לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3611636,116 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אקטואליה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעות לא ראויות עפ"י ראות עיניה,
וזאת ללא דיחוי ומבלי מתן הסברים, ולחסום כל טוקבקיסט שמפריע להתנהלותו התקינה של הפורום, או שדבריו מנוגדים לחוק ו/או לתקנון ולהנחיות הנהלת האתר.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'"אם יפילו את נתניהו אני יפגע בעצמי"'
"אם יפילו את נתניהו אני יפגע בעצמי"
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2019 | 23:30
63
130
נכנסתי  לתחנת ווינר באחת השכונות בנתניה.
רציתי לשים סינגל על הליגה האירופאית.
המקום המה אדם.
החוק האוסר על עישון במקומות ציבורים לא מוכר כאן ומקום היה עפוף עשן סמיך.
הצעיר שהכריז שיפגע בעצמו זכה להנהוני הסכמה.
"לא ישנתי כל הלילה," ענה לו גבר בגיל העמידה,אני ממש חושש 
שעוד פעם השמאל ישתלט על המדינה.
בקיבוצים היו כל הלילה חגיגות הוסיף מישהו בשולחן אחר.
מישהו העיר שהסיפור עוד לא גמור.
שלביבי נשארו עוד קלפים לזרוק.
אבל האווירה היתה טעונה, גם אם היה במקום מישהו שמצביע לשמאל לבטח הוא לא היה מכריז על זה.
האווירה הזאת היא מיקרוקוסמוס של מה שקורה במעוזים של נתניהו.
במיוחד בפריפריות.
בניגד לקשקושי התקשורת התמיכה בנתניהו במקומות שכאלו הגיעה לשיא שלא היה כמותו.
36 אחוזים מתושבי נתניה הצביעו לנתניהו,חדרה היא קצת יותר פרפריה ושם נתניהו כבר הגיע ל 38 אחוזים.
עוד טיפה צפונה מגיעים לעיירת הפיתוח אור עקיבא ושם נתיהו כבר מגיע ל 52 אחוזים!!!
עפולה ביבי שולט עם 44 אחוזים,ובבית שאן נתניהו שובר את השיא מאור עקיבא עם 56 אחוזים!!
אגב חשוב לציין שבכל המקומות האלו כחולבן בכלל לא פונקציה והמתמודדת העיקרית מול נתניהו היא ש"ס..
הפריפריות שממזמן חשות שהאליטות לא נותנות להם דריסת רגל במוקדי ההשפעה (בתי המשפט, תקשורת וכו..) חשות שאם חלילה נתניהו יפול הם יחזרו לימי טרום בגין.
ההודעות המרעילות באמצעי התקשורת נגד החרדים ונתניהו עוד עלולות באמת להביא לפיצוץ
אקטואליה >>
לצפיה ב-''
19/09/2019 | 23:53
28
מי לא אוהב זיתים שחורים דפוקים?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כן, לאומנות, שנאת זרים וכיו"ב הולכים יד ביד עם נחשלוּת...'
כן, לאומנות, שנאת זרים וכיו"ב הולכים יד ביד עם נחשלוּת...
20/09/2019 | 00:52
52
11
לצפיה ב-'משעשע :האליטה היהירה והגזענית מטיפה נגד שנאת זרים'
משעשע :האליטה היהירה והגזענית מטיפה נגד שנאת זרים
20/09/2019 | 01:19
51
21
כאילו שבצפון תל אביב באים במגע עם ערבים או עם זרים.
הפרפריות בצוותא עם המתנחלים מחזיקים כבר היום את הצבא, הם מהווים את מרבית המעמד הבינוני אבל הם לא זוכים אלא לפירורים ממוקדי הכח האמיתיים.
אם המצב לא היה חמור דיו אזי הפלת נתניהו בתרגיל משפטי מסריח ומושחת יכולה בהחלט להיות הטריגר לפיצוץ .
קשה לי להאמין שישראל 2019 תחזור להיות ישראל של שנות ה 60 עם הפנקס האדום ושליטה דקטטורית של השמאל
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה פרנואיד...'
אתה פרנואיד...
20/09/2019 | 01:58
42
21
אם ברשימה השמאלית ביותר מבין הרשימות הציוניות נמצא איש עסקים מולטי מיליונר שגר בדירות יוקרה, אז מתי תבין שאין באמת שמאל (כלכלי) בישראל..
וגם הערבים ימנים... (לא שיש לי בעיה עם זה, אני לגמרי בעד רכוש פרטי..)
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה קשה הבנה'
אתה קשה הבנה
20/09/2019 | 02:15
41
20
וודאי שהשמאל הישראלי בארץ הוא יותר שמאל מדיני מכלכלי (אם כי בשנים האחרונות השמאל סיפח גם דיעו שמאלניות-פופליסטיות מסוכנות ).
השמאל בישראל מורכב בעיקר מהמעמד הבינוני גבוה , הוא שולט בכל הצמתים של מוקדי הכח וההשפעה.
הוא מראש ניטרל כל אפשרות לחדירת גורמים שאינם מאנ"ש.
השמאל לא חולם אפילו על חלוקה אמיתית של מוקד ההשפעה, ומעדיף לשווק במקום זה את הסחורה העבישה וקלוקלת של סוציאליזים -פופוליסטי מסוכן מהזן שהכריע את כלכלות ספרד ויוון

אקטואליה >>
לצפיה ב-''
20/09/2019 | 02:37
20
10
הסיבה שרוב עיירות הפיתוח נכשלות ונוצרים הפערים הללו היא כי החינוך בהם פח..
אפילו הערבים והדרוזים הבינו את העניין ומשקיעים בחינוך שלהם כמה שיותר.
טענות ומענות לביבי וסמוטריץ' שאורלי לוי כבר סיפרה כי אמר לה שאם צריך לחקת כסף מילדים רעבים בבית שאן על מנת לחזק את ההתנחלויות  הוא יעשה זאת.

הימין פשוט עובד על האנשים הללו בעיניים. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הפערים בהשכלה הצטמצמו באופן ניכר. השליטה בעמדות הכח לא '
הפערים בהשכלה הצטמצמו באופן ניכר. השליטה בעמדות הכח לא
20/09/2019 | 03:00
19
36
אחוז האקדמאים בפרפריות גבוה דיו.
(אגב כיום שליש מהצעירים רוכש השכלה אדמאית, זה כבר ממש מצב של השכלת ייתר , אבל זה נושא לשרשור אחר).
הבעייה האמיתית היא לא כמה בית שאנים ירכשו השכלה קדמאית אלא מה לכל הרוחות הם יעשו אותה.
האליטה המצופפת שורות יותר מתמיד ולא נותנת ל"ישראל השניה" לחדור .
כך למשל בפרקליטות ובתי המשפט נושיב ריח של נפונטיזם, כאשר התקשורת היא קליקה סגורה , 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה אתה אומר'
מה אתה אומר
20/09/2019 | 10:57
18
15
אינטל השקיעו מיליונים בקריית גת ואת המהנדסים הם צריכים לייבא מירושלים מרוב משכילים שיש שם.  מה שקורה באופן קבוע שכל צעיר מוצלח מעיירת פיתוח נאלץ להגר משם.  תנחש לבד למי הם מצביעים לאחר מכן.  

