אורי בורי

foofoo77

New member
אורי בורי

בספונטניות, למרות תשישות מתקדמת וחוסר רצון לנסוע החלטנו לנסוע בספונטניות אבוש ואני לאורי בורי. שיחיה לא טועם שום דבר שבא מהים חוץ מהגפילטע פיש שדוד שלי מכין (אין מה לומר גפילטע פיש מצוין אבל עדיין חיי אינם חיים כי בעלי מסרב לאכול דגים טעימים וטובים!) לקח את גמד הבית (שכן אוכל דגים ונענש כי אבא שלו לא) לחמותי לאכול שניצלים ואנחנו נסענו.
הצטרפו אלינו חברתי, ביתה ואביה.
החלטנו לחלוק.
מנות ראשונות:
ברבוניות- טריות קטנטנות כוללות ראש וקוצים, בקלי קלות הוצאנו השדרה וחיסלנו. לוו בסלט ירוק עם ויניגרט ושני רטבים מיונז כוסברה וצ'ילי. לא נשאר זכר לברבוניות החמודות.
סשימי סלמון עם סורבה ווסאבי ברוטב סויה. הם התעלפו אני לא אוהבת ווסאבי במיוחד (או חזרת לטובת העניין) אבל הדג היה טעים ומטופל היטב.
שרימפס ואבוקדו עם זיתי קלמטה ושמן זית. השרימפסים באורי בורי פשוט מעולים. בשרניים, מתקתקים והאבוקדו היה בול, הזיתים הוסיפו את המליחות וכל המנה פשוט היתה מצויינת. זו מנה עונתית ואין כל הזמן והיה שווה לנסות אותה.
ביניים:
מרק פירות ים עם ג'ינג'ר וחלב קוקוס. הלוגמים היו מאושרים (אוכלים כל פעם שמגיעים לאורי בורי).
עיקריות:
אבא שלי לקח שרימפס בשמן זית פיקנטי וביקש אקסטרא חריף. השרימפסים היו טובים אבל הוא אומר ששומני מדי (ובאמת הגיעו במחבת שוחים בשמן זית עם המון שום). בסה"כ אכל אבל אז הגיע המשפט הקבוע של אבא שלי שקצת מקובע ואמר שהשרימפסים שמכינים במפלט האחרון טוב יותר (כי השף מכיר אותו ושם לו הרבה פלפלים חריפים).
הבת של חברה שלי אוכלת כשר ולכן לקחה שני נתחי דג. ברמונדי ומוסר ששניהם היו מצויינים.
חברה שלי לקחה מחבת בשר סרטנים עם שמנת ושני סוגי אצות והתענגה.
אבא של חברה שלי ואני חלקנו מנה עיקרית של שרימפסים בחמאה, שום וטימין עם ארטישוק ואטריות שחורות. אין מה לומר כל פעם אני אוכלת את המנה הזו ונהנית מכל ביס וביס. חתיכת הלימון שעפה מהצלחת וטינפה אותי לגמרי (מלא כורכום) לא פגעה בהנאה שלי מהמנה.
קינוחים
אבא שלי וחברה שלי רצו גלידה ביקשו חמישה טעמים וקיבלנו כדור נוסף בטעם הל לשולחן. אחת הגלידות הטעימות שאכלתי בחיי.
אני לרוב אחרי כזו ארוחה לא מרגישה צורך בקינוח כבד ולקחתי שני כדורי סורבה. פסיפלורה ומנדרינה. הפסיפלורה היה סטנדרטי אבל המנדרינה היה מעולה.
הבת של חברה שלי קרם ברולה עם הל ווניל. היה מצויין ובתוספת הגלידה היה פשוט מדהים.
אבא של חברה שלי לקח מוס שוקולד עם בסיס שעשוי מפרלין ברוטב פסיפלורה ודבש. אין מה לומר היה מצויין.
ליוו את הארוחה כמה בקבוקי שתיה קלה, כוס יין אחת ושני אספרסו. קנקני מים לשולחן הגיעו בכל פעם שביקשנו.
895ש"ח מוצדקים ונהדרים.
התגלגלנו החוצה מהמסעדה וגילינו שאורי פתח מסעדה נוספת בקיסריה הלנה שמה וכבר סימנו לעצמנו להגיע לנסות בהמשך.

Nרב

New member
לא הזכרת תוספות למנות הדג. יש?

אני זוכרת שבזמנו היו רק פתיתים וזה הרתיע אותי מלחזור לשם

foofoo77

New member
כן שכחתי לגמרי

הברמונדי הגיע עם פירה כרובית מצויין (אני אכלתי אותו גם לפני שנתיים) והמוסר הגיע עם מג'דרה.

למעלה