דופק מהיר

mob831

New member
דופק מהיר

שלום רב
אני בת 41, בעקבות דופק מהיר בזמן פעילות גופנית במכון מקצועי (CURVES) הפסקתי פעילות לפני שנה. תוך כדי התברר שיש לי תת פעילות בלוטת התריס וייחסתי את הדופק המהיר לכך. כיום, לאחר שנה, אני מאוזנת לגמרי בבלוטת התריס (TSH נע בסביבות 3.3+- ב2 בדיקות אחרונות) ורציתי לחזור לפעילות גופנית. ביקשתי וקיבלתי הפניה לבדיקת מאמץ.
הגעתי לבדיקה רגועה לחלוטין, בצהרים אחרי יום חופש שלקחתי לשם כך. הגעתי במכונית, עליתי במעלית וחיכיתי לתורי (בנחת, היה לי זמן) עם תחילת הבדיקה, לפני תחילת פעילות כלשהי היה לי דופק של 137.
ההמלצה היתה לבדוק שוב TSH ולעשות הולטר.
יום למחרת עשיתי בדיקה של TSH ויצא 2.5
ולשאלתי- האם ישנה הצעה נוספת או תאוריה למה דבר כזה יכול להיות (ובחיי האישיים אני דווקא רגועה לחלוטין, תקופה טובה) אשמח לקבל כיוון (וודאי שאחרי ההולטר תהיה תמונה מלאה יותר, אבל מרגישה שעצם הבעיה הזאת כרגע רק מעלה לי יותר את הדופק ומרגישה עכשיו לא טוב בגלל סחרחורות קשות, ולכן אשמח לדעת קצת יותר כי את ההולטר אוכל לעשות רק בסוף שבוע הבא)
תודה מראש

mob831

New member
**תוצאות ההולטר**

למרות שלא היתה התייחסות לשאלה שלי, אשמח בכל זאת להתייחסות לגבי תוצאות הבדיקה שעשיתי:

הקצב הבסיסי: קצב סינוס
מהירות מינימלית: 84
מהירות מקסימאילית: 156
מהירות ממוצעת: 106
הפרעות קצב חדריות VPC’S: נצפו סה''כ 30 VPC'S במשך הבדיקה.ממוקד אחד.( עמ' 6 ) בפיזור הומוגני ביממה.
הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפה APC בודד (עמוד 6 ).
הפרעות הולכה: לא נצפו.
פעילות קוצב:
שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו.
תלונות הנבדק: לא צוינו.
הממצאים בהתאם לתלונות:
הערות/סיכום: בשעה 21:12 נצפה קטע של SINUS TACHYCARDIA במהירות עד 156 פעימות לדקה שנמשך כ-- 5 דקות.( עמ' 7--9 )

תודה

למעלה