איזה עמדות כח בראש שלך? עמדות הכח במדינה כבר מזמן מוחזקות ע"י עסקנים ימנים וזה מחלחל מטה.  שמאלן או איש מרכז טוב צריך להיות מוכשר מספיק להשתלב בהיי טק.  מי שבולם את עיירות הפיתוח הן ההתנחלויות הגוזלות מהן משאבים.  בעולם מתוקן, כל המתנחלים הללו היו צריכים לבנות ביתם בעיירות הפיתוח הללו במקום בגדה.  הרבה יותר יעיל.  תאמין לי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני מסתמך על נתונים סטטיסטים מבוססים בהרבה מסברות הכרס שלך'
אני מסתמך על נתונים סטטיסטים מבוססים בהרבה מסברות הכרס שלך
20/09/2019 | 11:36
17
13
יכולתי לומר לך שאני ואישתי גדלנו בעירות פיתוח ובכל זאת מחזיקים בתארים מקדמים אבל זה היה בערך כמו הטענה חסרת המשמעות שלך לגבי מפעל אינטל(שאין לי מושג איזה מהנדסים בדיוק הם צריכים , עד כמה ההשכלה הזו נפוצה וממילא אני לא יכול להתייחס לכך).
בוא נדבר באופן כללי על ממוצעי הבגרות בארץ.
אפשר לראות די בקלות שהישובים הנשרכים מאחור הם או ערבים או חרדים.
פריפיות נטו (ללא חרדים) נצמדים יפה מאוד לאיטה, בהתנחלויות המצב אפילו טוב יותר (אלקנה השנה היא השיאנית).
נעבור לאקדמיה : דו"ח של פרופ ינון כהן מאונברסיטת תל אביב מדוח על פער של 56:36 לטובת אשכנזים בזכאות לתואר אקדמאי (כלכליסט 19 פברואר 2019)
זהו פער לא קטן אבל הוא מסביר חלק קטן מאוד מהפערים העצומים בתפיסת עמדות הכח במדינה.
הימין היה קונה בשמחה יחס של 56:36 בתקשורת שלא לדבר ל בתי המשפט והפרקליטות.
זאת ועוד שיעור השכלה אקדמאי של 56 אחוז הוא שיעור גבוה מהנדרש ומדובר בהשכלת ייתר מבזבזת כספים שאינה נחוצה למשק.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'ההורים שלי גדלו בעיריות פיתוח'
ההורים שלי גדלו בעיריות פיתוח
20/09/2019 | 12:25
16
12
וגם הם מחזיקים בתואר אקדמאי.  הם אפילו גרו פעם בקרית גת.  גם אני. 
לגבי התנחלויות.  אינני מתפלא ששם נתוני הבגרויות גבוהים.  בטח לא בהתחשב בכמויות הכסף שם.  בישובי חרדים ברור מדוע האחוזים הללו נמוכים - התנגדות ללימודי ליבה.  ערבים משקיעים את המעט שהם מקבלים בחינוך.  כדאי שתתעורר שכן אחוז הבגרויות אצלם עולה בהתמדה.
ובאשר לנתונים אמפיריים מבוססים בעיירות הפיתוח - מול ישובים מבוססים בבקשה  תשווה בעצמך מבלי שיאכילו אותך.

לינק שלם עם נתוני 2019  .  כנס לטבלה מלאה ותקבל אקסל.  סדר יפה את הטבלה  וסנן על פי זכאות ל5 יחידות מתמיטיקה.  כך תקבל תמונה מלאה מהיכן יגיעו הדור הבא של אנשי הפיננסים וההי טק.
למעט מצפה רמון , שהיא בחזקת החרגה ליכודית, וגבעת שמואל שהיא החרגה דתית לאומית  רוב רובם של הישובים עם נתוני בגרות גבוהים מגיעים מישובים שבהם השמאל מרכז זכה לרוב בבחירות האחרונות , מישובי דרוזים וערבים, או מהתנחלויות בעוד שרובם של ישובי הפיתוח עדיין משתרכים מאחור.  בערך בין פי שניים לשלושה יותר תלמידים מסיימים 5 יחידות מתמטיקה בישובי המרכז וחלק מההתנחלויות יחסית לפריפריה.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין נכון את הנתונים'
אתה לא מבין נכון את הנתונים
20/09/2019 | 13:00
7
א לגבי הפריפריות : אתה טועה בכך שאיננך מסנן את החרדים.
תל אביב היא כמעט ללא חרדים אבל בכל עיר שדה אחוז החרדים נע בן 10-25 אחוזים ומעוות לחלוין את הנתונים.
החרדים זה נושא אחר לחלוטין ואנחנו הרי בוחנים את ההשכלה של מזרחי מסורתי ממוצע.
ב  התנחלויות:  המוינות נובעת חינוך למוצינות ותו לא.
אני כבר עייף מהנתונים המעוותים של שלום עכשיו שמשווים בין ישובים קטנים לעים.
אם נתמיד בהשוואה מגוחכת זו כל ילד בקיבוץ מקבל פי כמה וכמה מעירוני.
ג  דתים לאומים: לא החרגה ולא נעליים.
זה לא רק גבעת שמואל אלא גם אלקנה ופתח תקווה.
לאורך השנים האחרונות בצורה עקבית בתי ספר ממלכתים דתים נמצאים גבוה מאוד בצמרת.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'האם הוריך ממוצא מזרחי ? '
האם הוריך ממוצא מזרחי ?
20/09/2019 | 13:14
14
10
לצפיה ב-'פעם גם אשכנזים גרו בעיירות פיתוח'
פעם גם אשכנזים גרו בעיירות פיתוח
20/09/2019 | 14:10
13
15
אמא שלי עלתה לארץ בגיל 7 או 8 וגדלה בעכו.
כנ"ל אבא שלי.  הם למדו באותה כיתה כעולים חדשים.
בתקופת הצבא במקרה שניהם וגם משפותיהם עברו לקרית גת.
אמא שלי המשיכה שם כמורה .
אבא שלי שימש גם הוא כמורה ובמקביל למד באוניברסיטה על מלגת עדות מזרח עד שהיה לתושב הראשון בקרית גת להוציא דוקטורט - במדעי החיים, לא בתואר חארטה.
סבא שלי מצד האבא רץ למועצת קרית גת ברשימת ס"ט .
הורי עזבו את קריית גת כשמירי רגב עוד הייתה בתחילת היסודי בערך. לכן היא יצאה סתומה

אקטואליה >>
לצפיה ב-'בזמנו ביצעתי עבודה מקיפה על שלטון מפא"י'
בזמנו ביצעתי עבודה מקיפה על שלטון מפא"י
20/09/2019 | 14:39
12
27
ושנאתי לשמאל הישראלי נובעת בראש ובראשונה מן המידע המבחיל אליו נחשפתי.

