כמעט יומים בירושלים

gastro101

New member
כמעט יומים בירושלים

לרגל פסטיבל הג'אז במוזיאון ישראל עלינו לבירה ביום רביעי אחהצ
השקעתי לא מעט זמן בחיפוש מלון (תוך ניקוי חווזר של קוקיז מהמחשב)
שיהיה זול אבל נעים . הצלחתי !! מלון טירת ירושלים שוכן ברח אברבנל ברחביה- לב שכונת מגורים, חניה כחול לבן היתה תמיד זמינה , חדרים קטנים אבל פונקציונלים, חדר אמבטיה מרווח, מרפסת קטנה , מיטה נוחה. המחיר כ 740 שח לשני לילות, ללא ארוחת בקר .

ביום רביעי הגענו רעבים ושמנו פעמינו ברגל (קרוב יחסית ) לקפה יהושע ברח עזה 17. מסעדה ותיקה עם תחושה שכונתית נעימה, מחוממת. מיד הגישו בקבוק מים וכוסות- ציון 10 !
הוא אכל מרק עדשים חמצמץ, וסלט זוקיני וארטישוק שערב מאד לחיכו, הוגש עם פרוסת פוקאצ'ה עוגתית טעימה . אני אכלתי שפצלה עם פטריות נתחי פילה בקר ברוטב שמנת- המנה הוגשה בכלי אובלי אדום עם מכסה , מנה טעימה אבל כבדה מאד , לא סיימתי . המלצרית הציעה לארוז . קינחתי בעוגת גבינה אפויה, טעימה
החשבון 206 שח לא כולל שרות, גם שם איפשרו להוסיף את הטיפ לאשראי- מגמה חזקה במסעדות בזמן האחרון וטוב שכך .

לגבי הפסטיבל- השילוב של מוזיקה בתוך גלריות- מיוחד מאד ואיפשר לי לשוטט ולהנות מהתמונות כשהמוסיקה ברקע

ביום חמישי הגענו לשוק מחנה יהודה בשעה תשע בערך- היה די ריק . פתחנו בקפה בבית קפה פינתי בשדרה הראשית - מגיש כריכים בקרואסונים (מול באשר)
חלקנו קרואסון עם ריבת תאנים, קממבר ואגוזים- נפלא , לי הכינו קפה מצנצנת שהבאתי איתי -כמו שאני אוהבת

שוטטנו בשוק, הגענו לרח יפו , ראיתי את קונדיטורית חבה - בויטרינה פאי ליים- בדרך לשולחן נתקלנו במלצרית ובקשנו ממנה לנקות שולחן שהיה פנוי. ואז ישבנו וישבנו, לפחות רבע שעה ואף אחד לא ניגש, בסוף נפנפנו למלצרית ובקשנו את הפאי ובקבוק סודה ואז חיכנו חיכינו וחיכינו ו...עוד רבע שעה חלפה וכלום. קמנו והלכנו . לציין משני צדדנו אכלו ארוחת בקר שנראתה טוב מבחינת מאפים

בשוק עצמו קניתי מיני ירקות, הרכישה הכי מוצלחת לימונים עם תווית- פרי מרום - משק מרום- רמות, עם קליפה דקה ושפע מיץ . עלי ומכתש מפלסטיק דמוי שיש לסטודנטית חובבת אוכל הודי , קפה למקינטה ועוד ועוד...
הירקות לא זולים אבל מבחר ושפע, רק החניה יקרה- 18 שח לשעה

בצהרים ניפגשנו עם הבת הסטודנטית לארוחה בזוני (המיקום נבחר בשל דיווח על פאי לימון שם) , המסעדה ושכנת בקומה שניה- צריך לטפס
האוכל היה נחמד מאד- אין תפריט צהרים אלא 20% הנחה על תפריט הערב
300 שח לפני דמי שרות , הפאי היה בסדר - רק בצק ומלית ללא מרנג מעל

ובערב- הוא הלך לפסטיבל ואני ניפגשתי עם הבת סטודנטית השניה לארוחה בלבן בסינמטק - מקום חביב , אוכל סטנדרטי למעט מנה של נקניקיות טלה עם פירה חרדל וקורנישונים , היא אכלה פוקאצ'ה וחציל קלוי, חלק מהמנות הטבעוניות כמו פאד תאי היו חסרות .
התברר שחברה של סטונטית א עובדת שם כמלצרית (לא ידענו זאת קדם) ולכן קבלנו OTH מיני קינוח של מוס שוקולד אוורירי מעולה , וכך נגוזה התוכינת לנסוע למוסלין לקנח בגלידה. המומחית לגלידה במשפחה טוענת שזו הגלידה הכי טובה בירושלים
ואני יוצאת בקריאה למסעדות- הבו לנו מיני קינוחים כאופציה !

חזרנו לשרון עם טעם של עוד !

רק לעניין הקוקיס מהמחשב - פותחים חלון גלישה בכרום בעילום שם

(או new incognito window) ולא נשמרות עוגיות במחשב. נכון גם לקניית כרטיסי טיסה ללא העלאה של המחיר תוך כדי הרכישה

gastro101

New member
ועוד המלצה- קפה משובח בשוק- ROASTERS

גם בשדרה הראשית , בערך במרכזה
גם שם הוא שתה אספרסו כפול...והתמוגג

gastro101

New member
קפה נמס של ג'ייקובס- 2 כפיות גדושות , מים רותחים

וטיפה שוקו יוטבתה . בדוכן בשוק היא שמה לי אבקת שוקו וקצת חלב קר...
כל אחד והשריטה שלו

zippa

New member
הא, גם אני מוסיפה שוקו לקפה!

שותה אמריקנו. בבית כבר יודעים איך להכין לי, בבתי קפה אני תמיד עושה קצת חנדעלעך ומבקשת שיוסיפו שוקולית/קקאו :)

למעלה