ושוב קוף מזויין

ושוב קוף מזויין

גועל הנפש האולטימטיוי

דיברגנט חדש

Well-known member
כן, בתור מי שלמדה במגמה ספרותית, את אמורה לדעת את חוקי

התעתיק, מה גם שאפילו לא שמת שני 'ו', אלא הסתפקת באחד.
גם אם היית שמה שניים, זאת הייתה טעות!

כן בדיוק. בתור מי שלא רק למדה במגמה ספרותית אלא הצטיינה

בחיבור ובספרות החל מיומה הראשון בביה"ס, אני בדיוק יודעת שבעברית יש שתי אפשרויות: אולטימטיוי ואולטימטיבי. צא ולמד, וברך את אלוהיך שאני פה להאיר את עיניך.

דיברגנט חדש

Well-known member
את כ"כ
שבמקום להודות בטעותך ממשיכה להביש את עצמך

קחי סתומי, או שתגידי שגם המילון צריך ללמוד ממך

או יותר טוב, האקדמיה ללשון צריכה ללמוד ממך, כי היא כותבת שמות תואר לועזיים שסיומם "TV" בבי"ת (-טיבי). לדוגמה: נורמטיבי או אטרקטיבי

סתומון, אתה מבייש רק את עצמך כשאתה מתעקש בטמטומך ובבערותך

להתווכח על דברים שכל בתאדם ובנאדם השולטים בעברית ובשפות אירופיות (בהבדל ממך) יודעים אותם. נמאסת, דגנראט. סיימתי איתך.

aaa123

Member
פנתרית לא טענה שאולטימטיבי זה טעות אלא שאולטימטיוי גם אפשרות

תקינה.

לא שהכרתי את האפשרות הזאת אבל בחיפוש בגוגל מצאתי גם אולטימטיוי,וגם אולטימטיווי כדרכים נוספות לכתוב את המילה כך שנראה שבנושא הזה פנתרית צודקת.

https://milog.co.il/אולטימטיבי/e_18327/נרדפות

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא צדקה, "מילוג" אינו האקדמיה ללשון... זה מילון פרטי

במרשתת ויוצריו יכולים לכתוב בו מה שבא להם.

כנס לקישורים שלי מהאקדמיה ללשון ותראי שהיא לא יודעת מה היא כותבת וזאת לא הפעם הראשונה שלה וגם לא האחרונה כי היא מצטיינת במילוליות

אגב, לא סתם בחרתי לתת קישור של המילה נורמטיבי, כי גם בזה טעתה וכתבה עם 'ו' ולא פעם אחת

aaa123

Member
הכתיב שלה אינו המצאה שלה,ולא ראיתי איפה האקדמיה ללשון

החליטה שהכתיב שלה שגוי.

Critical Thinking

Well-known member
אמנם מדובר במלה לועזית...

...אולם חשוב לרגע על המלה "קולקטִיב".
כלום היית כותב "קולקטִיוְ" (וו בשוא נח)?

aaa123

Member
אני לא הכרתי כתיב כזה אבל זה לא מוכיח שכתיב כזה הוא שגוי.

נכון שהאקדמיה ללשון עברית נוהגת להשתמש ב"בי" ולא ב"וי"
אבל מה שאני לומד מזה הוא רק שהסיומת "בי" אינה שגויה.
זה לא מוכיח שהסיומת "וי" היא שגויה.

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא, יש הסדרה של האקדמיה ללשון ורק צורה אחת היא תיקנית -

זאת שהאקדמיה ללשון קבעה.
&nbsp
אגב, אתה מצחיק, תחילה כתבת שלא ראית זאת באקדמיה ללשון ואחרי שהראתי לך, כתבת שזה לא מוכיח שהצורה השניה שגויה ושאלתי, עד כמה תסנגר על החצי גאונה המצטיינת בספרות?

aaa123

Member
הראית שלפי האקדמיה ללשון "אולטימטיבי" היא צורה תיקנית

מזה לא נובע שלפי האקדמיה ללשון "אולטימטיוי" זה כתיב שגוי כך שפנתרית לא טוענת שהאקדמיה ללשון טועה לפי הבנתי.
&nbsp
אם אני מבין נכון
אתה טוען שאם האקדמיה ללשון כתבה ש"אולטימטיבי" היא צורה תיקנית ולא קבעה ש"אולטימטיוי" היא צורה תיקנית אז מכאן נובע ש"אולטימטיוי" היא צורה לא תיקנית לפי האקדמיה ללשון.
אסכים שאתה צודק אם תביא קביעה של האקדמיה ללשון שכל צורת כתיב שהיא לא מציינת אותה במפורש כצורה תיקנית היא צורה שגויה.
&nbsp
בכל מקרה לדעתי האקדמיה ללשון אינה גוף שישכנע את פנתרית בדיוק כמו שהיא לא משכנעת חלק שרובו נשים פמיניסטיות בנושא אחר.
&nbsp
הנושא האחר הוא דיבור לקבוצה שכוללת גברים ורובה נשים בלשון נקבה שיש כאלו שמטעמים אידיאולוגים עושים את זה למרות שידוע להם שזה בניגוד לכללי האקדמיה ללשון(אני כותב ידוע להם כדי לכתוב משפט זה בהתאם לכללי האקדמיה ללשון כי אני בטוח שהקבוצה הרלבנטית כוללת לפחות גבר אחד).

דיברגנט חדש

Well-known member
תקן הוא דבר מפורט ועל כן כל מה שתקין כתוב בו

אין מקום ל-2 צורות (ראה קובץ מצורף שמפרט לך את הדברים, איך האקדמיה ללשון קובעת תקן ורק צורת התקן קבילה)

אגב, המשפט שלך "בכל מקרה לדעתי האקדמיה ללשון אינה גוף שישכנע את פנתרית בדיוק כמו שהיא לא משכנעת חלק שרובו נשים פמיניסטיות בנושא אחר." אומר את הכל, כי היא חושבת שהיא יודעת עברית טוב יותר מהאקדמיה
מ.ש.ל

דיברגנט חדש

Well-known member
כפי שהראתי בתגובתי אתמול בשעה 21:20, האקדמיה ללשון כותבת

שמות תואר לועזיים שסיומם "TV" בבי"ת (-טיבי). לדוגמה: נורמטיבי או אטרקטיבי
&nbsp

תמיד היה מקובל גם "אולטימטיווי" וגם "אולטימטיבי", וכך בהרבה

מילים לועזיות אחרות. זה שהדגנראט לא מכיר עובדה זאת רק מוכיח עד כמה הוא נבער ודגנראטיוי (דגנראטיבי).

דיברגנט חדש

Well-known member
תמשיכי להשפיל את עצמך במקום להודות בטעותך, זה רק מראה כמה את

נחותה, כי רק מי שנחות פוחד להראות כמה הוא אפס

&nbsp
האקדמיה ללשון היא זאת שקובעת ולא משנה מה היה מקובל פעם, היום זה כבר לא מקובל, כי הם עשו סדר בבלאגן.

aaa123

Member
מה שמקובל לא נקבע על ידי האקדמיה ללשון

וישנן הרבה טעויות שמקובל לעשות גם היום(בהנחה שמכירים באקדמיה ללשון כסמכות לקבוע מהי טעות).
&nbsp
אנשים שמסרבים להתבטא כמו שהאקדמיה ללשון החליטה אינם נחותים,ואני חושב שויכוח איתם בנושא זה מיותר(בכל מקרה לא תשכנע אותם והם לא ישכנעו אותך).

למעלה