אשמח להמלצות בפראג...

Sanchez

Member
WOW...
את כנראה גרה שם, או שהיית בפראג לא פעם ולא פעמיים.
&nbsp
נרשם.
המון תודה.
&nbsp

Sanchez

Member
אשמח להמלצות בפראג...
מסעדות מעניינות בכל רמות המחיר.
אוכלים כמעט הכל.
לא מצאתי יותר מדי חומר בהיסטוריית הפורום.

תודה מראש.

superman1234

New member
יש בפראג מסעדה שירוסלב האשק נהג לאכול בה.
(מי שכתב את "החייל האמיץ שוויק").
אני לא זוכר את שם המסעדה אבל אני יכול לספר שבכניסה ישנו חדרון מעבר שיש בו חפצים שמזהים את החייל האמיץ שוויק ועל הקיר ישנם רישומים שקישקש האשק (לא בטוח שזה אותנטי). המסעדה עצמה היתה אולם גדול עם שולחנות עץ גס.
זו מסעדה בשרית בעיקרה עם אוכל צ'כי אופיני (אם יש דבר כזה) בשר בקר וחזיר עטירי שומן וחלקים פנימיים.
מה שכן הארוחה מלווה בהופעה ססגונית של רקדנים צ'כיים והאווירה מאוד עליזה. לדעתי שווה לך לנסות ולמצוא אותה - תוכל בטח להעזר באיזה "משרד אינפורמציה לתיירים " שיאתרו לך את המיקום.
[Jaroslav Hašek - ירוסלב האשק בשפה הצ'כית.]

lriemann

New member
Ambiente Pasta Fresca
מסעדה עם פסטה מצויינת וגם השאר אחלה- בעיקר הסלט עם גבינה ואגס.
מיקום מעולה ליד הכיכר עם השעון.

Pluplu

New member
מניחה שהכוונה היא ל-U KALICHA
בעייני מקום תיירותי עם אוכל לא מלהיב

superman1234

New member
אינני יודע עם זו המסעדה. לא לחינם נתתי תיאור איך נראית
המסעדה מבפנים בכדי שיוכל לגשת ללשכת אינפורמציה לתיירים ולברר.
יש הרבה מסעדות בפראג שרוכבות על הידוען האשק ועל שוויק.
למיטב זיכרוני יש גם בית קפה על שם קפקא. לא שמעתי על מסעדה/קפה על שמו של הגולם......
.
לגבי מקום תיירותי, אתה צודק בהחלט, אבל אני רואה את זה מהכיוון החיובי של המילה. הרי גם השואל יהיה שם תייר, אלא עם זה לא ביקורו הראשון שם ואז הוא הופך למבקר.
אין שום סיבה ליסוע לפראג ולחפש שם מסעדת מישליין. זה לא הצד החזק של הצ'כים לדעתי. מאידך זו מסעדה שנותנת מעט מתרבות האוכל והפולקלור הצ'כי.

"תיירותי" הוא לא בהכרח ערובה למטבח מקומי אותנטי
אם רוצים להכיר את תרבות האוכל המקומית על פני מסעדות מישלין לדבריך, אפשר לעשות זאת גם במקומות שאינם על טהרת התיירים. הלא אם מדובר במטבח צ'כי טוב ואמיתי ואותנטי, המקום יהיה מלא גם במקומיים שמעריכים אותו ונהנים ממנו.

superman1234

New member
בודאי שאפשר גם במקומות אחרים.
אני הייתי במסעדה הזו. היו הרבה תיירים (וגם מקומיים) . נהנינו כתיירים.
.בפעמים הנוספות שביקרתי בפראג לא הלכנו למסעדה הזו וגם לא חיפשנו מסעדות מיוחדות מפני שנוכחנו (לדעתינו האישית) שעדיף ללכת פעם נוספת לתיאטרון השחור (לנטרנה מאג'יקה) מאשר לחפש מסעדות מיוחדות.

erezavn

New member
המלצות מספטמבר האחרון
2 ממושלנות: Alcron ו-Field. הראשונה יותר מפורסמת ויותר יקרה. השניה מודרנית יותר ופשוטה יחסית. אהבתי יותר את Field בה ישבנו בצהריים מאשר את Alcron בה ישבנו בערב. התמורה לכסף בה הייתה לטעמי גבוהה יותר.
http://processing-food.blogspot.co.il/2017/09/2017-alcron-field.html

אחרות:
Naše maso - מעדניית בשרים (המבורגרים, נקניקיות, סטייקים) איכותית.
Zvonice - מסעדה צ'כית ששוכנת בקומות 7-8 במגדל פעמונים. מיקום מעניין ואוכל צ'כי-בוהמי טוב מאד.
http://processing-food.blogspot.co.il/2017/09/2017.html

משהו שכדאי לומר לגבי Naše maso
זו לא מסעדה. זו קצביה שגם מוכרת מנות מוכנות, אבל כמעט תמיד אין איפה לשבת, אז תתייחסו אל זה כאל טייק-אוויי ומצאו איזה ספסל/גן/רחוב לשבת בו עם האוכל (הטעים מאוד, מומלץ).

erezavn

New member
אכן.
צריך להמתין בתור מסוים, להזמין, לקבל את האוכל ולמצוא מקום. יש מעט מקומות בתוך המעדניה/קצביה ויש מעט בחוץ. קצב העבודה שם גבוה. אני הייתי שם בסביבות 20:30, חיכיתי אולי 5 דקות, הזמנתי וישבתי באחד המקומות שבחוץ.

החתולית

New member
היו שירשורים על פראג
תוכל למצוא דיווחים והמלצות בעזרת החיפוש הייחודי של הפורום (קישור בהודעה הנעוצה).

Sanchez

Member
תודה רבה לכל המגיבים...
חיפשתי גם בשירשורים קודמים, אבל היה מידע מאוד מועט.
&nbsp
אשמח לדווח כשנחזור, במיוחד על מקומות מעניינים.

שני מקומות נוספים
sasazu- אסייתית מעולה בבעלות שף ישראלי
local- מסעדה מקומית עם אוירה מיוחדת ואוכל מקומי טעים

Sanchez

Member
תודה רבה...
לגבי האסיאתית, לא הבנתי את התפריט ואת המחירים שבו.
לגבי המסעדה השניה...האם התכוונת ל LOKAL ?

Presto

New member
הייתי נמנע מ Sasazu
הכל נורא מתוק ומתחנף. יקר מאד יחסית למחירי פראג בלי תמורה אמיתית.

kessem2

New member
ממליצה על פורטפוליו
אכלנו שם צהריים, היה מוצלח ביותר, מחיר ממש מצחיק יחסית לארץ, ארוחה עם 2 מנות ראשונות, מרק, 2 עיקריות, 2 קינוחים ויין - פחות מ- 400 ש"ח כולל שירות
ככל הידוע לי גם ממושלנת, אבל לא חותמת על זה

erezavn

New member
היא רשומה במדריך מישלן אבל אין לה כוכבים.
נכון להיום יש 3 מסעדות עם כוכב אחד בפראג: Alcron, Field ו-La Degustation Bohême Bourgeoise.

kessem2

New member
תודה, טוב לדעת. היתה מצויינת בכל מקרה!
אין לי נסיון ממושלן, אז לא יודעת להשוות.
אבל ההגשה, השירות והאוכל היו מצויינים!

למעלה