גנץ ואשכנזי ושר חבריכם, זה מה שאנחנו מצפים מכם כמנהיגים

גנץ ואשכנזי ושר חבריכם, זה מה שאנחנו מצפים מכם כמנהיגים

שטובת המדינה עומדת בראש מעייניהם טרפדו לנתניהו ומרעיו את ספוח הגדה המערבית או חלקים ממנה. אל תתנו להם לעשות את הפשע הזה... אשכנזי, לעולם נזכור לך לברכה את העובדה שבהיותך רמטכ"ל טירפדת לברק ונתניהו השוטים את מזימתם המטומטמת לתקוף את אירן ולפוצץ את מתקני הגרעין שעסקה בבנייתם. ועתה לכו בכוחכם זה, ועשו כרל שביכולתכם, וטרפדו את מזימת הסיפוח. אל תאכזבו אותנו

סוהי 7

New member
נראה שאתה לא מעודכן בקונצנזוס ששותפים לו גם מנהיגי כחול לבן.

סיפוח בקעת הירדן וגושי ההתישבות מוסכמת ונתמכת ע"י רוב הציבור הציוני הארץ. יש עדיין מעט חילוקי דעות על סיפוח ירושיים המזרחית,כלומר העיר העתיקה כולל הר הבית וכל השכונות היהודיות.,מעט חילוקי דעות על הפיתרון ביריחו,והסכמה על גוש עציון. אנשים כמוך שהם מיעוט זעיר וקיצוני תומכים בחזרה לגבולות 48' והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה. אז הפניה שלך למנהיגי כחול לבן היא שני דברים: חוצפה. פטתיות מביכה.

חזרה לגבולות 48 נעשתה בסיני בעזה ובצפון הגדה ע"י ראשי הימין

החל באלילכם הקדמון בגיו מבלי שיתעניינו באשר לדעתי או "לדעתו של רוב הציבור הציוני בארץ", כדבריך... כנראה גם לא שאלו לדעתך ומדינת כל אזרחיה היא מהות הדמוקרטיה מדינה שאינה מדינת כל אזרחיה היא מהות המדינה הפשיסטית... ואכן זה היה מושא חלומותיכם מאז ימי "הפשיסט היהודי" ז'בוטינסקי

מה הקשר בין מנחם בגין לבין לעכשיו ?

סיפוח לא סותר את הסכם השלום עם מצרים וגם לא עם ירדן

השבת סיני לידי המצריים, צעד נכון לכשעצמו, נעשתה אחרי תעמולת

בחירות אגרסיבית ופרועה של בגין ומרעיו, (ולהסית הוא ידע האיש הזה) שלא רק הסיתו בפראות נגד השמאל, אלא גם התחייבו שלא להשיב "אף שעל" נסיגתו מכל סיני (שמונים אחוז מהשטחים שנכבשו ב-67), היוותה אם תרצו או לא, סימן מובהק לנכונות להמשך הנסיגות, מעין צעד פתיחה... כך הבנו אנחנו, כך הבין העולם, וכך הבינו תומכי בגין עצמם, אולי פרט לסרוגי הכיפה, שהשלו את עצמם ואת האחרים, שכביכול כיבושי 67 הם סימן מובהק לגאולה שרבניהם השרלטנים הבטיחו להם ושאסור להם לשמוט זאת מידיהם והנה הסתבר שלא זו בלבד שמנהיגם בגין בגד בהם, אלא שגם אלה מאותו המחנה שבאו אחריו עשו כמותו ואף גרוע מכך מסרו שטחי ארץ ישראל "המובטחים" ולא רק אדמות מדבר שכוחות אל.... ומכאן למדו בני ישראל והעולם כולו שעידן הכיבושים ההתנחלויות וההשתלטויות על אדמותיהם של אחרים- עידן זה הלך חלף לו.... זהו הקשר...

