מישהו כבר ביקר ב"אגתה" ויכול להעלות רשמים?

• פותח הנושא Joy
  • פורסם בתאריך

Joy

New member
מישהו כבר ביקר ב"אגתה" ויכול להעלות רשמים?

שוקלת אם לבקר ותוהה אם שווה את סיוט החניה של רמת החייל.

חתולית - רק למען הזהירות - היום יום שלישי

החתולית

New member
את כל כך צודקת

כתבתי דיווח סופ"ש, התכוונתי לפתוח שירשור OFF ואז הגיע שליח, ופתיחת השירשור זרכה מפרחוני

יש בטח חניון תתקרקעי של הבניין, כמו בשוק צפון.

בכוונתי לקפוץ לשם בשבוע הבא ואם לא יהיה חלוץ לפני, אשמח לדווח.
בינתיים התרעה - באחד הצילומים היחצניים הופיעה גבינת טולום ב'חבית' פח. לא להתפתות - קניתי כזו לפני חודש בחנות גבינות והיא ממש לא טולום ולא טעימה עם מרקם אבקתי. בדיעבד ראיתי שהיא תוצרת גרמניה ולא טורקית מקורית.

Joy

New member
תודה, (גם על האזהרה). אשמח לדיווח וגם אדווח לכשאגיע.

הוא אשר אמרתי...
לטעמי, לא אכיל.

וחייבים לקנות 900 גרם [קופסא סגורה] בלי אפשרות לטעום.

Czerniak

New member
נתקלת בארץ בטולום אחרת?

גם באשר וגם בשוק הכרמל זו הטולום שהם מוכרים. (הם אומנם מאפשרים לקנות ע"פ משקל אבל גם גובים מחיר כמעט כפול)

האמת שכשזה מגיע לסוג הזה של גבינות, אני נאמנה רק להמאירי.

אבל, בן אחי, שחי שנים באירופה ומומחה גדול ממני לגבינות המליץ לי לקנות טולום ואז קניתי את הטולום הגרמני ודי הזדעזעתי. כשהיה אצלי טעם וגם הוא הסכים איתי.
שלחתי לו שאילתא לשאול איפה הוא קונה בדרך כלל ובכמה. הוא כבר חי בארץ ומתקיים כמעט רק מגבינות...

להלן תשובת בן אחי לגבי הטולום:

"מה שיש לי בבית עכשיו זה מהשוק [דווקא גורמה] ועולה 9.90 ושונה ממה שטעמתי אצלך. הרבה יותר רך ושומני במרקם וטעם יותר מורכב. בחנות עצמה כתוב שזה תוצרת טורקיה, אז אפשר או להאמין להם או לא... אני לא בהכרח סומך עליהם. מה שכן, הם מוכרים גם טולום בקופסת פח מגרמניה, והיא יושבת בסקציה אחרת של החנות. הטולום שאני קונה אצלם יושבת ליד המאירי ושאר הגבינות הלבנות הטריות".

Czerniak

New member
תודה! זה המחיר שאני גם מכיר

אני לא זוכר איפה קניתי בפעם האחרונה (אם זה היה בכרמל או בבאשר מחנה יהודה) אבל אצלו זה היה המחיר לגבינה מקופסת הפח. הקופסה אכן מטעה (יש לי אחת בבית) כתובה ברובה בטורקית ובקטן למטה תוצרת גרמניה.
מניח שבכל מקרה שווה לבקש לטעום.

רוניק77

New member
שווה ביקור. מגוון גדול ומרשים של גבינות ומוצרים אחרים

מחלקת הבשרים (Pרושוטו וכו'...) והדגים עדיין לא קיימת. שירות אדיב, הרבה טעימות, כדאי לבקר ולקנות כדי לתמוך בהנעת העסק. נראה לי שיפרח בעתיד, לטובת כל אוהבי האוכל.
אין בעיית חניה.
אגב, אמרו שמחפשים עובדים בעיקר עובדות. אז אם אתם מכירים......

תודה על העדכון. חבל שמח' הדגים עדיין לא פתוחה.

הם דיברו על הרינג וצלופחים מהולנד...ואיפה חונים?

gastro101

New member
אם זה אכן במגדלי זיו- יש חניון גדול, בשעות הערב ריק

השאלה עד מתי פתוחה המעדניה

טוב, לא התאפקתי, לקחתי את הנכדה ש'שובתת' היום

ושמטורפת על גבינות צרפתיות והלכנו לראות הכצעקתה.

אז ראשית, תשובה לגסטרו - בתקופת ההרצה פתוח עד 1800.
בשלב זה, חוץ מקיר מלא גבינות [אליו אתייחס מיד] אין מי יודע מה מיוחד. יש קצת פסטות טריות, [טורטוליני ורביולי] במילויים שונים ב-32 ש"ח לחבילה של 500 גרם.
על פניו נראה טוב. כפי שרוניק אמר, עוד אין את דגי ההרינג והפלינג [צלופחים] ההולנדיים. עוד לא הגיעו. נקניקים יש בשלב זה יש רק אחד או שניים.
שימורי טונה יפים, בצנצנות, בגדלים שונים. 200 גרם, 32 ש"ח. הרבה יותר זול מהאורטיז.
ועכשיו לעיקר - הגבינות. המבחר באמת יפה. אתן פה קצת מושג על מחירים, למי שמעוניין, לפי מחיר ל-100גרם:
סטילטון - 17 ש"ח
גאודה עיזים - 7.90
קרם דה בורגון טריפל קרים - 21 ש"ח [מעולה!!!].
סנט פליסיאן 180 גרם, 38 ש"ח לכל האריזה בכלי חימר.
בושה עיזים - 11 ש"ח.
מניסיוני, הגבינות לא ממש יקרות והמבחר באמת עשיר.
החנות פחות גדולה משדימיינתי ולטעמי חסרים בה הרבה דברים כדי שאפשר יהיה לרכז שם קניות של מעדנייה, כמו רטבים שונים, חמוצים, וכמובן דגים ובשרים שנקווה שאכן יגיעו.
בגט טובה שנקנתה בדרך חזרה בבר לחם סגרה לנו ארוחת צהריים נפלאה.

salo22

New member
נשמע טוב, תודה

בושה ב 11 זה מחיר פנטסטי, אני כבר התייאשתי מטווח ה 17-20 במעדניות בסביבה והחלטתי להתחיל לעשות לפחות Chevre "בסיסית" בבית, בתהליכים

אני מתאר לעצמי שסנט פליסיאן בסופר בצרפת באיכות הזו עולה מקסימום בסביבות 4-5 יורו ופחות כמובן במבצעים, אבל לפחות יש נגישות, כולנו מתגעגעים לצרפת בעניינים האלו

זה באמת מחיר טוב לבושה. הסן פליסיאן הייתה קצת קשה. אני

מעדיפה נוזלית ו'זוחלת' אבל בכל זאת, זו סן פליסיאן. אבל הכי טובה, ממש, הייתה הטריפל קרים. אני כבר הרבה זמן מחפשת boursault, הגבינה האהובה עלי ואפילו בצרפת כבר קשה למצוא. הטריפל קרים די התקרבה אליה אז אולי בגלל זה ההתלהבות שלי.
אם תגיע לאזור שווה לך להיכנס לאגתה. לא הספקתי לעבור על כל ה-300...בטח תימצאנה עוד מציאות שם.
כל הכבוד על המשך ניסיונותיך!

Joy

New member
נשמע מצויין. אמרו (שאלת?) מתי יפתחו המחלקות הנוספות?

למעלה