על כל הציבור היהודי בארץ להוקיר טובה לחרדים, כן, ל

ish50

New member
כל ציבור חייב לכבד את זולתו - אחרת תתפרק החבילה על כל יושביה

כזכור , לצערנו, ולפי חז"ל , חרב הבית על חטא שנאת החינם ,והביא את הסיפור המביש של הבלבול בין הזמנת קמצא ובר קמצא למסיבת העשיר המושחת - שהביא עלינו את החורבן בשל שנאה אובססיבית של אותו עשיר מושחת שהביאה להלבנת פניו ברבים של בר קמצא ולהתדרדרות שגלשה להלשנה ולפרובוקציה עד כדי חורבן וכליה על האומה כולה
שנאמר :המלבין פני חברו ברבים - אין לו חלק בעולם הבא
ולכן אני יודע לכבד גם את החרדים לחיות לפי דרכם ואמונתם וכנ"ל לגבי החילונים גם
כל עוד שני הצדדים שומרים מכל וכל ובמקביל את מסגרת החוק שלפיה מתקיימת המדינה היא מדינת ישראל וחוקיה ומוסדותיה שנקבעו כידוע בידי בני אדם
בשיטה דמוקרטית על ידי שלוש הרשויות - הרשות המחוקקת השופטת והמבצעת

ומזכיר לך שוב ששנאה היא עניין הדדי ויש להוקיע אותה במידה שווה מכל צדדייה
חיה ותן לחיות - נקודה

marabo

Well-known member
בינתיים הם לא קראו להחרים אתכם

הם לא מונעים ממכם הופעות מעורבות במגזר הציבורי כמו שאתם כופים עליהם מניעה של הפרדה.

שקרן . החרדים מחרימים ועוד איך ............................

יש איום דתי קבוע על עסקים ובמיוחד אלו המספקים מזון .

marabo

Well-known member
התחלת לקשקש שטויות? מדובר בשוק חופשי.

אם חרדי אומר לבעל עסק שלא יקנה ממנו מזון אם הוא לא יהיה כשר זה איום?
קוראים לזה שוק חופשי.
בדיוק כמו שאשה "תאיים" על בעל חנות נעלים שאם הוא לא יחזיק נעליים אופנתיות היא לא תקנה ממנו.

סוהי 7

New member
חיה ותן לחיות היא לא סיסמא חסרת תוכן

יש מנהגים שונים לעדות ועמים שונים.אבל יש כאלה הפוגעים בעקרונות ובערכים ובנורמות של הזולת,ובכך חובה להתחשב.לכן,כל דבר שאינו מנוגד לחוקי המדינה מותר תמיד בתחום הפרטי אל לא הכל מותר במרחב הציבורי.
מנהגים או אורח חיים הנהוגים בחברה מסויימת לא מתאימים לביטוי פומבי,ולכן,הפרדה בין נשים לגברים לא מפריעה לאיש כשזה נעשה בבית כנסת או במתחם ואירוע פרטיים.במרחב הציבורי זה מנוגד לערכים חשובים של רוב הציבור.
התערטלות במרחב הציבורי לא מקובלת ולכן אסורה.היא מותרת בביתו של כל אזרח או באתר פרטי או אחר שהוקצה לכך בלי שזה יפגע באחרים.
אין כל הגבלה בסיגנון לבוש כל עוד זה לא כולל עבירה על החוק כגון,סעיף המוסר.
קיום יחסי מין בפומבי אסור אבל איש ,כולל המדינה לא יתערב באופן,דרך ותדירות יחסי המין של אזרח/ית.

ויש עוד דוגמאות לרוב.לכן,אין להעלות על הדעת לאסור הפרדה בין נשים לגברים כנהוג אצל החרדים,אבל זו זכותם של כלל האזרחים לדרוש להימנע מכך במרחבים הציבוריים.

איציק3332

New member
תודה לכולם חרדים חילונים,ימניים שמאלנים ולכל היהודים

לכל היהודים תרומה כזאת או אחרת לישראל

ה כ ל

New member
״אם אלוהים היה רוצה שפינגווינים יעופו,

הוא היה נותן להם כנפיים."

העניין הוא שלפינגוינים, כמו לכל העופות יש דווקא כנפיים.

זה שהם נהפכו לעופות ים, והכנפיים מתפקדות כסנפירים, לא ביטל את הכנפיים עצמן.....

evglev1

Well-known member
מנהל
גם עופות ים כמו ברווזים, אווזים וברבורים עפים

לעומת זאת עופות שלא סובלים מים כמו תרנגולות, תרנגולים ותרנגולי הודו וכמובן תרנגולות הודו לא עפים למרות שהם עם כנפיים.

עופות הים האמיתיים הם הפינגוינים.

