"אם יפילו את נתניהו אני יפגע בעצמי"

אולי תפסיק לעוות את המציאות ? { כבר שמתי לב שאתה מומחה לכך}

אם אכן כן אז אחוזי היהודים { מזרחים לעומת אשכנזים} אשר הופנו לאיזורים פריפריאלים בקום המדינה היו פחות או יותר שווים אך ידוע לך שלא כך הוא , ההיפך הוא הנכון.

המדינה אכן היתה מרוששת ומוקפת אויבים אך זה אינו אמור לשנות את יחס
האחוזים בנושא ספציפי זה.

בוצעה כאן אפליית מגורים ממסדית על רקע גזעני , תפסיק להיתמם !

ואתה צודק לחלוטין בכך שבאותה התקופה רובם היו פועלים שחורים ועובדי דחק ולכן ניוד כל כך הרבה מזרחים לפריפריה וכל כך הרבה אשכנזים למרכז מעיד על גזענות ממסדית , מניעה מכוונת של אינטגרציה !!!

מתי מעט האשכנזים אשר הגיעו לפריפריה הצליחו בחלקם לצאת משם גם בשל יחס אוהד של הממסד {מפא"י} כלפי "אנשי שלומנו"
{ באופן יחסי למזרחים כמובן }

הפערים הצטמצמו לאללה וזה מה שכל כך מרגיז אתכם , הגזענות שלכם אשר מבוססת גם על יתרון כלכלי הולכת ונכחדת , "ארץ ישראל הישנה והטובה" טרום שנת 77 הלכה לעולמה ולעולם לא תשוב , עוד כמה דורות גם גזענותכם המחליאה תעלם לחלוטין שכן לא תדעו להבחין מי מאיתנו אשכנזי ומי מזרחי , כולנו נשוב להיות עם בעל חיצוניות דומה בדיוק כפי שהיינו בארץ יהודה טרום שנת 136 לספירה , טרום גלות מרד בר כוכבא ע"י קיסר רומא הדרייאנוס.

אך עוד חזון למועד , ושנאתי אליכם תמשיך לבעבע את אחרון ימיי אך את שנאתי איני מוריש לילדיי וגם זה משהו.

tgranot1

New member
לא הבנת.....

מי שהצליח לצאת משם היה מי שבמקום לצרוח מגיע לי כל היום יזם לעצמו מהלכים ואפשרויות. הפערים מצטמצמים כי הערך של להשקיע בילדים נקלט והופך לנחלת הכלל, כולל הערבים. היחידים שעדיין סובלים מפיגור הם חרדים. כשהמח שלך יתחיל לקלוט כי מי שדופק אותך הם ש"ס והאגודה המנצלים את הבערות ושולחים לחיים ילדים ללא בגרויות עכשיו במאה ה21 אולי סוף סוף תבין מהיכן מתחילות הבעיות במקום להתעסק בחשבונות לפני 50 שנה.

אגב, עוד נתון מדהים ששמתי לב אליו רק השבוע מאתר של שיקפות בחינוך. בבתי הספר באיזורי המרכז והשרון מספר הילדים בכיתה גבוהה משמעותית יחסית לפריפריה . ההשקעה בחינוך מבחינה כספית פר ילד בפריפריה גבוהה בהרבה. ועדיין, מספר הבוגרים בי"ב עם מתמטיקה ואנגלית ברמת 5 יחידות, כמו גם תעודות בגרות ברמת הצטיינות גבוהה משמעותית בערך פי 3 ויותר באיזורי המרכז , השרון , וחיפה יחסית לדרום ולעיירות הפיתוח. אז תבין לבד מי צובר יתרון ומהיכן ימשיך להגיע רוב רובו של כח האדם האיכותי. אולי כדאי שתתחיל להתעצבן על אנשי א"י הישנה , הטובה והנכחדת שהם מעיזים להשקיע עוד בילדים ואף בנכדים שלהם.

זה לא שאינך מבין מה כותבים...אתה פשוט מתעקש

לא להבין וזה בסדר גמור , זכותך המלאה לא להתייחס אל נתונים עובדתיים.

אני הסברתי לך את הרקע אשר הכשיר את שנאת המזרחים אל השמאל הישראלי אבל במקרה שלך אפשר לומר כי "ניתן להביא את החמור אל השוקת אך לא ניתן להכריח אותו לשתות".

אני אקדמאי אשר מבוסס היטב כלכלית ובטח ובטח לא סובל מרגשות נחיתות אל מול גזענים שמאלנים מסוגך אך האמת חייבת להאמר וזה שאתה טומן ראשך בחול רק מסביר איזה סוג של מניפולטור אתה.

לגבי הסעיף השני אשר בדבריך אומר כך , יכולת עיוות המציאות בה ניחנת היא מדהימה ואתה דוגמא חיה לשנאה התהומית אותה אני חש כלפיך שכן אתה אשכרה מצדיק אותי לחלוטין אך עדיין מתעקש להגיע למסקנות שונות לחלוטין.

