"ארה"ב מגַנה"

"ארה"ב מגַנה"

משלחת ארה"ב בסעודיה: מגנים את תקיפת מתקני הנפט
17:50מערכת וואלה! חדשות
משלחת ארה"ב לערב הסעודית גינתה היום (שבת) את תקיפת מתקני הנפט במזרח המדינה עליה לקחו אחריות המורדים החותים בתימן. זאת לאחר שבחודש אוגוסט האחרון דווח כי ארצות הברית מתכננת לקיים שיחות ישירות עם החות'ים בעומאן, במטרה לסיים את המלחמה בתימן שנמשכת כבר ארבע השנים וחצ ונתפסת כסכסוך עקיף בין ערב הסעודית לבין איראן.

- - - - -
סוף ציטוט.
אז ככה. יש בתימן חות'ים, שתפסו את השלטון בעיר הבירה צנעה ובאזורים נוספים, אבל לערב הסעודית היו תכניות אחרות: היא הדיחה את הנשיא המכהן בתימן עלי עבדאללה סאלח, והמליכה במקומו את סגנו עבד רבו מנסור האדי.

בקיצור סעודיה פשוט פתחה במלחמה נגד החות'ים בתימן.
זה לא שהחות'ים פתחו במלחמה נגד סעודיה, או סתם ככה מתוך שעמום החליטו לפגוע בה: זה הסעודים, מיוזמתם, פתחו במלחמה נגדם.

אז מהן בעצם ה"היגיון" של הגינוי האמריקאי?
בואו נשים בצד את השאלות הפילוסופיות "מי צודק", :מי "הבחורים הטובים" ומי "הבחורים הרעים", ואפילו את השאלה המעשית - "באיזה מהצדדים אנו תומכים". בואו פשוט נראה מה קורה: צד A תוקף את צד B, וצד B מחזיר.
מהי כאן המשמעות של לגנות את צד B על זה שהוא מחזיר, במקום להציב את הלחי השנייה?

שאלה לוגית מסובכת.
עכשיו יבוא בוקע הזבל ה-HLOBALIST ו"יסביר הכל" עם תמונות מהאלבום המשפחתי שלו

הפרבולה

New member
נכון צריך לגנות את הצד שפתח במילחמה

רק חבל שבמקרה שלנו אתה מגנה את הצד שמחזיר שזה ישראל.
למשל אתה מגנה את כיבוש השטחים במלחמת השחרור למרות שהערבים ( מדינות ערב והמופתי הנאצי ) הם שפתחו במילחמה .
אתה מגנה את ישראל על מלחמת ששת הימים למרות שהערבים הם שפתחו במילחמה במאי 67 ( למשל סגירת מצירי טיראן ) ודורש מאיתנו לחזור בדיוק לאותם גבולות .

אתה גיניתה את מלחמת לבנון 2 למרות שהחיזבאלה הוא שפתח בה בחטיפת חיילינו וירי מסיבי של טילים על הצפון ללא שום התגרות מקדימה של ישראל .

אתה גיניתה את מבצע עופרת יצוקה למרות שערביי עזה הם אלו שירו עשרות טילים יום יום אחרי שנגמרה ההודנה.

לא הבנתָ

הסעודים לא "התחילו ראשונים אי פעם", אלא תוקפים עכשיו, מיוזמתם, במלוא העוצמה, מפציצים מהאויר, לא מדובר בהיסטוריה שלמה ובהתפלספות ובהטחת השמצות סביבה, אלא בדבר שמתרחש עכשיו.

הפרבולה

New member
אז לא הבנתי מי פתח במילחמה, החותים או הסעודים

אמרתה מקודם ואני מצטט "בקיצור סעודיה פשוט פתחה במלחמה נגד החות'ים בתימן."

אגב אנחנו ( וגם האמריקאים ) צריכים להיות נגד החותים מדובר בארגון אנטישמי מתוך ויקיפדיה:

חות'ים, על אף שאין להם קשר כלשהו לארגונים יהודיים או לישראל, רואים ביהודים גורם לצרותיהם וקוראים בהזדמנויות שונות להשמדת היהודים ברחבי העולם. הלוגו הרשמי של הארגון הוא: "מוות לאמריקה, מוות לישראל, קללה על היהודים וניצחון לאסלאם"

אז מה אתה מצפה שהאמריקאים לא יגנו את החותים ויהיו בצד של הסעודים בלי קשר למי התחיל.

evglev1

Well-known member
מנהל
אוקיי גם במלחמת לבנון השנייה החיזבאללה התחיל

ובכל מקרה בנושא הסכסוך הישראלי אתה תומך בכך כשמסתיימת המלחמה צריך להחזיר כלים למקום כמו במשחק ואף מדינה לא צריכה לשלם את מחיר המלחמה, לכן אם הערבים מפסידים במלחמה, אז המחיר היחיד שהם צריכים לשלם זה ההרוגים שלהם ושטחים שהם איבדו במלחמה המנצח מחויב להחזיר להם.

דרך אגב,

למרות שאני לא פסיכולוג (רק עובד כמתכנת אצל פסיכולוגים), אבל נראה לי שקיים איזשהו קשר בין ההי"א שאתה מוסיף כל הזמן בגוף שני יחיד בזמן עבר (ראיתה, בכיתה, שיקרתה) לבין רגשי הנחיתות שדוחפים אותך למצוא מקלט ב"לאום".

