למי הליכוד צריך להודות ....

evglev1

Well-known member
מנהל
הקשישים מקרב עולי חבר העמים מצביעים לליברמן בלי לחשוב

אני יודע את זה מסבא וסבתא שלי, וגם שמעתי שבמרכזים גיאטרים מתנים דוברי רוסית מתנים את ההסעה לקלפי בהצבעה לישראל ביתינו.

ליברמן פשוט ראה שכמו כל קודמיו הוא היה בתפקיד שר הביטחון הוא היה סמרטוט וגם תחתיו הערבים שילמו מחיר מאוד נמוך על ירי על הדרום וכמו שמדיניות כפפות המשי נמשכה תחת בוגי יעלון, מדיניות כפפות המשי נמשכה גם תחת ליברמן, והוא היה צריך להמציא אג'נדה אחרת, כי בביטחון הוא נכשל כישלון חרוץ.

tgranot1

New member
אם הבנתי נכון אתה גר בחיפה ללא בעיות שבת.

שאל את החברים, מכרים ובני משפחה שלך באשדוד , אשקלון או שאר ערי הפריפריה עם יש לך כיצד החיים נראים כשסוגרים חנויות, מרכולים ותחבורה ציבורית בשבתות, או כיצד זה כשמתייחסים ליהדות שלך בחשדנות. העובדה היא שליברמן עלה במנדטים כתוצאה מהצעד ולא ירד.

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא שאין בעיה

פשוט התחבורה הציבורית מתחילה ב-16:00 או 17:00 הרבה לפני צאת השבת וכשדן הכניסו את המטרונית לחיפה, יש מטרונית בשבת אבל לא בכל העיר אלא רק בחלקים מסוימים ומאז שיש את קווי הלילה יש אותם גם בליל שישי שבת. אבל ביום שישי בשמונה או תשע בערב אין שום תחבורה ציבורית חוץ מטרונית 1 שיש לה מסלול מאוד ייחודי שלא כולל את מרכז הכרמל, מרכז חורב וגם לא הדר. וגם יש קווים מיוחדים שנוסעים לחוף הים בתדירות מוגבלת בקיץ. אז נכון שלעומת תל אביב ואשדוד זה עדיין גן עדן, אבל עדיין לא הלוקסוס שיש לאירופאים ולאמריקאים.

והאמת גם אחותי שמאוד נחרצת בענייני יהדות ולא אהבה את זה שבן דוד שלנו התחתן עם לא יהודיה או לא יהודיה לפי ההלכה, או בשפה המקובלת רוסייה והייתה לה עמדה נחרצת נגד נישואי תערובת בין יהודים לגויים. אבל כשהיא התחתנה והייתה צריכה להוכיח את יהדותה ברבנות היא הרגישה מושפלת והבינה את חברתה שהעדיפה להינשא בקפריסין ולא לסבול את כל הכאב ראש הזה.

מה שאני אומר שחמשת המנדטים של ליברמן היו שורדים גם אם היה זוחל לממשלה עם חרדים כי אלה שעלו לארץ בגילאי 60-70 יצביעו לו גם יהיה בעד זכות שיבה, גם יהיה בעד טרנספר, גם אם יהיה מדינת הלכה וגם אם יהיה בעד הפרדת הדת ממדינה, אבל אכן אוכלוסייה זאת באמת מצטצמצמת.

aaa123

Member
לא כל 5 המנדטים הם מעולי חבר העמים

במשפחה שלי אני יודע על 3 שהצביעו לליברמן גם בבחירות הקודמות כשקיבל 5 מנדטים כשכולנו נולדנו בארץ.

tgranot1

New member
אז אתה מסכים איתי שיש בעיה.

והפתרונות הצולעים שיש בחיפה, ת"א , גבעתיים , ואולי גם בקרוב בר"ג הם עדיין טובים יותר משאר הארץ.

אתה אף מציין בפני שאחותך וחברותיה נתקלו בבעיות ברבנות . ולא נראה לי כי אחותך היא על תקן מבוגרת או קשישה כרגע. ובל נשכח את ענייני טיב טעם וחוקי מרכולים.

הבייס של אותם קשישים הוא נמוך. העובדה היא שליברמן דווקא עלה במנדטים שלו. אז כנראה שהבעיות שהעלה מפריעות לעוד אנשים בקהילת חבר העמים ובכלל במסגרת השיקולים שלהם להצביע עבור ליברמן למרות שהוא נכנס ראש בראש עם הימין.

סטילהוק

New member
המטרונית עובדת בשבת, אך רק קו 1, קו 2 לא פעיל בשבת

דווקא הקו שמוביל לבת גלים ובי"ח רמב"ם מושבת בשבת.

evglev1

Well-known member
מנהל
אפשר להגיע בקו 1 עד צומת דולפין

ומשם לרדת לרמב"ם ולחוף שקט שהוא החוף שלנו בשבתות כי בימי חול יש שם הפרדה בין גברים לנשים. אם הולכים לים או לרמב"ם בבוקר במטרונית 1 אחר כך בצהריים צריך ללכת למעלה לתחנה של מטרונית 1.

גם מטרונית 2 נוסעת רק לרמב"ם ולתחנת הרכבת, בשביל להסתובב בשכונת בת גלים צריך אוטובוס ובשבת יש את קו 14 המיוחד ורק בקיץ.