הסברתי לך מספר פעמים כי בפריפריה גדלו אנשים אשר פסגת שאיפותיהם הן להיות "פחחים או מכונאים" , יש לציין גם את הרובד הסוציואקונומי הנמוך ממנו הם התחילו את חייהם ולכן חלקם הגדול מוכוונים מלכתחילה אל מסלולים מקצועיים או כאלו אשר אינם מובילים לבגרות.....כך שאין שום קשר למספר התלמידים בכיתה פריפריאלית לעומת כיתה באיזור המרכז , יש לזה קשר לאותה קבוצת שמאלנים גזענית ומזוהמת אשר יצרה כאן מספר דורות של "חוטבי עצים" ולמרות זאת אט אט ההבדלים מצטמצמים.

אתה יודע , אני מתעב שמאלנים אך במיוחד אני מתעב שמאלנים נכלוליים מן הסוג שלך , שמאלנים כל כך שקרנים וחסרי בושה אשר בא לי להקיא רק מלהיות בקרבתם....אנשים אשר מעוותים את המציאות בכוונת מכוון למרות שהם יודעים לחלוטין כי הצדק אינו איתם.

כבר מספר פעמים נחשפתי לנחשיות העקלתונית אשר בפוסטים אותם אתה כותב......לפעמים חצי אמת גרועה משקר מלא וזה בדיוק מה שצלופח כמוך עושה באופן תדיר.

הגזענות המטונפת שלך ניגרת מכל אות ואות אשר יוצאת תחת מקלדתך.

Henry0

Well-known member
השוואה לא נכונה

אתה משווה את הצלחת האשכנזים לעומת המזרחיים, וכיון שהיתה אפליה, אתה מסיק שהאפליה היא שגרמה לתוצאות אותם אתה כרגע רואה.

זו טעות סטאטיסטית מקובלת, אך לא כל שני משתנים שיש ביניהם קורלציה, מחייבים שהאחרון נובע מהראשון.
לא הצלחת להוכיח, שההבדל היום נובע מהאפליה אתמול.
מעבר לכך, על סמך ניסיון אחר, אני די משוכנע שאתה טועה.

הניסיון האחר הוא האפליה הנוראה שעברו האשכנזים בארצות הגולה, ברוסיה, פולין, גרמניה ....
לא רק אפליה כלכלית איומה, אלא ממש נישול, פרעות ורציחות.
אפילו תלמידים יהודים עם ציונים נהדרים לא יכלו להכנס לאוניברסיטאות בגלל ה"נומרוס-קלאזוס".

האם האפליה האנטי יהודית-אשכנזית הנוראה הזו, גרמה לכך שהדור לא היה משכיל? שלאחר השואה לא הצליח מייד לעמוד על רגליו ולהסיק למרומים?
היהודים האשכנזים הקימו דורות של משכילים בגלל מה שקרוי "יידישע מאמע" (האמא היהודיה).
זה הכל מתחיל וניגמר בתרבות בבית. ואם התרבות היא של לימוד והשכלה, אז גם בתנאים הכי קשים שבעולם, בעוני הגדול ביותר, ברעב בבית, באפליה הכי נוראית שבעולם, בהריגות הכי נוראיות שבעולם, הדאגה הראשונית והכמעט יחידה היא ההשכלה של הילדים.

כאשר אתה מחפש את המקור להבדלים סוציו-אקונומיים בין עדות שונות,
חפש אותה קודם כל בתרבות. בתרבות של החברה, בתרבות בבית, בתרבות של האמא היהודיה.

POST HOC ERGO PROPTER HOC כך קוראים לכשל הזה .

אתה משווה את הצלחת האשכנזים לעומת המזרחיים, וכיון שהיתה אפליה, אתה מסיק שהאפליה היא שגרמה לתוצאות אותם אתה כרגע רואה.

חלק מן היהודים באירופה הגיעו להישגים אקדמאים

נפלאים וזאת מפני שהם למדו בסביבה תרבותית מתקדמת יותר , ברוב המקרים לא מנעו מהם ללמוד ולהגיע להישגים אקדמיים ואתה יודע זאת היטב.

הייתה אינטגרציית אקדמיה לא רעה בקרב אותם יהודים אירופאים אשר התמזל מזלם להתגורר בערים "נאורות" אך למעשה מרבית היהודים האירופאים היו מחוסרי השכלה בדיוק כמו יהודי המזרח ואני מדבר על אלו אשר לא התגוררו בערים התרבותיות מתקדמות.

בקיצור , בכל מקום בו הייתה אינטגרציה מן הסוג דנן , היהודים פרחו מבחינה זו אך במדינת ישראל של שנות החמישים לא הייתה שום אינטגרציה , היו מזרחים בפריפריה לעומת אשכנזים במרכז (רוב מכריע וללא קשר לקיבוצים)....אפליה מממסדית גזענית ומחליאה אשר מנעה מן מיהודי המזרח "אינטגרציה מפרה" עם אחיהם האשכנזים.

מרכז הארץ התקדם הרבה יותר מהר מן הפריפריה בכל התחומים והמזרחים אשר הופלו אל עבר הפריפריה נותרו אף הם מאחור.

