זבלי הסמאל רצו 'להשאיר את הגז באדמה',ביבי הוביל את מהפכת הגז

זבלי הסמאל רצו 'להשאיר את הגז באדמה',ביבי הוביל את מהפכת הגז

שהופכת את ישראל למעצמת אנרגיה ומשנה את המציאות במזה"ת.

זה אחד מהישגיו הגדולים של ביבי בשנות שלטונו, שהיו לצנינים בעיני האשפה הסמאלנית בפוליטיקה ובתשקורת.

התנהגות הסמאלנים בעניין הזה - כמו בעניינים אחרים - היא אנטי-אנושית ואנטי-לאומית מובהקת, ע"פ המוטו של ה'אם' המרשעת ממשפט שלמה בתנ"ך: גַּם לִי גַם לָךְ לֹא יִהְיֶה, גְּזֹרוּ.

ה'טבע' הכפייתי הסוציאליסטי-אנטישמי של הסמאל הסרטני גורם להם לרצות למנוע ממדינת היהודים את הגז ובלבד למנוע רווחים מהיזמים שהשקיעו מיליארדים במאמצים להוציא אותו מהאדמה וממעמקי הים לתועלת בני האדם.

על חשיבות הגז והמשמעויות של הסכמי הגז עם המדינות השכנות גם מעבר לתועלת הכלכלית הישירה:

https://mida.org.il/2018/10/11/אנרגיה-טובה-עסקת-הגז-עם-מצרים-תזניק-קדי/

יפה! הודעה שראויה להתייחסות עניינית.

לשמאל כמו לערבו/אסאלמיים יש בעיה בעניין חוזקה של המדינה.
קשה להם עם זה שישראל כעת תספק גז טבעי ועוד לנפט הערבו/אסלאמי אין כמעט דורש.
פעם לערבו אסלאמיים היה כוח השפעה באמצעות הנפט, כעת לישראל יהיה הכוח הזה.
ואז...
קטנים עוד יותר הסיבות/סיכויים להתנהלות תבוסתנית בדרך השמאל.

אבל התגברנו על השמאל וזה מצוין!
כעת הגיע הזמן שהמדינה תתגבר על הנאשם נתניהו והשחורים.

tgranot1

New member
קשקשן. בעיה היא שבמקום להפוך את הגז למשאב לאומי

נותנים אותו חצי לאיזה אוליכארכים מהזן של תשובה, ואז גם חותמים איתם על קבלת הגז במחירים שערורייתים. תגיד לנו, מה עוזר שיש גז באדמה אם אפשר לקנות ממנו במחיר שוק נמוך הרבה יותר ביבוא?

באמת ? אמרתם שאין סכוי שמאגר

ליוותן יעבוד והינה עובד
אמרתם שאין סיכוי שמצרים תקנה מאיתנו גז והיא קונה
ומחרי הגז זולים ואני לא מתפלא
ומעניין שהמתנגדות הכי גדולות למתווה הגז היו שני הבולני התקשורת הנפוחים סתיו שפיר ושלי יחימוויץ' שהפוצצו לכם בפרצוף בשנה הזאת
לא מפתיע הרי השארתם את הגז באדמה בשנות ה50 ה60 וה70 והפכתם אותנו למדינת תפוזים עם הסוציליזם המטופש שלכם

tgranot1

New member
כרגיל אתה מזיין ת'מח.

מה זה מדינת תפוזים?
לא גילו את המאגר אז. גם בזה השמאל אשם חתיכת אידיוט? דווקא את המחצבים שהתגלו בים המלח ניצלו יופי.

מה מעניין אותי מי עוד קונה את הגז אם המחיר שאני צריך לשלם עבורו יקר ממחיר השוק? שפיר ויחימבויץ פשוט לא רצו לתת אותו במתנה לתשובה. יש איזו סיבה טובה לעשות את זה?

הגז הזה לא נוצר עכשיו וגם לא לפני 50 שנה

הגז הזה נוצר לפני מליוני שנים והוא היה שם בשנות ה50 רק המדיניות הכלכלית הקלוקלת השאירה אותו שם
אף אחד לא נתן לתשובה את הגז החינם זה
שפיר ויחימבויץ הם שני טיפשות שצעקו עם אפס מעש והכי מצחיק שלקח לכם 4 שנים לגלות את זה
מעניין כמה זמן יקח לכם להבין שגם גנץ זה בלון תקשורת מנופח

tgranot1

New member
איזה מדיניות כלכלית קלוקלת בראש שלך?

