קפה מודוס- קינג ג'ורג' 31 ירושלים

gastro101

New member
קפה מודוס- קינג ג'ורג' 31 ירושלים

התאכסנו ללילה במלון הילל 11 . מלון קטן נחמד , אפילו קבלנו סוויטה קטנטנה , והכריות היו מוצקות ונוחות. לי הפריע מאד ריח חזק של חומר ניקוי בפרוזדורים ובחדר. הבחורה הנחמדה בקבלה אמרה שאף אחד לא התלונן וניכ4 שהיא לא משקרת
היינו צריכים להגיע מוקדם לכותל - בעלי קפץ לארומה שפתוחה 24 שעות והביא לי קפה נטול טעם של קפה ופאי גבינה ותפוחים נורא. איך אומרים- BIG MISTAKE
ערב קדם הבת המליצה על קפה מודוס -אבל אמרה שלא פותחים כל כך מוקדם
ולכן בשובנו - התברר שהוא נמצא כמעט בפינת הילל-עצרנו לארוחת בקר ,
מסוג בתי הקפה השכונתיים. היה ריק למדי , מוסיקה קלסית ברקע
ארוחת בקר כוללת 2 משקאות 45 שח , הלחם היה נפלא- מין בגט מקמח מלא (בתפריט נתנו קרדיט למאפיה , לא מוכרת לי), סלט רענן על חסות עגבניה קצת צנונית , פלפל צהוב ולי בלי מלפפון. לי חביתה לו לביבות טבעוניות
בפנכות- זעתר בשמן זית, פרוסות גבינת עיזים , כדורי מוצרלה , גבינה צהובה, עגבניה מרוסקת מתובלת חמאה רכה . טחינה
אפשרו לו להחליף את המיץ טבעי בבקבוק סודה ולי מיץ תפוזגזר טרי
קפה- אפשר גם קפה נמס טייסטר צ'ויס- לשמחתי והוסיף כפית שוקו לבקשתי
בקשתי גם 3 עוגיות (6שח כך בתפריט) קבלנו 4 וללא חיוב
אחלה מקום . בעל הבית אוהד של הפועל קטמון !
90 שח -לא חויבנו על העוגיות , גמלנו בטיפ של 22%

Maldini Girl

New member
תודה, תהיתי על המקום הרבה זמן

אך אף פעם לא נכנסתי. נשמע ששווה ביקור.

החתולית

New member
איך המלון?

אנחנו נופלים פעם אחר פעם עם בתי מלון קטנים בירושלים.
&nbsp
בית הקפה נשמע נחמד, למרות שהבעלים הוא אוהד קטמון...

gastro101

New member
המלון- לולא הריח שהפריע לי- הלילה הייתי חוזרת

כאמור קבלנו "סוויטה"- סלון בצבעי אפור עם נגיעות ורוד, דלת למרפסת , דלפק אכילה , קומקום ומקרר. חדר שינה עם מיטה מאד נוחה- נקי מאד (הלכתי יחפה)
חדר אמבטיה זעיר , לא היה סבון נוזלי אלא מוצק חדש באריזה (אבל תמיד יש לי בתיק כלי רחצה)
מיקום מעולה.
הזמנו דרך בוקינג- לא זוכרת כמה עלה - בעלי חושב שסביב 500 שח. היום אמרו לאחד האורחים שבקשתו ללילה נוסף התקבלה ויעלה לו 100 $

החתולית

New member
את יודעת שאם מזמינים דרך בוקינג משלמים יותר, נכון?

קרה לי פעם אחת בארץ, ולא יקרה יותר.
&nbsp
אם את מזמינה בבוקינג, עליך להוסיף מע"מ למחיר המפורסם באתר. בדרך כלל, המחיר זהה למחיר המפורסם באתר המלון או באתר hotels.co.il. כך שבעצם, משלמים 17% יותר, רק בגלל ההזמנה בבוקינג.
&nbsp
הדבר מצויין במפורש באותיות הקטנות באתר בוקינג.