אתם מאשימים את נתניהו בפילוג ובהסתה אך אני באופן אישי איני זקוק לאף אחד בכדי להבין עד כמה אני שונא אתכם.

האליטיזם , הגזענות והצביעות אשר אתם מפורסמים בהם הם מקור השנאה היוקדת כלפיכם.

לדעתי , יהודי ממוצא מזרחי אשר מצביע שמאל כאילו ירק בפניהם של סבו וסבתו אשר הגיעו לכאן בשנת 51 , אין בזוי ממנו ולכן גם שאלתי אותך למוצאך.

דרך אגב , אני מעריץ את מירי רגב , אני בדרך כלל לא "מעריץ" נשים אך רגב היא משהו מיוחד - העוצמה והנחישות אשר היא משפריצה אל מול החונטה השמאלנית הבזויה שניה רק לנתניהו - עפר לרגליה אני.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אינני טוען לרגע ששלטון מפא"י היה מושלם.'
אינני טוען לרגע ששלטון מפא"י היה מושלם.
21/09/2019 | 09:07
11
9
מעבר למחקר שלך  יש לי משפחה שלמה שהיא עדות חיה למה שהיה שם.  חלק מזה גם אני עצמי.

אתה באמת חושב שכור ההיתוך של מפא"י לא כוון גם כלפי אשכנזים שעלו לארץ? שלא זלזלו "בגלותיות" שלהם.  בתרבות היידיש. שלא קראו להם סבונים וצאן המובל לטבח. שהצגות ביידיש לא הפכו לעניין מחתרתי?  שהם לא סבלו מרעב? הם כן.  אז סבא שלי האשכנזי ז"ל יצא לפרדס לגנוב תפוזים ואז גם יצא לעבודות דחק בסלילת כבישים למרות שהיה עם בעיות לב קשות, וסבתי ז"ל , כולה 1.49, סחבה מיטה שהייתה מפרקת אותי ואותך בגיל 20 לבד על הגב עד קומה 3 ללא מעלית לחסוך כמה גרושים בסבלות. סבתא עם 7 שנות השכלה ותופרת שידעה לנצל את המקצוע הזה עד תום בתנאי דחק.  

ואבי בכלל, תסכול לכל מקופח.  גם מהעדה הלא נכונה.  גם בעיות ת"ש בבית שאילצו אותו לעבוד על מנת שלהוריו המבוגרים יהיה בית.  גם להתעקש להגיע לבגרויות ואז לאוניברסיטה עד פרופסורה.  תאמין לי שאף אחד לא נתן לו או לאמא שלי שום פרוטקציות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מי שבחר להיות קורבן לא ישתכנע שבמצוקה שהוא חווה היו גם אחרים'
מי שבחר להיות קורבן לא ישתכנע שבמצוקה שהוא חווה היו גם אחרים
21/09/2019 | 09:34
11
ליד יוצאי ארצות ערב היו גם יוצאי אירופה במעברות .
אפילו היו יוצאי אירופה אנאלפביתים .
אבל הרוב היו יותר משכילים מיוצאי ערב והיו בניהם רבים עם 
יכולת טכנולוגית אירופאית וגם יותר אמביציה .
לכן האירופאים ייצאו מהמעברות לפני יוצאי ערב .
לכן הבנים שלהם הלכו ללמודים אקדמיים ויוצאי ערב הלכו לחינוך הדתי/חרדי .
אז היום יש תומכי שס עניים ותומכי ליכוד חסרי השכלה
והמשכלים תומכים בכל מה שאיננו מריח דת .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ראה יקירי , איני מטיל ספק בדבריך ואני מעריך אותם אך אנו '
ראה יקירי , איני מטיל ספק בדבריך ואני מעריך אותם אך אנו
21/09/2019 | 09:59
9
26
מדברים על יחסיות כלומר על אחוזי מזרחים אשר הופנו לפריפריה לעומת אחוזי אשכנזים אשר הופנו למרכז בעליה הגדולה של שנת 51 ובעליות אשר באו בעקבותיה.
הקש את הערך "מזרחים" בויקיפדיה , מאד מענין.

שלטון מפא"י זכרונו לקללה יצר כאן דור של "חוטבי עצים" באמצעות מניעת אינטיגרציה , אזרחים סוג א' לעומת אזרחים סוג ד'....וכך נוצרו כאן דורות על גבי דורות אשר פסגת שאיפותיהם היו להיות פחחים או מכונאי רכב.

תחושות האליטיזם והסנוביזם של השמאל הישראלי נובעות ישירות מן התקופה ההיא , תקופה בה שליטתכם במדינת ישראל היתה ללא מצרים , תקופה בה חשתם עצמכם "נפילים בני נפילים" , תקופת "יפי הבלורית והתואר" ....."הפנקס האדום"

עם השנים הפער בין הפריפריה למרכז הלך והצטמצם , תשתית תחבורתית מתקדמת ורכבות קיצרו את המרחק הפיזי ואיפשרו לפריפריאלים לרכוש השכלה אקדמית ראויה , שלוחות אקדמיות הופיעו בקצוות הארץ ואט אט הפער ההשכלתי וההכנסתי הולך ומצטמצם וגם תקרת הזכוכית של התושבים אלו נפרצה מזמן........והמציאות הזאת מוציאה שמאלנים מדעתם שכן אתם הולכים ומאבדים את היתרון אשר היה לכם על אלו עליהם אתם מתנשאים.

וזה ככה על קצה המזלג....מבלי להכנס לאין ספור דוגמאות. 

ילדיי מעורבים , חצי אשכנזים חצי מזרחים , אני מעולם לא מדבר איתם על הנושאים הנ"ל , הם אינם מכירים אותו בכלל , הם עיוורים למושגים "אשכנזי" או "מזרחי" אך אני מחנך אותם להכיר היטב את היסטורית הסכסוך היהודי מוסלמי בפלשתינה ב 150 השנים האחרונות , הם יודעים היטב מי היה המופתי של ירושלים אמין אל חוסייני שהיה קצין אס אס נאצי ועל יחסו ליהודים , הם יודעים על הגורמים אשר הובילו אל מלחמת העצמאות , על ההבדלים בין ההגנה , הפלמ"ח , האצ"ל והלח"י , הם גם יודעים להעריך ולהתגאות בדת אבותיהם ועדין להיות חילוניים לחלוטין....מיותר לציין כי הם מכירים היטב את ההיסטוריה של העם היהודי.

