"רבין תומרן לאוסלו, לערפאת לא הייתה שום כוונה להגיע להסכם"

צדוק 30

New member
"רבין תומרן לאוסלו, לערפאת לא הייתה שום כוונה להגיע להסכם"

שאלתי את מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, איתן בנצור, מה הוא חושב על אלה שמשוכנעים שרק אם נפנה את ההתנחלויות, נצא מהשטחים, נלחץ ידיים עם אבו מאזן ונשתה לחיי עתיד ורוד, יגיעו השלום והשלווה לחיינו הסוערים. בנצור ענה במשפט קצר "הו, תמימות קדושה"."ההתבטלות בפני העמדה הפלסטינית לא משרתת את תהליך השלום, זו הטעות הגדולה", בנצור אמר כששוחחנו. "אם אתה רוצה לקדם את התהליך ואתה בא בתביעות נוקבות לממשלת ישראל, לך גם לפלסטינים ותדרוש שיעשו ויתורים. הנה הדוגמה האחרונה, תוכנית טראמפ. כל העולם גועש, והם לא בתמונה. לו הייתי איש אחת התנועות האלה, הייתי נוסע למוקטעה ובמקום להשתטח על קבר ערפאת הייתי אומר להם 'יש שם אולי מרכיבים שלא לרוחכם, אבל בואו ניכנס לעובי הקורה, נתחיל תהליך של בנייה'. זו דרך ארוכה, אבל היא היחידה. אי אפשר רק להטיח ביקורת בצד אחד ולתת לצד השני לרחוץ בניקיון כפיו. ראיתי את זה מקרוב, ראיתי כמה זה מורכב ומספיק שיחקו בנו".שלא תטעו, בנצור הוא איש מחנה השלום, רודף אחריו כבר עשרות שנים בלי להתייאש, אבל בגיל 81, דווקא אחרי מאמצים רבים, ראייתו מפוכחת ורחבה. בנצור הוא איש משרד החוץ לשעבר. היה יד ימינו של אבא אבן המיתולוגי, עבד עם דוד לוי על ועידת מדריד, שניסתה בתחילת שנות ה־90 לקדם שלום אזורי, נשך שפתיים מול הסכם אוסלו, והיה מהצוות שניסה להזהיר את ראש הממשלה אהוד ברק שלא ייצא בשנת 2000 לוועידת קמפ דיוויד עם יאסר ערפאת, שממנה חזר המנהיג עם הבשורה הקודרת שאין פרטנר.
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-749576 ;

למי כוונתו ב"הייתי נוסע למוקטעה ובמקום להשתטח על קבר ערפאת"?

לשפוטה הזאת שלו ולמפלגתה - מפלגת פרצ-שרצ והטיפשה שרצה איתם?
&nbsp
לאבו-משקפת שעולה לרגל אל יקירו ברגותי בכלא הסהיוני?

למעלה