"אם יפילו את נתניהו אני יפגע בעצמי"

"אם יפילו את נתניהו אני יפגע בעצמי"

נכנסתי לתחנת ווינר באחת השכונות בנתניה.
רציתי לשים סינגל על הליגה האירופאית.
המקום המה אדם.
החוק האוסר על עישון במקומות ציבורים לא מוכר כאן ומקום היה עפוף עשן סמיך.
הצעיר שהכריז שיפגע בעצמו זכה להנהוני הסכמה.
"לא ישנתי כל הלילה," ענה לו גבר בגיל העמידה,אני ממש חושש
שעוד פעם השמאל ישתלט על המדינה.
בקיבוצים היו כל הלילה חגיגות הוסיף מישהו בשולחן אחר.
מישהו העיר שהסיפור עוד לא גמור.
שלביבי נשארו עוד קלפים לזרוק.
אבל האווירה היתה טעונה, גם אם היה במקום מישהו שמצביע לשמאל לבטח הוא לא היה מכריז על זה.
האווירה הזאת היא מיקרוקוסמוס של מה שקורה במעוזים של נתניהו.
במיוחד בפריפריות.
בניגד לקשקושי התקשורת התמיכה בנתניהו במקומות שכאלו הגיעה לשיא שלא היה כמותו.
36 אחוזים מתושבי נתניה הצביעו לנתניהו,חדרה היא קצת יותר פרפריה ושם נתניהו כבר הגיע ל 38 אחוזים.
עוד טיפה צפונה מגיעים לעיירת הפיתוח אור עקיבא ושם נתיהו כבר מגיע ל 52 אחוזים!!!
עפולה ביבי שולט עם 44 אחוזים,ובבית שאן נתניהו שובר את השיא מאור עקיבא עם 56 אחוזים!!
אגב חשוב לציין שבכל המקומות האלו כחולבן בכלל לא פונקציה והמתמודדת העיקרית מול נתניהו היא ש"ס..
הפריפריות שממזמן חשות שהאליטות לא נותנות להם דריסת רגל במוקדי ההשפעה (בתי המשפט, תקשורת וכו..) חשות שאם חלילה נתניהו יפול הם יחזרו לימי טרום בגין.
ההודעות המרעילות באמצעי התקשורת נגד החרדים ונתניהו עוד עלולות באמת להביא לפיצוץ

ה כ ל

New member

מי לא אוהב זיתים שחורים דפוקים?

משעשע :האליטה היהירה והגזענית מטיפה נגד שנאת זרים

כאילו שבצפון תל אביב באים במגע עם ערבים או עם זרים.
הפרפריות בצוותא עם המתנחלים מחזיקים כבר היום את הצבא, הם מהווים את מרבית המעמד הבינוני אבל הם לא זוכים אלא לפירורים ממוקדי הכח האמיתיים.
אם המצב לא היה חמור דיו אזי הפלת נתניהו בתרגיל משפטי מסריח ומושחת יכולה בהחלט להיות הטריגר לפיצוץ .
קשה לי להאמין שישראל 2019 תחזור להיות ישראל של שנות ה 60 עם הפנקס האדום ושליטה דקטטורית של השמאל

ה כ ל

New member
אתה פרנואיד...

אם ברשימה השמאלית ביותר מבין הרשימות הציוניות נמצא איש עסקים מולטי מיליונר שגר בדירות יוקרה, אז מתי תבין שאין באמת שמאל (כלכלי) בישראל..
וגם הערבים ימנים... (לא שיש לי בעיה עם זה, אני לגמרי בעד רכוש פרטי..)

אתה קשה הבנה

וודאי שהשמאל הישראלי בארץ הוא יותר שמאל מדיני מכלכלי (אם כי בשנים האחרונות השמאל סיפח גם דיעו שמאלניות-פופליסטיות מסוכנות ).
השמאל בישראל מורכב בעיקר מהמעמד הבינוני גבוה , הוא שולט בכל הצמתים של מוקדי הכח וההשפעה.
הוא מראש ניטרל כל אפשרות לחדירת גורמים שאינם מאנ"ש.
השמאל לא חולם אפילו על חלוקה אמיתית של מוקד ההשפעה, ומעדיף לשווק במקום זה את הסחורה העבישה וקלוקלת של סוציאליזים -פופוליסטי מסוכן מהזן שהכריע את כלכלות ספרד ויוון

tgranot1

New member

הסיבה שרוב עיירות הפיתוח נכשלות ונוצרים הפערים הללו היא כי החינוך בהם פח..
אפילו הערבים והדרוזים הבינו את העניין ומשקיעים בחינוך שלהם כמה שיותר.
טענות ומענות לביבי וסמוטריץ' שאורלי לוי כבר סיפרה כי אמר לה שאם צריך לחקת כסף מילדים רעבים בבית שאן על מנת לחזק את ההתנחלויות הוא יעשה זאת.

