תוצאות חלבון עוברי

סתיו7337

New member
תודה

מה שמוריד זה בעיקר הגיל. אני לא מבינה למה ממשיכים בשיטת הסקר הזאת. זה סתם מלחיץ ולא ממש מעיד על התוצאות הרלוונטיות.
רוצים לעשות סקר, תעשו, אבל השורה התחתונה של "חייבת לעשות בהקדם" סתם מלחיצה ומיותרת
&nbsp
&nbsp

סתיו7337

New member
תוצאות חלבון עוברי

מי יכולה לעזור לי בפענוח.
לא רוצה להלחץ משורת הסיכום: "סיכון מוגבר לתסמונת דאון".
מבינה שהגיל שלי משחק כאן תפקיד, אבל להוציא את זה, מי יודעת להגיד מה משמעות הערכים האחרים?

AFP 1.35
HCG 1.16
Estrinol 1.20

סיכון לפי גיל בלבד - 1:30
סיכון לפי שילוב התוצאות - 1:150
סיכון לטריזומיה 18 - 1:9200

תודה

תשובה

בוקר טוב
לא כתבת בת כמה את ולכן קשה לי להתייחס לגילך
הבנות שענו לך קודם צודקות בגדול. הבדיקה היא סטטיסטית ומושפעת מגילך. הסיבה שעושים אותה בכל זאת ולא פונים ישר לביצוע מי שפיר היא שהבדיקה הזו בודקת מומים נוספים ולא רק תסמונת דאון.
פני עם התוצאות לרופא הנשים שלך
בהצלחה :))

סתיו7337

New member
תודה שרון

מצויין בשם המשתמש שלי :) אני בת 44.
כל מה שאמרתי, היא שכאשר מספקים את התשובות לבדיקה, צריך להפריד הרבה יותר בין הנתונים האובייקטיביים שמגיעים לנתונים הסטטיסטיים ואת השכלול של הכל אפשר לציין איפשהו, אבל כפי שהתוצאות הגיעו אלי, יש הסתמכות הרבה יותר גדולה על הגיל שלי מאשר על התוצאות הספציפיות שהתקבלו אצלי.
הכל טוב, עשיתי כבר מי שפיר ומקווה שיהיה בסדר :)
&nbsp
תודה בכל מקרה על התשובה

תמי1100

New member
ארגיע אותך

אני בת 41.5. הסיכון לפי הגיל בלבד: 1:75. תוצאה משוקללת: 1:310
כל הרופאים (מעקב, סיקרה, הריון בסיכון ויועצת גנטית) אמרו לי שהתוצאה מצוינת, ולא להיבהל- היא נמוכה בגלל הגיל. היועצת הגנטית אף הגדילה לעשות ואמרה לי שאין תסמונת דאון כי השקיפות הקטינה פי 4 את הסיכון.
גם אצלך הבדיקות הקטינו פי 5 את הסיכון אז תתעודדי.
הרופאת מעקב שלי אמרה לי שהיא בכלל לא עשתה את בדיקות הסקר כי ידעה שתקבל תוצאה גרועה בגלל הגיל.
שיהיה בהצלחה

סתיו7337

New member
בדיוק מה שהרופא שלי אמר

גם הוא לא שלח אותי מאותה סיבה לבדיקת סקר.
אמר שהחלבון העוברי בסדר גמור.
&nbsp
זה סתם מתסכל העניין הזה של להמשיך לתת ככה את התוצאות. שישנו את השיטה אם היא מעוותת אותן.
&nbsp
תודה בכל מקרה :)

למעלה