הפרבולה

New member
לרוב היהודים בישראל יש "רגשי נחיתות" כמוני

החשש "ממדינת כל אזרחיה" הוא מתבקש לאור האיומים של אויבנו מסביב שהערביי ישראל הם חלק מאותם עמים מסביב , כל הרעיון הציוני זה שתהיה פה מדינת לאום לעם היהודי ולא מדינת כל אזרחיה ואתה במחי יד מבטל את כל הרעיון הציוני שזה אבן יסוד במדינת ישראל.

ראה למשל מה החותים חושבים עלינו, ולא זכור לי שכבשנו מהם איזה שטח או שטירטרנו אותם במחסומים ( וגם הסעודים לא צדיקים גדולים ביחס אלינו וגם כל מדינות ערב כולל מיצריים וירדן )
מה הבעיה? חסר לערבים מדינות לאום שהם חייבים להתחלק איתנו גם באדמה הקטנה הזאת?

הפרבולה

New member
הסתכלתי מסביבי ואכן כולם מבלים יוצאים ונהנים

וגם אני נוהג כמוהם לא רואה את הקשר בין זה לבין החשש של רובינו מהאויבים שלנו מסביבינו שמאיימים עלינו, דבר שנמשך כבר 71 שנה ויותר ( גם לפני הכיבוש של מלחמת ששת הימים ).
אפשר לבלות ולהנות מבלי לטמון את הראש בחול ולהיות עיוור למציאות.

קשה לי להאמין

ששאתה יוצא לבלות, כאשר כל כך הרבה אויבים מסביב זוממים להשמידך

איך בילית בפעם האחרונה, אם זה לא סוד?

מאיפה גירדת שאני נגד השימוש

במונח לאום, דביל ארור? ממש לא!
לולי היית דביל ארור, הייתי מסביר לך ביתר פירוט למה התכוונתי כשכתבתי על רגשי הנחיתות של היפרבולה.

הקוקורוזה לא נגד השימוש ב'לאום'. למשל...

הלאום הערבי האציל, הלאום הרוסי הנאור...
&nbsp
רק הלאום היהודי גורם לה/ו ולמפלגתה/ו הקומונו-פאשיסטית לקבל חרארה.
&nbsp
גם אבותיו/ה הרוחניים של הקוקורוזה, רוצחי ההמונים לנין וסטאלין, התנגדו ושללו את קיומו של הלאום היהודי.

evglev1

Well-known member
מנהל
הוא לא מאמין שיש לאום יהודי

וחושב שליהודים האשכנזים אין שום שורשים במזרח התיכון והם כוזרים מאירופה וכנראה גם חושב שה"פלסטינים" הם בני ישראל.

עכשיו גם בריטניה הצטרפה ל"גינוי" המגוחך

הם קראו בברית החדשה של הנוצרים: "הַמַּכֶּה אוֹתְךָ עַל הַלְּחִי, הַטֵּה לוֹ גַּם אֶת הַשְּׁנִיָּה", ומצפים שכך יפעלו החות'ים?

איזה שכתבן "היסטוריה" ארור אתה!!!!

ארור -- משום שאתה אין לך שמץ מושג על מה אתה מדבר וממציא דברים
כיד הפאנטאזיה השורה עליך!!!!!

"אז ככה. יש בתימן חות'ים, שתפסו את השלטון בעיר הבירה צנעה ובאזורים
נוספים, אבל לערב הסעודית היו תכניות אחרות: היא הדיחה את הנשיא המכהן
בתימן עלי עבדאללה סאלח, והמליכה במקומו את סגנו עבד רבו מנסור האדי."

להד"ם!!!!!
ל
א היו דברים מעולם!!!!!!

קודם כל - החות'ים קיימים עוד משנת 1992 ולא קמו אחרי שמנסור האדי עלה
לשלטון בשנת 2011!!!!

שנית - הנשיא הקודם לא הודח ע"י ערב הסעודית אלא העביר את השלטון למנסור
האדי בשנת 2011 באישור ובתמיכת יקירך הנשיא האמריקקי אובמבה, ובתמיכת
ערב הסעודית והסכמת כל מדינות המפרץ!!!!!!

שלישית - בניגוד לדמיון המתפרע שלך, ערב הסעודית לא סתם "פשוט פתחה
במלחמה נגד החות'ים בתימן"
אלא עשתה זאת במיסגרת קואליציה של מדינות
ערביות ומוסלמיות אחרות בעיקבות כיבוש צנעא ע"י החות'ים!!!!

רביעית והכי חשוב - לא קיים כאן בכלל עניין של "צד A תוקף את צד B, וצד B
מחזיר."
כפי שאתה מחרטט כאן ללא כל אחריות!!!

מאחר ואיראן היא הגורם העיק'רי שעומד מאחורי הפעילות של אירגון החות'ים,
הרי שערב הסעודית ושאר מדינות המפרץ נאלצו לנקוט בצעדים נגד ההתפשטות
של האירגון הזה, משום שבדיוק כמו עם הכי-זבאלה בלבנון האיראנים נושאים
את עיניהם להתפשטות על האזור כולו ויש לנקוט בצעדים לעצור אותם - כפי
שגם ישראל עושה לאחרונה!!!!

ממליץ מאד בפניך שתלמד קודם על הנושא שעליו אתה מעוניין להגיב, לפני
שאתה מקליד אפילו אות אחת בהקשרו!!!!!!

למעלה