היו חיפושי נפט וגז מהיום שהמדינה הזאת נוצרה. ברור שהיה גז בקרקע. פשוט לא גילו אותו. מה מסובך לכך להבין את זה?

משקיעים ניסיו לחפש קודם בנגב, סיני ועוד מקומות. זה הכל.

הפרבולה

New member
גם אתה יכול להיות כמו יצחק תשובה ולעשות מליארדים

המדינה פרסמה מכרזים לחיפוש גז בים במקומות נוספים שעדין לא קדחו שם, תגיד יש לך 100 מליון $ פנויים ? כי זה העלות הראשונית של להביא חברת קידוח שתקדח לעומק הים.
אם אין לך את הסכום הראשוני לא נורא, אתה יכול לגייס את הכסף מהציבור על ידי הנפקת מניות ואגרות חוב, רק תזהיר את המשקיעים שאם לא ימצאו כלום ( שזה בסבירות גבוהה למדי) ההשקעה תרד לטמיון, ואם כן ימצאו אז המניה לא תעלה הרבה כי כל מיני "ארגונים חברתיים" ידרשו למסות ולהגביל את הרווחים. נראה מי הפריארים שישקיעו במניות שלך בתנאים האלו.

tgranot1

New member
הבעיה אינה שתשובה זכה במכרז.

הבעיה שהמדינה (מכשלת הליכוד המשוחתת) בנתה אותו כך שאפשרה לו למכור לה את זה חזרה במחיר מופקע במקום לבנות את המכרז כך שהיא תיקח אחוזים מהרווחים לטובת רווחת שאר אזרחי ישראל ותקבל בעצמה את הגז הזה במחיר שוק מינוס. אם היועץ הכלכלי או מנכ"ל היה נוהג כך במפעל הפרטי שלך היית זורק אותו לכל הרוחות. אז למה לעזאזל אתה מרכין ראש בפני מנכ"ל המדינה שבחרת בעניין הזה?

תאמין לי שלתשובה , או מי שהיה זוכה במכרז היה בהחלט תמריץ כלכלי לקחת אותו עם הסיכון גם בתנאים לפי האלטרנטיבה שפרסתי על מנת להרווח מהיצוא.
אתה חושב שביבי והליכוד פראיירים . ברור אינטואיטיבית ששימנו אותם. רק קשה להוכיח זאת משפטית .

אם הקטארים והסעודים מבינים שכך צריך לנהוג במשאב לאומי למה אתה לא?

הפרבולה

New member
אני לא בטוח שתשובה היה מסכים לקחת את הסיכון בתנאים שציינתה

הבעיה היא שהמדינה לא היתה מכונה לקחת את הסיכון לחפש גז בים ולכן חיפשה פראירים שישקיעו שיזרקו את כספם בים בחיפושי גז, אם לא ימצאו יופי טוב שלא לקחנו סיכון , ואם ימצאו אז נרוויח משהו מתמלוגים ומיסים.

אבל אז שפתאום המשקיעים מצאו הרבה גז נהיה לכל "הארגונים החברתיים" עיניים גדולות והם כבר לא מסתפקים במה שסוכם בחוזה ודורשים עוד, ולכן קמה ועדת ששינסקי ששינתה רטרואקטיבית את סעיפי החוזה בנושא המיסוי, ולאחר דיונים רבים התקבלה איזשהיא פשרה.

אני לא רוצה להכנס לשאלות מי מרוויח כמה ויותר מכל החוזים על הגז, זה התברר אולי רק בעתיד , צריך לזכור שחלק ממניות חברות הגז נמצא גם בידי הציבור שמחזיק מנייות ישירות או דרך קרנות פנסיה , וגם לא בטוח שישראל תמכור גז לירדן ומצריים.

מה שמטריד זה שבמדינה דמוקרטית משנים חוזים חתומים רטרואקטיבית, זה עלול להרחיק משקיעים פוטנציאלים בעתיד.

tgranot1

New member
אם תשובה לא היה מסכים, משהו אחר כן.

