שירשור כתבות מהתקשורת

החתולית

New member
הבראסרי מפסיקה לפעול 24/7

הבראסרי נפתחה לפני 15 שנה ותמיד פעלה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
עכשיו מודיעים לנו שהעידן הזה הסתיים, ובימים שבת עד רביעי, המסעדה תיסגר בשעה 1:00.
&nbsp
בימי חמישי ושישי המסעדה תמשיך לפעול 24 שעות.
&nbsp
&nbsp
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5095606,00.html

החתולית

New member
המסעדות נגד תן ביס וסיבוס ולהפך

למסעדות נמאס לשלם 6-12% עמלה לדואופול של תן ביס וסיבוס (המחזיקות בכ- 80% מנתח השוק של כרטיסי האוכל).
&nbsp
לשם השוואה, העמלה שמשלמות המסעדות לחברות כרטיסי האשראי עומדת על 1-3%.
&nbsp
חברת תן-ביס טוענת שהמסעדות מציגות מצג שווא, ושבזכות תן-ביס, המסעדות מכסות עלויות.
&nbsp
מה אתם חושבים?
&nbsp
https://www.themarker.com/technation/1.5790596

Gרר

New member
אי אפשר להשוות בין תן ביס לכרטיס אשראי

אני לא יודע אם 6% או 12% עמלה זה הוגן או חזירות, אבל דבר אחד בטוח - אי אפשר להשוות בין תן ביס לכרטיס אשראי.

כרטיס אשראי הוא אמצעי תשלום ואין בו כוונה שיווקית או פרסומית שנועדה לכוון אותך להעדיף מקום זה או אחר. זה למעט מבצעים שיש בכרטיס אשראי כמו 1+1 וכו' ועליהם אני בטוח שחברת האשראי גובה תשלום אחר לגמרי.

באיזורים כמו הבורסה או רמת החייל - למסעדה שלא מקבלת תן ביס יהיה קשה מאד להתקיים, כלומר הכרטיס של התן ביס יוצר אצל עובדים באיזור העדפה ברורה בין מסעדות שמקבלות אותו לעומת מסעדות שלא מקבלות אותו.

אפילו שהתן ביס לא מכסה אף פעם ארוחות של חודש שלם (אז לכאורה בחלק מהחודש אפשר לאכול איפה שרוצים) עדין מחמת ההרגל וגם בגלל שתמיד כשאוכלים בקבוצה יש לפחות למישהו אחד יתרה בתן ביס - יוצא שאין כמעט פעמים שנאכל במסעדה שלא מקבלת תן ביס. זה פשוט לא קורה.

המאושרים בכתבה שאוכלים בסוף החודש ארוחת שחיתות ביתרה של התן ביס - ככל הנראה מביאים בחלק מהחודש אוכל מהבית. גם אצלנו יש כמה כאלה.

יוצא שתן ביס הוא לא רק כרטיס תשלום אלא גם יש לו ערך שיווקי/פרסומי, וגם על זה משלמים. זה בנוסף לכל האופרציה של הגביה מכל החברות - זה עולה כסף. אם זה עולה כסף בשביל 3% 6% או 12% אני באמת לא יודע.

עכשיו יבואו המסעדות ויגידו שהן שבויות של תן ביס, כי כל מסעדה שתפסיק לקבל תן ביס תאבל בבת אחת 90% מהסועדים שלה בצהרים ובגלל זה תן ביס מנצלים את זה ולוקחים עמלה מנופחת. יכול להיות, אבל אני רוצה לראות את המסעדות של רמת החייל מתאגדות, הולכות לכל החברות כאן, מגיעות איתן להסדר תשלום
שיאפשר לאנשים לאכול כשהתשלום יורד מהמעביד, מסדירות את עניין הזמנת המשלוחים, ונראה כמה עמלה הם יקחו על זה.

כל עוד אין אלטרנטיבה - אז המסעדות ימשיכו כנראה להתלונן ותן ביס תמשיך כנראה להרוויח. כשמישהו יציע פתרון אלטרנטיבי - אז תתחיל תחרות אמיתית.

החתולית

New member
זה בדיוק מה שמנסים לעשות כעת

להתאגד ולעמוד יחד מול תאוות הבצע של הדואופול הזה.

Gרר

New member
זה לא מספיק לעמוד מול

צריך להביא פתרון אחר שיהיה מספיק נוח.
מה האלטרנטיבה שהפ מציעים? שכל עובד יתחיל לאסוף קבלות ולהתחשבן מול המעביד?
לא יקרה
בלי פתרןון נוח אחר - גם אם 50% מהמסעדות יפרשו מתן ביס אנשים יאכלו ב 50% שנשאר והמסעדות שפרשו ישארו בלי סועדים בצהרים.

prizman

New member
קוויתי שג'ראר יתייחס לנושא כי הוא מבין בכך

וכתב על זה בעבר.
את הכתבה קראתי לפני כן אבל לא ידעתי אם תעלה.
נושא לא פשוט כנראה שיש לו יותר מצד אחד.

החתולית

New member
כדי הדואופול ירוויח הוא צריך הרבה מסעדות

ולהציע לעובדים הרבה אופציות באיזורים שונים.
&nbsp
יש משהו מאד מתנשא ומקומם בתגובה של תן-ביס, תגובה שנראה מעידה על ההתייחסות שלהם למסעדות.
&nbsp
אני לא יודעת מה הפתרון, אבל ברור לגמרי שחייב להמצא אחד.

prizman

New member
את צודקת

אבל נקודת המבט של ג'ראר שמכיר את הדברים מקרוב מעניינת גם.
אני לא חוויתי את זה.
מעניין אותי לקרוא על זה, ג'ראר כתב על כך בעבר וזה תחום שלא הכרתי.
אצלי בעבודה הכול היה שונה.

החתולית

New member
הבחור גם מזמין אוכל עם אחד הכרטיסים הללו

הם עובדים במקום קצת נידח, לכן לא יוצאים לאכול אלא רק מזמינים.
&nbsp
יש עם העניין הזה לא מעט בעיות. הזמנה מבוצעת בעצם ממרכז הזמנות של הכרטיס, ולא ישירות במסעדה. כך שאם חסרה מנה או נוצרת בעיה כלשהי, יש "טלפון שבור", ולפעמים לוקח להזמנות זמן רב להגיע, כי הן התעכבו במרכז ההזמנות.

למעלה