מעדל'ה, שווה לנסוע לעכו בשבילה.

Maldini Girl

New member
מעדל'ה, שווה לנסוע לעכו בשבילה.

תמיד היינו נוסעים לעכו בשביל החומוס. אלא שהתאכזבנו מהחומוסיה שלנן לאחרונה והחלטנו להתחדש. במתחם הבאזר הטורקי בעיר העתיקה בעכו יש כמה מקומות חמודים, אבל מעדל'ה הוא הרבה מעבר.

היינו 4.
המטבח ערבי, מקומי, עדכני, מעניין. כל התפריט עושה חשק.
הזמנו לראשונות
כרובית- אפויה עם עגבניות צלויות, לבנה ושקדים. אחלה פתיח קליל וכייפי.
חומוס רגיל וחומוס עם בשר- אני מעדיפה חומוס יותר סמיך אבל מבחינת הטעם החומוס נהדר ומוגוש עם פיתות טריות לוהטות.
סלט עגבניות חריף- גם עם שקדים, קצת חסר מלח אבל קליל וחריף אש.

עיקריות
דג טאבון- פרידה שלמה צלויה עם ירקות בגריל. לדג היה טעם מופלא שאפשר להשיג רק מצלייה חזקה. טעמים פחמיים מעולים. לצידו ירקות צלויים באופן מושלם (עגבניות, במיה מופלאה וקישואים)
קבב חלבי- הסועד (הבעייתי מעט) נהנה מאד ואמר שהקבב מצוין. מוגש גם עם ירקות צלויים.
קלמארי- צרוב היטב ומוגש על לבאנה ועגבניות שרי צלויות. בעייני המנה המנצחת.
בתוספת בירה, קפה וכוסית ערק 407 שקלים לפני טיפ. ממליצה גם לתפוס לשיחה את שני הבחורים המקסימים שעובדים במקום.

החתולית

New member
על הדיווח

לדעתי זה המקום שפתח בן הדוד של אוסאמה דלאל אחרי שזה סגר את המסעדה שלו בעכו.

Maldini Girl

New member
לא יודעת בנוגע לקרבה המשפחתית אבל היא אכן קמה על "חורבות"

דלאל שנסגרה. הספקנו להיות בדלאל פעם אחת וההתרשמות הייתה של דגים נחמדים במחיר מופקע. מעדל'ה לוקחת בגדול.

החתולית

New member
עוד חבר שאכל במעדלה אתמול חזר מרוצה

ארוחה משפחתית במסעדה היחידה שהיתה פתוחה בבזאר התורכי. לדברי החבר, כל המשפחה היתה מרוצה מאד.

prizman

New member
לא שמעתי על המקום,

נרשם לביקור הקרוב. נשמע טוב.
הפרידה בעיקר, אבל גם הקבב והחומוס מפתים אותי.
שיחקת אותה.

Maldini Girl

New member
בהחלט

באופן קבוע כשאנחנו מגיעים לעכו בשנה האחרונה אנחנו משתדלים להגיע לשם למשהו בקטנה. אכלנו שם פעם אחת גם סביצ'ה כלשהו שהוגש עם רימונים וטחינה והיה מקסים, ולפעמים גם סתם קוקטייל/ עראק. בהחלט שווה.

pix37

New member
מה היתה החומוסיה שלכם ?

טוב לדעת שאני לא היחיד שמרגיש התרופפות בחומוסיות עכו.

Maldini Girl

New member
נדמה לי ששמה שמסייה

נמצאת ממש ליד סעיד, זה שכולם עומדים אליו בתור, ממש בתוך השוק של העיר העתיקה.
&nbsp
אני אישית לא הייתי בה כבר שנים, אבל לא מזמן אמא שלי הייתה שם וסיפרה על חומוס משמעותית פחות מוצלח ויחס מאד לא נעים.
זה די מבאס כי במשך כל חיי זה היה אחד החומוסים היחידים שאהבתי. במשך שנים שנאתי חומוס ממש, חוץ מאשר את החומוס של השמסייה בעכו (בעיקר את המשאוושה המצוין).
גם בתור ירושלמית עכשיו לא מוצאת שום חומוסייה בירושלים שמתקרבת אפילו לחומוס שהיינו אוכלים שם. אבל מצד שני בשנים האחרונות פתחו אצילנו בקיבוץ חומוסייה מעולה, שאני עפה על החומוס שלה. והוא עדיין לא מתקרב לזה שהיה בשמסייה.
חבל שכך...
&nbsp
בדיוק עוד מישהו כתב לי שהוא נוהג לאכול אצל סעיד וגם הרגיש שהחומוס כבר לא כמו שהיה.

מיקהפ

New member
סעיד ביום חול - חומוס מצוין.

טיול בעכו לפני חודשיים שלושה, לא יודעת איך עכשיו ולא הייתי מתקרבת בשבתות וחגים, ביום חול היה ממש כמו פעם.
ממליצה כרגיל בחום על בלו בס בתחנת הדלק של כפר ברוך, ושמעתי נפלאות על אוסול בראש פינה, אבל זו חו"ד של מקומיים שבערך גדלו עליו.
טעמי עדיין מתפקדת? המלצר האגדי גם?

prizman

New member
טוב לשמוע.

סעיד הייתה ברוב המקרים החומוסיה שלי בעכו ולפעמים ערקתי לסוהילה.
אבל לא זוכר שאי פעם התאכזבתי מסעיד שבשנים האחרונות משמיצים אותו לפעמים.
שמח לדעת שהאיכות כן נשמרת, כבר כמה שנים שלא הייתי אצלו. אבל גם לא אצל סוהילה,
בד"כ באורי בורי או באיזו מסעדה אחרת שלא זוכר את שמה. מסעדת דגים כלשהי
ולא אבו כריסטו שלא אהבתי.
עכשיו אני חייב לנסות את מע'דלה. מלדיני שיכנעה אותי לגמרי.
לא מסוגל נפשית לדלג על מסעדה שמגישה פרידה טובה.

tristis

New member
בעכו אני הולך לחומוס חמודי - לא בעיר העתיקה

דרך הארבעה פינת העצמאות
חומוס וצ'יפס נפלאים
וגם השיפודים בסדר

החתולית

New member
אני מעדיפה את טוני בשורת החומוסיות סמוך לגנים

שנים של עבודה בפסטיבל עכו השאירו אותי נאמנה לחומוסיה הזאת, ונסיונות להחליף אותה תמיד אכזבו.

למעלה