ידיעת ההיסטוריה מקנה תפיסה מציאותית כוללת אשר לא תאפשר להם להיות שמאלנים מפונקים צדקנים וטהרנים....... 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'חלק מדבריך נכונים . חלק לא הכל . '
חלק מדבריך נכונים . חלק לא הכל .
21/09/2019 | 13:38
9
בכל החברות בעולם תושבי הפריפריות יותר שמרנים ופחות משכילים מהעירוניים .
זה לא תוצאה של גזענות או אפליה אתנית . זו תוצאה של גודל הישוב ומספר
האינטרקציות עם אנשים מרובים מסוגים שונים .
הגיוון האנושי בישוב קטן תמיד פחות מזה שבישוב גדול .
ככה זה יישאר גם בעתיד .
לא חשוב שיילדיך מעורבים מעדות שונות ואפילו רוכשים השכלה אקדמית .
אם הם ייפגשו מעט אנשים בחייהם הם יישארו שמרניים .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר. כל הציונות הזאת היתה לכבוש פריפריות'
על מה אתה מדבר. כל הציונות הזאת היתה לכבוש פריפריות
21/09/2019 | 15:05
7
14
אתה ממש שוכח שהמדינה הזאת הייתה מרוששת רק מוקמת. מוקפת אויבים שנאבקה על הקיום שלה.  ומה אתה עושה: שופט אותה על פי סטנדרטים של ימנו. 
אז קודם כל, למרות העלבונות ובעיות הכבוד זה בכלל הישג שהרבה יותר אנשים לא מתו ברעב.  באמת מה רצית, שיפתחו מפעלי היי טק בשנות ה50? 

שנית, בקום המדינה הייתה בדיוק אוניברסיטה אחת עם מספר מקומות מאוד מוגבל, ואחוז אקדמאים מאוד מוגבל.  כמעט כולם היו פועלים שחורים ועובדי דחק, לא רק מזרחיים. כולל סבתא שלי עם שבע שנות הלימוד והסבא עם השלוש.   רק שהייתה להם אינטלגנציה טבעית וחוש השרדותי.  והם גם היו אנשים חרוצים שחסכו פרוטה לפרוטה ולקחו סיכונים.  הסבתא שלי גם התעקשה לא ללדת יותר מילדה אחת על מנת לתמוך בה בצורה הכי מייטבית. שהיא יכולה.  קנתה חנות ירקות בשיכון נידח, ולאחר כמה שנים גם לקחה סיכון ונכנסה לזיכיון על בית קולנוע בקרית גת בזמנים שעוד לא הייתה טלוויזה.  היא הסתכנה ולקחה.  לא נתנו לה כלום.

העניין עם אותם אשכנזים אינו שלא שלחו אותם לעיירות הפיתוח והמעברות.  העניין שלאורך זמן, חלקם המשיכו לחיות שם אבל התנהלו כך שילדיהם יצאו משם.  בכל מני דרכים.  בין היתר בכך שחינוך צאצאים הפך אצלם לערך עליון.

אם אתה כועס על הפערים.  תכעס על הליכוד. הם אילו שהתעקשו לזרוק כסף בהתנחלויות באופן בלתי פרופורצינלי לחלוטין  במקום להתחיל בתהליך של שיפור תשתיות וחינוך הרבה יותר מוקדם ללא קשר לסיכסוך .  אתה אומר ששמאלנים מפונקים.  הם לא. מרצ היא אפילו לא מפלגה פצפיסטית. מעט מאוד אנשים חושבים שיש לפרק את צה"ל.  הביקורת היא על הדרך והמשימות שמפעילים אותו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אולי תפסיק לעוות את המציאות ? { כבר שמתי לב שאתה מומחה לכך}'
אולי תפסיק לעוות את המציאות ? { כבר שמתי לב שאתה מומחה לכך}
21/09/2019 | 15:33
6
27
אם אכן כן אז אחוזי היהודים { מזרחים לעומת אשכנזים} אשר הופנו לאיזורים פריפריאלים בקום המדינה היו פחות או יותר שווים אך ידוע לך שלא כך הוא , ההיפך הוא הנכון.

המדינה אכן היתה מרוששת ומוקפת אויבים אך זה אינו אמור לשנות את יחס
האחוזים בנושא ספציפי זה.

בוצעה כאן אפליית מגורים ממסדית על רקע גזעני , תפסיק להיתמם !

ואתה צודק לחלוטין בכך שבאותה התקופה רובם היו פועלים שחורים ועובדי דחק ולכן ניוד כל כך הרבה מזרחים לפריפריה וכל כך הרבה אשכנזים למרכז מעיד על גזענות ממסדית , מניעה מכוונת של אינטגרציה !!!

מתי מעט האשכנזים אשר הגיעו לפריפריה הצליחו בחלקם לצאת משם גם בשל יחס אוהד של הממסד {מפא"י} כלפי "אנשי שלומנו"  { באופן יחסי למזרחים כמובן }

הפערים הצטמצמו לאללה וזה מה שכל כך מרגיז אתכם , הגזענות שלכם אשר מבוססת גם על יתרון כלכלי הולכת ונכחדת , "ארץ ישראל הישנה והטובה" טרום שנת 77 הלכה לעולמה ולעולם לא תשוב , עוד כמה דורות גם גזענותכם המחליאה תעלם לחלוטין שכן לא תדעו להבחין מי מאיתנו אשכנזי ומי מזרחי , כולנו נשוב להיות עם בעל חיצוניות דומה בדיוק כפי שהיינו בארץ יהודה טרום שנת 136 לספירה , טרום גלות מרד בר כוכבא ע"י קיסר רומא הדרייאנוס.

אך עוד חזון למועד , ושנאתי אליכם תמשיך לבעבע את אחרון ימיי אך את שנאתי איני מוריש לילדיי וגם זה משהו.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא הבנת.....'
לא הבנת.....
22/09/2019 | 09:43
1
12
מי שהצליח לצאת משם היה מי שבמקום לצרוח מגיע לי כל היום יזם לעצמו מהלכים ואפשרויות.  הפערים מצטמצמים כי הערך של להשקיע בילדים נקלט והופך לנחלת הכלל,  כולל הערבים. היחידים שעדיין סובלים מפיגור הם חרדים.  כשהמח שלך יתחיל לקלוט כי מי שדופק אותך הם ש"ס והאגודה המנצלים את הבערות ושולחים לחיים ילדים ללא בגרויות עכשיו במאה ה21 אולי סוף סוף תבין מהיכן מתחילות הבעיות במקום להתעסק בחשבונות לפני 50 שנה.