הימין פשוט עובד על האנשים הללו בעיניים.

הפערים בהשכלה הצטמצמו באופן ניכר. השליטה בעמדות הכח לא

אחוז האקדמאים בפרפריות גבוה דיו.
(אגב כיום שליש מהצעירים רוכש השכלה אדמאית, זה כבר ממש מצב של השכלת ייתר , אבל זה נושא לשרשור אחר).
הבעייה האמיתית היא לא כמה בית שאנים ירכשו השכלה קדמאית אלא מה לכל הרוחות הם יעשו אותה.
האליטה המצופפת שורות יותר מתמיד ולא נותנת ל"ישראל השניה" לחדור .
כך למשל בפרקליטות ובתי המשפט נושיב ריח של נפונטיזם, כאשר התקשורת היא קליקה סגורה ,

tgranot1

New member
מה אתה אומר

אינטל השקיעו מיליונים בקריית גת ואת המהנדסים הם צריכים לייבא מירושלים מרוב משכילים שיש שם. מה שקורה באופן קבוע שכל צעיר מוצלח מעיירת פיתוח נאלץ להגר משם. תנחש לבד למי הם מצביעים לאחר מכן.

איזה עמדות כח בראש שלך? עמדות הכח במדינה כבר מזמן מוחזקות ע"י עסקנים ימנים וזה מחלחל מטה. שמאלן או איש מרכז טוב צריך להיות מוכשר מספיק להשתלב בהיי טק. מי שבולם את עיירות הפיתוח הן ההתנחלויות הגוזלות מהן משאבים. בעולם מתוקן, כל המתנחלים הללו היו צריכים לבנות ביתם בעיירות הפיתוח הללו במקום בגדה. הרבה יותר יעיל. תאמין לי.

אני מסתמך על נתונים סטטיסטים מבוססים בהרבה מסברות הכרס שלך

יכולתי לומר לך שאני ואישתי גדלנו בעירות פיתוח ובכל זאת מחזיקים בתארים מקדמים אבל זה היה בערך כמו הטענה חסרת המשמעות שלך לגבי מפעל אינטל(שאין לי מושג איזה מהנדסים בדיוק הם צריכים , עד כמה ההשכלה הזו נפוצה וממילא אני לא יכול להתייחס לכך).
בוא נדבר באופן כללי על ממוצעי הבגרות בארץ.
אפשר לראות די בקלות שהישובים הנשרכים מאחור הם או ערבים או חרדים.
פריפיות נטו (ללא חרדים) נצמדים יפה מאוד לאיטה, בהתנחלויות המצב אפילו טוב יותר (אלקנה השנה היא השיאנית).
נעבור לאקדמיה : דו"ח של פרופ ינון כהן מאונברסיטת תל אביב מדוח על פער של 56:36 לטובת אשכנזים בזכאות לתואר אקדמאי (כלכליסט 19 פברואר 2019)
זהו פער לא קטן אבל הוא מסביר חלק קטן מאוד מהפערים העצומים בתפיסת עמדות הכח במדינה.
הימין היה קונה בשמחה יחס של 56:36 בתקשורת שלא לדבר ל בתי המשפט והפרקליטות.
זאת ועוד שיעור השכלה אקדמאי של 56 אחוז הוא שיעור גבוה מהנדרש ומדובר בהשכלת ייתר מבזבזת כספים שאינה נחוצה למשק.

tgranot1

New member
ההורים שלי גדלו בעיריות פיתוח

וגם הם מחזיקים בתואר אקדמאי. הם אפילו גרו פעם בקרית גת. גם אני.
לגבי התנחלויות. אינני מתפלא ששם נתוני הבגרויות גבוהים. בטח לא בהתחשב בכמויות הכסף שם. בישובי חרדים ברור מדוע האחוזים הללו נמוכים - התנגדות ללימודי ליבה. ערבים משקיעים את המעט שהם מקבלים בחינוך. כדאי שתתעורר שכן אחוז הבגרויות אצלם עולה בהתמדה.
ובאשר לנתונים אמפיריים מבוססים בעיירות הפיתוח - מול ישובים מבוססים בבקשה תשווה בעצמך מבלי שיאכילו אותך.

