ובחג האחרון אכלתם?

ערב החג, התארחנו בגליל המערבי

תכננו לקנות סלטים לעל האש.לאחר שנסענו מכביש אחר ולא זה שתכננו, עצרו לקנות סלטים במסעדת הארזים בשלומי.
עלי גפן , חומוס, כרובית בטחינה, חצילים בטחינה, כדורי פלאפל טריים ופיתות.
הכול טרי וטעים.יש במסעדה חלון קטן מחוץ לבניין שממנו ניתן להזמין ולאסוף את האוכל.

בצהריי החג דגמנו מבחר עשיר של גלידות בבוזה במעלות תרשיחא-טעים.

mereng

New member
הפתעה במתחם יס פלנט, + ביקור במחלבת עברי בזכות מיתר44

&nbsp
בחמישי בערב אחרי סרט חביב הלכנו לפאב\ מסעדה בשם 55 בקצה המתחם. הגענו עם ציפיות נמוכות, לאוכל של פאבים.
למנה הראשונה חלקנו "ארטישוק יהודי" - ארטישוק מטוגן בבלילה פריכה. המנה פשוט לא טובה, היה טעם לוואי לא טוב, והיא הורדה מהחשבון אחרי שביקשנו מהמלצרית לקחת אותה.
לעיקריות לקחתי המבורגר טבעוני מפטריות, תרד ושקדים ולהפתעתי הוא היה פשוט מעולה ! עם ביצת עין מעל, זה היה אחד ההמבורגרים הצמחוניים הטובים שאכלתי. איתו הגיע צ'יפס מצויין. הבחור הזמין פיש & צ'יפס שהיה מצויין, מנה ענקית שהוא לא הצליח לסיים.
הוא שתה בירה, אני מרגריטת אננס מעולה וענקית, ויצאנו במצברוח נהדר. נחזור בהחלט!
&nbsp
בשישי בבוקר התייצבנו במחלבת עיברי בהמלצת מיתר44, יחד עם ילד בן 7. המקום בדיוק התחיל להתארגן ולקח להם קצת זמן, אבל אכלנו פלטת גבינות נהדרת שלהם (שלושתנו חיסלנו בקושי), עם 3 פרוסות של לחם טוב, וקלצונה טרי מהטאבון עם מוצרלה נהדרת, עגבניות טריות ועלי בזיליקום.
קנינו המון גבינות, הלכנו לסיור בדיר, הילד קיבל חוברת של מועצת החלב ובאופן כללי היה ביקור נהדר מבחינתנו. עוד נשוב לבקר מידי פעם!
&nbsp
&nbsp

מיתר44

New member
בוראטה של עברי על פרוסות עגבניה ומתובלות בשמ״ז

הגבינה (מוצרלה ממולאת בשמנת מתוקה) חיכתה בסבלנות
לשעת רצון, שקועה במים במיכל סגור. מה אומר - תענוג שמימי.
גם גליל הקממבר שלהם שהגיע לפרקו - נוזלי כביצה רכה, הנעים לי את ארוחת החג
כשהוא מלווה בענבי ענבר עם גרעינים שמצאתי. שמתם לב שאט אט נעלמו מהשווקים
ענבים עם גרעינים? חבל חבל כי אלו המכונים טלי המציפים את השווקים, חסרי טעם לחיכי.
אתמול הכנתי פילטים של חזה עוף מוקפצים עם ירקות ופסטה בתיבול אסייתי.

mereng

New member
אני מתכננת להערב- בוראטה עם עגבניות שרי ופסטו שהכנתי בעצמי

הקממבר טעים מאוד, עדיין לא מגיע לרמות של קממבר צרפתי טוב אבל ביחס למה שמכינים בארץ בהחלט ראוי.
מבחינת אוכל בבית, הכנתי בויוס (מעין בורקס טורקי) ממולאים בתרד וגבינות, ואתמול פשטידת פסטה עם גבינות.
&nbsp
קניתי גם גבינת ג'יבן, עדיין מתלבטת מה לעשות איתה.

מ צ ד ה

New member
הערתך לגבי ענבים עם גרעינים הזכירה לי

שלפני שנה אבי ערך קניות בשוק בעיר ברומניה וכאשר שאל את מוכרת הענבים האם הענבים ללא חרצנים - היא חשבה שהוא מסתלבט עליה
.

השנה (גם ברומניה) אכלתי אבטיח עם חרצנים (שנים שלא יצא לי לאכול אבטיח עם חרצנים) וילדיי שיגעו אותי לגבי כך שיש חרצנים. אלו שישבו איתנו לשולחן היו מאוד מופתעים מכך שאצלנו האבטיחים ללא חרצנים (והם גם ללא טעם
).

אין ספק שברומניה (נוסעת כל שנה למשפחה) אני אוכלת הרבה יותר ירקות ופירות (וגבינות ונקניקים) מאשר בארץ. זה כ"כ הרבה יותר טעים!

Maldini Girl

New member
לא מזמן כתבתי עליהם ביקורת

כתבתי גם שהגענו בלי ציפיות בכלל, אמא שלי אכלה פיש אנד צ'יפס, מנה ענקית ומעולה
אני אכלתי כנפים שהיו ללא ספק הכי טובות שאכלתי בחיי.וגם מנה מצוינת.

inבאלי

New member
ארוחת ערב בסוכה ולמחרת אמריקה בורגרס

בערב החג עשינו ארוחת חג חלבית משפחתית בסוכה אצל אחותי.
כרגיל, היה המון אוכל ובין השאר הצטיינו מאפה גבינות שאמא שלי הכינה, רוטב פסטו פטריות ורוטב ירקות שניהם לפסטה שגיסי הכין, ואני הכנתי בין השאר ארנצ'יני שיצא מוצלח מאד.
לקינוח אחותי הכינה פבלובה נהדרת עם פירות יער והיו עוגות שמרים.
מרוב אוכל בקושי התגלגלנו הביתה...

אתמול נפגשתי עם חברים בתל אביב והם בחרו לאכול באמריקה בורגרס ברחוב אלנבי בתל אביב. מדובר על מזללת המבורגרים מבית מו ומו ברחובות.
כולנו אכלנו המבורגרים שהיו טעימים מאד והגיעו במידת העשיה הנדרשת. הלחמניות היו טובות וכך גם הבצל המקורמל מלמעלה.
ללא ספק זה היה אחד ההמבורגרים הטובים שאכלתי לאחרונה.
הזמנו גם סלט קולסלאו שהיה מוצלח אבל בכמות קטנה ופרח בצל טעים אם כי לטעמי לא מתובל דיו - החברים חשבו שהתיבול הוא בדיוק.
שתינו מים קרים שקיבלנו בבקבוק.
השירות היה קורקטי ואדיב.
המזללה היתה מלאה אבל לא עמוסה בכל השהות שלנו.
הכל עלה בסביבות 160ש"ח(עבור שלושה המבורגרים ושתי תוספות).
מומלץ.

אני מאוד אוהבת את פרח הבצל

אבל התוספת האהובה עלי (וזו שלא באמת מותר לי לאכול אבל אני לא מתאפקת) היא החמוצים המטוגנים

דקלה1984

New member
fried pickles

חטיף פופולרי בדרום ארה"ב. לא מוכר בארץ בכלל (עד עכשיו, מתברר). מצד שני מוזר שזה מוגש ככה, בד"כ זה בחתיכות קטנות יותר (או מלפפונים קטנים יותר).

למעלה