רק חזרתי מהתפוח וירושלים על ראש שמחתנו

gastro101

New member
רק חזרתי מהתפוח וירושלים על ראש שמחתנו

מבטיחה דיווח על EMP שהיה חלום ובוליי שהיה קצת פחות (GRR עשה לי עין הרע
)
בינתים- מחר בערב נהיה בירושלים (לא להאמין בת הדודה בת ה 59 באה מברזיל לחגוג בת מצווה בכותל)-רוצים לקחת את הסטודנטית הטבעונית לארוחה חמה
האם כדאי סאטיה? יש בקורות סבירות כאן מ 8.16
רעיון אחר?
תודה רבה

החתולית

New member
הארוחה שלנו בטלביה היתה נחמדה

השירות היה קצת צולע, אבל האוכל היה טעים.

Maldini Girl

New member
מציעה עוד כמה אופציות לירושלים

נוקטורנו, בית קפה חלבי כשר ולדעתי יש בו גם אופציות טבעוניות
משק עפאים בבית הכרם
קרייב בשוק- מצריך בדיקה- הוא בשרי אבל לדעתי יש גם אופציות טבעוניות. לקחת בחשבון אווירת שוק- צפיפות ורעש. אבל האוכל שאכלתי שם היה טוב.

gastro101

New member
תודה, חשבתי על קרייב אבל אין תפריט ברשת ולא לקחתי סכון

FiReBall

New member
קרייב לא באמת בשוק

אלא ברחוב השקמה, 'מחוץ' לשוק.

דגמתי שם המבורגר אסייתי (זאת אומרת, קציצה שהייתה מצופה במעין פנקו דק) וטבעות בצל. היה חביב.

gastro101

New member
היתה קצת רוח ושפע צבעונים ברחובות

לצערי המסעדות שהומלצו (מאד רצית את אברסט?זו הגבוהה)היו סגורות בראשון ושני בערב - הערבים הפנויים
הסתפקנו בארוחה חביבה בEATALY ובארוחה עם הרצאה (מטעם-חברה קוריאנית ) באחד מבתי המלון המרכזיים- הוגש נתח בשר טוב מאד
ובארוחה אמריקאית במועדון הבלוז BUDDY GUY - כריך של חזה עוף בשום ושמן עם שפע צ'יפס טוב והמון בירה סביב . הופיע זמר בלוז ישראלי (!) שמו פרח מזכרוני , היה שמח .

gastro101

New member
טלביה- צמודה לתיאטרון ירושלים

גילוי נאות- בהגיענו- התברר שאחת המלצריות חברה של הבת שלנו כך שפעם אחת גם אני זכיתי לקבל מנה OTH

מסעדה קטנה, נעימה עם אוירה של ביסטרו. לא זוכרת שהיתה מוסיקה ברקע וזה לטובה- אפשר היה לשוחח
מיד קבלנו בקבוק מים בטמפ החדר החמימה וכוסות . אחכ גם סלסלה של מקלות לחם ולחמניה עגולה רכה אחת . כלי זכוכית יפה עם טאפנד זיתים ו3 קרקרים (מסוג קרקר של אסם) . לצד הלחם היו שני בקבוקונים- שמן זית ובלסמי - לצקת לפי הטעם בפנכה קטנה -נחמד

ומה אכלנו ? ממיוחדי היום הוא לקח טרטר טונה אדומה על גספצ'ו מלון (44שח) מנה לא גדולה , טעמתי קובית טונה- טעם של מלון
לי פולנטה עם אספרגוס ופטריות (38) קבלתי סיר מתכת קטנטן עם הפולנטה והתוספות- קרמית טעימה- כנראה כמו זו מחנה יהודה
על חשבון הבית- סלקים ומסקרפונה- 4 רבעי סלק (לא אכלתי אני לא אוהבת סלק) ושני קנלים של גבינת רכה עם טעם של כמהין- טעימה מאד בכפית וגם על לחם

עיקריות- לו ממיוחדי היום-ריזוטו אפונים שלווה בקוביות גבינה שקדים ועגבניות (70)- אמר שטעים מאד ומיוחד
לי- שרימפס בחמאת עגבניות (70) - 8 יחידות של שרימפ עשויות במדויק ברוטב חמאתי טעים עד מאד (טוב שהיה לחם לנגב) עם 4 יחידות של רביולי קטנים במילוי גבינה- מנה נהדרת מומלצת בחום !!

לטבעונית היתה בחירה בין שתי מנות שלא בתפריט הרגיל- פאיה טבעונית או מסבחה - בה בחרה בדירבון שלי (רציתי לטעום) - קבלה ממרח שעועית בובס קר עליו תבשיל כלשהוא עם לימון כבוש חמים וחצי קישוא בשרני צלוי. 52שח
אמרה שטעים ואכלה עם שפע לחם (קבלנו מילוי חוזר לסלסלה) . ממה שטעמתי לא התחברתי- בעיקר לזה שממרח השעועית היה קר מהמקרר

היינו מלאים מכדי קינוח אבל המלצרית הביאה -שוב OTH טארט פירות יער- טעמתי כזית- בצק חמאתי דק משובח עם מלית פירות יער קצפת בצד . נדמה לי שמתומחרת ב 42 שח . מה שנשאר נארז- לטבעונית- שבקינוחים לא מקפידה.

עם בירה מהחבית, בקבוק מים מוגזים גדול ואספרסו כפול -338שח לא כולל שרות - שכמובן תוגמל ביד רחבה

לסכום- מסעדה נעימה לישיבה. תפריט מגוון מאד עם מענה גם לטבעונים. גם חניה . שוב נשוב .

החתולית

New member
טלביה מקבוצת מחניודה

ואכן הפולנטה היא אותה פולנטה כמו במסעדת האם.
&nbsp
אחד הדברים שאהבתי בטלביה, הוא קבלת הפנים האחידה - בקבוק מים (צוננים במקרה שלי) וסלסלת מקלות הלחם וכו'.
&nbsp
&nbsp

למעלה