לינק שלם עם נתוני 2019 . כנס לטבלה מלאה ותקבל אקסל. סדר יפה את הטבלה וסנן על פי זכאות ל5 יחידות מתמיטיקה. כך תקבל תמונה מלאה מהיכן יגיעו הדור הבא של אנשי הפיננסים וההי טק.
למעט מצפה רמון , שהיא בחזקת החרגה ליכודית, וגבעת שמואל שהיא החרגה דתית לאומית רוב רובם של הישובים עם נתוני בגרות גבוהים מגיעים מישובים שבהם השמאל מרכז זכה לרוב בבחירות האחרונות , מישובי דרוזים וערבים, או מהתנחלויות בעוד שרובם של ישובי הפיתוח עדיין משתרכים מאחור. בערך בין פי שניים לשלושה יותר תלמידים מסיימים 5 יחידות מתמטיקה בישובי המרכז וחלק מההתנחלויות יחסית לפריפריה.

https://branza.co.il/site/article/article_view/news-1563094376

אתה לא מבין נכון את הנתונים

א לגבי הפריפריות : אתה טועה בכך שאיננך מסנן את החרדים.
תל אביב היא כמעט ללא חרדים אבל בכל עיר שדה אחוז החרדים נע בן 10-25 אחוזים ומעוות לחלוין את הנתונים.
החרדים זה נושא אחר לחלוטין ואנחנו הרי בוחנים את ההשכלה של מזרחי מסורתי ממוצע.
ב התנחלויות: המוינות נובעת חינוך למוצינות ותו לא.
אני כבר עייף מהנתונים המעוותים של שלום עכשיו שמשווים בין ישובים קטנים לעים.
אם נתמיד בהשוואה מגוחכת זו כל ילד בקיבוץ מקבל פי כמה וכמה מעירוני.
ג דתים לאומים: לא החרגה ולא נעליים.
זה לא רק גבעת שמואל אלא גם אלקנה ופתח תקווה.
לאורך השנים האחרונות בצורה עקבית בתי ספר ממלכתים דתים נמצאים גבוה מאוד בצמרת.

tgranot1

New member
פעם גם אשכנזים גרו בעיירות פיתוח

אמא שלי עלתה לארץ בגיל 7 או 8 וגדלה בעכו.
כנ"ל אבא שלי. הם למדו באותה כיתה כעולים חדשים.
בתקופת הצבא במקרה שניהם וגם משפותיהם עברו לקרית גת.
אמא שלי המשיכה שם כמורה .
אבא שלי שימש גם הוא כמורה ובמקביל למד באוניברסיטה על מלגת עדות מזרח עד שהיה לתושב הראשון בקרית גת להוציא דוקטורט - במדעי החיים, לא בתואר חארטה.
סבא שלי מצד האבא רץ למועצת קרית גת ברשימת ס"ט
.
הורי עזבו את קריית גת כשמירי רגב עוד הייתה בתחילת היסודי בערך. לכן היא יצאה סתומה

בזמנו ביצעתי עבודה מקיפה על שלטון מפא"י

ושנאתי לשמאל הישראלי נובעת בראש ובראשונה מן המידע המבחיל אליו נחשפתי.

אתם מאשימים את נתניהו בפילוג ובהסתה אך אני באופן אישי איני זקוק לאף אחד בכדי להבין עד כמה אני שונא אתכם.

האליטיזם , הגזענות והצביעות אשר אתם מפורסמים בהם הם מקור השנאה היוקדת כלפיכם.

לדעתי , יהודי ממוצא מזרחי אשר מצביע שמאל כאילו ירק בפניהם של סבו וסבתו אשר הגיעו לכאן בשנת 51 , אין בזוי ממנו ולכן גם שאלתי אותך למוצאך.