הכל עניין של מתח רווחים. לא הייתי מרגיש רע בשביל התשובות של העולם אם היו מרוויחים מאות מיליונים במקום מיליארדים.
משקיעים עושים חישובים של סיכון מול החזר השקעה. הלכו על זה לפני תשובה, ילכו גם אחריו.

המניות לא נמצאות בידי הציבור כולו , כי אם ע"י משקיעים פרטיים.

גם חברות הייטק משקיעות בסיכון ומשלמות מיסים לאחר מכן. רק שלהבדיל, אינן צורכות משאבי מדינה אלא מייצרות תוצר הנובע משירות. מחצב הוא משאב של המדינה , בדיוק כמו קרקע. לכן מי שמוציא אותו מהאדמה צריך לשלם תמלוגים גם על המחצב עצמו שהוא התוצר שכן הוא לא יצר אותו כמו חברת הייטק. לא רק זה. מדינת ישראל גם שולחת את חיל הים שלה לפטרל ולשמר על מאגר ליוויתן. ע"ח מיסי מדינת ישראל כמובן. פשוט לא יעלה על הדעת לתת לאדם פרטי להרוויח ממחצב ציבורי ללא תמולגים.

איך אתה רוצה שסמאלן טיפש יהפוך ל'תשובה'?

אם הוא לא היה טיפש מטופש הוא כבר מזמן לא היה סמאלן בגילו.

תן לו תבן ללחך, כמו פרה ברפת שאפילו לא מוציאים אותה לאחו.

tgranot1

New member
גם את הבית שלך תיתן בחינם...

תגיד לי איפה אתה גר. אני מוכן לקחת את הבית שלך בחינם ואז תשלם לי דמי שכירות מופקעים עליו. ואם לא לי, תעשה גם את זה בשביל תשובה. למען היוקרה שלך בעיני הציבור
טמבל.

כשתבנה בית אחד במו ידיך תוכל להתחיל לחרטט על תשובה

אבל סמאלן טיפש וטפיל חי ומתקיים רק ממה שהמדינה מוציאה עליו.

tgranot1

New member
לא בניתי את הבית שלי. שילמתי עליו טבין ותקילין

כולל משכנתא למשך שנים.
ועכשיו הוא שלי.
ואין לי כל כוונה לתת אותו לתשובה בחינם כפי שאתה מרכין ראשך בפני ראשי ממשלה מהביב שאתה נוהג לבחור לעצמך העושים זאת תמורת תמלוגים מתחת לשולחן יש להניח.

הפרבולה

New member
מהכתבה עולה שדווקא ביבי ושטייניץ הם הכי שמאל שיש

ממש כמו השמאל הם חושבים שיביאו שלום עם הערבים באמצעים כלכלים, ביבי מנסה לישם את חזון "מזרח תיכון חדש" של שמעון פרס שכידוע נכשל כשלון חרוץ.
אתמול נערכו הפגנות בירדן נגד הסכם הגז עם ישראל .

לא מבין מה ההתלהבות לעשות עסקאות עם מצריים שתומכת תמיכה מלאה בטרור שיוצא מעזה נגדינו כולל אספקת אמל"ח לעזה ( בנוסף למה שישראל בטימטומה בראשות ביבי "הימני" מסייעת לתעשיה הצבאית בעזה ). אגב לא הייתי מתלהב מתמונת הפגישה של ביבי וסיסי בכתבה, יש שם את דגל מצריים ואין את דגל ישראל.

ועכשיו באים עם הרעיון ההזוי לחבר צינור גז לעזה בעלות של 60 מליון $, זהו עכשיו המחרטות ליצור טילים יכולים לעבוד יום ולילה, ישראל תדאג לאספקת הגז ליצור חשמל.

תודה על תמיכתך העקבית בנתניהו

קודם כל זבלים יש רק בימין

ואתה הדוגמה הטובה לכך
שנית אתר מידה הוא ימני קיצוני שאין להתייחס אליו יתר על המידה
עכשיו שאל את עצמך: איך זה שהמצרים רק לפני כמה שנים מכרו לנו גז ועכשיו הם קונים מאיתנו?, הגז הזה צריל להיות עתודת האנרגיה שלנו, ביבי וחבריו הטיקונים יחסלו אותו מהר ואז נהיה שוב תלויים בחסדי אחרים

למעלה