זה תלוי

מבדיקה בכמה וכמה ארצות, תמיד צריך לבדוק בבוקינג מול אתר המלון/אכסניה/צימר - הרבה פעמים זה אותו הדבר בדיוק מבחינת מחיר ללקוח (בוקינג מקבלת את העמלה שלה ממקום הלינה), לפעמים יותר זול להזמין ישירות ממקום הלינה, אבל גם ראיתי כמה פעמים שהיו מבצעים כך שההזמנה דרך בוקינג היתה זולה מהזמנה ישירה.

כך או כך, בישראל בכל מקרה כל עוד אתם בעלי אזרחות ישראלית עליכם להוסיף מע"מ למחירי הלינה בארץ. יתרה מזאת, אפילו אם ההזמנה היא על שמו של תייר זר, אם זה חדר זוגי מבחינת החוק מקום הלינה צריך לבקש לראות את התעודות של שניכם, ואז להוסיף על החצי שלכם את המע"מ (אם כי לא בכל המלונות מיישמים את זה בפועל, ואם הם לא חושבים שבן/בת הזוג ישראלים הם לא ישאלו).

החתולית

New member
התייחסתי להזמנות של ישראלים בישראל בלבד

הבעיה נוצרת כאשר המחיר ללילה לאזרחים ישראלים, זהה באתר המלון ובבוקינג, או זול בכמה שקלים בבוקינג.
&nbsp
בעצם, הזמנה בבוקינג תעלה יותר, משום שהמחיר באתר המלון כולל מע"מ ובבוקינג הוא אינו כולל מע"מ.

מסכימה שהמע"מ לא מצוין ברור מספיק, אבל...

מסכימה איתך על ההערה החשובה והנכונה שחייבים לבדוק ולהיות ערים לנושא המע"מ שלא מצוין מספיק בולט בבוקינג, ועדיין כדאי בעיניי להשוות, כי לפעמים בבוקינג יש מבצעים מיוחדים, כולל למי שהזמינו מעל 5 פעמים בשנה, ואזי זה בכל זאת יכול לצאת אותו הדבר או פחות. וכאמור - אם אחד הלנים בחדר אינו ישראלי, אז אפשר לקבל הפחתה של חלקו במע"מ, בוודאי אם ההזמנה עליו.

תמיד תמיד תמיד באתר כמו בוקינג כדאי בעיניי להשוות מול הזמנה ישירה - גם מבחינת המחיר (הסופי) וגם מבחינת תנאים, ואפילו מבחינת זמינות סוגי החדרים השונים (לא כל מקום לינה מפרסם את כל החדרים הקיימים בבוקינג).

במאמר מוסגר אגיד שאם התנאים והמחיר זהים, אשתדל להזמין ישירות ממקום הלינה בכל זאת - היות ובדרך כלל אני בוחרת מקומות לינה שאינם חלק מרשת אלא עצמאיים, חשוב בעיניי לעודד עסקים עצמאיים מקומיים, והם מרוויחים יותר מהזמנה ישירה כי אינם צריכים לשאת בעלויות העמלה לאתר מתווך.

החתולית

New member
במקרה הזה, השוויתי

בבוקינג המחיר לכאורה זול יותר, אבל זה לפני שמוסיפים את המע"מ.

gastro101

New member
אני תמיד בודקת מול אתר המלון- כאן,בבוקינג היה זול יותר

החתולית

New member
גם לאחר הוספת המע"מ?

בדקתי כעת חדר ללילה אחד בשבוע הבא:

בבוקינג - 608 ש"ח, באתר המלון - 675 ש"ח
אבל אם אזמין בבוקינג, אחוייב בסופו של דבר בסכום של 608 ש"ח + 17% מע"מ = 711.36 ש"ח.

gastro101

New member
כנראה קבלנו הנחה כ"יקירי בוקינג" וזה התקזז . להבא אפקח עין

למעלה