לא יודע מה הבטיח בגין או לא

בגין חתם על הסכם שלום עם מצרים ולא צעד פתיחה הוא היה ראש ממשלה לא מיילד במחלקת יולדות בבית חולים ולא שחקן פוקר בקזינו לצורך העניין מה הבנתם או לא הבנתם אז ומה הבינו בחוריו אז או העולם או הכיפות הסרוגות ומה נהגו "מנהיגנו" אחר מכך לא רלוונטי לעניין אני יודע מה שכן רלוונטי לעניין זה מה כתוב בהסכמים שמדינה ישראל חתמה עליהם ותוכנית המאה בכל ההסכמים הנ"ל ותוכנית המאה אין שום סעיף שאוסר עלינו לספח נקודה

יש המשכיות בהיסטוריה....כאשר מנהיג כמו בגין מפגין שהוא מוכן

למסור "נחלת אבות", חלקי ארץ שהובטחו כביכל לשלושת האבות, והנה בא ראש ממשלת ישראל ומוותר עליהם בעבור הסכם שלום, זהו ארוע מרכזי בחייה של מדינה, ואין נפקא מינא אם אתה אדיש לכך או לא. בגין עשה את הצעד המהותי ובכך סימן את דרך ההמשך, שבה צעדו, שני המנהיגים הבאים שהעמדתם - שרון ונתניהו, אם כי באורח מביש ומעורר שאט נפש ומבלי "ההדר הזבוטינסקאי" שבו אתם מתהדרים לשוא. אבל גם אם נלך לפי שיטתך, הרי שרון ונתניהו בצעדם המביש של המנוסה מרצועת עזה ומצפון הגדה, גם הם סימנו את המשך דרך הויתורים. ואני אומר לך למרות התחזותכם, מנהיגיכם החזירו כבר 95% מכלל השטחים שכבשנו ב-67, כולל מסירת הר הבית לניהול הווקף, שזה בכיה לדורות. תחזירו את השאר ואל תשעו לשקרים שמנהיגיכם השרלטנים מלעיטים אותכם בהם בוקר צהריים וערב. דירשו ממנהיגכם נתניהו שישלים את מה שהוא, בגין ושרון התחילו. שיחזיר את 5% השטחים שנותרו - אבל תמורת הסכם שלום. שאם לא כן, העם הפלסטיני הלוחם לחירותו יאלץ אותו לנוס מאותם שטחים כשם שאילץ אותו ואת שרון. ואז גם תאבד ההזדמנות להגיע להסכם שלום. הבטיחו לו שאתם לו תירו בגבו אף כדור. כי את האקט הזה אתם שומרים רק לשמאלנים.

תראה אותי לא תגרור לפרובוקציות

המטופשות שלך אז אל תנסה את זה אין שום המשכיות בהסטוריה יש הסכמים חתומים לא מעניין אותי מה בגין הפגין מעניין אותי על מה הוא חתם הוא חתם על הסכם שמחזיר את חצי האי סיני ללא שום התחייבות לגבי יו"ש לא יודע מה עשו נתניהו ושרון עם "ההדר הזבוטינסקאי" או ומה הם סימנו אני יודע על מה הם חתמו שרון לא חתם על שום הסכם ונתניהו חתם על הסכם חברון שגם בוא אין שום איסור על סיפוח לא בקשנו ממך עיצות מה לדרוש מנתניהו יש הסכם קואליציוני קוי יסוד של הממשלה ויש את תוכנית המאה כולם לא אוסרים סיפוח

נו זה מה שאני אומר

בגין, למרות הבטחותיו לכם, חתם על הסכם שבו הוא מסר את סיני נתניהו, שהבטיח לכם שידרוש הדדיות, חתם על הסכם למסירת חברון ללא הדדיות ושרון ונתניהו, למרות הבטחותיהם לכם, ברחו מרצועת עזה ומצפון הגדה המערבית ו...נתניהו התחייב ש: "מוסלמים מתפללים בהר הבית, לא מוסלמים מבקרים בו", ועל זה בוכה הנביא.... כלומר יהודי שירצה להתפלל על הר הבית יוכל לעשות רק כגנב בלילה לא יוכל לפתוח את כפות ידיו, להרים עיניו לשמיים, להניע את שפתיו, להחזיק סידור תפילה פתוח בידו, להתעטף בציצית, להניח תפחלין, לקיים מניין, להשתחוות לאבינו שבשמיים ולבקש מחילה ורחמים, להתפלל 18, לתקוע בשופר וכו...וכו... ועל הסכם שערורייתי כזה מי חתם?.....מנהיג הימין נתניהו ואתם מה עשיתם? אפילו ציוץ לא פלטתם מלועותיכם כאילו דבקה לשונכם לחיככם ובבחירות בחרתם בו צבועים אנשי כזב זה מה שאתם זה לא פרובוקציה, זאת האמת לאמיתה אילו על הסכם כזה היה איש שמאל חותם - ישר 3 כדורים בגב אנשי רמיה שכמותכם

נסיון יפה אבל לא תצליח לגורר אותי

לפרובוקציות שלך אז אני שואל שוב מה זה קשור לסוגיית הסיפוח ?

