לכל השמאלנים שרוצים לתת את יהודה ושומרון לפלסטינים

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

hnc

New member
לכל השמאלנים שרוצים לתת את יהודה ושומרון לפלסטינים

שהם לא עם ואף פעם לא היו עם.
עשינו כבר ניסוי בעזה וראינו מה קורה כאשר אנחנו מוסרים שטח לפלסטינים.
לכן, ומאחר וצריך פיתרון, יש רק דבר אחד שאפשר וצריך לעשות: הפלסטינים יקבלו אוטונומיה וינהלו את כל העיניינים שלהם כולל שיטור כאשר הביטחון ישאר בידי ישראל עם חילופי שטחים בין האוטונומיה הפלסטינית לישראל כשמדובר כמובן על גושי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.
זה הפיתרון. כל פיתרון אחר כולל המצב הנוכחי יהיה לא טוב למדינת ישראל.
כמובן שאפשר שהפלסטינים לא יסכימו לפיתרון כזה ולכן במקרה זה עדיף שיישאר המצב הנוכחי ונמשיך לחיות על חרבנו גם ב-70 השנים הבאות ואלה שאחריהן וכך הלאה...

marabo

Well-known member
אל תהיה כזה נדיב על חשבוננו, זו ארצנו ולא ארצם

זו אדמתנו נקודה, מה פתאום "חילופי שטחים" ?
וכי לקחנו משהו ששייך להם? ממתי?
אפשר אולי לדון איך הם יחיו במקומות בהם הם כבר חיים ביהודה ושומרון אבל מה פתאום לתת להם אדמות מאדמתנו?
ארץ ישראל שיכת לעם ישראל עד גרגר החול האחרון.

hnc

New member
בכלל לא נדיב על חשבוננו למען אחרים. אלא נדיב למעננו.

מה אתה מציע, יש לך משהו יותר טוב?
הם לא מקבלים את האדמה. רק אוטונומיה כשצה"ל נמצא באדמה ומסביב כל האוטונומיה רק לא איפה שהוא לא נמצא כבר עכשיו...
וחילופי שטחים כדי שגושי ההתיישבות יהיו שייכים למדינת ישראל וחלק מערביי ישראל יהיו שייכים לאוטונומיה הפלסטינית כי הרי רוב רובם של ערביי ישראל מחשיבים עצמם קודם כל פלסטינים, אז מה יותר טבעי מכך שיהיו שייכים לאוטונומיה הפלסטינית?

marabo

Well-known member
קודם כל, יש לי משהו יותר טוב

קוראים לנו טרנספר מרצון או עידוד הגירה או איך שלא תקרא לזה, כל משפחה ערבית שתעזוב שלא על מנת לחזור תקבל פיצוי הוגן על הרכוש שהשאירה כאן, זה הפתרון היחיד אם אנו רוצים את הארץ בין הירדן לים לצאצאנו עד סוף כל הדורות, כל פתרון אחר שינציח את נוכחותם כאן יעמיד את קיומנו כאן בסכנה ולא משנה איך תקרא לזה, אוטונומיה או כל שם אחר.

hnc

New member
אם זה היה אפשרי אתה חושב שלא הייתי בעד?

אבל זה לא אפשרי, ולכן אף ממשלה אפילו לא תנסה את זה, ומכאן שזה ישאר רק בגדר משאלת לב.
אתה באמת חושב שכמה מליוני ערבים שגרים ביהודה ושומרון יתפנו מרצון.רק בגלל שזרקת להם כמה דולרים?

evglev1

Well-known member
מנהל
ואתה חושב שהיהודים מחוץ לגושי ההתיישבות

יתפנו מרצון רק בגלל שזרקת להם כמה דולרים והצעת להם בית בגושי ההתיישבות?

marabo

Well-known member
אז אתה טועה

אף יהודי לא יעזוב את קרית ארבע או יצהר כי זרקת לו כמה דולרים.

hnc

New member
אתה רק חושב שאני טועה.