סתוונית333

Well-known member
שוב מחקת כי הדביל איש האמת ביקש ממך למחוק כדי

שאפסותו לא תיראה ?!
העיקר מצאת הזדמנות להתנקם ב ה כ ל (שגם הוא מוחק ) ולמחוק תגובות שהיו ראויות להישאר. .
אתה איש קטן ונכלולי

aaa123

Member
שכחת להודות לנתניהו שצירף את כחלון.

אילו נתניהו לא היה מצרף את כחלון היה מקבל יותר מנדטים לדעתי.

evglev1

Well-known member
מנהל
צריך גם להודות לתקשורת שהרדימה את הציבור

בטענה שקמפיין הגוואלד של ביבי לא מבוסס והפעם ההיסטריה שלו שבוחריו לא הולכים להצביע היא אמיתית בניגוד ל-2015 ואפריל 2019 כשהיה רוב ימני מוצק מאוד ולא הייתה באמת משמעות לאיך יתחלקו קולות הימין. או לביבי עצמו על הילד שצעק זאב זאב, וכשבאמת היה זאב אף אחד לא התייחס ברצינות.

ובנוסף יש להודות לאחריות שיש על כתפיה של הממשלה שהליכוד לא יכול היה להתייצב לצד משפחתו של סלומן טקה בלי לברר את העובדות ולא היה יכול להתעלם מהמידע שהיה בידי מח"ש בעוד על כחול לבן לא הייתה שום אחריות והם יכלו להתגייס להפגנת האתיופים ולתמוך בטענה המגוכחת שמדובר ברצח בדם קר.

tgranot1

New member
סלומון טקה היה רק הניצוץ שהצית את התבערה

אתה שוב מנסה להתעלם מהבעיה עצמה שהיא יחס מפלה לעדה האתיופית.

aaa123

Member
הבעיה שראיתי היא הפוכה של משטרה שלא פועלת נגד פושעים

אם מפגינים פוצעים שוטרים אז נראה לי ששוטרים הם בסכנת חיים,והייתי מצפה ממשטרה שלא סירסו אותה לירות כדי להרוג בתגובה ,וזה צריך להיחשב כהגנה עצמית.
אם זורקים על אדם אבנים שיכולות לפצוע אותו משמעותית,והוא בתגובה יורה במי שזרק אבן כדי להרוג אז מוסרית היורה צודק בעיני ,ואם יש חוק שאוסר עליו לירות כדי להרוג אז צריך לשנות את החוק לדעתי.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3765526,00.html

tgranot1

New member
על גז מדמיע שמעת? הוא אפקטיבי בפיזור הפגנות ומונע ירי.

בכל מקרה, לא זאת הנקודה.
היחס לבני העדה האתיופית הוא בעייתי בהרבה מאוד תחומים בלשון מועטה. לכן כשמתרחש מקרה כמו של סולומון טקה הוא מעורר תגובות כ"כ קיצוניות כתוצאה הצטברות מתיסכול מתמשך המושפע מכך.

אל תכתוב בלילה כי אתה מרחף .

1 - לפי תוצאות הבחירות צדק נתניהו
מצביעים רבים לא הלכו להצביע מחל .
2 - סלומון טקה נרצח והשוטר הרוצח אפילו לא היה במעצר בזמן חקירתו .

evglev1

Well-known member
מנהל
גם כשגולדה מאיר קיבלה 56 מנדטים

מצביעים רבים לא הצביעו אמת. העניין הוא שבפיצול בין מחל לטב ובבחירות אפריל גם לנ לא רלוונטי ואין צורך להיות המפלגה הגדולה, אבל הפעם באמת מצביעי מחל וטב נשארו בבית כפי שביבי טען שקורה ב-2015.

ירייה ב-45 מעלות לעבר האספלט יכולה להיות רשלנית ומנוגדת לנהלים המקובלים, אבל בהחלט לא רצח.

ספי111

New member
עצם היריה היא הנותנת.

אין מצב ששוטר היה שולף אקדח ויורה על מי שהוא לא ערבי ו\או אתיופי.

aaa123

Member
שוטר אמור לירות כשהתנאים מצדיקים את זה גם בלא ערבי

ולא אתיופי.
&nbsp
נשק הוא לא בשביל קישוט בלבד.

ספי111

New member
לשוטר מותר לירות רק במיקרה של סכנה מידית לו או לאחרים.

כשאתיופי נמצא לפניו הוא מחליש את המגבלות.

aaa123

Member
אני מסכים שלשוטר מותר לירות רק במקרה של סכנה מידית לו או

לאחרים.
&nbsp
השאלה היא מה נכלל במצב של סכנה מידית לו או לאחרים.
&nbsp
נניח מישהו זורק אבנים עליו או על אחרים וההערכה היא שבהסתברות של 50 אחוז האבנים יפצעו מישהו אבל רק בהסתברות של 0.1 אחוז יהרגו מישהו.
&nbsp
האם מותר לשוטר לירות?
קל מאוד להציע להשתמש בגז מדמיע אבל השאלה אם יש לשוטר אופציה להשתמש בגז מדמיע בכל סיטואציה.

aaa123

Member
איך אתה יודע שהוא נרצח?

לי זה בכלל לא ברור ויכול להיות שהשוטר ירה מתוך הגנה עצמית.

למעלה