דרך אגב , אני מעריץ את מירי רגב , אני בדרך כלל לא "מעריץ" נשים אך רגב היא משהו מיוחד - העוצמה והנחישות אשר היא משפריצה אל מול החונטה השמאלנית הבזויה שניה רק לנתניהו - עפר לרגליה אני.

tgranot1

New member
אינני טוען לרגע ששלטון מפא"י היה מושלם.

מעבר למחקר שלך יש לי משפחה שלמה שהיא עדות חיה למה שהיה שם. חלק מזה גם אני עצמי.

אתה באמת חושב שכור ההיתוך של מפא"י לא כוון גם כלפי אשכנזים שעלו לארץ? שלא זלזלו "בגלותיות" שלהם. בתרבות היידיש. שלא קראו להם סבונים וצאן המובל לטבח. שהצגות ביידיש לא הפכו לעניין מחתרתי? שהם לא סבלו מרעב? הם כן. אז סבא שלי האשכנזי ז"ל יצא לפרדס לגנוב תפוזים ואז גם יצא לעבודות דחק בסלילת כבישים למרות שהיה עם בעיות לב קשות, וסבתי ז"ל , כולה 1.49, סחבה מיטה שהייתה מפרקת אותי ואותך בגיל 20 לבד על הגב עד קומה 3 ללא מעלית לחסוך כמה גרושים בסבלות. סבתא עם 7 שנות השכלה ותופרת שידעה לנצל את המקצוע הזה עד תום בתנאי דחק.

ואבי בכלל, תסכול לכל מקופח. גם מהעדה הלא נכונה. גם בעיות ת"ש בבית שאילצו אותו לעבוד על מנת שלהוריו המבוגרים יהיה בית. גם להתעקש להגיע לבגרויות ואז לאוניברסיטה עד פרופסורה. תאמין לי שאף אחד לא נתן לו או לאמא שלי שום פרוטקציות.

מי שבחר להיות קורבן לא ישתכנע שבמצוקה שהוא חווה היו גם אחרים

ליד יוצאי ארצות ערב היו גם יוצאי אירופה במעברות .
אפילו היו יוצאי אירופה אנאלפביתים .
אבל הרוב היו יותר משכילים מיוצאי ערב והיו בניהם רבים עם
יכולת טכנולוגית אירופאית וגם יותר אמביציה .
לכן האירופאים ייצאו מהמעברות לפני יוצאי ערב .
לכן הבנים שלהם הלכו ללמודים אקדמיים ויוצאי ערב הלכו לחינוך הדתי/חרדי .
אז היום יש תומכי שס עניים ותומכי ליכוד חסרי השכלה
והמשכלים תומכים בכל מה שאיננו מריח דת .

ראה יקירי , איני מטיל ספק בדבריך ואני מעריך אותם אך אנו

מדברים על יחסיות כלומר על אחוזי מזרחים אשר הופנו לפריפריה לעומת אחוזי אשכנזים אשר הופנו למרכז בעליה הגדולה של שנת 51 ובעליות אשר באו בעקבותיה.
הקש את הערך "מזרחים" בויקיפדיה , מאד מענין.

שלטון מפא"י זכרונו לקללה יצר כאן דור של "חוטבי עצים" באמצעות מניעת אינטיגרציה , אזרחים סוג א' לעומת אזרחים סוג ד'....וכך נוצרו כאן דורות על גבי דורות אשר פסגת שאיפותיהם היו להיות פחחים או מכונאי רכב.

תחושות האליטיזם והסנוביזם של השמאל הישראלי נובעות ישירות מן התקופה ההיא , תקופה בה שליטתכם במדינת ישראל היתה ללא מצרים , תקופה בה חשתם עצמכם "נפילים בני נפילים" , תקופת "יפי הבלורית והתואר"
....."הפנקס האדום"

עם השנים הפער בין הפריפריה למרכז הלך והצטמצם , תשתית תחבורתית מתקדמת ורכבות קיצרו את המרחק הפיזי ואיפשרו לפריפריאלים לרכוש השכלה אקדמית ראויה , שלוחות אקדמיות הופיעו בקצוות הארץ ואט אט הפער ההשכלתי וההכנסתי הולך ומצטמצם וגם תקרת הזכוכית של התושבים אלו נפרצה מזמן........והמציאות הזאת מוציאה שמאלנים מדעתם שכן אתם הולכים ומאבדים את היתרון אשר היה לכם על אלו עליהם אתם מתנשאים.

וזה ככה על קצה המזלג....מבלי להכנס לאין ספור דוגמאות.

