טרור קפיטליסטי: שני עובדים נהרגו בתאונות עבודה בחיפה

טרור קפיטליסטי: שני עובדים נהרגו בתאונות עבודה בחיפה
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=57448643

ובאום אל-פחם

שני עובדים נהרגו אתמול (ראשון) בתאונות עבודה ברחבי הארץ. לדברי ח"כ עופר כסיף "שני פועלים נוספים נהרגו. מתחילת השנה כבר נהרגו 64 עובדים במקום עבודתם – ביניהם 35 פועלי בניין. זהו טרור קפיטליסטי שחייבים לחסל".

וואליד מחאמיד (60), תושב אום אל פחם, נהרג אמש בנפילה מגובה באתר בניה בעיר. מוקדם יותר נהרג בחיפה עובד לאחר שככל הנראה הפעיל מנוף נייד על משאית, ונפגע ממחרטה שנשמטה מהמנוף במפעל 'מסקו אספקת מכונות בע"מ". אלו ההרוגים ה-63 וה-64 בתאונות במקומות העבודה השנה.

האירוע במפעל "מסקו" בחיפה התרחש בסביבות השעה 14:50, המשטרה פתחה בחקירה. חוקר של משרד העבודה והרווחה הגיע לזירת האירוע. ההרוג, ששמו טרם נמסר לפרסום, הוא ההרוג ה-63 במספר בתאונות עבודה מתחילת השנה. יצוין שאמש בשעה 19:50 נפצע עובד כבן 21 נוסף שככל הנראה נפל מגובה של כשלושה מטרים והובא לחבירה עם צוותי מד"א בכביש 4 סמוך למחלף הדרים. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים בילינסון במצב בינוני עם חבלת ראש.

עו"ד הדס תגרי, מנהלת "הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה", מסרה כי "בשבועיים שחלפו נהרגו 5 עובדים בתאונות עבודה, דבר המעיד על כך שבניגוד לתפיסה המקובלת, מצב בטיחות העובדים מעורער לא רק באתרי הבנייה אלא גם במפעלים, ובענפי השירותים והמסחר. עם חלוף קיפאון הבחירות נדרשת העלאת הילוך של פיקוח, חקירה וענישה".

katomish

New member
קפיטליזם עדיף על פני שואה קומוניסטית שמטהרת מליונים
בשם השיוויון

Henry0

Well-known member
עוד לא ראיתי שואה קומוניסטית
נכון, הקומוניזם נכשל.
גם ברעיונות הכי יפים, כמו בקיבוצים, הזמן הוכיח שהשיטה לא מחזיקה מעמד לאורך ימים.

מה שהיה ברוסיה לא היה קומוניזם, אלא ימניות קיצונית.
את השואה עשה סטאלין עם הגישה הימנית שלו, גישה שתמיד הולכת יד ביד עם אלימות , בלי שום קשר לרעיון הקומוניסטי.

katomish

New member
גם בסין, גם בחונטות בדרום אמריקה, וגם בברית המועצות נעשו תחת
דגל הקומוניזם.
לומר זה היה קומוניזם עד שזה הרג אנשים במליונים זה להגן על השיטה והאידיאולוגיה שאפשרה וייצרה את התנאים פעם אחר פעם אחר פעם.
כמובן, אתה יכול להתמם ולהגדיר זאת כיום בדיעבד כימין מטעמי נוחות.
אבל הדבר לא יסתור את העובדה שבזמנו גם בתקופות הטיהורים עצמם זה נחשב לשמאל, וזכה לתמיכה של האליטה משמאל שהתנגדה לקפיטליזם, וראתה בקומוניזם את הישועה ממנו.
כשבין התומכים "אנשי רוח" אקדמאים ופעילים פוליטיים.
הרעיון הקומוניסטי לא מת, רק שעטפו אותו בעטיפה יפה יותר, עם מילים כמו טובת הכלל.
הרצון לחנך את האנושות בשם "הטוב הגדול יותר" ימשיך לנסות ולמצוא את הדרך לחנך את המין האנושי למען אידיאל עליאי שטובי המוחות יכתיבו עבור "ההמון הנבער"
תוך שימוש בתירוץ שהדברים נעשים למען אותו המון הנבער כשבפועל יוצרי האידיאל רואים בו מכשול שיש לסלקו, ועל כך אין שום חולק.
השאלה היחידה היא מה תהיה השיטה הפעם להיפטר מהמכשול, ועד כמה הומנית היא תהיה.
&nbsp
&nbsp

