אז מה אכלתם בסוף השבוע הארוך?

לא יודעת עד כמה זה ייחשב כמסעדה פה
אבל נאפיס!

בתור מישהי ששנתיים כמעט לא הייתה בארץ ומאוד אהבתי נאפיס בעבר- הצעתי לחברה שנקפוץ לשם לארוחת בוקר בשבת.
&nbsp
הלכנו לסניף בהרצליה פיתוח ובכנות, לא סתם אומרים "כגודל הציפיות-גודל האכזבות".
מהרגע שהחלטנו שהולכות לשם, נזל לי הריר רק מהמחשבה שאני אוכל סופסוף שם אחרי תקופה כל כך ארוכה.
&nbsp
הגענו לשם וכבר בכניסה התעלמות מוחלטת, המלצריות מפטפטות בקולי קולות. רשום לחכות למארחת שתושיב אבל אין מארחת באיזור. בסוף התייאשנו ונכנסנו כדי להתיישב. תוך רגע הופיעה מלצרית משום מקום ושאלה מה נזמין. ביקשנו כמה דקות לעיין בתפריט.
&nbsp
בסוף אני לקחתי נאפיס עם צהובה וזיתים וחברתי לקחה פתות, שבכלל לא הופיע בתפריט כמו בעבר. הזמנו כל אחת ספרייט כדי לשטוף את הגרון
.
&nbsp
האוכל הגיע ממש תוך דקות בודדות אך לצערי המנה שלי הגיעה ממש בטמפ' חדר כאילו עמדה בשעתיים האחרונות וחיכתה לפרייאר שיקח אותה וכנראה אני הפרייארית הנבחרת
. כל כך הייתי רעבה שכבר לא היה לי איכפת ואכלתי ככה.
&nbsp
לא יודעת אם זה בגלל שלא היה חם, אבל הנאפיס היה בטעם סביר מינוס. אין ספק שהיה אכיל אבל לא טעים כמו שזכרתי וזה די ביאס אותי. על הפתות לא היו לחברתי תלונות.
&nbsp
כל הזמן שישבנו שם המלצרים עמדו בפינה ופטפטו בלי הפסקה וזה פשוט לא נראה טוב. בימי המלצרות שלי שנמשכו סה"כ חצי שנה, כל פעם הזכירו לנו שאסור להתגודד ולפטפט ככה כי זה לא נראה טוב בעיני הלקוחות וזה ממש נכון. כל פעם להשיג מלצר/ית זה היה בגדר סיוט כי הם היו עסוקים בלפטפט.

salo22

New member
איש איש ורירו

את גרה למיטב זיכרוני המוגבל בארה"ב ומתגעגעת לנאפיס, מדהים

חחח אני לא אכלנית כזו גדולה

ולרוב מתבאסת כשהולכת למסעדות כי מרוב שחצי מהדברים אני צריכה להוריד מהם את המרכיבים- בסוף נשארת עם הזמנה של פסטה ברוטב שמנת וגבינות במסעדת יוקרה

&nbsp
דווקא בארוחות בוקר אני לרוב נהנית פה בישראל מאשר בארה"ב ו"נאפיס" תמיד היה מקום שאהבתי ללכת אליו עם חברים בצעירותי גם באמצע הלילה ומידי פעם עם הבעל כשגדלתי
.
&nbsp
סתם זה היה מאכזב טיפה

&nbsp
מצד שני, אני בת להורים שהגיעו לבקרני בניו יורק והדבר היחיד שהם הסכימו לאכול בחוץ היה פיצה או פלאפל
כנראה שבכל זאת אני הבת שלהם
.
&nbsp
בגלל זה אגב אני ממעיטה לכתוב פה כי אני לא כזו פודית, בשבילי אוכל זה רק להישרדות-אף פעם לא ממש נהניתי מאוכל.
&nbsp
&nbsp

salo22

New member
יש לי חבר טוב

שגר כבר כמעט עשור בקליפורניה וכשהתארחנו אצלם בעבר, תמיד הם לקחו אותנו למסעדות בופה סיזרז וכאלו ב 10$ לראש כי א זה מה שהילדים שלהם והם אוכלים וחבל ללכת איתם למסעדה רצינית ו ב בגלל שזה זול מאוד ומשביע (והם יכולים להרשות לעצמם מסעדות רציניות), בקיצור איזה עצב תהומי זה היה לבזבז איתם זמן קולינארי יקר

גם בעניין המשלוחים, דברים קולינאריים מאוד זמינים היום גם לארץ, אך עדיין מי שחי בארה"ב, היכולת להשיג בזול יחסית וללא דמי משלוח עולם קולינארי ומלואו, בהחלט גורמת לקנא קצת

האמת שאותי באמת לא שווה לקחת למסעדות יוקרתיות

כי אני אוכלת קצת ומתמלאת ולרוב מורידה חצי מהמרכיבים כי לא אוהבת הרבה דברים ובגלל הבררנות הזו יוצא שאני לרוב מזמינה אותו הדבר

&nbsp
אני מאוד מבאסת את בעלי בקטעים האלה כשהולכים למסעדות, אבל זו אני

בשביל לצאת למסעדות יותר מיוחדות או ארוחות בשר רציניות יש חברים שמגיעים לביקור או עכשיו כשאני בארץ והוא שם והוא יכול לחגוג

&nbsp
הנה היום ישבתי עם אמא שלי ב"קפה קפה" (האמת סתם כי היא הייתה אחרי טיסה ורצינו משהו קרוב לבית) והזמנתי סלט שאפילו רבע ממנו לא אכלתי וזה אחרי שלא אכלתי כלום עד השעה 14:00. אני פשוט לא אכלנית גדולה....

erezavn

New member
לבוא אחרי שנתיים ולאכול דווקא בנאפיס. מצער...