סוהי 7

New member
סיגנון דיבור של שונא לא הופך אותך חכם או צודק או רציונלי.

מדבר סיני מעולם לא התבקש ע"י העם היהודי כנחלת ארץ אבות. זו רק תביעה של לאומנים קעצונים והזדמנות ניגוח מטומטמת של שמאלנים קיצונים תומכי אויבי ישראל,כמוך למשל. כאנטי ציוני מהותי ומוצהר את מתנגד למדינה היהודית בארץ ישראל שגם בה אתה לא רואה את ארצו של העם היהודי וזה בא לידי ביוי בתמיכה שלך ב"מדינת כל אזרחיה",שזה המתכון לחיסול מדינת ישראל היהודית. אתה מנפנף במושג "דמוקרטיה" תוך עיוות מוחלט של משמעותו במדינת ישראל. האם יש מדינה בעולם שניתן להגר אליה באופן חופשי ולקבל בה אזרחות מיד עם הגשת הבקשה לכך? נכון,חוק השבות אינו דמוקרטי מפני שהוא עומד לזכות בני העם היהודי בלבד. חוק הלאום הוא גם אנטי דמוקרטי רק מהבחינה הזאת,המבהירה כי מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי בלבד.לשום עם לא תהיה פה זכות לאומית ויכולת לתבוע זכות כזאת.זו אבן יסוד בהישרדות והמשך הקיום של העם היהודי שאתה אפילו לא מכיר בקיומו. יחד עם זאת,ישראל היא דוגמה ומופת למישטר ודרך חיים דמוקרטיים והעובדה שאתה לא תקוע בתא מבודד עם האסירים אויבי המדינה הוא עוד הוכחה לכך.

