שירשור
שבועי

החתולית

New member
מקסיקו אהובתי - ספר חדש של השף איתמר דוידוב

"פינות הרחוב במקסיקו סיטי, העיר השנייה בגודלה בעולם, מאז ומעולם, הקסימו אותי במיוחד. דוכני האוכל הצבעונים, הגדושים תשוקה, מעיפים את דמיוני הקולינרי למחוזות חדשים."
&nbsp
הספר "מקסיקו אהובתי" מסכם מעל עשרים שנות ביקורים של השף איתמר דוידוב במקסיקו, ופגישות עם שפים ושפיות מוכשרים ואדוקים לתרבותם הקולינרית. כל ביקור לווה בהפתעה אחרת.
&nbsp
ספרו החדש של דוידוב כולל 106 מתכונים מלווים במאות צילומים.
המתכונים מחולקים לקטגוריות של סלסות וסלטים, כמו סלסה ורודה קרודה, סלסה ירוקה טרייה, גוואקמולה מהיר, צ'יצ'ריטו טאקו, רוטב שעועית שחורה ועוד.
פרקים בנושא מרקים, מתכונים צמחונים וטבעונים, מנות בשר, דגים ועוף כמו למשל אנצ'ילדות תירס במולה ועוף, דג בס ורה קרוז, ברבקואה בקר ומנות רבות נוספות.
הוא מכיל, כמובן, גם מתכונים למנות תירס, חטיפי תירס, ארוחות בוקר מקסיקניות, מנות צ'ילי, מולה, משקאות קלים וכמובן קינוחים.
&nbsp
הספר כשר, ומחירו 180 ש"ח.
&nbsp
את הספר ניתן לרכוש בחנויות הספרים ברחבי הארץ, בחנות האון ליין של חברת טרז פזוס :www.trespesoshop.co.il ובחנות המפעל בחולון.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי רק הספר כשר (למאכל) אבל המתכונים לא...

זה מילא, נתקלתי לאחרונה ביוזמה לספר בישול קוריאני טבעוני

אגב, אחותי הלכה לסדנת אוכל קוריאני ולא שמה לב שהסניף בו היא עשתה את הקורס הוא כשר למהדרין. עם כשר עוד מילא - אפשר לבחור מנות ללא חזיר, וממילא מוצרי חלב פחות נוכחים במטבח הקוריאני. אבל לפני שהתחילו הראו להם שלל מוצרי בסיס למטבח הקוריאני ואז... שמו אותם בצד, כי אין כשרות למהדרין לאף אחד מהם ולכן לא הרשו למורה לפתוח את האריזות לשימוש, ולמעשה אפילו כנ" לכמה מהירקות שהיו אמורים להיות במתכונים...

דקלה1984

New member
אני בטוחה שיש כמה טבעונים בדרום-קוריאה

אין קשר בין טבעונות לבין ההתנהלות המגוחכת בקשר לכשרות שתיארת אחר כך

השאלה כמה...

המטבח הקוריאני מאוד בעייתי לטבעונים (גם יצא לי לדבר עם טבעוני שגר שם כמה שנים, והוא מתאר את זה כמגביל יותר ממדינות אחרות בהן חי בעבר). יש בו הרבה מאוד בשר ומאכלי ים, וגם ביצים, כמו גם שומן חזיר ובעלי חיים במוצרים שנראים לכאורה מתאימים (במאפים, בלחם, או אפילו בשוקולד). לכן כשראיתי מסע פרסום למימון המונים לספר "בישול קוריאני מסורתי" ומתחתיו באותיות הקטנות-קטנות נכנסה המילה "טבעוני" באופן שדי קל לפספס, זה נראה לי עוד יותר לא הגיוני מכפי שנראה לגולשת אליה הגבתי ספר בישול מקסיקני כשר.
אם מתרכזים במנות העיקריות המפורסמות של המטבח הקוריאני המסורתי, הרוב לא טבעוני בעליל. אין בעיה לעשות ספר טבעוני בהשראת המטבח הקוריאני או ספר על איך לטבען אוכל קוריאני אם יש לזה שוק בארץ - אבל אי אפשר להציג ולמתג את זה כעיקרי המטבח הקוריאני המסורתי.

החתולית

New member
דוכן לחם ללא גלוטן בשרונה מרקט

בשרונה מרקט הושק דוכן של לחמי ארטיזן ללא גלוטן, פרי שיתוף פעולה בין "Green Lite" לבין מאפיית הבוטיק "לה פרינה".
&nbsp
&nbsp
&nbsp
סדרת לחמי הארטיזן שתוצע בדוכן החדש (בסמוך למאפיית "לה פרינה") תימכר בימי חמישי וב"גרין מרקט" הפועל מדי יום שישי.
&nbsp
קולקציית לחמי הארטיזן בדוכן:
באגט רוסטיק לבן- באגט העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס וסיבים תזונתיים (10.9 ש"ח)
&nbsp
באגט רוסטיק פשתן- באגט העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, פשתן, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס וסיבים תזונתיים (10.9 ש"ח)
&nbsp
לחם ארטיזן גרעינים- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה, סיבים תזונתיים, גרעיני פשתן, חמניות, דלעת, דוחן ופרג (20.9 ש"ח)
&nbsp
לחם ארטיזן בסגנון איטלקי- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, פשתן, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס, סיבים תזונתיים וירקות מיובשים - עגבניות, בצל, פפריקה ואורגנו (20.9 ש"ח)
&nbsp
לחם ארטיזן קינמון וצימוקים- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה ,סיבים תזונתיים, קינמון וצימוקים (20.9 ש"ח)
&nbsp
לחם ארטיזן בצל- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה, סיבים תזונתיים ובצל יבש (20.9 ש"ח)
&nbsp
&nbsp

צריך לרכוש שקדי טלה למחר (אזור תל-אביב)

האם מישהו יודע איפה? ניסיתי במיטמרקט ללא הצלחה יתרה וחם מדי בכדי להתחיל להסתובב ברחבי העיר בלי ידע מוקדם.
&nbsp
&nbsp

amirline

New member
תנסה בשוק התקווה אצל "עוז מרכז הבשר"

תתקשר ותשאל אם יש חלוואייט - 03-537-3971
תנסה גם אצל סלומי 03-6879052
&nbsp
אם אין להם ואתה יכול אז תקפוץ לביקור בשוק , למישהו חייב להיות...
&nbsp
דרך אגב, גם בחנויות הבשר בשוק הכרמל צריך להיות למישהו.

החתולית

New member
קיבלתי תשובות

היום שלחו למיטמרקט שקדי עגל. נסה להתקשר מאוחר יותר או מחר בבוקר.
&nbsp
מקום נוסף לבדוק בו: בוצ'ר בבת-ים, וקיבלתי גם המלצה על קצב בנתניה, אבל נראה לי שזה פחות רלוונטי לך.

תודה חתולית

התבקשתי לחפש שקדי טלה ולא שקדי עגל (לא שאני סגור על כמה ההבדל יהיה משמעותי, אבל אולי כן).
&nbsp
נראה לי ששקדי עגל יחסית קל יותר למצוא. ננסה בבוצ'ר ואבו חילווה. במיטמרקט לא היה.

prizman

New member
יש הבדל, אבל הוא לטובת שקדי העגל.

הם טעימים יותר משקדי טלה.

למעלה