יש יהודים רבים שהלכו להתיישב שם מסיבות כלכליות...
ואני רק מציין עובדות למרות שאני לא רוצה שאף יהודי לא יתפנה מיהודה ושומרון.
האנשים האלה הם החלוצים של היום.

marabo

Well-known member
לא אלו שגרים ביצהר או חברון

הם לא יתפנו תמורת שום הון

evglev1

Well-known member
מנהל
בחברון וקריית ארבע אף אחד לא התיישב מסיבות כלכליות

ולתושבי חברון וקריית ארבע גם יראו בכך שהם מפונים למעלה אדומים ופסגת זאב ולא לרמת גן פרס ניחומים, כואב להם לעבור למעלה אדומים ולתל אביב באותה המידה והם יתנגדו לכך באותה המידה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אוטונומיה זה בסדר, הבעיה לראות בגבולות 1967 כבסיס לגבולות

האוטונומיה ולתת להם תמורה על גושי ההתיישבות שאנחנו מספחים. בשביל האוטונומיה מספיק חצי או 60% מאיו"ש ואת בקעת הירדן ואת גושי ההתיישבות לספח ללא שום חילופי שטחים. גם ככה נתנו להם את כל עזה, אז שיתכבדו ויסתפקו בפלוס מינוס מחצית איו"ש ויודו ללוי אשכול ומשה דיין שלא עשו איתם צדק ולא המשיכו את הנאכבה ולא הכשירו את הקרקע לסיפוח יש"ע בלי איבוד הרוב היהודי, כי כל מי שמאמין באלוהים יודע שהאדמה הזאת רשומה בטאבו על היהודים.

hnc

New member
לא, גבולות 67 לא הבסיס לגבולות.

הבסיס לגבולות יהיה ללא גושי ההתיישבות ובקעת הירדן שחייבים להישאר בידי ישראל שזה הרבה פחות מגבולות 67.
ואני בעד חילופי שטחים גם בגלל שלעולם הצבוע לא יהיו תלונות, וגם כדי לצרף לאוטונומיה הפלסטינית כמה שיותר מפלסטינאי ישראל שהם עצמם מגדירים עצמם קודם כל כפלסטינים ולכן מה יותר טבעי שפלסטינים יתאחדו עם פלסטינים באותה אוטונומיה?

marabo

Well-known member
הצעה לא מעשית, אף ערבי ישראלי לא יוותר על אזרחותו

בשביל לחיות באוטונומיה של אבו מאזן.

hnc

New member
אז שלא יוותר, והמצב יישאר כפי שהוא עכשיו.

כפי שכבר כתבתי, ראו בעולם מה קורה כשישראל וויתרה ברצועת עזה על שטח לפלסטינים והם יבינו אם לא נרצה לוותר על הביטחון ביהודה ושומרון ונציע רק אוטונומיה מלאה להוציא את הביטחון כמובן.

ספי111

New member
אתה ממשיך להמציא אפשרויות מהסוג של ליישב אותם במאדים.

גבולות 67 הם ההבסיס לכל הסכם על פי החלטה של האו"ם
רק אדיוט שלא יודע מה היה ,יכול להאמין שהיה אפשר לזרוק מכאן את הערבים אחרי 67. דוקא ניסו.
ממתי טרנספר הוא עשיית צדק?
אתה הרי לא מאמין באלוהים וזה לא מפריע לך להסתמך עליו. כמה מטומטם אפשר להיות.

evglev1

Well-known member
מנהל
ממש לא ממשל טראמפ מכיר בזכותה של ישראל

לספח חלק מהשטחים וגם מציע תוכנית מדיניות שכוללת סיפוח. וכשיגאל אלון פרסם את תוכנית אלון הוא לא חשב שהיא סותרת את החלטת האו"ם, כי הניסוח באנגלית הוא נסיגה משטחים ולא מהשטחים.

וברגע שהערבים לא פרסו שטיח אדום לשבי ציון היהודים הם איבדו את הזכות המוסרית שלהם לגור כאן וטרנספר שלהם איננו עוול, האם הוא אפשרי זה סיפור אחר שקשור ליחס העולם לנושא אבל ברגע שהם לא קיבלו את חזרתינו למולדתינו אין לנו כל מחויבות מוסרית כלפיהם.

וזה שאני לא דתי לא אומר שאני לא מאמין באלוהים.

ספי111

New member
ממשל טראמפ לא מחובר למציאות ואתה לא יודע מה הוא מציע.

גם רמת טראמפ לא שינתה את הבעלות החוקית על הגולן.
אני מניח שאתה היית מקבל בברכה את מי שהחליט להפוך את ביתך לשלו.
לך אין מחויבות מוסרית לאף אחד .זה מעיד עליך.
היית שמח להבין מה אומר להאמין באלוהים בלי להיות דתי כשהדבר היחיד שאתה לוקח מאלוהים זאת ההבטחה שלו לאברם.מהו בכלל האלוהים שאתה מאמין בו.

למעלה