Henry0

Well-known member
מוח פשטני
הדגל הקומוניסטי אינו דגל ימני של אלימות.
יש שליטים ימנים אלימים, שמתחבאים מאחורי הדגל הקומוניסטי, כדי לשלוט על כל אמצעי הכוח במדינה.

אבל אני מבין, שזה מסובך מדי למוח פשטני.

katomish

New member
לפעמים נדמה לי שאתה עושה את עצמך אדיוט בכוונה.
אם השיטה הקומוניסטית מצליחה בכל פעם להעלות למעלה דווקא שליטים שהם אלימים פסיכופטים מלכתחילה, או שהגעתם לשלטון הופכת אותם לכאלו,
משהו בשיטה דפוק.
וזה לא ממש עוזר לך להגדיר את אותם שליטים כימנים שמסתתרים מאחורי הדגל
אם השיטה לא יודעת לתת מענה למנהיג אלים שבכל פעם מוצא את דרכו למעלה ומידי פעם גם רוצח מליונים המסקנה הפשוטה היא שהשיטה דפוקה (בהיבט הזה)
ואני טוען שהכשל הזה של השיטה הקומוניסטית, הוא בסך הכל סימפטום בלתי נמנע של השיטה הקומוניסטית,
אבל לפני שנתווכח אם מדובר בסמפטום או בגורם מכשיל לשיטה שלא מצליחה למנוע אותו פעם אחר פעם נצטרך להסכים על משהו.

Henry0

Well-known member
מוח פשטני
זה שהשיטה הקומוניסטית דפוקה, ומאפשרת לימנים אלימים להשתלט על מוקדי הכלכלה והכוח, זה נכון.
מוח לא פשטני אמור להבין שאלו 2 דברים שונים, שבהם האחד מנצל את השני.

מה שאתה טוען כלל לא מעניין.
אני מתייחס רק לעובדות, ולא לטענות של אנשים חסרי יכולת אינטלקטואלית.

katomish

New member
אתה מדבר כמו אדם שהמציא תרופה לסרטן שתופעת הלוואי היחידה שלה
היא להרוג את הפציינט.

אתה מתחיל לשעמם אותי הנרי
תתאמץ קצת.

Henry0

Well-known member
אני לא מצפה שתוכל להתעלות לרמת ההבנה

katomish

New member
אני מאמין שהבנתי בדיוק עם מי יש לי עסק פה

שקרים .שקרים .שקרים .שקרים .שקרים .שקרים .
הרעיון הקומוניסטי של אמצעי הייצור בידי המדינה הוא רעיון סופר-אלים .
הטיעון שמנהיגי הציבור הם באמת דוברי הציבור הוא רעיון דיקטטורי .
בשמו של הקומוניזם רצח סטלין 30 מיליון אזרחים .
בשמו של הקומוניזם רצח מא-צה-דונג 80 מיליון אזרחים .
ואם אתה או אחר טוען שזה לא הקומוניזם אתה אידיוט .

קראתי פה פעם שכתבת שהרעיונות הנאציים היו 'יפים ורכים'
ושהנאצים - בניגוד ליהודים - היו 'אינטליגנטים'.
&nbsp
זה נכון? ככה לימדו אותך ב'לימודי הליבה' של שוויץ?

Henry0

Well-known member
יש לך בעיית הבנה קשה
לא כתבתי שהרעיונות הנאציים היו יפים,
כתבתי שבין הרעיונות הנאציים, היו גם רעיונות יפים.

אבל ברור לי שזה מעבר ליכולת האינטלקטואלית שלך להבין מה שאתה קורא.

