל ברור שעוקפים

אותם בבלפור...בכל מקרה, גם אם היו קובעים מי השף וכו' לא היו יורדים לרמת כלי ההגשה.

אספרסו2

New member
אולי אף אחד לא חזה בחלומותיו הפרועים

שמכל הכלים שבעולם,נשגב מבינת שגב וישים את משה קינוחו בתיבה בצורת נעל שמנעילים למתים בדרכם האחרונה.

החתולית

New member
בדרך כלל השפים מעבירים את התפריט לאישור

מכירה שף ישראלי שהיה צריך להכין בחו"ל ארוחה שהזוג נתניהו השתתף בה, ונדרש להגיש את התפריט לאישור.
&nbsp
כמו שסר"ר כתבה, כלי ההגשה ואופן ההגשה אינם מפורטים, אבל אמור להיות לאנשים קצת הגיון בריא.
שף אינטליגנט, היה בודק מראש רעיון מופרך שכזה, גם אם אינו יודע שבתרבות היפנית נעליים נחשבות מזוהמות.
מצד שני, רוב האנשים יודעים שביפן נהוג לחלוץ נעליים בכניסה לבתים, ואמורים להיות מסוגלים להסיק מסקנות לבד.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יותר מזה

זו ארוחה רשמית. כשראש ממשלת ישראל מתארח בחו"ל אצל מקביליו, הם לא יגישו חזיר, או יחליטו פתאום להגיש את הקינוח על ציור של חזיר. שף שמכין ארוחה רשמית, במיוחד לתרבות כמו ביפן שבה יש קודים שונים מאוד של התנהגות (אפילו לרמת הצ'ופסטיקס ואיך מניחים אותם), צריך לעשות את המינימום של להבין מה המגבלות - ואם הוא פספס, בשביל זה מגישים את התפריט לאישור.
הרי ההגשה בתוך נעל אינה איזה משהו סטנדטי, ואפילו לא "שפה קולינרית ייחודית" כמו שהגאון קשקש לעיתונות: זה לא איזו יציאה קולינרית, אין לזה שום קשר לאוכל עצמו, זה סתם גימיק אידיוטי של כלי הגשה. כמו לזרוק מוס שוקולד על קרטון של פיצה סטייל אייל שני (ואת זה לא הייתם מגישים בארוחה רשמית). אגב, מעבר להתחשבות בתרבות יפן, יצא לי להיתקע בתמונות המנות וזה מביך גם בלי נושא הנעליים. פשוט נראה מתאמץ מדי, אינסטגרם מדי, ולא כצלחות מעניין של האוכל אלא סתם הנחה שלו על מגש מודפס. זה נראה המוני וכלל לא מתאים לארוחה רשמית, וגם לא עושה ממש חשק לאכול בשר שעל גבי הציור נראה כמו חלקים משיער...

לאישור הגברת... שהכל לטעמה והשמפניה תהיה ורודה...

גם אילו האורחים לא היו יפנים, הגשה בנעליים זה מגוחך! ואם היו פסלונים כאלה של חזיות, היה מגיש גם בהן קינוח? צריך להיות מטומטם. ארוחה רשמית תמיד מוגשת בכלים קלאסיים.

pix37

New member
יפנים ונעליים זה עניין שכל בוגר כיתה ו' אמור לדעת

אספרסו2

New member
לא מאמין שהוא הגיש קורות חיים

או התחרה בצורה מסודרת על תפקיד ממתיק הנעליים במעון ראש ממשלת ישראל.

prizman

New member
לפחות עזרת לי להבין את מה ששלחו לי מחנות הספרים הדיגיטלית

שאני מנוי בה.
"אצלנו אולי לא תאכלו ארוחת גורמה בתוך נעל (פרסומת)".
לא היה לי מושג למה הם מתכוונים.
לפחות עכשיו הבנתי.
להרחיב על כך כמובן שלא ארחיב.

למעלה