אני עובד 5 דקות מנאפיס, באזור של פיתוח שלא משופע במסעדות (ליד האאוטלט) ומשתדל להימנע מנאפיס, למרות שלפחות הלוקיישן עצמו (מאז עברו כתובת) הוא יחסית סביר. די מדהים בעיניי שיש עדיין זכר לרשת הזו בארץ.

מיתר44

New member
כנראה שהקהל הישראלי יודע משהו שנעלם מעיננו. נאפס באר שבע

מתהדרת בתור ממתינים תמידי.

erezavn

New member
אני זוכר את נאפיס באר שבע מימיי כסטודנט שם...

כמקום לסטודנטים תפרנים או תיכוניסטים שבאים לפני/אחרי מסיבה לנשנש משהו נאפיס זה מקום סביר בסה"כ.
התור בסניף ב"ש היה הרבה פעמים תור של מראית עין. כמו בנדיקט ברוטשילד. המסעדה 1/2 ריקה אבל יש תור, כדי שעוברים ושבים יחשבו שהמקום הומה.

PantherettePitz

New member
ואני מתישהו

עשיתי את הטעות של לומר לחבר "אז מה, הולכים לנאפיס?" (בדיחה שהיה ברור יותר שהיא בדיחה בגלגול קודם), ומצאתי את עצמי לראשונה בחיי בנאפיס, בסניף באר-שבע.
&nbsp
הרגשתי סנובית אמיתית כשלא מצאתי בתפריט דבר אחד שהייתי מוכנה לאכול פרט לסלט "יווני", וגם הוא הגיע עם ערימות כאלה של גבינה (בולגרית, כמובן) שלא הצלחתי לאכול יותר מכמה עלים שגירדתי מתחתיה. לפחות הירקות היו לא רעים (טריים, באיכות לא מדהימה).

מקום העבודה של בעלי גם ממש דקות משם

וזה למה כשגרנו בארץ הקפדתי להכין לו אוכל לעבודה כל יום כדי שלא יתפתה לאכול שם

&nbsp
זה פשוט נחמד פעם ב... כי אני אוהבת כל מה שקשור לבצקים ופחמימות

&nbsp
הדגשתי מראש שזו לא ממש מסעדה

oreldi

New member
פעם ב לאכול שם זה נחמד

בשביל ארוחת בצקים מושחתת פעם ב זה יכול להיות נחמד...נוסטלגיה לא מזיקה.

חחח אני אדם פשוט,לא מבקשת הרבה

האמת שזה היה טעים ונחמד ובעיקר נוסטלגי...
זה מקום שהייתי הולכת לשם די הרבה בצעירותי

&nbsp
מבטיחה ללכת למקומות שווים יותר ולספר פה...

החתולית

New member
את יודעת איפה להשיג אותי אם תרצי המלצות

אני יודעת להמליץ גם על מקומות לא מפונפנים

מעולה. אשמח להמלצות באיזור השרון

בעיקר רמה"ש-הרצליה-רעננה וחובה מקומות שאפשר להגיע אליהם עם אוטובוס כי לצערי אני לא ניידת פה כרגע.

Ornitr

New member
באמת סופ"ש ארוך וכיפי

רביעי הייתי בעסקית צהריים במזללה. אין מה לעשות - אדוני יודע להכין את האוכל שלו כמו שצריך

לקחנו "מזרח תיכון" לראשונה (לבנה עם עדשים שחורות), היה נחמד +
לעיקרית המנה היקרה בתפריט העסקית - "פילה של אביב" - פילה בקר, קרם תאנים ואספרסו, בליני ממולא בקרם כבד, שאלוט מקורמל עם רוטב דמי גלאס ואמרנה מעל הכל. היה טעים, מתוק וכמו אדוני - מלא יומרה

קינחנו עם מזרח תיכון חדש שזה אחד הקינוחים הכי שווים שאכלתי לאחרונה - קרם סולת ובהרט, קרמבל יוגורט, קומפוט תותים, סורבה תפוזי דם ומסביבי זעתר ושמן זית ואבקת יוגורט. קינוח מרשים וטעים כהרגלו של אדוני.
יצאנו ב- 380 ש"ח לעסקית לזוג, והיה שווה את זה.
חמישי+שישי - הרבה על האש עם המשפוחה,
אתמול היינו בהצגה בתיאטרון הסימטה ביפו, ואז מופע ג'אז ספונטני על הגג של התיאטרון, וזכרתי המלצות על "קלמטה" אז קפצנו לראות במה מדובר.
לקחנו שתי עיקריות - רביולי ריקוטה ופרמזן בקרם פלפלים ודלעת,וקבב דג על חציל צרוב וצזיקי. הקבב היה מעולה (!) והרביולי היה נחמד מאוד (מילוי טוב, רוטב פחות...)
לקחתי קוקטייל סנגריה לבנה עם סירופ אגסים ומלא תבלינים שהיה מעולה,
שתינו כמה צ'ייסרים של אוזו שהיה איכותי ומשמח, וגם קצת מופלטה על הדרך.

זהו. עכשיו חוזרים לשגרה

למעלה