שאלת סילבסטר, לאור השירשור הנעוץ מעל.

prizman

New member
שאלת סילבסטר, לאור השירשור הנעוץ מעל.

האם אתם נוהגים לצאת למסעדות לרגל השנה החדשה?
שיש לא מעט בישראל שתשובתם היא לא בגלל שזה חג "שלהם" ולא "שלנו" אני יודע,
למרות שלא הצלחתי להבין עדיין מיהם ההם ומי הם האנחנו כי לא מדובר בחג נוצרי בכלל.
שאלתי היא מכיוון אחר לחלוטין.
בתאילנד חוגגים את השנה החדשה (למרות שהם לא ממש נוצרים) וכתוצאה מכך הרחובות
ומקומות הבילוי עמוסים לחלוטין.
אחרי שני נסיונות עם הנושא בעיר הגדולה החלטתי שזה יום בו אני לא יוצא מהבית,
כמו ביום העצמאות בת"א למשל.
עוד לפני שהיא קלטה שאין סיכוי שהיא תצליח לצאת מהעבודה לפני 2 בלילה בגלל ההזמנות שהצטברו
היא שאלה אם נצא לחגוג במסעדת פירות הים שגילינו ועניתי שאין סיכוי, שבוע אח"כ
יהיה הרבה הגיוני. היא הסכימה כי גם היא שונאת דוחק וצפיפות. הזדקנו כנראה.
אז מי יוצא לבילוי ומי לא ביום הזה ?
דיווח על המסעדה ההיא יגיע שבוע לאחר מכן.
נראה לי שעשוי להיות מעניין כי יש בה לפחות שני יצורי ים שלא ניסיתי קודם כך שזו חובה.

החתולית

New member
אחרי שני נסיונות לא מוצלחים - נשארים בבית

אם ה- 31/12 נופל על סוף שבוע, אנחנו נוסעים לחמותי שתחיה, שנוהגת לחגוג נובי גוד מאז עלתה לישראל ב- 1974. אחרת, נשארים בבית ועושים לנו קצת שמח.

Nרב

New member
בדרך כלל יוצאי, בדרך כלל למסעדות r2m

קופי בר או מונטיפיורי ומסיימים במסיבה ברוטשילד 12... השנה כל הרשת סגורה הם עושים מסיבת חברה .... אז אני בהתלבטות אולי סתם נחפש מקום לאיזה דרינק...

אני לא, אבל רק בגלל הצפיפות והיוקר

אני לא רואה מה נוצרי או דתי בציון ראש השנה האזרחי. ברוב המקומות בעולם אין לאנשים מושג מה זה "סילבסטר" כמו שהישראלים נוהגים לקרוא לחג על שם קדוש נוצרי - זה בשבילם פשוט סיבה לחגוג, בלי שום קישור או ציביון דתי.
חוץ מזה, כל המצקצקים בלשונם על "זה לא שלנו" - התוכלו להגיד בשליפה ללא בדיקה מהו התאריך העברי היום?...

בכל אופן, לשאלתך - בארץ אין ממש חגיגות, זיקוקים או משהו ראוי לציון. זה רק יום שבו יש יחסית יותר פקקים ופחות מקומות חנייה בערב, והמסעדות לוקחות יותר כסף ממך. לכן אני לא רואה מה הטעם לצאת ולאכול דווקא בערב הזה כשאפשר להגיע למסעדה בכל ערב אחר. כשכבר יצאתי בחג זה היה בחו"ל, ולא למסעדה אלא לחגיגות ברחוב (לא במקומות המוניים וצפופים כמו ניו יורק או לונדון). בפעם הראשונה היה כיף גדול, בפעם השנייה היו יותר מדי שיכורים סביב...
זה גם לא קשור ל"הזדקנו", כך תמיד חשבתי, גם בגיל העשרה. מקסימום עשינו ארוחה אצל חברים ביום הזה.

prizman

New member
בגיל העשרה למדתי בישיבה, זה לא ממש היה מקובל שם

trilliane

Well-known member
מנהל
בדיוק כך, מוותרים על ה"זכות" לשלם יותר וליהנות פחות...

הגרגרן

New member
לרוב - לא

אלא אם כן, ראיתי תפריט מיוחד ומפתה, שאיננו מוגש בהזדמנות אחרת.

לנו יש חגים פרטיים שלנו. ה"חגים" שגורמים לי לצאת לחגוג במסעדה אינם חגים הנובעים מדת כלשהי, אלא ארועים אישיים: יום הולדת, יום נישואין, יום הפרישה מעבודה וכד'.

גם חגים של הדת היהודית או חגים חילוניים של המדינה אינם גורמים לי לצאת למסעדה. להיפך: בחגים של המסורת היהודית, אני מעדיף ארוחה מסורתית שאני מכין בבית עם מאכלים מבית הורי ז"ל.

למעלה