אגב, עוד נתון מדהים ששמתי לב אליו רק השבוע מאתר של שיקפות בחינוך. בבתי הספר באיזורי המרכז והשרון מספר הילדים בכיתה גבוהה משמעותית יחסית לפריפריה . ההשקעה בחינוך מבחינה כספית פר ילד בפריפריה גבוהה בהרבה.  ועדיין, מספר הבוגרים בי"ב עם מתמטיקה ואנגלית ברמת 5 יחידות, כמו גם תעודות בגרות ברמת הצטיינות גבוהה משמעותית בערך פי 3 ויותר באיזורי המרכז , השרון , וחיפה יחסית לדרום ולעיירות הפיתוח.  אז תבין לבד מי צובר יתרון ומהיכן ימשיך להגיע רוב רובו של כח האדם האיכותי.  אולי כדאי שתתחיל להתעצבן על אנשי א"י הישנה , הטובה והנכחדת שהם מעיזים להשקיע עוד בילדים ואף בנכדים שלהם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה לא שאינך מבין מה כותבים...אתה פשוט מתעקש'
זה לא שאינך מבין מה כותבים...אתה פשוט מתעקש
22/09/2019 | 16:38
20
לא להבין וזה בסדר גמור , זכותך המלאה לא להתייחס אל נתונים עובדתיים.

אני הסברתי לך את הרקע אשר הכשיר את שנאת המזרחים אל השמאל הישראלי אבל במקרה שלך אפשר לומר כי "ניתן להביא את החמור אל השוקת אך לא ניתן להכריח אותו לשתות".

אני אקדמאי אשר מבוסס היטב כלכלית ובטח ובטח לא סובל מרגשות נחיתות אל מול גזענים שמאלנים מסוגך אך האמת חייבת להאמר וזה שאתה טומן ראשך בחול רק מסביר איזה סוג של מניפולטור אתה.

לגבי הסעיף השני אשר בדבריך אומר כך , יכולת עיוות המציאות בה ניחנת היא מדהימה ואתה דוגמא חיה לשנאה התהומית אותה אני חש כלפיך שכן אתה אשכרה מצדיק אותי לחלוטין אך עדיין מתעקש להגיע למסקנות שונות לחלוטין.

הסברתי לך מספר פעמים כי בפריפריה גדלו אנשים אשר פסגת שאיפותיהם הן להיות "פחחים או מכונאים" , יש לציין גם את הרובד הסוציואקונומי הנמוך ממנו הם התחילו את חייהם ולכן חלקם הגדול מוכוונים מלכתחילה אל מסלולים מקצועיים או כאלו אשר אינם מובילים לבגרות.....כך שאין שום קשר למספר התלמידים בכיתה פריפריאלית לעומת כיתה באיזור המרכז , יש לזה קשר לאותה קבוצת שמאלנים גזענית ומזוהמת אשר יצרה כאן מספר דורות של "חוטבי עצים" ולמרות זאת אט אט ההבדלים מצטמצמים.

אתה יודע , אני מתעב שמאלנים אך במיוחד אני מתעב שמאלנים נכלוליים מן הסוג שלך , שמאלנים כל כך שקרנים וחסרי בושה אשר בא לי להקיא רק מלהיות בקרבתם....אנשים אשר מעוותים את המציאות בכוונת מכוון למרות שהם יודעים לחלוטין כי הצדק אינו איתם.

כבר מספר פעמים נחשפתי לנחשיות העקלתונית אשר בפוסטים אותם אתה כותב......לפעמים חצי אמת גרועה משקר מלא וזה בדיוק מה שצלופח כמוך עושה באופן תדיר.

הגזענות המטונפת שלך ניגרת מכל אות ואות אשר יוצאת תחת מקלדתך.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'השוואה לא נכונה'
השוואה לא נכונה
22/09/2019 | 13:52
3
22
אתה משווה את הצלחת האשכנזים לעומת המזרחיים, וכיון שהיתה אפליה, אתה מסיק שהאפליה היא שגרמה לתוצאות אותם אתה כרגע רואה.

זו טעות סטאטיסטית מקובלת, אך לא כל שני משתנים שיש ביניהם קורלציה, מחייבים שהאחרון נובע מהראשון.
לא הצלחת להוכיח, שההבדל היום נובע מהאפליה אתמול.
מעבר לכך, על סמך ניסיון אחר, אני די משוכנע שאתה טועה.

הניסיון האחר הוא האפליה הנוראה שעברו האשכנזים בארצות הגולה, ברוסיה, פולין, גרמניה ....
לא רק אפליה כלכלית איומה, אלא ממש נישול, פרעות ורציחות.
אפילו תלמידים יהודים עם ציונים נהדרים לא יכלו להכנס לאוניברסיטאות בגלל ה"נומרוס-קלאזוס".

האם האפליה האנטי יהודית-אשכנזית הנוראה הזו, גרמה לכך שהדור לא היה משכיל? שלאחר השואה לא הצליח מייד לעמוד על רגליו ולהסיק למרומים?
היהודים האשכנזים הקימו דורות של משכילים בגלל מה שקרוי "יידישע מאמע" (האמא היהודיה).
זה הכל מתחיל וניגמר בתרבות בבית. ואם התרבות היא של לימוד והשכלה, אז גם בתנאים הכי קשים שבעולם, בעוני הגדול ביותר, ברעב בבית, באפליה הכי נוראית שבעולם, בהריגות הכי נוראיות שבעולם, הדאגה הראשונית והכמעט יחידה היא ההשכלה של הילדים.

כאשר אתה מחפש את המקור להבדלים סוציו-אקונומיים בין עדות שונות,
חפש אותה קודם כל בתרבות. בתרבות של החברה, בתרבות בבית, בתרבות של האמא היהודיה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'POST HOC ERGO PROPTER HOC כך קוראים לכשל הזה .'
POST HOC ERGO PROPTER HOC כך קוראים לכשל הזה .
22/09/2019 | 16:34
6
אתה משווה את הצלחת האשכנזים לעומת המזרחיים, וכיון שהיתה אפליה, אתה מסיק שהאפליה היא שגרמה לתוצאות אותם אתה כרגע רואה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'חלק מן היהודים באירופה הגיעו להישגים אקדמאים'
חלק מן היהודים באירופה הגיעו להישגים אקדמאים
22/09/2019 | 17:42
7
נפלאים וזאת מפני שהם למדו בסביבה תרבותית מתקדמת יותר , ברוב המקרים לא מנעו מהם ללמוד ולהגיע להישגים אקדמיים ואתה יודע זאת היטב.

הייתה אינטגרציית אקדמיה לא רעה בקרב אותם יהודים אירופאים אשר התמזל מזלם להתגורר בערים "נאורות" אך למעשה מרבית היהודים האירופאים היו מחוסרי השכלה בדיוק כמו יהודי המזרח ואני מדבר על אלו אשר לא התגוררו בערים התרבותיות מתקדמות.

