שירשור
שבועי

25306yosef

New member
למיטב ידיעתי המסעדה של רפי כהן לא קיימת יותר.

אז איזה בעיות יש לו עם הקופה הרושמת שאין לו?

אם אכן היתה לרפי כהן מעילת ענק בתקופה שעבד עם התוכנה של מייקרוס כפי שהוא טוען והמועל או המועלים ביצעו עבודה חלקה ונקייה בלי להשאיר עקבות, אז גם במעבדה מקצועית לא יצליחו לגלות שום דבר.

25306yosef

New member
דיון על תוכנות לניהול מסעדות יכול להתאים לפורום הזה?

והאם יש תוכנות טובות יותר וטובות פחות או שכולם פחות או יותר אותו הדבר?

למיטב ידיעתי אין כיום שום תוכנת מסעדות ישראלית הכוללת בתוכה גם מערכת ERP שהיא חלק בלתי נפרד מהתוכנה עצמה. לכל התוכנות הקיימות כיום יש ממשק למערכת ERP של בתי תוכנה אחרים.

25306yosef

New member
גם אני לא מסעדן ולא מנהל מסעדה ואין לי שום קשר למסעדה.

אבל למרות זאת, אני מכיר כמעט את כל בתי התוכנה בישראל המפתחים תוכנות קופה רושמת למסעדות (ולא רק למסעדות) ואני יכול לזהות את מרבית בתי התוכנה בישראל על פי תצורת ההדפסה של החשבונית ו/או על פי קידומת המפיץ (3 ספרות ראשונות) של מספר המסוף של תוכנת אשראית 96 (7 ספרות). על פי מספר המסוף אני יכול גם לזהות האם בקופה הרושמת מותקנת תוכנת אשראית EMV החדישה או שעדיין תוכנת אשראית 96 הישנה. כמובן שאני יכול גם לזהות על פי החשבונית האם מדובר בתוכנת אשראית גירסת שב"א או בגירסת מפיץ (מפיץ=בית התוכנה).

זה תחביב שלי שהתחלתי לעסוק בו בשנת 1998 לאחר ביקור בשלוש חנויות יוקרה בישראל, ולאחר מכן במהלך העבודה שלי עברתי הכשרה מקצועית בנושא הזה שכאמור מעסיק אותי כ-20 שנים ברציפות...

עם חשבונית של קופה רושמת ניתן לעשות עוד הרבה מאוד דברים, אבל זה כבר חורג מתחום התוכנה והמחשבים וקשור בכלל לתחום המשפטי.

25306yosef

New member
חידון רשימת אזורים בעיר תל אביב יפו

תכנית ל'
רמת אביב
דן
ירקון
הצפון
דפנה
כורש ג'
נורדיה
מקוה ישראל (מדובר בשם של רחוב בתל אביב).
מערב
יד אליהו
תחנה מרכזית
הדרום

----------------------------------------

דוגמאות:

מלון הילטון תל אביב נמצא באזור הצפון.
בנין הדר דפנה נמצא באזור דפנה.
נמל תל אביב נמצא באזור ירקון.
שכונת נווה צדק ומגדל שלום נמצאים באזור מערב.
יפו ואבו כביר נמצאים באזור הדרום.
דיזנגוף סנטר נמצא באזור נורדיה.
רחוב לינקולן נמצא באזור כורש ג'.
בניין ההנהלה הראשית של בנק הפועלים (רוטשילד 50) נמצא באזור מקוה ישראל.

מישהו כאן בפורום יודע על סמך מה מבוססת החלוקה הזו של אזורים בתל אביב?

רמז: החלוקה הזו לאזורים בתל אביב לא רלוונטית כיום ולמעשה כבר לא רלוונטית מזה כעשור. יש רק אזור אחד שהוא רלוונטי כיום שלא הוזכר מעלה ושמו צוק.

למעלה