בודאי שהיתה שואה קומוניסטית. המהפכה הקומוניסטית היתה
עקובה מדם. המהפכה גם העלתה לשלטון לבסוף את המטורף סטאלין. בארצות סביב ברית המועצות השתוללה, דיכאה ורמסה. ולא נשכח את הטנקים בפראג. בברית המועצות עצמה להמונים לא היה כמעט מה לאכול, בערים: לפי הדיווחים, התורים היו עצומים באורכם, והחנויות - ריקות. כן, הקומוניסטים אפשרו השכלה גבוהה לכל מי שמסוגל, שכלית, וכמוכן הם הראשונים שייצרו את הלווין סביב כדור הארץ, וגגארין היה האיש הראשון שסבב את כדור הארץ בחלל. וכמובן, תעשיית הנשק שלהם היתה עצומה...... למעשה, זו היתה דיקטטורה שרוב כספיה הופנו לתעשיית הנשק ולמיזמי ראווה. כמו איראן כיום....

Henry0

Well-known member
את מערבבת 2 דברים
האידאולוגיה הימנית השתמש באידאולוגיה הקומוניסטית כדי להשתלט על המדינה.
הימנים שפכו את הדם, ואת מאשימה את הקומוניזם.

לקומוניזם יש בעיות משלו,
אבל אי אפשר לקחת מהם שהרעיון הקומוניסטי הוא רעיון של קידום כל האנשים בחברה צודקת ושוויונית.

לצערינו העובדה שהקומניזם מנסה לשלוט באמצעי הייצור, נתן לימנים האלימים פלטפורמה נוחה לטפס עליה, כדי לקדם את מישנתם הימנית האלימה.

marabo

Well-known member
זה גלגול עיינים שקרי, תירוצי סבתא הרי מרגע שמחליטים שאמצעי הייצור שייכים למדינה ולמדינה יש מנהיג או הנהגה יוצא שעל כל אמצעי הייצור שולט אותו מנהיג או הנהגה והוא מקבל לידיו כח מטורף.
הכלל שקיים בכל מקום ובכל חברה הוא שהכוח משחית, אין ולא נברא בעולם צדיק עליון כזה שכוח לא ישחית אותו, והכלל גם קובע שככל שיהיה לו יותר כוח כך תגדל ההשחתה.
זו הסיבה שהקומוניזם מייצר הנהגה מטורפת ומושחתת בכל מקום בו זו השיטה, מצפון קוריאה ועד דרום אמריקה.

אמצעי הייצור רק ביד המדינה זה חנק היוזמה החופשית
מביא לעוני בכל המדינה. ובריה"מ בזמנה תוכיח. כמובן, קבוצת המנהיגים נהנית מכל טוב השפע הקפיטליסטי.... היו להם דאצ'ות מפוארות, שטחי יער שאם איני טועה הנבלות יצאו לצוד בהם, מזון בשפע (כשלהמוני העם היה כמעט לא כלום).

ממש לא נכון . הקומוניזם הוא שיטה פוליטית-כלכלית-חברתית
שבסיסה דיכוי היחיד על ידי החברה .
אמנם זה גם בבסיס הפשיזם אבל עדיין זה הרעיון שגם בבסיס הקומוניזם .
הבעלות של כלל הציבור על אמצעי היצור התנגש וייתנגש תמיד עם
אידיבידואלים שרוצים בעלות לעצמם . בשם כלל הציבור , השליט האמיתי
יידכה את האינדיבידואליסט . וכך באמת קרה .
זה מעבר לשני פגמים נוספים בקומוניזם .
1 - הטעות המחשבתית שחכמת ההמונים טובה מחוכמת יחיד .
דבר שהוכח כמה פעמים כלא-נכון .
2 - חלוקה שיוויונית של הרכוש והתמורה מנוגדת לברירה הטבעית .

ספי111

New member
בין הקפיטליזם החזירי לקומוניזם יש טווח רחב של אפשרויות
לניהול חברה טובה יותר ויעילה יותר לטובת כל בני האדם.

למעלה