בקיצור , בכל מקום בו הייתה אינטגרציה מן הסוג דנן , היהודים פרחו מבחינה זו אך במדינת ישראל של שנות החמישים לא הייתה שום אינטגרציה , היו מזרחים בפריפריה לעומת אשכנזים במרכז (רוב מכריע וללא קשר לקיבוצים)....אפליה מממסדית גזענית ומחליאה אשר מנעה מן מיהודי המזרח "אינטגרציה מפרה" עם אחיהם האשכנזים.

מרכז הארץ התקדם הרבה יותר מהר מן הפריפריה בכל התחומים והמזרחים אשר הופלו אל עבר הפריפריה נותרו אף הם מאחור.

כלומר , מרבית האשכנזים חיו במרכז ומרבית המזרחים בפריפריה.....עכשיו , נשאלת השאלה מדוע ? .....מדוע כל כך הרבה מזרחים הופנו לפריפריה ומדוע כל כך הרבה אשכנזים הופנו למרכז ?
ואת התשובה לכך אתה מבין היטב.

החונטה המפאיניקית הארורה יצרה כאן דורות של חוטבי עצים ממוצא מזרחי בלבד , הם דנו רק אותם (באופן יחסי) לחיים של נחשלות....אם כמויות העולים האשכנזים והמזרחים היו מתחלקים בצורה פחות או יותר שווה בין הפריפריה למרכז לא היית שומע ממני מילה אך כולנו יודעים מה באמת היה אז אני מציע להפסיק עם ההיתממות.

ותפסיק לקשקש לי על "עליונות תרבותית" , רובם המכריע של האשכנזים אשר הגיעו מאירופה היו בורים ונבערים בדיוק כמו אחיהם מן המזרח, לא היה להם שום יתרון אקדמי ברובם המכריע של המקרים וגם אם היה כזה לא הייתה לכך שום דרישה בישראל של שנות החמישים שכן אז לא הזדקקו לאקדמאים אלא לידיים עובדות.....ולמרות זאת הם הגיעו למרכז ולא לפריפריה...

בקיצור , לדעתי דבריך הם הבלים מוחלטים והם נובעים מאותה גזענות יסודית ומושרשת אשר אותה ספגת משחר ילדותך....

כך או כך , אני ממש לא כועס כשאני כותב את דבריי , אני פשוט מסביר לכם חלק מן הסיבות אשר בעטיין אני כל כך מתעב אתכם.........

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אמרתי לו דברים דומים בגרסה קצת שונה.'
אמרתי לו דברים דומים בגרסה קצת שונה.
22/09/2019 | 18:58
9
לצפיה ב-'42 שנים כנראה לא הספיקו לכם כדי להפוך את המדינה לתאוקרטיה'
42 שנים כנראה לא הספיקו לכם כדי להפוך את המדינה לתאוקרטיה
20/09/2019 | 02:42
19
10
לאומנית פאשיסטית. but now it's too late 
הפסדת בבחירות, כחול לבן היא המפלגה הגדולה, וגנץ הוא זה שיהיה ראש הממשלה... מה שנקרא- אכלתם אותם
העם אמר את דברו. אתם החוליה החלשה. שלום
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מאוד משכנע, במיוחד'
מאוד משכנע, במיוחד
20/09/2019 | 03:02
18
12
אם זה חומר להצגת סוף שנה של כיתה ב/3
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מכחיש שהפסדתם... '
אתה מכחיש שהפסדתם...
20/09/2019 | 03:13
17
5
לצפיה ב-'לא הפסדנו רוב העם היהודי איתנו '
לא הפסדנו רוב העם היהודי איתנו
20/09/2019 | 06:01
16
14
אתם זה מיעוט שהשיג רוב עם ערבית תומכת ארור
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה השקר שאתה מספר לעצמך כדי להצדיק את נבזותכם'
זה השקר שאתה מספר לעצמך כדי להצדיק את נבזותכם
20/09/2019 | 06:21
4
12
רוב העם היהודי מאחורינו ולא מאחרי הארור המושחת, שאם מזימתו הייתה מתממשת, ישראל הייתה הופכת למדינה ערבית נוספת במרחב...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'באמת? מתמטיקה פשוטה סליחה חשבון פשוט'
באמת? מתמטיקה פשוטה סליחה חשבון פשוט
20/09/2019 | 06:53
3
12
בלי הערבים אתם 44 ואנחנו 55  וגם אם אני אוסיף את ליברמן זה 51 
אז אין לכם רוב בלי הערבים לכן אתם צרכים לשבת איתם בקואלציה ולא עם הליכוד 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נו.. וכמה אתם בלי הפדופילים והנביאים?'
נו.. וכמה אתם בלי הפדופילים והנביאים?
20/09/2019 | 07:12
2
12
עכשיו אתם כבר לא טוענים שליברמן שמאל?...
גוש השמאל 57; גוש הימין 55 ;; כחול לבן הגדולה עם 33, הליכוד 31...
יאללה ביבי, יא מושחת, יא , טוס הבית!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גם את החשבון הפשוט לא הבנת '
גם את החשבון הפשוט לא הבנת
20/09/2019 | 07:42
1
7
כתבתי שגם עם ליברמן אין לכם רוב בלי הערבים 
זה ברור?
אתה רוצה שנתניהו יילך הבייתה תקמו קואליציה בלי הליכוד 
מה לא ברור כאן ?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'57-55 ;; 33-31. גנץ מוכן שנתניהו יכהן כשר בכיר בממשלתו'
57-55 ;; 33-31. גנץ מוכן שנתניהו יכהן כשר בכיר בממשלתו
20/09/2019 | 07:53
4
לצפיה ב-'רוב העם היהודי...my ass !'
רוב העם היהודי...my ass !
20/09/2019 | 10:42
1
11
לכל אזרח ישראל בעל זכות בחירה - קול אחד, וקולות אלה "אמרו את דברם".
אתה פשוט מצוי עדיין בהלם טראומטי מן ההמור שנשתבש למנהיגך ומיליך לעו בגרונך...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אחרי זה תספרו לנו שאתם לא רוצים לספח את יוש'
אחרי זה תספרו לנו שאתם לא רוצים לספח את יוש
20/09/2019 | 14:52
7
כדי לשמור על האופי היהודי של המדינה.
שמאל זה צביעות מחליאה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איש איש והאנטי ציונים שלו'
איש איש והאנטי ציונים שלו
20/09/2019 | 11:21
6
14
אתה צריך  שחור על הבוקר על מנת לחדד את החושים קצת?  
עוד לא הבנת כי הגבינה זזה?  
הבחירות נראות כך כי ההתנהלות השיסוי וההדתה של הימין והליכוד בפרט עיצבנה ישראלים ממוצא אתיופי ורוסי ולא רק את השמאל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בבפעם האלף אלי זה יכנס לראשכם'
בבפעם האלף אלי זה יכנס לראשכם
20/09/2019 | 13:47
5
12
תקמו ממשלה בלי הליכוד
בלי החרדים ובלי הימין ועם הערבים מה הבעיה? 
לא רוצים אחדות איתכם לא רוצה שום  דבר
מצידי אתם יכולים למנות את איימן עודה לשר בטחון אם זה מה רוב שהשראלים רוצים זה מה שהם יקבלו 
אבל אנחנו לא ניתן לכם את ראת הממשלה על מגש של כסף 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'לאט לך. החיפזון מהשטן. '
לאט לך. החיפזון מהשטן.
20/09/2019 | 14:37
3
7
אנחנו כבר נראה עד כמה השותפים שלכם נאמנים, כמו גם חברי הליכוד עצמם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לי אין בעיה שהחרדים יכנסו אתכם '
לי אין בעיה שהחרדים יכנסו אתכם
20/09/2019 | 14:46
2
9
לקואליציה זה רק יחשוף את השקר שלכם 
ובקשר לבוגדים מתוך הליכוד חוץ מגדעון סער הבוגד אף אחד לא יבגוד בנתניהו 
ואני במקומכם לא הייתי סומך על הזמן יש לכם 42 ימים כולל שבתות וחגים 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'בבחירות הללו הליכוד איבד 8 מנדטים'
בבחירות הללו הליכוד איבד 8 מנדטים
20/09/2019 | 15:05
1
9
אם תשחקו את המשחק הקבוע של עוד בחירות , בפעם הבאה זה יהיה הרסני הרבה יותר.  מה עוד שזה כבר לא יעזור למושחת.  שימוע יתקיים ב 2 לאוקטובר כמתוכנן.
אם הוא נכנס לתהליך חקירות, תם הטקס. תיק טק.  תיק טק. 

