inside outside- רחוב מסדה, חיפה, שעת בין ערביים הערב

inside outside- רחוב מסדה, חיפה, שעת בין ערביים הערב

רחוב מסדה, חיפה, שעת הדמדומים, בסביבות :1930 הערב,
מליון פעם יוצא לי לעבור ברחוב הזה ואף פעם לא באמת התחשק לי לשבת שם באחד מבתי-הבירה , גם לא בסושיה ובטח לא לא לכבס בגדים שלי במכבסה ציבורית משותפת,
מבחינתי הרחוב הזה נועד לכאלו שנחתו מכלכולתא עם שרוול דהוי ומשחקים לי אותה הארי קרישנה,

לא על משהו, שאני גדלתי וגרתי ברחובות הסמוכים בתחילת שנות ה-90 הם עדיין היו בתכנון, כל מה שהם חושבים, מפנטזים וחולמים עבדכם הנרצע עשה ועבר, אז הפריקים, הזרוקים מהתחת לא מרגשים אותי ובטח לא מאיימים עלי,

למה הפתיח הזה?
היום יצא לי לשבת בים, איכשהו הבירות זרמו כמים, חבר פינק באבטיח קר ובולגרית, לקראת 1830 אחרי טבילה בחוף השכונתי דגדג לי בבטן הרעב, בדרכ זה מסתכם בשווארמה גאנם או בפלאפל אוריון, היום בא לי על סושי,

טיפסתי עם האוטו להדר , חניתי סמוך לבנין הטכניון הישן והגעתי בהליכה לרחוב שמשום מה מתיימר להיות הסוהו החיפאי, טיפוסים מוזרים, בליל של שפות ואני משתלב שם כמו יהלום מנמנץ על הטבעת של פיפה מידלטון, עליתי חפיף אינדיף:
טרנינג אפור הדק, כפכפי אילת כחולות וגופיית סבא ושיזוף של מציל לפני פנסיה,
מה שנקרא השתלבתי במרחב, הייתי לשעה קלה מסדאי מן המניין,
שאני מבושם אני לארג, יש לי פתיחות ומצב רוח לכל דיכפין, במצב הרגיל אין לי סבלנות לכל איש ואישה,
מצאתי עצמי באינסייד אאוטסייד, זו סושיה מוזרה בעלת שני מפלסים, צמוד אלייה יש מכבסה שכונתית,
ראיתי אשנב עם עובד בקומה הכניסה וביקשתי סושי אבל שיהיה עם טונה אדומה, מלצרית זרוקהע אמרה שאין טונה בים בעולם לאחרונה ועל כן ויתרתי והלכתי על נודלס, מנה יפה מוגשת בסלסלת קש כזו, קיבלתי גם בירה ג'יימס פילזנר פלוס צ'ייסר ויסקי רד לייבל, הבירה :21 הצייסר 10,

שביקשתי נודלס מהאשנבאי בקומת המבוא הוא ציין שעלי לטפס בגרם מדרגות ולבצע שם ההזמנה, זרמתי עם הראש שלו ועליתי והזמנתי,
כמה הם זרוקים-אני יותר:)

נחמחד היה לי להעביר שעה קלה באוויר הקליל שהיה הערב בהדר-הכרמל,
היו כמה שניות שקינאתי בגיל הנעורים, באופטימיות ובתמימות,
רוב הזמן הבטתי על המתרחש סביבי במין התנשאות, מין מבט של אחד שהיה שם ועבר את זה,
על הקיר היו ציורים של התקליטים של פינק פלויד ושאר להקות,
אם לא הייתי עייף ,הייתי נשאר שם עוד קצת לשאוב את התמימות,

בהזדמנות שלא אהיה מוגבל בזמן אקפוץ לשם לחוות שוב את מנהרת-הזמן,

למעלה