בואנה תירגע....לחץ הדם שלך עלה, וזה מסוכן בגיל שלך

אתה עלול לנפוח חלילה את נשמתך ומה אנחנו נעשה אח"כ בלעדיך?... יהיה לנו משעמם.... אני לא יודע בשמו של איזה "עם יהודי" אתה מדבר. בכלל מה זה "עם יהודי"? יש עם ישראל, יש ישראל, יש עמי, יש בני ישראל, יש בני יהודה ויש עוד.. "עם יהודי" שו האדא?..... "גבולות ההבטחה" משתרעים מנהר הנילוס ועד גבול תורכיה, ומנהר הפרת עד הים התיכון....לדעתי הצנועה והענווה - זה כולל את סיני...וכל חיי לא שמעתי אף סמכות "דתית" שמבטלת את גבולות ההבטחה. ובגין בודאי אינו סמכות "דתית", אלא לכל היותר - איזה טרוריסט ברחן מפקירן מבריסק.... איפה שמעת שאני "אנטי ציוני"?....בדית את זה ממוחך הקודח?... אני בעד "מדינה יהודית בארץ ישראל", אני נגד "ארץ ישראל כמדינה יהודית" כפיש? "מדינה דמוקרטית", וכך משויצה מדינת ישראל בעולם - "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" - מדינה כזאת היא מדינת כל אזרחיה. מדינה שאינה מעניקה זכויות שוות לכל אזרחיה אינה מדינה דמוקרטית, אפילו אם זה אינו מוצא חן בעיניך.... מנהיגכם הראשון ז'בוטינסקי זה שאתם מתהדרים בשמו, גם הוא חשב ככה. אבל הרי לא נצפה מטיפוס מסוגך שיקרא את ז'בוטינסקי. הרי אפילו עיתון אתה כנראה לא טורח לקרוא.... חוק השבות היה טוב לזמנו בעשרות השנים אחרי מלחמת העולם השניה. היום הוא מיותר. שערי הארץ פתוחים ואיש אינו מונע מיהודי, בעיקר אם הוא נרדף לבוא אל הארץ ולהשתקע בה. היהודים שנותרו בניכר, והם מהוים כמחצית עם ישראל טוב להם בארצותיהם ואינם נלהבים, בלשון המעטה, לבוא לארץ. וכל מאמצי המדינה והסוכנות היהודית אינם מועילים בתחום זה. מי שרוצה - בא, ואין לו צורך בסוכנות. מצידי מוטב שימחקו את החוק הזה מספר החוקים. חוק הלאום עושה הבחנות בין יהודים לערבים תושבי ישראל. הוא גם טומן בחובו פוטנציאל להעדפות גזעניות שאני ואתה איננו חפצים בהן. מוטב היה לחוק הזה שלא יבוא אל אויר העולם. זהו חוק הסותר את מגילת העצמאות ואת חוקותיהן של מדינות לאום אחרות, בכך שהוא מבדיל בין סוגי אזרחים. אין בו שום אזכור לערך השוויון ואף מילה על חשיבות השמירה על הדמוקרטיה בישראל. יש מספיק חוקי יסוד המבטיחים את השויון. חוק זה בא לתקוע טריז בין החוקים הקיימים לבין כוונותיהם של מקימי המדינה כפי שהן משתקפות ממגילת העצמאות שהיא יסוד היסודות. לא רק שזכות השויון אינה מובטחת בו, אלא שיש בו עוד מגרעות רבות. למשל ענין הזכות של יישובים לקיים וועדות קבלה לאזרחים המעוניינים להשתקע בהם. הוא פוגע במעמדה של השפה הערבית כשפה רשמית לצד העברית. יש בו אלמנטים המונעים מזרמים אחרים ביהדות מלזכות במעמד שווה לזרם האורתודוכסי, למרות שיהדות התפוצות אינה אורתודוכסית. יש עוד מגרעות שכבר אין לי כוח לפרט לך אותן...אתה גם לא ראוי למאמץ כזה מצידי. די במה שהשקעתי בך ובהשכלתך כאן... יחד עם זאת, אני מקווה שלמדת משהו מההרצאה המלומדת שדחסתי לתוך מוחך הבלוי. אני מאמין שלהבא אתה תיזהר בכבודי ולפני שתתנפל ותשליך עלי אבנים עלי, תחשוב ותדע בפני מי אתה עומד

The fox150

New member
לדבר עם שמאלן קיצוני טיפש כמוך זה כמו לדבר לקיר.

פשוט חבל על הזמן. לכן רק אומר שאתם בשמאל הקיצוני משכתבים את ההיסטוריה. בשבילכם העם היהודי לא קיים והעם הפלסטיני קיים שזה בדיוק ההפך מהאמת. לכתוב יותר מזה יהיה רק בזבוז זמן ובאמת שאתם קומץ השמאלנים הקיצונים לא שווים את זה.

אני רואהשאתה חכם יחסית לשאר ימנונים. אז הנה לך משימה

תביא איזה מקור למושג "עם יהודי" וכל הספרות היהודית עומדת לרשותך תנכ, תלמוד, משנה, שו"ת. אגדה, שולחן ערוך, ספרות הסוד מה שאתה רוצה... אההה מה אני מבזבז עליך את אנרגיה הרי ממילא אין לך בכלל מושג על מה אני מדבר אתה יכול לקלל ולנאץ ולנבל את הפה כמה שאתה רוצה וצריך הרי זהו אורח הדיבור והתרבות שלך ושל דומיך מהימין אבל "עם יהודי" יוק... אתה הבנת את זה פוקס 150?.... אבל בכל זאת אתרום לך שביב מידע אחד המושג "עם יהודי" הומצא ע"י התנועה הציונית במחצית הראשונה של המאה ה-19, וזאת כדי "להצדיק" בעיני הגויים את הדרישה למדינה עצמאית עבור היהודים...

Henry0

Well-known member
אתה סתם זורק מלים בחללו של עולם.