ברגע שהוא נמחק, כל עכברי הליכוד יצאו מחוריהם וירוצו לממשלה כמו טאטלאך לפני שדרעי ישיג אותם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בסדר תן לנו לשחק את משחק הבחירות '
בסדר תן לנו לשחק את משחק הבחירות
20/09/2019 | 15:31
7
מה אכפת לך ?.
השמוע באוטובר כתב האישום זה בינאר כלומר עוד 3 חודשים 
חוץ מיזה אף אחד לא יכול להזיז אותו מראשת הליכוד בל פרמריז ששגם דורשים חודשים 
לגנץ יש רק 42 ימים תיק תק 
וכשזמן הזה יגמר נראה את כול עכברי כחול לבן מתחננים ללכוד לבוא לקואליצה 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'המחשבות של נתניהו שונות משלך . אם יש לך בכלל מחשבות .'
המחשבות של נתניהו שונות משלך . אם יש לך בכלל מחשבות .
20/09/2019 | 16:21
5
נתניהו חושב רק על דבר אחד "איך לא להגיע לכלא" 
אנחנו לא צריכים את הראש של נתניהו .
נסתפק בצירוף הליכוד בלי נתניהו לממשלה רחבה .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שקר גס.'
שקר גס.
22/09/2019 | 17:51
1
16
רוב העם היהודי מתנגד לימין הישראלי ולכיוון בו הולכת המדינה בראשות נתניהו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'חשבון בסיסי למדת?'
חשבון בסיסי למדת?
22/09/2019 | 18:03
2
לגנץ ללא הערבים יש 44 .
לנתניהו יש 55 .
אה כן וחוץ מזה גם ליברמן ימני.
אז 63.
וגם כחולבן הביאה לא מעט , אז אנחנו מתקרבים ל 70 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מבלבל בין סבה לבין מסובב.'
אתה מבלבל בין סבה לבין מסובב.
20/09/2019 | 14:11
7
6
הדיור בשכונות מבוססות אינו בהשג-יד מהגרי עבודה או פועלים בעלי אשור שהיה ולכן אינם מצויים שם כל כך.
דיירי שכונות מבוססות פשוט אינם סוברים כי העם היהודי הוא עם מיוחד במינו (ח"כ מיקי זהר) ולכן אינם עוינים זרים באופן רפלכסיבי.
שנאת זרים היא מנת חלקם של אנשים נטולי מיומנויות מבוקשות, מכיוון שזרים מתחרים עימם על השׂתכרות מעמל-כפים.

למה כוונתך במלים "טריגר לפצוץ"?
האם אתה מאיים במלחמת אזרחים?
גם זו תגיע, סבורני, אלא שאינך יודע כיצד תסתיים...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בן גביר פוצץ את הבלון הדמגוגי שלכם בבריכה'
בן גביר פוצץ את הבלון הדמגוגי שלכם בבריכה
20/09/2019 | 14:24
6
7
די עם הספין הזה.
שים בכל שכונה מבוססת חמש משפחות ערביות/חרדיות/ובוודאי ערביות
ותוך שנתיים כל יפי הבלורית נסים משם כל עוד נפשם בם.
ב   לא חושב שנגיע למלחמת אזרחים אבל די ברור שהגשת כתב אישום כה מופרך ומחוצף נגד נתניהו תהיה מלווה במחאה שהמחאה על מאסרו של דרעי תראה כבדיחה ילדותית לעומתו.
להערכתי זה  מובן זה מכבר לכל כנופיית שלטון החוק המושחתת  וזו הסיבה האמיתית לזהירות הרבה ולזמן הארוך שבו הם מטפלים בסיפור.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה פרוש "שים"? אנשים רוכשים נכסים שידם משגת לרכשם.'
מה פרוש "שים"? אנשים רוכשים נכסים שידם משגת לרכשם.
20/09/2019 | 15:08
5
8
לא ארתע מכניסת שכן ערבי.
רוב הסכויים שרמתו תהיה גבוהה מזו של אחדים משכני היהודיים.

הסת למרי-אזרחי נגד אישומי מר Cohiba.
הפרקליטות תיזהר שבעתיים, ההאשמות נגדו אינן מופרכות לדעתי, ובית המשפט יכריע...אלא מי, ההמון הנבער יכריע?!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כתבת שכן בלשון יחיד'
כתבת שכן בלשון יחיד
20/09/2019 | 15:53
4
10
זה היה לא סתם כניראה. שכן יחיד זה לא חוכמה גדולה.
כעת נשאלת השאלה מה תעשה אם זה יהיה כל הבניין או השכונה שלך?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'דין פרוטה כדין מאה. אני שופט אדם אך על פי אישיותו. לא על פי'
דין פרוטה כדין מאה. אני שופט אדם אך על פי אישיותו. לא על פי
20/09/2019 | 17:34
3
9
שיוכו האתני. אני אתאיסט, חילוני, ויהודי אינו עדיף בעיני על לא יהודי...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה טועה מעט והרבה .'
אתה טועה מעט והרבה .
21/09/2019 | 09:40
1
9
1 - אין דין פרוטה כדין מאה . להיפך . מידתיות היא המציאות ותמיד 100 יותר מ-1 .
2 - השיוך האתני הוא הדבר הראשון שרואים . הוא גם קובע את ההתייחסות הראשונית . זו עובדה ביולוגית .
3 - באופן אינסטנקטיבי ומסיבות גנטיות יש העדפה של "אנחנו" נגד "הם" . רק אחרי
ש"הם" מתגלים כלא מסוכנים מצד אחד ומועילים מצד שני מתרככת העדפה זו .
אבל היא תמיד נמצאת בעומק התודעה .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'קשה להבדיל על סמך מבט בלבד בין ערבי לבין יהודי יוצא-ערב.'
קשה להבדיל על סמך מבט בלבד בין ערבי לבין יהודי יוצא-ערב.
21/09/2019 | 13:27
7
הדמיון החזותי - רב, ומרמז, איך לא, על חלופי גנים (genes).

