שירשור
שבועי

החתולית

New member
פרויקט כרובית

פרויקט כרובית עדיין זקוק לעזרה שלנו, בתרומה והתנדבות, כדי לספק ארוחות חג חמות לנזקקים.
&nbsp
מעתיקה לכאן מהפייסבוק (עם קצת עריכה):
&nbsp
חשוב לנו שלכל קשיש, ילד וניצול שואה תהיה ארוחה חמה בראש השנה.
לרבים מהם עוף ובשר הוא מותרות שלא מגיעות לצלחת שלהם לעיתים קרובות.
בואו נהפוך להם את החג לשמח וחמים.
&nbsp
להשלמת הארוחה אנו צריכים שוקי וכרעי עוף בתנור. אז הוציאו את המתכון המנצח וכתבו לנו כמה קילו יש באפשרותכם לבשל ולתרום.
&nbsp
את האוכל המוכן יש להביא לשבט הצופים "עומר" בחולון.
כתובת: לכתוב בוויז פרויקט כרובית.
&nbsp
לוח זמנים:
את המנות שאתם מכינים בבית יש להביא החל מיום רביעי, 28.9, בשעה 16:00 (המקררים מתחילים לפעול רק בשעה 4 אחה"צ), ועד יום חמישי 29.9 בחצות.
&nbsp
שימו לב לחלון הזמנים, כי אנחנו לא שם ולא ערוכים לקלוט את הדברים.

Soak

New member
ארוחה צמחונית בפסטיבל round tables?

ניסיתי לבדוק באתר שלהם וגם לפנות אליהם במייל. הם רושמים שיהיו אופציות צמחוניות אבל לא בכל המנות ולא בכל המסעדות. זה לא ממש עוזר...
אני רוצה להזמין מקום לחגוג יום הולדת לצמחוני, אז זה קצת קריטי לי. מישהו יודע איפה אפשר יהיה להרכיב ארוחת טעימות צמחונית, לפחות ברובה?

FiReBall

New member
אין ממש תפריטים ככה שקשה לדעת... נשמע לי שכדאי לפנות

לכל מסעדה ומסעדה, בהנחה שנשאר מקום...

Nרב

New member
מי הרכיב את הרשימה? "מזנון" פריז נמצאת שם...

מעניין שרומא היא שממה קולינרית לדעתם - לעומת פריז ולונדון
ורשימה מאד לא מעודכנת של המסעדות בשיראל, נשמע שמזמן לא עשו פה סיבוב...

מיתר44

New member
נראה לי שהרשימה מתאימה לתייר האמריקאי וככזו

אני בהחלט יכול להבין את הרציונל שבבסיסה: לחוות משהו אחר ועדיין ברמה: לא אכלתי במקום הניסיוני של שף קדם
אבל אני מאמין שאצלו גם אני אחווה משהו אחר לטובה. כך גם במחננו דה, מוסקט ובהחלט גם באל באבור אם
השף ידע וירצה לכבד אותי במטעמיו. זה שאייל שני הוא ״טיפוס״ ראוי לחוות ממעשי ידיו (והגיגיו) כל אחד יודע ולכן
בהחלט מגיע לו להיות ברשימה אפילו פעמיים. :)
מניח שיש אולי עוד מקומות מיוחדים שגם האוכל בהם ראוי ושאין להם מתחרה בעולם הגדול עבור התייר האמריקאי
שכבר ראה עולם ומלואו: אולי שולחן שישי/שבת אצל רפי כהן?
בתחום המנגל, ההמבורגר, המקסיקני וכו׳ אין לנו מה להציע לדאבוני. אהה, מרק עוף עם קניידלך, כבד קצוץ, צימס,
וכו׳?

Nרב

New member
המסעדות בארץ לא אמורות להציע רק אוכל "מקומי", לא?

החתולית

New member
אני דווקא אכלתי טוב ברומא

זה אמנם היה לפני 9 שנים, אבל אני עוד זוכרת

erezavn

New member
גם אני אכלתי טוב ברומא. וזה היה ממש עכשיו. דיווחים בהמשך...

ברומא ישבתי ב-Roscioli שמוזכרת ברשימה והיה נחמד, אם כי מתומחר יקר מדי לטעמי. מסעדות אחרות שישבתי בהן היו טובות בהרבה, למשל: Glass Hostaria ו-Staziona di Posta, בעלות כוכב מישלן, ו- Marzapane שהיא מסעדה חדשה למדי. לא מזמן ישבתי גם במקום היחיד מברלין שהוזכר ברשימה - Shiso Burger - שזו בסה"כ מזללת בורגר אסייתית חביבה.
בקיצור - הרשימה הזו נראית כמו אוסף של מסעדות שכל מיני כותבים של אתר cntraveler היו בהן בעשור האחרון ואהבו, בלי באמת קשר לכמה הן רלוונטיות להיום.

ברומא יש סביב 3000 מסעדות

כך שבאמת אפשר למצוא המון רמות.
&nbsp
אני אכלתי מדהים ברומא.

נו אל תקחו הכל כ"כ ברצינות

ברור שיש כאלו שהצליחו. אני נכשלתי קולינרית ברומא.

החתולית

New member
מה שמזכיר לי שאני צריכה ייעוץ ממך לגבי פירנצה

בשביל הנער שנוסע עם תקציב תרמילאי.

החתולית

New member
איכשהו לא נראה לי שהזוג הצעיר מאד

יאכל אוכל סופרמרקטים במשך שבוע. על קיאנטי בטח אין מה לדבר. נכשלתי בחינוך הקולינרי.

salo22

New member
מדהים מאיזה "ניצולי" רשת

עושים היום חדשות קולינאריות "מקצועיות". לא ברור לי איך הרשימה הפעוטה ולא משמעותית הזו הפכה מרשימת המלצות די תמימה (למגזין תעופה משעמם שמחולק בטיסות?אין מושג ולא מעניין) ל"בין הטובות בעולם", אבל ניחא, שיהיה, הכל אצלנו זה כמעט הכי טוב בעולם כמובן..

למעלה