לא משנה כמה תברבר, לא תוכל לאמר שום דבר אינטליגנטי לפני שתפנה להגדרה של המושג "עם", ואז לבדוק האם קבוצת אנשים מסוימת עומדת בהגדרה הזו. הרבה ניסו להגדיר "עם". על בסיס טריטוריה, שפה, אמונה, מדינה.... אף אחת מאותן הגדרות אינה נכונה לכל המקרים בהיסטוריה, ולכן אינה יכולה להחשב כהגדרה. יש רק הגדרה אחת, הנכונה תמיד, לכל העמים, בכל ההיסטוריה: עם - זו קבוצה מספיק גדולה של אנשים, שלאורך מספיק זמן, היתה להם הרגשה סובייקטיבית, שהם שייכים לעם מסוים. ההרגשה היא סובייקטיבית, אך ההגדרה היא אובייקטיבית, כפי שהגדרה חייבת להיות. העם היהודי אם 2 יהודים בעבר, אחד למשל מתימן והשני מרוסיה ניפגשו, האם היתה להם הרגשה סובייקטיבית שהם שייכים לאותו עם? היתה להם שפה משותפת, נוהגי תפילה דומים, מנהגי מין דומים, חוקי אוכל דומים ... 90% מהווי חייהם היו כמעט זהים - אין שום ספק שהם הרגישו עצמם שייכים לאות עם. לכן העם היהודי קיים, והארוע המכונן שלו הוא "קיום תורה ומצוות" (הדבק המאחד את כלצ קבוצות היהודת ההיסטורית). העם הפלסטיני אם אתה רוצה לדעת האם קיים עם פלסטיני, אתה פשוט צריך ללכת ולשאול אותם. הם היחידים שיכולים לאמר האם הם מרגישים כעם. והתשובה שלהם ברורה מאליה. העם הפלסטיני קיים, והארוע המכונן שלו הוא "המרד הערבי הגדול" נגד האנגלים. העם הישראלי האם הישראלי-היהודי היום, יש לו משהוא משותף עם אברך יהודי מניו-יורק? אין להם אף נושא שיחה משותף, אף חוויה משותפת, אף אחד לא מתעניין במה שהשני מעוניין. היהודי-הישראלי והאברך מניו-יורק שייכים היום ל-2 עמים שונים. העם הישראלי קיים, והארוע המכונן שלו הוא הקונגרס הציוני. אדם יכול להשתייך ל-2 קבוצות התייחסות לכן יהודי ישראלי יכול להשתייך גם לעם היהודי, וגם לעם הישראלי.

הישראלי גם אין לו אף נושא משותף עם היהודי מבני ברק

יתר על כן היהודי מבני ברק רואה בישראלי - גוי לכל דבר ומדינה ישראל היא מדינת גויים שהקץ לקיומה קרב ושאסור לסייע לה, ובחלק מהמקרים גם אסור להסתייע בה, אבל מותר לנצל את חולשותיה ולמשוך ממנה משאבים ככל שאפשר שתי הקהילות שאתה מדבר עליהן - ישראלית ויהודית, קיימות גם בארץ אך בעוד הישראלית רואה עצמה גם יהודית למרות שחברו אליה לא יהודים, היהודית אינה רואה עצמה ישראלית

סוהי 7

New member
עשית סלט מעורבב מאוד שחלק ממרכיביו מתאים

אבל עקרונית,נתת פירוש "אוניברסלי" למושג " העם היהודי". אני לא אכנס איתך לויכוח,ודאי שלא עם הפוסט יהודי הקודם אבל בנסיבות מאוד לא נעימות ולפעמים לא אנושיות לצדהכרה והערכה נלהבים מידי פעם,מי שתמיד מקפידים להזכיר לנו שאנחנו יהודים בני עם ישראל שהוא העם היהודי הם הגויים עצמם בכל מקום בעולם.

סוהי 7

New member
מבחינת גילי המופלג אני יכול להיות הבן שלך (חו"ח)

כל יתר דברי הכפירה שלך מעניינים את חבריך האנטישמים ויתר שונאי ישראל מכחישי היהדות ופוסלי זכותנו להתקיים בכלל ועל הארץ בפרט.

DRORSKI

New member
אתה חושב שהוא מסוגל לקרא את הכל?
כלל בסיסי- לאנשים איטיים כותבים מעט עם הרבה רווחים...

למעלה