זה נכון לגבי כל פזורה.
בכל מקום - יהודים אשר אין להם קוד לבוש יחודי מוקפד - דומים חזותית ללא-יהודים שכניהם...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שוב אתה מדבר בלשון יחיד בכותרת שלך.'
שוב אתה מדבר בלשון יחיד בכותרת שלך.
22/09/2019 | 09:59
4
זה לא סתם, אתה כניראה לא מנסה להתמודד עם מה שכתבתי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שיפגע בעצמו חופשי אם הוא כזה שפוט מפגר של נתניהו'
שיפגע בעצמו חופשי אם הוא כזה שפוט מפגר של נתניהו
20/09/2019 | 12:47
12
שכל השפוטים של נתניהו יקפצו מהגג של עזריאלי, כל עוד הם לא פוגעים באזרחים אחרים אין לי שום בעיה עם זה. מי שמפגר עד כדי כך להתאבד בשביל נתניהו שיהיה לו לבריאות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה בסה"כ עוד נפגע מתוך רשימת נפגעים '
זה בסה"כ עוד נפגע מתוך רשימת נפגעים
20/09/2019 | 14:16
12
ארוכה של שנים ארוכות מידי אבו חרא, סליחה אבו יאיר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'"נכנסתי לתחנת ווינר באחת השכונות בנתניה"'
"נכנסתי לתחנת ווינר באחת השכונות בנתניה"
21/09/2019 | 10:01
6
11
זה משפט המפתח של הפוסט.
בתחנות הווינר, הפייס, הפיצוציות. אני לא השתמשתי
מאז שהפסקתי לעשן. 

מקומות אלה שמציגים את הרמה המוסרית
הנמוכה של אזרחי המדינה ושם מנצלים את
חולשתם של הלקוחות.

בפעם האחרונה שנכנסתי אליהם היתה לפני
כמה שנים. הייתי צריך לקנות את עיתון לאישה
שבה הופיע כתבה על בן משפחה. עברתי מפיצוציה
לפיצוציה ולא מצאתי בהם עיתונים למכירה אלא רק
עיתונים שנמסרים בחינם.

בסיור הזה גיליתי שיש בשכונות העיר כל 100 מטר פיצוציה או
תחנת הימורים למינה. אגב אם תרצה לקנות ספר תצטרכו
להכנס לרכב וליסוע לאחד ממרכזי הקניות.

כן, זה עוד הבדל בין הימנים לשמאלנים. כל מי שמהמר או מעשן
נשלט על ידי היצר שלו. הוא לא שולט במעשיו ורצונותיו. הימורים
זו חולשה באופי וחינוך גרוע.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה שמוכיח שלפעמים אתה בוחר בווינר ומפסיד'
מה שמוכיח שלפעמים אתה בוחר בווינר ומפסיד
21/09/2019 | 15:18
8
ולפעמים אתה ממלא ווינר ואתה יוצא לוזר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גם לאכול עוגה זו חולשה מוסרית??'
גם לאכול עוגה זו חולשה מוסרית??
22/09/2019 | 12:52
4
8
אג ב אתה די צודק.
יש פלג מסויים אצל השמאלנים שמתמחנ בטהרנות כפייתית.
אלו האנשים שתומכים בהתערבות קומניסטית של המדינה בחיי האזרח.
תאמר לי , אתה לא בעד שהמדינה תוציא את ההימורים ועישון הסיגריות אל מחוץ לחוק??
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני לא מבקש לסגור כלום'
אני לא מבקש לסגור כלום
22/09/2019 | 16:27
2
7
אבל יש בי זלזול עמוק ורחמים על אותם חלשי אופי
שמתמכרים לכל מיני חולשות. הימורים היא חולשה
שממומנת על ידי המדינה. אותם תחנות לוטו וווינר
נגבים מיסים להקמת מתנס"ים. 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'מרבית המהמרים הם אנשים שקולים'
מרבית המהמרים הם אנשים שקולים
22/09/2019 | 17:51
1
4
שמקציבים סכום מסויים להימור מתוך מטרה לראות משחחק ולהנות.
יש אפילו כאלו שמבינים במשחק ובסטטיסטיקה ולא מפסידים.
כמובן שיש מיעוט שהוא מכור ומאבד את חייו אבל מדובר במיעוט , אגב גם ישנם כאלו שחולים בסכרת ומסכנים את חייהם בקונדיטוריות.
חופש בחירה , אין מה לעשות
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לפני כמה שנים'
לפני כמה שנים
22/09/2019 | 21:32
3
כתבתי תוכנה כדי להמר בטוטו. השיטה היתה לאסוף נתונים על
ההצלחות של הקבוצות במשחקים הקודמים, ולהוסיף את המלצות
המומחים שמפרסמים את דעתם בעתון. ולתת משקל לכל המידע הזה.

התוכנה פלטה טורים,כל טור הוא הימור של כל המשחקים במחזור.
כל טור היה שונה מרעהו. הלכתי לתחנת הטוטו השכונתית ביום
חמישי בערב וכתבתי בנפרד כל טור וטור.

אנשים ראו את הרשימות אז נתתי להם כמה דפי הדפסות.

עשיתי את זה לא יותר מ4 שבועות. וכשלא זכיתי בכלום
ירדה לי המוטיבציה הפסקתי להגיע לתחנת הטוטו.

שנים אחר כך פגשתי שני מהמרים קולגות שנתתי להם את
הטורים. הלו. איפה אתה? הם שאלו. אתה יודע שזכינו בכמה
עשרות אלפי שקלים בזכות השיטה שלך? וואלה, לא ידעתי.

אגב את התוכנה כתבתי כדי לגרות את הבן שלי ללמוד תוכנה.
זה לא ענייו אותו.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אגלה לך סוד.'
אגלה לך סוד.
22/09/2019 | 17:49
6
ההימורים אסורים בשביל לשמור על מונופול ממשלתי באחריות ממשלות ימין.
עישון סיגריות מוגבל בהרבה דרכים ועישון סמים אחרים אסור.
אקטואליה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