הם הלא צוללים, למציאת הדגים מזונם. וכנפיהם מתפקדות רק כסנפירים. אלו שהזכרת הם עופות מים. לא עופות ים. אשר לבעלי הכנפיים ש"לא עפים", ובכן, התרנגולים כן עפים. אם לא כולאים ומענים אותם, אם נותנים להם את סביבתם הטבעית, הם מתרוממים באויר ונוחתים על ענפים, גדרות, וכד'. אבל יענים למשל אינם עפים, למרות כנפיהם הגדולות. הם התמחו בריצה. ויש תוכי מסוג מסוים, אם זכור לי שמו קקפו, שכנראה אינו עף, והוא מקנן על הקרקע.

evglev1

Well-known member
מנהל
אם אלוהים היה רוצה שה"פלסטינים" יתנהגו כמו בני אדם

הוא היה נותן להם לב.

איש לא שונא את השחורים, נהפוך הוא! את הטפילות אנחנו שונאים

כל אזרח יביא כמה ילדים שירצה, רק שידאג לספק להם את כל צרכיהם.
אין בדבריך משום הצדקה לטפילות/התעלקות/השתמטות שמאפיינת את ציבור השחורים.
מאפיינים שמקורם אינטרסים של כוהני דת פרימיטיבים שכובלים את השחורים באמצעות שיטות הפחדה ואיומים ומגדלים אותם כטמרגוצ'ים למען יתנהלו למען האינטרסים שלהם.

בעוד חודש, זה נגמר!!!!!
בעוד חודש השחורים יהיו באופוזיציה נטולי תקציבים ו/או יכולת השפעה.
תקום ממשלה שתכונן חוקה בישראל, כזאת שתפריד את הדת לחלוטין מהמדינה ובנוסף תדאג לשינוי שיטת הבחירות, שיטה שתקשה מאו על השחורים לשוב להיות כוח משפיע/סחטני במדינה.

מכבדים את השחורים ונעזור להם!
בזים לכוהני הדת השחורים שמנצלים אותם.

marabo

Well-known member
שוב קפץ לך הלכלוך העברייני.

אם ידוע לך על מי שמפעיל על אדם אחר הפחדות ואיומים גש למשטרה לדווח.
כל עוד אינך עושה זאת הרי שדדבריך אם אינם נכונים אז הם דיבה ולשון הרע ואם אתה טוען שזו אמת הרי שבאי הדיווח אתה מסייע להמשך העברה ואם מדובר בקטינים ניראה לי שזו גם עברה פלילית לא לדווח למשטרה על מי שמפעיל נגדם הפחדות ואיומים.

marabo

Well-known member
יש ביטוי כזה ויש ביטוי כזה, הביטוי שלי מקורו מ"הכרת הטוב"

שמשמעותו שאם משהו עושה לך טובה עליך להכיר ולא להתכחש לזה ולהתנהג בהתאם.
לא את תעבירי לי שעורים בעברית, הציון שלי בבגרות בעברית לא נופל משלך ומי שלמד את בטויי חז"ל והתלמוד לא צריך שילמדו אותו בטויים בעברית.
כתבתי כאן לא פעם, אני לא חרדי, גדלתי ככל אזרח במדינה חילוני כדתי, מבחינתי כל יהודי שחי פה ובונה את הארץ בדרך היהודית שלו הוא אח שלי.
מי שחי כאן ובונה את הארץ בדרך של שמאלנים מומרים ומשומדים ורוצה למסור אדמתה לאויבים אין לי איתו הרבה שיג ושיח.

אתה מקשקש בשכל. הילדים של החרדים, אלה שאינם יוצאים בשאלה,

נשארים כאבותיהם טפילים על המגזר החילוני. הם לא מוסיפים כהוא זה לחוסנה הכלכלי או הבטחוני של המדינה. והם מהווים מגזר חשוך-שכל המאמין באמונות הבל. כלומר, גם מבחינה תרבותית הם לא נכס גדול לחברה הישראלית. מבחינת גודלו של העם היהודי, יש עוד מיליוני יהודים בתפוצות. חלקם יעלו לישראל. ורצוי מאד שרובם יישארו בתפוצות!!! במדינה הקטנה והדחוסה שלנו אין מקום לתוספת של מיליוני נפשות. כבר כיום הציונים הרסו והורסים את טבע הארץ בבניה מאסיבית וסלילת כבישים מאסיבית, כדי לאפשר מגורים לכל היהודים שהציונות העלתה לארץ, וכמובן לכל אלה שנולדו כאן. לעמים רבים יש תפוצות. גם עם ישראל יכול יפה מאד להתקיים עם תפוצה גדולה.

evglev1

Well-known member
מנהל
פשוט רוב הערבים צריכים לחזור לחצי האי ערב

אבל הם לא רוצים וגם סעודיה ותימן לא רוצות לקלוט אותם ואפילו לא להכיר שמולדתם שם ולא ב"פלסטין". בן גוריון היה צריך ללמוד מעבדאללה הראשון מלך ירדן הראשון ולבצע טיהור אתני בשיטתיות.

למעלה