כלומר , מרבית האשכנזים חיו במרכז ומרבית המזרחים בפריפריה.....עכשיו , נשאלת השאלה מדוע ? .....מדוע כל כך הרבה מזרחים הופנו לפריפריה ומדוע כל כך הרבה אשכנזים הופנו למרכז ?
ואת התשובה לכך אתה מבין היטב.

החונטה המפאיניקית הארורה יצרה כאן דורות של חוטבי עצים ממוצא מזרחי בלבד , הם דנו רק אותם (באופן יחסי) לחיים של נחשלות....אם כמויות העולים האשכנזים והמזרחים היו מתחלקים בצורה פחות או יותר שווה בין הפריפריה למרכז לא היית שומע ממני מילה אך כולנו יודעים מה באמת היה אז אני מציע להפסיק עם ההיתממות.

ותפסיק לקשקש לי על "עליונות תרבותית" , רובם המכריע של האשכנזים אשר הגיעו מאירופה היו בורים ונבערים בדיוק כמו אחיהם מן המזרח, לא היה להם שום יתרון אקדמי ברובם המכריע של המקרים וגם אם היה כזה לא הייתה לכך שום דרישה בישראל של שנות החמישים שכן אז לא הזדקקו לאקדמאים אלא לידיים עובדות.....ולמרות זאת הם הגיעו למרכז ולא לפריפריה...

בקיצור , לדעתי דבריך הם הבלים מוחלטים והם נובעים מאותה גזענות יסודית ומושרשת אשר אותה ספגת משחר ילדותך....

כך או כך , אני ממש לא כועס כשאני כותב את דבריי , אני פשוט מסביר לכם חלק מן הסיבות אשר בעטיין אני כל כך מתעב אתכם.........

ה כ ל

New member
42 שנים כנראה לא הספיקו לכם כדי להפוך את המדינה לתאוקרטיה

לאומנית פאשיסטית. but now it's too late
הפסדת בבחירות, כחול לבן היא המפלגה הגדולה, וגנץ הוא זה שיהיה ראש הממשלה... מה שנקרא- אכלתם אותם

העם אמר את דברו. אתם החוליה החלשה. שלום

לא הפסדנו רוב העם היהודי איתנו

אתם זה מיעוט שהשיג רוב עם ערבית תומכת ארור

ה כ ל

New member
זה השקר שאתה מספר לעצמך כדי להצדיק את נבזותכם

רוב העם היהודי מאחורינו ולא מאחרי הארור המושחת, שאם מזימתו הייתה מתממשת, ישראל הייתה הופכת למדינה ערבית נוספת במרחב...

באמת? מתמטיקה פשוטה סליחה חשבון פשוט

בלי הערבים אתם 44 ואנחנו 55 וגם אם אני אוסיף את ליברמן זה 51
אז אין לכם רוב בלי הערבים לכן אתם צרכים לשבת איתם בקואלציה ולא עם הליכוד

ה כ ל

New member
נו.. וכמה אתם בלי הפדופילים והנביאים?

עכשיו אתם כבר לא טוענים שליברמן שמאל?...

גוש השמאל 57; גוש הימין 55 ;; כחול לבן הגדולה עם 33, הליכוד 31...
יאללה ביבי, יא מושחת, יא
, טוס הבית!

גם את החשבון הפשוט לא הבנת

כתבתי שגם עם ליברמן אין לכם רוב בלי הערבים
זה ברור?
אתה רוצה שנתניהו יילך הבייתה תקמו קואליציה בלי הליכוד
מה לא ברור כאן ?

Critical Thinking

Well-known member
רוב העם היהודי...my ass !

לכל אזרח ישראל בעל זכות בחירה - קול אחד, וקולות אלה "אמרו את דברם".
אתה פשוט מצוי עדיין בהלם טראומטי מן ההמור שנשתבש למנהיגך ומיליך לעו בגרונך...

marabo

Well-known member
אחרי זה תספרו לנו שאתם לא רוצים לספח את יוש

כדי לשמור על האופי היהודי של המדינה.
שמאל זה צביעות מחליאה.

tgranot1

New member
איש איש והאנטי ציונים שלו

אתה צריך
שחור על הבוקר על מנת לחדד את החושים קצת?
עוד לא הבנת כי הגבינה זזה?
הבחירות נראות כך כי ההתנהלות השיסוי וההדתה של הימין והליכוד בפרט עיצבנה ישראלים ממוצא אתיופי ורוסי ולא רק את השמאל.

בבפעם האלף אלי זה יכנס לראשכם

תקמו ממשלה בלי הליכוד
בלי החרדים ובלי הימין ועם הערבים מה הבעיה?
לא רוצים אחדות איתכם לא רוצה שום דבר
מצידי אתם יכולים למנות את איימן עודה לשר בטחון אם זה מה רוב שהשראלים רוצים זה מה שהם יקבלו
אבל אנחנו לא ניתן לכם את ראת הממשלה על מגש של כסף

למעלה