ילדיי מעורבים , חצי אשכנזים חצי מזרחים , אני מעולם לא מדבר איתם על הנושאים הנ"ל , הם אינם מכירים אותו בכלל , הם עיוורים למושגים "אשכנזי" או "מזרחי" אך אני מחנך אותם להכיר היטב את היסטורית הסכסוך היהודי מוסלמי בפלשתינה ב 150 השנים האחרונות , הם יודעים היטב מי היה המופתי של ירושלים אמין אל חוסייני שהיה קצין אס אס נאצי ועל יחסו ליהודים , הם יודעים על הגורמים אשר הובילו אל מלחמת העצמאות , על ההבדלים בין ההגנה , הפלמ"ח , האצ"ל והלח"י , הם גם יודעים להעריך ולהתגאות בדת אבותיהם ועדין להיות חילוניים לחלוטין....מיותר לציין כי הם מכירים היטב את ההיסטוריה של העם היהודי.

ידיעת ההיסטוריה מקנה תפיסה מציאותית כוללת אשר לא תאפשר להם להיות שמאלנים מפונקים צדקנים וטהרנים.......

חלק מדבריך נכונים . חלק
לא הכל .

בכל החברות בעולם תושבי הפריפריות יותר שמרנים ופחות משכילים מהעירוניים .
זה לא תוצאה של גזענות או אפליה אתנית . זו תוצאה של גודל הישוב ומספר
האינטרקציות עם אנשים מרובים מסוגים שונים .
הגיוון האנושי בישוב קטן תמיד פחות מזה שבישוב גדול .
ככה זה יישאר גם בעתיד .
לא חשוב שיילדיך מעורבים מעדות שונות ואפילו רוכשים השכלה אקדמית .
אם הם ייפגשו מעט אנשים בחייהם הם יישארו שמרניים .

tgranot1

New member
על מה אתה מדבר. כל הציונות הזאת היתה לכבוש פריפריות

אתה ממש שוכח שהמדינה הזאת הייתה מרוששת רק מוקמת. מוקפת אויבים שנאבקה על הקיום שלה. ומה אתה עושה: שופט אותה על פי סטנדרטים של ימנו.
אז קודם כל, למרות העלבונות ובעיות הכבוד זה בכלל הישג שהרבה יותר אנשים לא מתו ברעב. באמת מה רצית, שיפתחו מפעלי היי טק בשנות ה50?

שנית, בקום המדינה הייתה בדיוק אוניברסיטה אחת עם מספר מקומות מאוד מוגבל, ואחוז אקדמאים מאוד מוגבל. כמעט כולם היו פועלים שחורים ועובדי דחק, לא רק מזרחיים. כולל סבתא שלי עם שבע שנות הלימוד והסבא עם השלוש. רק שהייתה להם אינטלגנציה טבעית וחוש השרדותי. והם גם היו אנשים חרוצים שחסכו פרוטה לפרוטה ולקחו סיכונים. הסבתא שלי גם התעקשה לא ללדת יותר מילדה אחת על מנת לתמוך בה בצורה הכי מייטבית. שהיא יכולה. קנתה חנות ירקות בשיכון נידח, ולאחר כמה שנים גם לקחה סיכון ונכנסה לזיכיון על בית קולנוע בקרית גת בזמנים שעוד לא הייתה טלוויזה. היא הסתכנה ולקחה. לא נתנו לה כלום.

העניין עם אותם אשכנזים אינו שלא שלחו אותם לעיירות הפיתוח והמעברות. העניין שלאורך זמן, חלקם המשיכו לחיות שם אבל התנהלו כך שילדיהם יצאו משם. בכל מני דרכים. בין היתר בכך שחינוך צאצאים הפך אצלם לערך עליון.

אם אתה כועס על הפערים. תכעס על הליכוד. הם אילו שהתעקשו לזרוק כסף בהתנחלויות באופן בלתי פרופורצינלי לחלוטין במקום להתחיל בתהליך של שיפור תשתיות וחינוך הרבה יותר מוקדם ללא קשר לסיכסוך . אתה אומר ששמאלנים מפונקים. הם לא. מרצ היא אפילו לא מפלגה פצפיסטית. מעט מאוד אנשים חושבים שיש לפרק את צה"ל. הביקורת היא על הדרך והמשימות שמפעילים אותו.

למעלה